بازدید 1966
۷

۷۰ درصد کودکان «سرچهار راه‌ها» مافیایی هستند

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران در مورد موضوع کودکان کار به نکات مهمی اشاره کرد و گفت: اقتصاد کف خیابانی با درآمدهای سرشار، با نوع دوستی و تحریک احساسات مردم شکل گرفته است و سرشبکه های این مافیا از آن استفاده می‌کنند.
کد خبر: ۱۱۸۳۵۸۷
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۵ 17 July 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، احمد احمدی صدر با بیان اینکه ما باندها و مافیایی را در کشور داریم که کودکان را در خیابان جمع می‌کنند و اقتصاد خیابان را ساماندهی می‌کنند، افزود: البته بخشی از این کودکان هم به صورت منفرد به خیابان‌ها می‌آیند.

وی ادامه داد: ما در شهرداری تهران قرارگاه اجتماعی تهران را تشکیل داده ایم. طرحی هم ساماندهی شد و ۱۵ الی ۱۶ نهاد متولی کودکان کار باید آن را اجرا می‌کردند، ولی ما با خلأ و چالشی رو به رو شدیم، این دستگاه‌ها باید زیر نظر فرماندهی واحد به یک نهاد پاسخگو می‌بودند، ولی این اتفاق رخ نداد.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی با طرح سوالی تأکید کرد: شهرداری در سال‌های گذشته ۷۰۰۰ کودک کار را ساماندهی کرد، اما چند هزار کودک کار نسبت به ۵ سال گذشته کاهش پیدا کرده است؟

وی افزود: از ۲۵ سال قبل تاکنون در تهران در حوزه کودکان کار مدیریت واحد نداشته ایم. پیشنهاد آقای زاکانی شهردار تهران این بود که در قرارگاه اجتماعی تهران تمام دستگاه‌ها کنار هم بنشینند و این مسئله را پیش ببرند. در زمینه معتادان متجاهر ۸۰ درصد مصوبات اجرا شد و باید همین شیوه در زمینه کودکان کار هم ایجاد شود. رئیس محترم جمهوری به این دلیل نمایندگی ویژه را به شهردار تهران داده اند که شهرداری در میدان حضور دارد و این قرارگاهی که تشکیل شده یک ابزاری می‌خواهد که دستگاه‌های متولی، ملزم به پاسخگویی به رئیس جمهوری باشند.

احمدی صدر ادامه داد: مسئله کودکان کار یک مسئله عادی نیست، شهرداری تهران به این جهت به میدان آمده است تا این مشکل را حل کند. نمایندگی ویژه را به این جهت به شهرداری دادند که مدیریت واحد در حوزه کودکان کار را داشته باشیم. رییس محترم جمهوری در سه حوزه کودکان کار، متکدیان و معتادان متجاهر شهردار محترم تهران را به عنوان نماینده ویژه تعیین کردند تا این مشکلات حل شود.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، وی که در یک برنامه تلویزیونی سخن می گفت، افزود: طرح استعدادیابی و حرفه آموزی کوتاه مدت ۶ ماهه، میان مدت یک سال تا یک سال و نیم سال و بلند مدت ۳ سال را طراحی کرده ایم. اگر شهرداری این اجازه را داشته باشد که وسط میدان بیاید ۳ ساله بحث کودکان کار و خیابان را جمع می‌کند. بالای ۷۰ درصد کودکان سر چهار راه‌ها شبکه‌ای و مافیایی هستند، ما با این سر شبکه‌ها برخورد جدی و سلبی خواهیم کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۷
شهرداری ضعیفترین دوره جمع اوری متکدیان را تا بحال داشته .
این کار بهزیستی است وظیفه شهرداری چیزهای دیگر است از عهده مسوولیت های اصلی خودتان عاجزید در امور دیگران دخالت می کنید!؟ برای معضل ترافیک و آلودگی هوای شهر تهران چه تدابیری اندیشیده اید!؟
همه چیز مافیایی!
قابل توجه اونایی که افزایش جمعیت را تبلیغ میکنند .
ایجاد شغل برای بیکاران
خود ایتالیا به اندازه ایران مافیا ندارد
این کودکان اجیرشده ازطرف مافیا میان طرف ماشینها اولش با حالتی مظلومانه ولی اگر راننده از پرداخت پول خودداری کرد طبق آموزشی که دیده اند شروع به کوبیدن ماشین وفحاشی های رکیک میکنند تا راننده های دیگر حساب کاردستشون بیاد وبرای پرداخت پول مقاومت نکنند.
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی