بازدید 67411
۳

مهلت یک ماهه دادستانی تهران به مالکان کشنده ‎ها

صالحی گفت: با توجه به اینکه هزار و ۸۰۳ دستگاه کشنده در گمرکات استان تهران (گمرک تهران و گمرک غرب تهران) وجود دارد، به منظور تسهیل در تعیین تکلیف و فرآیند ترخیص آن‎ها، مهلت اعتبار تاییدیه استاندارد از ۳ ماه به ۶ ماه بدون اخذ هزینه افزایش پیدا کرد.
کد خبر: ۱۱۸۷۲۴۱
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۴ 10 August 2023

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، دادستان عمومی و انقلاب تهران با حضور در گمرک غرب تهران از انبار‌ها و پارکینگ‎های این گمرک بازدید و برای اعلام منشاء ارز پرداختی جهت واردات کشنده‎ها به مالکان مهلتی یک ماهه داد.

یکی از انبار‌های موجود در گمرک غرب تهران ویژه کالاها، اقلام و اجناسی است که بعضا حتی از سال ۱۳۹۲ وارد این انبار شده و تاکنون در خصوص وضعیت آن کالا‌ها تعیین تکلیفی توسط مسئولان امر صورت نگرفته است، لذا دادستان تهران ضمن بازدید از این انبار در خصوص تعیین تکلیف اموال و کالا‌های مذکور دستور ویژه صادر کرد.

علی صالحی در ادامه این بازدید با حضور در پارکینگ ویژه کشنده‌های سنگین در جریان آخرین وضعیت نگهداری و بررسی اقدامات انجام شده در خصوص نحوه تعیین تکلیف این کشنده‌ها قرار گرفت.

پس از بازدید از انبار‌ها و پارکینگ‎های گمرک غرب تهران جلسه‌ای با حضور دادستان تهران و مدیران دستگاه‌های اجرایی حاضر در بازدید برگزار و مصوباتی در آن جلسه تصویب شد.

بیشتر بخوانید

علی صالحی دادستان تهران در خصوص بازدید از انبار و پارکینگ‌های گمرک غرب تهران اظهار کرد: در راستای اجرای دستور ریاست معظم قوه قضاییه مبنی بر نظارت بر کالا‌های موجود در انبار‌های اموال تملیکی و گمرکات، به صورت ماهیانه و مرتب به همراه همکاران خود و مدیران دستگاه‌های اجرایی از این انبار‌ها بازدید داریم.

وی با اشاره به مصوباتی که در جلسه با مدیران دستگاه‌های اجرایی حاضر در بازدید به تصویب رسید، گفت: در این جلسه مقرر شد تا ۳۰۰ ردیف کالا به ارزش مالی ۳۷۰ میلیارد ریال ظرف چند روز آینده توسط مدیرت اموال تملیکی استان تهران تعیین تکلیف شود.

صالحی گفت: با توجه به اینکه هزار و ۸۰۳ دستگاه کشنده در گمرکات استان تهران (گمرک تهران و گمرک غرب تهران) وجود دارد، به منظور تسهیل در تعیین تکلیف و فرآیند ترخیص آن‎ها، مهلت اعتبار تاییدیه استاندارد از ۳ ماه به ۶ ماه بدون اخذ هزینه افزایش پیدا کرد.

وی افزود: همچنین مقرر شد تا به مالکان کشنده‌ها اعلام شود تا ظرف مدت یک ماه نسبت به اعلام منشاء ارز پرداختی جهت واردات اقدام کنند و الا پس از انقضای موارد قانونی این کالا‌ها متروکه اعلام و طبق مقررات تعیین تکلیف خواهند شد.

دادستان تهران اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته طی ۴ ماه ابتدایی سال جاری، تعداد ۳ هزار و ۴۰۷ ردیف کالا به ارزش تقریبی ۱۵ هزار میلیارد ریال در مدیریت اموال تملیکی استان تهران تعیین تکلیف شدند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۳
اموال تملیکی یا سازمان زورگیری؟
سلام واردات کامیون در کاهش تورم نقش چشم گیری دارد وکرایه کاهش داشته در نتیجه قیمت تمام شده کالا پایین امده دست مصرف کننده واردات کامیون =کاهش تورم
سلام ممنونم از داد ستان از راه دور دستت میبوسم
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی