بازدید 4178

نشانه‌های عجیب و غریب حمله قلبی

حمله قلبی علائم ناشناخته‌ای دارد که کم‌تر کسی آن‌ها را می‌داند و با دانستن آنهاممکن است شگفت زده شوید.
کد خبر: ۱۱۸۲۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۳ 10 July 2023

به گزارش تابناک به نقل از فارس، حمله قلبی و مرگ ناگهانی قلبی در چند دهه گذشته رو به افزایش بوده و افراد در گروه‌های سنی را تحت تاثیر قرار داده است. در حمله قلبی، جریان خون به قلب متوقف می‌شود که به قلب آسیب می‌رساند.

گفته می‌شود سبک زندگی بی تحرک، استرس و بیماری‌های مزمن از عوامل خطر شایع مرتبط با بیماری قلبی هستند. اما از دانستن دلایل کمتر شناخته شده حمله قلبی شگفت زده خواهید شد.

کارشناسان تاکید می‌کنند، باکتری‌های دهان یکی از عوامل مهم در بروز حمله قلبی است؛ باکتری‌های دهان که باعث بیماری‌های پریودنتال می‌شوند می‌توانند باعث التهاب در شریان‌های شما شوند و درنهایت منجر به تجمع چربی در آن‌ها و باعث حمله قلبی شوند. التهاب در بدن ما یکی از دلایل حمله قلبی است و علت این التهاب می‌تواند مربوط به چندین عامل مختلف باشد که افراد باید نسبت به آن توجه کنند.

افسردگی از دیگر عوامل مهم در بروز این بیماری است؛ افسردگی نه تنها شما را از یافتن شادی در فعالیت‌های روزانه محروم می‌کند و باعث ناامیدی شما می‌شود، بلکه می‌تواند منجر به حمله قلبی نیز شود. افرادی که از افسردگی رنج می‌برند به دلیل اینکه تحرک ندارند و ورزش نمی‌کنند در معرض خطر حمله قلبی هستند.

بیماری‌های خودایمنی از دیگر عوامل مهم در بروز حمله قلبی است؛ حتی کودکان کوچکتر نیز ممکن است به دلیل یک بیماری خودایمنی دچار حمله قلبی شوند. افراد دچار واسکولیت که بیشتر جامعه کودکان را شامل می‌شود، در معرض حمله قلبی هستند؛ واسکولیت یا التهاب رگ به گروه وسیعی از بیماری‌های التهابی رگ‌های خونی (سرخ رگ ها، سیاه رگ‌ها و مویرگ ها) اطلاق می‌شود.

به گفته کارشناسان، تنهایی نیز در بروز این بیماری نقش پررنگی دارد؛ تنهایی با استرس و فشار خون بالا مرتبط است. کارشناس این پژوهش تاکید می‌کند، افراد اگر خود را درگیر فعالیت‌های گروهی کنند و روابط اجتماعی قوی داشته باشند، به میزان قابل توجهی از حمله قلبی در امان هستند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو
آخرین اخبار