بازدید 3237
۸

موشک کروز «ابومهدی» ترسناک و مخوف برای دشمن

موشک کروز دریایی «ابومهدی» با حضور امیر آشتیانی وزیر دفاع، سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه و دریادار کاویانی جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش به یگان‌های این دو نیرو الحاق شد.
کد خبر: ۱۱۸۴۸۳۴
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۹ 25 July 2023

به گزارش تابناک، ایسنا نوشت: موشک کروز «ابومهدی» از تولیدات صنایع هوافضای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، با برد بیش از یک هزار کیلومتر است که می‌تواند هر هدفی را منهدم کند. با الحاق این موشک به یگان‌های نیروهای دریایی سپاه و ارتش محدوده پوشش دفاع دریایی کشور نسبت به قبل چندین‌برابر می‌شود و می‌تواند دامنه عملیاتی گسترده‌ای را تحت پوشش قرار دهد.

طراحی مسیر پرواز با هوش مصنوعی

«ابومهدی» اولین موشک کروز بردبلند دریایی است که از هوش مصنوعی در نرم‌افزارهای مرتبط با طراحی مسیر پروازی موشک در سامانه فرماندهی و کنترل بهره‌مند است که امکان عبور از عوارض طبیعی و مصنوعی و نیز سایت‌های راداری و پدافندی دشمن را دارد و از جهت‌های مختلف به سمت هدف حمله و برخورد می‌کند.

به‌روزرسانی موقعیت نهایی هدف در حین پرواز

استفاده از مواد منفجره با قدرت تخریب بالا در سرجنگی این موشک، قابلیت انهدام انواع ناو، ناوچه و ناوشکن‌ها را به آن بخشیده است. «ابومهدی» قابلیت شلیک از انواع حامل‌های متحرک و ثابت را دارد و سامانه هدایت و ناوبری‌اش از به‌روزرسانی موقعیت نهایی هدف در طول پرواز برخوردار است.

شلیک از عمق و دورزدن پدافند دشمن

واکنش سریع، مدیریت انتخاب هدف در میدان، دورزدن پدافند دشمن و قابلیت شلیک از عمق جزو ویژگی‌های این موشک کروز دریایی به شمار می‌رود. «ابومهدی» می‌تواند در ارتفاع پست و زیر دید رادارهای دشمن پرواز کند و مسیر و ارتفاعش را با توجه به عوارض جغرافیایی و سامانه‌های پدافندی دشمن تغییر دهد.

شلیک به اهداف از مکان کاملاً پنهان

«ابومهدی» از سامانه ناوبری تلفیقی پیشرفته و موتور قدرتمند برخوردار است که می‌تواند از عمق خاک کشور و از مکانی کاملاً پنهان به سوی اهداف متحرک دریایی شلیک شود.

توان مقابله با جنگ الکترونیک سامانه‌های دشمن

این اولین موشک کروز بردبلند دریایی است که از سیکر دوگان راداری بهره می‌برد. این فناوری علاوه بر مقابله با جنگ الکترونیک سامانه‌های دشمن باعث افزایش میزان اختفای موشک هنگام نزدیک‌شدن به هدف می‌شود و حالتی به این موشک می‌بخشد که می‌تواند بدون آگاهی دشمن به آن حمله کند و فرصت واکنش به موقع را از دشمن بگیرد.

قابلیت آماده‌سازی و پرتاب در کوتاه‌ترین زمان

سامانه پرتاب موشک «ابومهدی» از آماده‌سازی و پرتاب در کوتاه‌ترین زمان هم بهره‌مند است و می‌تواند چندین موشک را با فواصل زمانی کوتاه و از مسیرهای مختلف به سمت یک هدف مشخص شلیک کند به شکلی که این موشک‌ها همزمان به هدف برخورد کنند.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱۱
انتشار یافته: ۸
مرغ کیلویی بالای ۱۰۰ هزار تومان و گوشت کیلویی ۵۰۰ هزار تومان و برنج سر به فلک کشیده.....
اقا دمتون گرم هر موشک که میسازیم یک قدم به کره شمالی نزدیک میشیم چرا ارتباطات رو مثل موشک ها ارتقا نمی دید چرا تا این حد کشور تحت فشار تحریم هستش و دودش هم به چشم مردم میره
کی از روسیه تحویل گرفتید؟
این موشکها هیچ دردی از مردم دوا نمیکنه. کره شمالی و پاکستان هم موشک دارند مگه منجر به رفاه مردم و توسعه میشه؟
از من گفتن آینده در دستان کره شمالی و ایران است یه کم دندون رو جگر بزارید می بینید
موشک موشک موشک موشک موشک
همین رو هم نساختند. معلوم نیست از کجا یه طرح مفهومی برداشتند و اسباب بازی ساختند دارند نمایش می دن...
تو این وضع اسفبار اقتصاد مملکت هر چی بودجه هست صرف ساخت موشک برای مقابله با دشمن فرضی کنید
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # یارانه تشویقی
وب گردی