بازدید 2428

هشدار رئیس شورای حفاظت آزمون‌ به متقلبان کنکور

رئیس شورای حفاظت آزمون‌ گفت: با تمهیدات اندیشیده شده هیچ داوطلب متقلبی امکان ورود به دانشگاه را نخواهد داشت و این افراد حتی در مرحله پس از آزمون نیز شناسایی و مورد پیگرد قرار می گیرند.
کد خبر: ۱۱۸۱۳۷۶
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۳ 02 July 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر محمدحسین حاجیلو با اشاره به اهمیت موضوع حفاظت از امنیت آزمون‌ها، گفت: شناسایی و پیشگیری از تخلف و مقابله با اقدامات برنامه‌ریزی شده گروه‌های سودجو و اغفال گر که موجب نگرانی داوطلبان پرتلاش و زحمتکش می‌شود، مورد حمایت قاطبه مردم و از جمله مصادیق حقوق عامه است.

قائم مقام رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تشکر از رسانه‌ها در مورد پیگیری سلامت برگزاری آزمون سراسری، خاطرنشان کرد: توجه رسانه‌ها به اهمیت سلامت آزمون سراسری ستودنی است و البته باید در مورد بازنشر برخی ادعاهای پوچ و شایعات بی‌اساس دقت نظر به عمل آید تا آرامش داوطلبان در آستانه آزمون دچار خدشه نشود.

وی افزود: بدیهی است اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی دقیق به داوطلبان و خانواده‌های آنها در مورد اهداف گروه‌های سازمان یافته کلاهبرداری موجب پیشگیری از مشکلات بعدی برای این عزیزان خواهد شد.

رئیس شورای حفاظت آزمون سراسری با اشاره به فعالیت‌های مختلف سازمان سنجش در فرایند برگزاری آزمون، گفت: هر آزمون بسته به حیطه و گستره اجرایی آن شامل سه مرحله، پیش از برگزاری، حین و پس از برگزاری است و حفاظت آزمون‌ها در مراحل مختلف از جمله قرنطینه به صورت کامل و دقیق انجام می‌شود و سوابق برگزاری آزمون در سال‌های متمادی هم نشان می‌دهد امنیت در این بخش‌ها همواره برقرار بوده است.

حاجیلو با اشاره به برخی گزارش‌های دریافتی از شدت یافتن فعالیت عوامل سودجوی مدعی تقلب در شبکه‌های اجتماعی مجازی، گفت: داوطلبانی که در یک سال و یا حتی سال‌ها برای موفقیت در آزمون سراسری برنامه‌ریزی و تلاش کرده‌اند و با صرف وقت و انرژی خود و خانواده‌ها آماده شرکت در کنکور شده‌اند، انتظار دارند که در یک رقابت سالم و ایمن شرکت کنند و شاهد تحقق عدالت آموزشی در جامعه باشند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت مدعیان تقلب در کانال‌ها و گروه‌ها در شبکه‌های اجتماعی مجازی به عنوان مهمترین اقدام پیشگیرانه پیش از اجرای آزمون از مدت‌ها قبل در رصد، شناسایی و تحت کنترل نهادهای اطلاعاتی و امنیتی به ویژه پلیس فتا قرار دارند، گفت: عضویت داوطلبان در گروه‌ها و کانال‌های مجازی مدعی تقلب و همچنین استفاده از ابزارهای ممنوعه تخلف محسوب شده و موجب محرومیت آنان از آزمون است.

رئیس شورای حفاظت آزمون سراسری بار دیگر در مورد عضویت داوطلبان در گروه‌ها و کانال‌های فضای مجازی مدعی تقلب هشدار داد و خاطرنشان کرد: کسانی که در این گروه‌ها اقدام به ارسال مدارک و هرگونه پرداخت وجه می‌کنند نیز علاوه بر محرومیت از آزمون مشمول مجازات‌های بیشتر قانونی نیز خواهند شد.

قائم مقام رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در پایان تأکید کرد: با تمهیدات اندیشیده شده هیچ داوطلب متقلبی امکان ورود به دانشگاه را نخواهد داشت و این افراد حتی در مرحله پس از آزمون نیز با استفاده از شیوه‌های فنی و آماری شناسایی و مورد پیگرد قرار خواهند گرفت.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو