بازدید 3735
۵

هشدار درباره ازن؛ آلاینده نامرئی هوای تهران

معاون مدیرکل و رئیس اداره محیط زیست استان تهران اظهار کرد: ترکیبات فرار کربنی در سطح شهر ناشی از فعالیت پمپ بنزین‌ها و سوخت ناقص خودروها بخصوص اتوبوس‌ها باعث احتراق ناقص و آلودگی هوا با انواع عوارض ریوی و تنفسی و پوستی می‌شود.
کد خبر: ۱۱۸۷۳۳۷
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۷ 11 August 2023

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، معاون مدیرکل و رئیس اداره محیط زیست استان تهران با تاکید بر اینکه در نیمه اول سال نیز دو نوع آلودگی هوا داریم اظهار کرد: در نیمه اول سال دو نوع آلودی ناشی از گرد و غبار و آلاینده ازن وجود دارد که سلامتی انسان را بسیار تحت تاثیر قرار می‌دهد.

دکتر علیرضا رحمتی معاون مدیرکل و رئیس اداره محیط زیست استان تهران در مصاحبه با یک برنامه رادیویی درباره نوع آلودگی‌ها در شش ماه اخیر گفت: در کلانشهرها به ویژه شهر تهران تصور مردم بر این است که ما فقط در شش ماه دوم با آلودگی هوا مواجه هستیم اما در شش ماه اول هم دو نوع آلودگی داریم.

وی افزود: یک آلودگی در شش ماه اول سال مربوط به گرد و غبار است که در نقاط مختلف به خصوص شرق کشور دیده می‌شود که این از نوع فیزیکی گرد و غبار است اما یک نوع آلودگی سمی و شیمیایی هم داریم که در شش ماهه اول سال اتفاق می‌افتد و نامرئی است چون وجود خارجی ندارد و مردم فکر می‌کنند هوا پاک است درصورتیکه نوع آلودگی که در شش ماهه اول سال وجود دارد آلودگی از نوع ازن است که نامرئی است و باعث اثرات ریوی و تنفسی بر انسان دارد.

رحمتی تصریح کرد: شهروندانی که بیشتر به ارتفاعات سفر می‌کنند باید بدانند که وسط روز کمتر درمعرض آفتاب قرار بگیرند تا دچار عوارض این نوع آلودگی که بیشتر هم پوستی و بهداشتی است نشوند.

معاون مدیرکل و رئیس اداره محیط زیست استان تهران اظهار کرد: ترکیبات فرار کربنی در سطح شهر ناشی از فعالیت پمپ بنزین‌ها و سوخت ناقص خودروها بخصوص اتوبوس‌ها باعث احتراق ناقص و آلودگی هوا با انواع عوارض ریوی و تنفسی و پوستی می‌شود.

وی گفت: ما هفته گذشته اوج آلودگی با ازن را داشتیم و میزان آلاینده تا حد زیادی بالا رفته بود و مردم هم تصور می‌کردند هوا آلوده نیست و این آلودگی در زمان اوج تابش خورشید از ۱۰ صبح تا ساعت ۱۶ بعد از ظهر اتفاق می‌افتد.

رحمتی اظهار کرد: شهروندان به دلیل آلودگی هوا با ازن و انتشار ترکیبات فرار در سطح شهر از تردد در این ساعات جدا خودداری کنند تا دچار مشکلات تنفسی و بهداشتی نشوند.

وی افزود: کاهش عمر و کاهش کیفیت و ابتلا به انواع سرطان‌ها و سکته‌های مغزی و بیماری‌های مختلف ناشی از همین آلودگی هوا است که به صورت مستقیم بر جسم و روح و روان انسان تاثیر می‌گذارند و باید در سیاستگذاری‌های کلان دیده شود و از مسئولان می‌خواهیم که این موضوع را به عنوان اولویت کاری خودشان قرار دهند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵
حالا هرچی شهرستانی باز بریزه تهران
حالاهی تلاش کنیدبرای تبلیغات خودتان شهرتهران راشلوغ وشلوغ ترکنید وسالی یک میلبون مسکن بسازیدکه‌بیشترآن درشهرتهران باشدواخیراًهم که شهردارتهران کاسه داغ ترازاش شده اند ومیخواهند درتهران مسکن سازی کنندواقعاًمسئولین متوجه عواقب این اقدامات نمیشوند ویامیشوند وبخاطر بزرگ نمائی چنین میکنند شایدهم فکرمیکنندمردم‌ متوجه عواقب کارشان. نمیشوند چون مردم ما خیلی فراموش کارند
جماعت مسئول در شهرداري تهران؛
راهكار برون رفت از ترافيك و آلودگي هوا سخت نيست. كافيه يك تور يك هفته‌اي براي مديران شهري بگذاريد و سري به شهر دبي بزنيد و ببينيد با استفاده علايم راهنمايي و رانندگي، تعيين مبالغ جريمه سنگين، توسعه مترو و انوبوس و تاكسي و... به خدا نيشه ترافيك و آلودگي هوا را مرتفع كرد
واقعا از مسئولين خدوم و انقلابي که تمام ذکر و خيرشان صرفاً حل اين مسئله و ساير مسائل مربوط به مردم جامعه و نه مردم انقلابي بوده سپاسگزارم و عاجرانه تقاضا دارم که " از طلا بودن پشيمان گشته اينم/ مرحمت فرموده ما را مس کنيد" به چه زباني خواهش کنيم که نباشيد. بفرمائيد قبل از خارج شده از سر فصل تذکر زباني ما اقدام کنيم.
سوخت غیراستاندارد، خودروهای غیراستاندارد، بیماری و مرگ مردم این شهر به چه بهایی؟ در ازای چه؟
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی