بازدید 3406

اردوغان نخستین برنامه اصلاحاتی دولت را کلید زد

رئیس جمهور ترکیه در اولین نشست کاری خود پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوی اعلام کرد که قصد دارد اصلاحیه قانون اساسی این کشور را به پارلمان ارائه کند.
کد خبر: ۱۱۷۸۱۷۷
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۴ 07 June 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که قصد دارد پیشنهاد خود برای اصلاح قانون اساسی را در پارلمان به رأی گیری بگذارد.

شبکه خبری المیادین گزاش داد که اردوغان روز سه شنبه در سخنانی خطاب به مردم پس از اولین جلسه دولت جدید گفت: پیشنهاد خود را در خصوص اصلاح قانون اساسی که قبل از انتخابات درباره اهمیت آن صحبت کرده بودیم، مجدداً به پارلمان ارائه خواهم داد.

اردوغان پیشتر گفته بود که ترکیه به قانون اساسی جدیدی نیاز دارد که توسعه کشور را در آینده تضمین کند و تهیه اصلاح قانون اساسی ادامه دارد.

اردوغان می‌گوید قانون اساسی کنونی ترکیه که در سال ۱۹۸۲ تصویب شد، اگرچه اصلاحیه و تغییرات زیادی در آن ایجاد شده است، اما «جوابگوی مشکلات و چالش‌های زمان حاضر نیست».

هفته گذشته، به دنبال پیروزی اردوغان در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ترکیه، وی دستور تشکیل کابینه جدید با تعیین وزیران پیشنهادی جدید برای پست‌های وزارت دفاع، کشور و امور خارجه را صادر کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی