بازدید 1662

واکنش کنعانی درباره اهانت به قرآن در کپنهاگ

سخنگوی دستگاه دیپلماسی گفت: از منظر جمهوری اسلامی ایران، دولت دانمارک در جلوگیری از اهانت به قرآن کریم و مقدسات اسلامی و نیز پیگرد و مجازات اهانت کنندگان مسؤل بوده و در این زمینه افکار عمومی جهان اسلام منتظر اقدام عملی دولت دانمارک است.
کد خبر: ۱۱۸۴۳۸۳
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۵ 22 July 2023

به گزارش تابناک به نقل از مهر، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم در دانمارک را شدیدا محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید مجدد بر ضرورت وحدت دولت‌ها و ملت‌های اسلامی و همه پیروان ادیان آسمانی برای مقابله مؤثر با هرگونه تعرض به ساحت قرآن کریم و مقدسات ادیان ابراهیمی در هر کجای جهان، اظهار داشت: به رغم نیات شوم طراحان پشت پرده اهانت به مقدسات و ارزش‌های بیش از ۲ میلیارد مسلمان جهان، معتقدیم آزاد اندیشان و حق‌طلبان جهان یکصدا در مقابل این فتنه شوم و اقدامات نفرت انگیز می‌ایستند و در سایه هشیاری، وحدت و انسجام، ناقضان واقعی حقوق بشر را رسوا و پشیمان خواهند کرد.

کنعانی با اشاره به تلاش‌های در حال انجام در سطح جهان اسلام برای پاسخگو ساختن متعرضین به مقدسات اسلامی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن تداوم تماس‌ها و گفتگو‌های خود با کشور‌های اسلامی، به اقدامات و تلاش‌های خود برای مقابله با جهالت قرن بیست و یکم که در سایه آزادی بیان دروغین غربی، کرامت انسانی و آزادی بیان اصیل را هدف قرار داده، ادامه خواهد داد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی خاطرنشان ساخت: از منظر جمهوری اسلامی ایران، دولت دانمارک در جلوگیری از اهانت به قرآن کریم و مقدسات اسلامی و نیز پیگرد و مجازات اهانت کنندگان مسؤل بوده و در این زمینه افکار عمومی جهان اسلام منتظر اقدام عملی دولت دانمارک است.

روز جمعه ویدئویی از هتک حرمت به قرآن و پرچم عراق و آتش زدن آن در مقابل سفارت عراق در کپنهاگ منتشر شد.

خبرگزاری "آناتولی" گزارش داد، اعضای گروهی که خود را "دانسکه میهن پرست" (وطن پرستان دانمارکی) نامیده‌اند با در دست داشتن بنر‌های ضد اسلامی شعار‌های توهین آمیزی سرمی دادند.

هواداران این گروه به پرچم عراق و قرآن اهانت و همچنین اهانت به قرآن کریم را به صورت مستقیم از طریق حساب کاربری این گروه در پلتفرم "فیسبوک" پخش کردند.

این گروه می‌گوید، این اقدام موهن خود را در اعتراض به حمله به سفارت سوئد در بغداد انجام داده است. این گروه افراطی اقدام موهن خود را در میان تدابیر شدید امنیتی پلیس انجام داد.

گروه مذکور پیش از این نیز به قرآن کریم و پرچم ترکیه در مقابل سفارت ترکیه در کپنهاگ اهانت کرده بود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه