بازدید 2690

مهاجم کنیسه یهودیان در آمریکا به اعدام محکوم شد

هیات منصفه یک دادگاه فدرال در ایالت پنسیلوانیای آمریکا، مهاجمی که در سال ۲۰۱۸ به کنیسه یهودیان در شهر پیتسبورگ حمله کرده بود، به اعدام محکوم کرد.
کد خبر: ۱۱۸۶۰۸۴
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۲۲ 03 August 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از رسانه های آمریکایی، فردی به نام "رابرت باورز" در ۲۷ اکتبر سال ۲۰۱۸ با یک مسلسل و سه تفنگ دستی به کنیسه یهودیان محافظه کار موسوم به "درخت زندگی" در پیتسبورگ آمریکا حمله کرد و ۱۱ نفر کشته و ۶ نفر زخمی شدند.

هیات منصفه دادگاه پیتسبورگ او را در ماه ژوئن امسال، به ۶۳ فقره جرم شامل ۱۱ فقره ممانعت از آزادی مذهبی، متهم و گناهکار شناخته شد.

در حادثه سال ۲۰۱۸ که مرگبارترین حمله به یهودیان در تاریخ آمریکا یاد می شود، مهاجم مورد اصابت چند گلوله پلیس قرار گرفت اما بازداشت شد و زنده ماند.

رابرت کولویل، قاضی دادگاه فدرال پیتسبورگ قرار است روز پنجشنبه حکم اعدام را بطور رسمی برای مهاجم به کنیسه یهودیان اعلام کند و برخی از بستگان قربانیان در دادگاه سخنرانی خواهند کرد.

هیات منصفه دادگاه در مرحله اول صدور حکم، باورز را که دو هفته پیش برگزار شد، با بیان اینکه او از حمله برنامه ‌ریزی شده خود به یهودیان پشیمان نیست، او را واجد شرایط مجازات اعدام تشخیص داد.

در پرونده‌های جرائم فدرال در آمریکا، برای اینکه حکم به اعدام متهم صادر شود، تمام اعضای هیات منصفه متفق‌القول باید به این مجازات رای مثبت دهند و قاضی دادگاه نمی‌تواند رای را نقض کند.

در پرونده حمله به کنیسه یهودیان، اگر هیات منصفه نمی‌توانست به اتفاق آرا تصمیم بگیرد، باورز به ‌جای اعدام، به حبس ابد بدون امکان آزادی محکوم می‌شد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه