بازدید 3512

فیروزجا بعداز تساوی با کارلسن، در آرماگدون باخت

کد خبر: ۱۱۷۸۱۸۲
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۲۵ 07 June 2023

علیرضا فیروزجا در دیدار کلاسیک مقابل کارلسن به تساوی رسید، اما در دیدار آرماگدون از این شطرنج باز شکست خورد.

به گزارش تابناک ورزشی، درجریان دور هفتم رقابت‌های سوپرتورنمنت نروژ؛ مگنوس کارلسن مرد شماره یک شطرنج جهان به مصاف علیرضا فیروزجا رفت. در دیدار کلاسیک دو شطرنج باز پس مبارزه به تساوی رضایت دادند. 

کارلسن در انتهای بازی برتر بود اما نتوانست از برتری خود استفاده کند به طوری که بازی به تساوی کشید. البته فیروزجا هم می توانست پیروز دیدار در انتهای بازی باشد اما دو شطرنج باز تصمیم گرفتند که دیدار کلاسیک با تساوی به پایان برسد.

باتوجه به تساوی، دو شطرنج باز در دیدار آرماگدون به مصاف هم رفتند. در این مسابقه، کارلسن در ۲۹ حرکت فیروزجا را شکست داد تا پیروز این دیدار باشد. فیروزجا با تساوی در دیدار کلاسیک و شکست در دیدار آرماگدون ۹.۵ امتیازی شد و در رده ششم رده بندی این مسابقات قرار گرفت. همچنین کارلسن با این پیروزی ۹ امتیازی شد و در رده هفتم ایستاد.

در مسابقات شطرنج نروژ ۱۰ شطرنج باز برتر چهان دست به مهره شده اند. این مسابقات در نروژ از ۳۰ می تا ۹ ژوئن پیگیری می‌شود. هر شطرنج باز در صورت پیروزی در دیدار کلاسیک می تواند ۳ امتیاز کسب کند. اگر دو شطرنج باز در دیدار کلاسیک به تساوی برسند باید بازی آرماگدون انجام دهند که برنده ۱.۵ امتیاز و بازنده ۱ امتیاز را کسب خواهد کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022