بازدید 426

ارتش ژاپن مشتری سرویس ماهواره‌ای استارلینک شد

کد خبر: ۱۱۸۴۱۶۶
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۲ 25 June 2023

ارتش ژاپن سرگرم آزمایش سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک ایلان ماسک به منظور استفاده از این فناوری در سال مالی آینده است.

به گزارش ایسنا، روزنامه یومیوری در گزارشی به نقل از منابع دولتی آگاه  نوشت: وزارت دفاع ژاپن در حال حاضر به ماهواره‌های ارتباطی در مدار زمین ثابت دسترسی دارد اما استفاده از فناوری استارلینک که توسط ایلان  ماسک اداره می‌شود، مجموعه‌ای از ماهواره‌ها را در مدار پایین زمین اضافه خواهد کرد.

کشورهای سراسر جهان به دنبال افزایش تاب آوری در برابر خطر مختل شدن ارتباطات یا حمله به ماهواره‌ها در صورت وقوع یک منازعه هستند.

طبق گزارش یومیوری، نیروهای دفاع شخصی ژاپن از مارس، سرگرم آزمایش استارلینک هستند و این سیستم در حدود ۱۰ نقطه و در تمرینات بکار گرفته شده است.

فناوری استارلینک توسط اوکراین در جنگ با مسکو استفاده شده و روسیه در تلاش است استفاده از آن را در منطقه مسدود کند. ماسک در اکتبر گفته بود اسپیس ایکس نمی‌تواند به طور نامحدود هزینه دسترسی به استارلینک در اوکراین را تامین کند.

بر اساس گزارش رویترز، وزارت دفاع آمریکا ماه جاری اعلام کرد که برای ارائه خدمات در اوکراین، با اسپیس ایکس قرارداد بسته است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه