بازدید 3220
۳

مجلس زمان انتظار برای صاحبخانه شدن را تعیین کرد

نایب رییس کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه با بیان اینکه کمیسیون تلفیق در مصوبه ای سال انتظار برای خانه‌دار شدن را ۱۲ سال تعیین کرد، گفت: با مصوبه کمیسیون تلفیق، دولت مکلف به ساخت سالانه ۳۰۰ هزار واحد مسکن شهری، ساخت ۲۰۰ هزار واحد روستایی و نوسازی ۲۰۰ مسکن بافت فرسوده شد.
کد خبر: ۱۱۸۷۰۵۹
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۳ 09 August 2023

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، محسن پیرهادی، با اشاره به جلسه کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه گفت که کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه، سال انتظار دسترسی خانوارها به مسکن  را ۱۲ سال تعیین کرد.

وی جهش صعودی قیمت مسکن نسبت به درآمد را عامل بروز نابرابری در دسترسی به مسکن در حوزه شهری دانست و افزود: متاسفانه سن دسترسی به مسکن در پی نابسامانی در این حوزه برای خانوارهای طبقه متوسط شهری به بیش از ۳۰ سال رسیده است. حتی برخی ارزیابی ها حکایت از این دارد که این میزان برای دهک های اول به بیش از یک قرن می‌رسد؛ ارقام وحشتناک و دلهره آوری که رفع و سامان دهی آنها تدبیر و چاره جویی اساسی و واقع بینانه‌ای را می‌طلبید.

رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در سال های اخیر خرید و حتی برنامه ریزی برای خرید مسکن از توان و دسترس طبقه متوسط شهری خارج شده و برای دهک ‌های پایین‌تر به رویا دست نیافتنی تبدیل شده است؛ با توجه به این معضل، کمیسیون تلفیق برنامه به صورت مسئله محور و واقع بینانه به حوزه مسکن وارد شد و با تعیین اهداف راهبردی مشخص چند گام اساسی برای حل مسئله مسکن برداشت .

به گفته وی، در کنار کاهش زمان دسترسی به مسکن، رشد ۱۵ درصدی توسعه صنعتی سازی و رشد ۲۰ درصدی نوسازی و احیای بافت های فرسوده از اهداف راهبردی در حوزه مسکن است که با رای کمیسیون تلفیق در لایحه برنامه هفتم توسعه اعمال شد.

 پیرهادی ادامه داد: با رای امروز کمیسیون تلفیق، صنعتی سازی ساختمان با رشد ۵ برابری در برنامه هفتم توسعه به ۱۵ درصد رسید که در سال‌های اخیر حداکثر صنعتی سازی ساختمان در خوشبینانه‌ترین آمار ۳ درصد بوده است. همچنین دولت مکلف به ساخت سالانه ۳۰۰ هزار واحد مسکن شهری، ساخت ۲۰۰ هزار واحد روستایی و نوسازی  ۲۰۰ مسکن بابت فرسوده شد.

وی در پایان تاکید کرد: با توجه به سهم ۷۰ درصدی مسکن از سبد هزینه خانواده‌ها، باید پرداختن به معضل مسکن به صورت اولویت دار در دستور کار دولت قرار گیرد. امیدواریم با حمایت‌های مجلس در حوزه تولید مسکن، دولت بتواند وعده‌های خود به مردم در حوزه مسکن را محقق کند.


منبع: ایسنا

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۳
این مجلس تعطیل شود و شاسی بلندها را نگیرد و جیب کارخانه ها نزند و .... هزینه های نگهداری و حقوقهای گزاف از جیب ملت به جیبشان نرود از قبلش عده ای حداقل صاحب خونه میشوند. دزدی و حیف و میل اموال عمومی با سازندگی در تضاد 360 درجه ایست
ملت با حقوق هفت تا ده میلیونی هم حتی نمیتونن خونه اجاره کنن چه برسه که حتی به خرید فکر هم بکنن زیر هفت میلیونی ها هم (از جمله خودم) باید کارتن خوابی کنیم تا هزینه اضافی داشتن سرپناه رو نداشته باشیم کاش حداقل پرایدها را جادارتر میساختن که شب موقع خواب بشه راحت تر خوابید!
مرسی از مجلس انقلابی که در عرض یک هفته از 116 سال برای خانه دار شدن به 12 سال رسید واقعا اقداماتی که انجام دادن در عرض یک دوهفته معجزه است بنظرمهمینطور که داریم توهمه زمینه ها از همه کشورها جلو میزنیم این توانمندی هم به دنیا صادر کنیم
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی