بازدید 17714
سه هزار و سیصد و هفتاد و چهارمین بسته ویژه خبری «تابناک»

کنایه ظریف به هجمه کنندگان: امان از سلطه سیاسی کاری بر واژگان فارسی / وزیر اقتصاد: از سیاه چاله رشد منفی سرمایه گذاری خارج شدیم / وزیر آموزش و پرورش: به عنوان کسی که در بیش از ۲۰ کشور تدریس کرده، می‌گویم مجلس ما بسیار عمیق است/ به زودی ۲۴ میلیارد دلار ارز وارد ایران می‌شود

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند پورابراهیمی: موتور تولید تورم در ناترازی نظام بانکی است / جهش ۵ هزار درصدی اجاره خانه در ۲۰ سال اخیر / واکنش آمریکا به ادعای دیدار رابرت مالی با سفیر ایران در سازمان ملل: چیزی برای گفتن در این زمینه نداریم / دفاع یک نماینده مجلس از افزایش مجوز مراکز همسریابی و... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۷۸۱۳۷
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۸ 06 June 2023

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

کنایه ظریف به هجمه کنندگان: امان از سلطه سیاسی کاری بر واژگان فارسی
محمدجواد ظریف به برخی حملات و ادعای تحسین ترکمنچای توسط او، واکنش نشان داد. وزیر خارجه سابق ایران نوشت: «نوشته کوتاه چند روز پیش بنده به بحث و نقدهای فراوانی انجامیده، که امری مبارک است. اما دیدنی است که چگونه کلمات "نکوهش" ترکمانچای و "جلوگیری" از ترکمانچای ها به"توجیه"، "تحسین" و حتی "تقدیس" برگردانده شده‌اند. امان از سلطه سیاسی کاری حتی بر واژگان فارسی!» ظریف در روزهای گذشته یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود نوشته بود که در بخشی از آن آمده بود: نه تنها ما مردم بلکه نخبگان ما کدام یک را بیشتر نکوهش می‌کنند: آن‌ها که با آرزوی بازپس‌گرفتن سرزمین از دست رفته در قرارداد گلستان، بخش‌های بیشتری از سرزمین و حتی استقلال ایران را به باد دادند، یا آن‌ها که با قرارداد ترکمانچای دست‌کم بخشی از سرزمین تازه از دست رفته را باز پس گرفتند؟ برای پیشگیری از ترکمانچای‌ها باید «انتخاب کنیم» که آرزوهایمان را در چارچوب امکانات دنبال کنیم.

واکنش سردار کوثری به اظهارات محمدجواد ظریف
اسماعیل کوثری در واکنش به اظهارات اخیر محمدجواد ظریف مبنی بر اینکه ما در تاریخ اهدافمان را بر اساس آرزوهایمان چیده‌ایم و به توانایی‌هایمان توجهی نکرده‌ایم، اظهار داشت: همه ما باید به ملت و کشور متعهد باشیم و بر اساس آرمان‌های بلند حرکت کنیم. باید خط مشی و اهداف خود را بر اساس توانمندی‌های نظام جمهوری اسلامی ایران ترسیم کرده و مطابق با آن حرکت کنیم. وی تاکید کرد: هر یک از مسئولان کشورمان که توانستند در دوران خدمت خود اقدامات اساسی و مهمی انجام دهند، قطعاً اهداف بلند داشتند و بدون داشتن آرزو و آرمان نمی‌توانیم به جایی برسیم. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی از افراد معتقدند باید فقط واقعیت‌ها و امکانات موجود کشور را در نظر بگیریم، در حالی که هم باید واقعیت‌ها را ببینیم و هم باید آرمان‌های بلند و اهداف متعالی داشته باشیم که در این صورت می‌توانیم اقدامات اساسی و بزرگ انجام دهیم. تاکنون هم این گونه بوده و دانشمندان ما با همین رویکرد توانسته اند به اهداف و مراحل بالا برسند.

حمله کیهان به ظریف
روزنامه کیهان به یادداشت اخیر محمد جواد ظریف واکنش نشان داد و نوشت: مع‌الاسف شاید یادآوری تاریخ به ایشان تلنگری برای بازاندیشی در جهان‌بینی‌شان و مرور مجدد آنچه باشد که شاید فراموش کرده‌اند اگر ملت ایران می‌خواستند بر اساس توانایی‌هایشان انتخاب و حرکت کنند، چگونه می‌توانستند انقلاب کنند؟ و اگر رهبران ما می‌خواستند بدون در نظر گرفتن نصرت الهی تصمیم بگیرند نه رژیم ستم‌شاهی سرنگون می‌شد و نه به پشتوانه همین مردم و نصرت الهی پیروزی بر صدام در جنگ هشت ساله تحمیلی که غرق در امکانات غرب و شرق بود میسر می‌شد.

روایت علی جنتی از جدل تند با پدر بر سر عملکرد انتخاباتی شورای نگهبان
علی جنتی وزیر پیشین فرهنگ: در خصوص آثار سوء اقدامات شورای نگهبان با آیت‌الله جنتی صحبت کرده‌ام، نه ایشان می‌تواند مرا قانع کند و نه من، ایشان را؛ چون بالاخره ما از دو نسل هستیم. ولی واقعاً دل ایشان و امثال ایشان برای انقلاب می‌تپد و برای حفظ انقلاب دارند این کارها را انجام می‌دهند. می‌گویند ما نباید بگذاریم افراد غیرخودی وارد مجلس شوند و باید مجلسی داشته باشیم که همه کسانی که ملتزم به اسلام هستند، بیایند. این ۱۲ نفر شورای نگهبان که ما می‌شناسیم، نشسته‌اند یک پرونده را می‌آورند و می‌بینند مجموعه اتهاماتی به یک فردی وارد شده. خودشان هم که نمی‌توانند بروند دنبال کنند. این آشی است که جای دیگری پخته شده و در اختیار شورای نگهبان گذاشته‌اند. شورای نگهبان هم می‌گوید با این اتهامات باید حتماً رد صلاحیت شود.

پناهیان: مسئولان دولت رئیسی خیلی کار می کنند
علیرضا پناهیان: مشارکت مردم در تصمیم‌سازی، نظارت بر مدیران و اقدام در جای خود، تاکید رهبری است؛ تا بروکراسی به نفع مردمسالاری پیش نرود، اتفاق چندانی رخ نخواهد داد. در برنامه هفتم، از خصوصی‌سازی بخش‌های دولتی و واگذاری به مردم محروم، تقریبا خبری نیست! به عقیده او، فرق دولت حاضر با دولت قبلی در جهت‌گیری‌هاست؛ به استقلال کشور بیشتر می‌اندیشد، ذی مردمی بیشتری دارد و تا جایی که خبر دارم، مسئولان دولتی خیلی کار می‌کنند، ولی باید برنامه انقلابی برای افزایش سطح مشارکت مردم داشته باشد. پناهیان با طرح این سوال که تا کی باید کارها را با گروه‌های صرفا جهادی و آتش به اختیار جلو ببریم، تصریح کرد: آدم جهادی می‌شناسم که کف میدان بوده ولی حالا در دولت، بروکراسی اجازه فعالیت به او نمی‌دهد.

وزیر آموزش و پرورش: به عنوان کسی که در بیش از ۲۰ کشور تدریس کرده، می‌گویم مجلس ما بسیار عمیق است
رضامراد صحرایی درباره برگزاری جلسه‌ رأی‌ اعتمادش در مجلس شورای اسلامی گفت: در فرآیند رای اعتماد بنده در مجلس دو نکته با اهمیت بود؛ مجلس ابتدا از من گلایه کرد که چرا پیش از معرفی به مجلس نمی‌آمدم؟ بنده هم عرض کردم هر کاری طبق آدابش است، زمانی که سرپرست هستم باید وزارتخانه را اداره کنم و زمانی که گزینه وزارت‌خانه شدم، باید برای کسب رای اعتماد به مجلس بیایم. وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: نکته دوم این است که به عنوان یک تحصیل کرده، کسی که خیلی از مدارج و رتبه‌های دانشگاهی را طی کرده است و در بیش از ۲۰ کشور تدریس کرده، باید بگویم مجلس ما بسیار عمیق است. این باعث افتخار برای من بود که آموزش و پرورش مساله ذهن همه نمایندگان است، ان‌شاءالله نمایندگان این مساله را در زمین هم اجرایی کنند.

برکناری آرش میراسماعیلی از ریاست فدراسیون جودو
رییس فدراسیون جودو از سمت خود برکنار شد. با حکم وزیر ورزش و جوانان نصرالله پریچهره به عنوان جانشین آرش میراسماعیلی، سرپرست فدراسیون جودو شد. مراسم معارفه سرپرست جدید فدراسیون جودو فردا چهارشنبه برگزار می‌شود. مدیرکلی ورزش و جوانان استان تهران از جمله سوابق پریچهره در ورزش کشور است.

مصباحی‌مقدم: زیبایی‌های زن برای ادامه نسل است نه هوس‌رانی!
مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این موضوع که زیبایی‌های زن برای ادامه نسل است نه هوس‌رانی گفت: «البته خداوند یکسری زیبایی‌ها به زن داده که این زیبا‌یی‌ها برای ادامه نسل است نه اینکه مورد سوء استفاده هوس‌رانان قرار بگیرد. شخصیت زنان به ادب، مادری کردن و خانم بودنش است؛ یعنی اگر زنان به فضائل حضرت فاطمه نگاه کند متوجه خواهند شد که اسلام عظمت را برای زنان به اوج خود رسانده است.» مصباحی مقدم ادامه داد: «در طول تاریخ هم حضرت مریم، آسیه و حوا الگوهای زن عاقل بوده و هستند. آنچه در غرب اتفاق افتاده مربوط به یکی دو قرن قبل است، وگرنه غرب هم قبلا به اقتضای مسیحیت اصل بر پوشاندن زیبایی‌های زنان بوده؛ بنده خودم کلیساهای قدیمی با سابقه ۸۰۰ ساله از نزدیک مشاهده‌ کرده‌ام. مجسمه‌هایی که در این کلیساهاست، نشان می‌دهد که تمامی زنان حجابشان کامل بوده حتی زنان یهودی هم لباس‌هایشان پوشیده بوده است.»

واکنش سلاجقه به بازداشت دو مدیر محیط‌ زیستی
رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست: نحوه دستگیری دو مدیر سازمان محیط‌زیست در ماه‌های گذشته درست نبود و متاسفانه حرمت افراد حفظ نشد؛ کسانی که دستگیر شده بودند، در حال حاضر آزاد و در شغل خود مشغول هستند. دستگاه‌های مسئول باید توضیحات کامل دهند که چه اتفاقی افتاده و در این‌باره از دستگاه‌ها گله کردیم که آنها نیز با نظر ما موافق بودند.

دفاع یک نماینده مجلس از افزایش مجوز مراکز همسریابی
رئیس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده  مجلس گفت: در یکی از مراکز همسریابی که زیر نظرم تشکیل شده بود، نزدیک به ۵۰۰ ازدواج صورت گرفت که تنها یکی از این ازدواج‌ها منجر به طلاق شد. «امیرحسین بانکی‌پور فرد» در گفت و گو با ایلنا گفت: در قانون جوانی جمعیت اصلا چیزی تحت عنوان ارتقای رتبه علمی نداریم و تنها پایه علمی می‌تواند ارتقا یابد. در قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده توصیه کردیم که هر دستگاهی برای اینکه بهتر این قانون را اجرایی کند، پیوست جمعیتی برای تشویق‌های خودش تهیه کند. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دیگری در مورد ارتباط مراکز همسریابی با این قانون بیان کرد: در قانون جوانی جمعیت این مراکز نیز پیش بینی شده است. قبلا مدام می‌گفتند مراکز همسریابی غیرقانونی است و مسیر قانونی نیز برای آن تعریف نشده بود. بانکی‌پور در پاسخ به این که آیا مراکز همسریابی تا به حال مورد اطمینان و استقبال جوانان واقع شده است، بیان کرد: بله، اتفاقا در یکی از این مراکز همسریابی که در اختیارم قرار داشت و زیر نظرم تشکیل شده بود، نزدیک به ۵۰۰ ازدواج صورت گرفت که تنها یکی از این ازدواج‌ها منجر به طلاق شد. نکته مهم اینجاست که برای به نتیجه رسیدن اهداف مورد نظر، این مراکز باید خانواده محور باشند. جوانان و خانواده‌ها در این مراکز اطلاعات لازم را پر می‌کنند و در واقع مرکز، خانواده‌ها را با یکدیگر آشنا می‌کند و بقیه مراحل ازدواج به سبک سنتی پیش می‌رود؛ بنابراین، مراکز همسریابی خانواده‌هایی که متناسب هستند را به یکدیگر معرفی می‌کند.

به زودی ۲۴ میلیارد دلار ارز وارد ایران می‌شود
ایسنا: در پی سفر سلطان عمان به ایران و بر اساس اطلاعات به دست آمده ایسنا به زودی مبلغی بیش از ۲۴ میلیارد دلار از منابع ارزی بلوکه شده ایران در عراق و کره جنوبی و از طریق منابع قابل دسترس کشورمان در صندوق بین‌المللی پول وارد ایران خواهد شد. به گزارش «انتخاب»، ایسنا افزوده است که بر اساس اطلاعات به دست آمده این خبرگزاری به زودی مبلغی ۲۴ میلیارد دلار ارز وارد کشور خواهد شد که شامل منابع ارزی بلوکه شده ایران در عراق و کره جنوبی و حق برداشت ویژه ایران از صندوق بین‌المللی پول می‌شود. از این میزان ارز، هفت میلیارد دلار منابع ارزی بلوکه شده ایران در کره جنوبی و بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار آن منابع بلوکه شده ایران در عراق است که عمده آن به صادرات انرژی به این کشور همسایه بازمی‌گردد. در پی سفر سلطان عمان به ایران و سفر مشاور بایدن، رئیس جمهور آمریکا به عمان مقرر شده تا در قالب تفاهمی با ایران این منابع بلوکه شده آزاد شود. همچنین در پی دیدار فرزین رئیس کل بانک مرکزی ایران با جورجیوا رئیس صندوق بین‌المللی پول در واشنگتن مقرر شد تا ایران بتواند به بیش از ۶.۷ میلیارد دلار حق برداشت ویژه خود دسترسی داشته باشد.

وزیر اقتصاد: از سیاه چاله رشد منفی سرمایه گذاری خارج شدیم
احسان خاندوزی گفت: موفق شده‌ایم رشد سرمایه گذاری منفی ۵ درصد سال ۱۴۰۰ را به رشد سرمایه گذاری حدودا ۷ درصدی برسانیم؛ بنابراین، از سیاه چاله رشد منفی سرمایه گذاری خارج شدیم. اگر بناست رشد تولید صورت بگیرد نمی توانیم بخش مالی را در اختیار سفته‌بازان قرار دهیم.

واکنش آمریکا به ادعای دیدار رابرت مالی با سفیر ایران در سازمان ملل: چیزی برای گفتن در این زمینه نداریم
ودانت پاتل معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در خصوص ادعای فایننشال تایمز مبنی بر دیدار رابرت مالی با سفیر ایران در سازمان ملل درباره تبادل زندانیان آمریکایی نیز گفت: چیزی برای گفتن در این زمینه ندارد. وی افزود: ما دارای ابزارهای لازم برای ارسال پیام به ایران در مواردی که در راستای منافع آمریکا باشد، هستیم. ما در خصوص محتوای این پیام ها یا چگونگی ارسال آنها توضیح نمی دهیم. پاتل در خصوص اعتراض گروهی از مخالفان جمهوری اسلامی ایران در خارج از ساختمان وزارت خارجه آمریکا از روز شنبه و اینکه آیا مقامات آمریکایی به خواسته آنها توجه خواهند کرد یا خیر، گفت: من نظر خاصی برای ارائه ندارم اما ما همیشه از فرصت های دیدار با جامعه ایرانیان و نمایندگان آنها و گفت‌وگو با این افراد استقبال می کنیم.

نماینده مجلس: دولت بار را به دوش مردم انداخته است
فریدون عباسی نماینده مردم کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش افسارگسیخته قیمت اجاره بها مسکن، گفت: اصلی‌ترین روش کنترل قیمت، تولید مسکن است اما تولید مسکن فرایندی زمان‌بر است و نباید با آن شعاری برخورد شود لذا اگر می‌خواهیم به تولید میلیونی مسکن در سال برسیم باید حتما فناوری ساخت را نیز گسترش دهیم، چون با نیروی کارگری و روش سنتی نمی‌توان چنین پروژه عظیمی را پیش برد، البته به تعداد بالای نیروی کار نیاز داریم، به عنوان مثال ساخت یک میلیون مسکن حداقل به دو میلیون کارگر ساده به غیر از مهندس، نقشه کش و... نیاز دارد، بنابراین باید پرسید؛ چنین توانی وجود دارد و فرهنگ انجام کار ساختمانی در میان نیروهای جویای کار ایجاد شده است یا خیر؟

نماینده مردم کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با این اوصاف اگر از فناوری استفاده نشود ساخت یک میلیون مسکن به روش‌های سنتی در سال امکان‌پذیر نیست، همچنین راه دیگر کنترل بازار مسکن اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی است تا افرادی که چندین خانه دارند و به‌عنوان سرمایه به آن نگاه می‌کنند مجبور به عرضه خانه‌های خودشان شوند و با این شرایط اجاره مسکن تا حدودی کنترل خواهد شد.

وی افزود: هذچند دولت دائم به مالکین توصیه می‌کند که اجاره‌ها را بالا نبرند اما این سوال مطرح است که آیا دولت جبران خسارت مالکین را خواهد کرد یا خیر؟ چراکه افرادی که مثلا صاحب دو خانه هستند با اجاره خانه دوم در این شرایط سخت اقتصادی زندگی خود را می‌گذراند و البته باید توجه کنیم با افزایش قیمت‌ها، مخارج نگهداری از خانه‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند؛ بنابراین، دولت به دلیل ناتوانی در کنترل نرخ تورم، نمی‌تواند و حق ندارد به صاحبان خانه‌ها توصیه کند قیمت اجاره‌ها را بالا نبرند. عباسی با تاکید بر اینکه دولت باید به تمامی مردم رسیدگی کند و نباید بار راضی نگه داشتن قشری از جامعه را به دوش قشری دیگر بی‌اندازد، اضافه کرد: بنابراین باید پذیرفت عده‌ای به‌دلیل حقوق‌های پایین بازنشستگی یا هر علت دیگری از طریق اجاره خانه خود ارتزاق می‌کنند اما متاسفانه دولت هیچ کنترلی بر این مسائل ندارد و بار را به دوش مردم انداخته است.

یک نماینده مجلس: باید به هاب ترانزیت منطقه تبدیل شویم
مجتبی رضاخواه عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به موضوع توسعه راه های کشور در برنامه هفتم توسعه تاکید کرد: در این بخش توسعه اتوبان ها و بزرگراه ها حائز اهمیت است تا بتوان تردد از شمال به جنوب و شرق به غرب را تسهیل  و پایانه های مرزی  را به شاهراه های اصلی کشور متصل کرد. این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما باید به هاب ترانزیت منطقه تبدیل شویم، گفت: بنابراین اگر روی موضوعاتی نظیر کاهش مصرف سوخت و توسعه راه های زمینی و هوایی  تمرکز کنیم می توانیم بخشی از مشکلات کشور را از طریق  برنامه هفتم توسعه برطرف کنیم.

جهش ۵ هزار درصدی اجاره خانه در بیست سال اخیر
آرا شاوردیان، عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه یکی از علل اصلی گرانی‌ها بی‌توجهی مسئولان در سال‌های گذشته به امر تولید مسکن است، افزود: بازار ملک نیز همانند سایر بازارها از متغیرها و الگوهای اقتصادی پیروی کرده و عدم تناسب در عرضه و تقاضا به افزایش قیمت آن منجر می‌شود. از این روی، راه حل اساسی کنترل بازار اجاره بها افزایش عرضه مسکن و برقراری تعادل در حوزه عرضه و تقاضا است. در همین راستا اجرای دقیق قوانینی نظیر جهش تولید مسکن، مالیات بر خانه‌های خالی، مالیات بر سوداگری و نیز مالیات بر اراضی بایر و رها شده شهری می‌تواند تا حدی به افزایش عرضه و در نهایت تعادل بازار کمک کند.

این نماینده مردم در مجلس عنوان کرد: هم اکنون بخشی از مردم در کلانشهرها مستاجر بوده و یا وضعیت مناسبی برای اسکان ندارند؛ گرانی های سرسام آور حوزه اجاره مسکن نیز بیش از پیش سفره مردم را کوچک و آنها برای پرداخت هزینه‌های سرپناه با مشکل مواجه جدی کرده است و همین امر موجب افزایش مهاجرت از مراکز استان‌ها به شهرهای پیرامون و به دنبال ان افزایش حاشیه نشینی شده است. وی با بیان اینکه براساس گزارش ها در بیست سال اخیر اجاره مسکن بیش از 5 هزار درصد رشد داشته است گفت: سرمایه‌ای بودن ملک در ایران موجب ورود سوداگران، دلالان و پول های سرگردان جامعه به این حوزه شده که به افزایش قیمت‌ها دامن می‌زند. لذا باید با اتخاذ مالیات‌های هدفمند و دقیق بر سوداگران مسکن، فعالیت در این بازار را برای آنها هزینه‌زا کرده و ملک را از کالایی سرمایه‌ای به کالایی مصرفی همانند بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان تبدیل کنیم تا گام مهمی برای باز کردن گره کور بازار ملک برداشته باشیم.

پورابراهیمی: موتور تولید تورم در ناترازی نظام بانکی است
محمدرضا پور ابراهیمی داورانی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه کوتاه مدت ما برای تورم، پیش بینی مشوق‌ها و تنبیه‌هاست، نگاه میان مدت و بلند مدت اصلاح ساختار بودجه است، به این معنا که هر جا که موتور تولید تورم وجود دارد باید آن را خاموش کرد یا دور آن را کند کرد، اکنون موتور تولید تورم در ناترازی نظام بانکی است که مجلس برای اصلاح این موضوع قانون بانک مرکزی را تغییر داد که براساس آن بانک مرکزی از این پس نه تنها اجازه ایجاد ناترازی جدید را نمی‌دهد بلکه ناترازی‌های گذشته را نیز مدیریت می‌کند تا تمام شود، این اقدام به معنای این است که موتور تولید تورم به تدریج کُند و در نهایت خاموش می‌شود.

واردکننده بنزین خواهیم شد
جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی درباره جدی شدن این روند ناترازی هشدار داده و گفته است: مصرف روزانه بنزین کشور ۱۱۰ میلیون لیتر است و مصرف و تولید سربه‌سر شده‌اند. سالانه بیش از یک میلیون خودرو عرضه می‌شود و هیچ خودرویی هم اسقاط نمی‌شود، در صورت ادامه این روند، به ناترازی بنزین خواهیم رسید و واردکننده خواهیم شد. وی از صدور سالانه حدود ۱.۲ میلیون کارت سوخت نوشماره برای خودروهای نو (معادل مصرف ۳.۵ میلیون لیتر بنزین در روز و ظرفیت تولید بنزین پالایشگاه تبریز به تنهایی) خبر داده و ابراز نگرانی کرده است: روند کنونی مصرف بنزین را نمی‌توان با احداث پالایشگاه و پتروپالایشگاه و افزایش تولید بنزین مدیریت کرد و در صورت ادامه این روند، ما به ناترازی بنزین خواهیم رسید و واردکننده خواهیم شد. مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در حالی درباره رشد فزاینده مصرف بنزین در کشور هشدار داده است که در ماه‌های ابتدایی سال بوده و این روند در ماه‌های پیش رو به‌ویژه در فصل تابستان باز هم افزایش خواهد یافت.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴۰
در انتظار بررسی: ۱۴
انتشار یافته: ۲۰۳
چنان می گوید در 20 کشور تدریس کرده که هر که نداند فکر می کند در 20 دانشگاه خارجی کشورهای دیگه تدریس کرده نه در دبیرستان ایرانی های 20 کشور که زیر نظر سفارت برای بچه های کارمندان سفارت و دیگران ایجاد شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
و احتمالا ناظم ان دبیرستانها هم بوده است

( یارب ، نظر تو بر نگردد )
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
کسی کار برای من مهندس عمران با سابقه 12 سال سراغ نداره؟
پول ندارم نون برای خونه بخرم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
اگه بگی که اسم بیست تا کشور را نام ببر اگه تونست جایزه داره
محسن
| Belgium |
۱۵:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
اقای وزیر می توانید با همان زبانی که تدریس می کردید همین چیزهایی که به فارسی گفتید به همان زبان هم بگویید؟
مگه چاهه که عمیق باشه آقای وزیر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
نه احتمالا منظورشان به استخر مجلس بوده است !؟

که خیلی خیلی خیلی عمیق است !!!!!؟

نمایندگان باید احتیاط کنند تا وقت شنا غرق نشوند !؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
یه چی گفته ک رای اعتماد بگیره ازش بپرسی یعنی چی میگه: شیب؟! شیبدار؟! بام؟!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
نکته مهمتر اینکه چطور ایشان در تدریس در کشور خارجی (به فر ض صحت) عمیق بودن مجلس را کسف کرده ؟ حالا کشف کرده یا قبلا کشف کرده بود؟؟
مجید
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
احتمالا منظورش سقف مجلس هست که خیلی ارتفاع دارد
مجلس عمیق یعنی چه؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
این از اصطلاحات وزیر تدریس کرده در20کشوره.یعنی مجلسش خیلی عمق داره که دست مردم بهشون نمیرسه ونمایندگان اون ته تها ی عمق درحال کاروتلاش برای مردم هستند ولی خوب چون عمق زیاده خروجیش رو بعدها مردم احساس خواهند کرد
یکی از عمقهای مجلس اینه که الان در هرکوچه پس کوچه ای که رد می شیم مدرسه داریم طرف یه اتاق خونش رو کرده مدرسه بعد اون وقت بچه های راهنمایی توی این کوچه ها نشستند باهم دارند هزار کار(از سیگار کشیدن تا د...بازی می کنند ووزیروزرای مادر اعماق مجلس هستند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
مجلس عمیق یعنی تاریک خانه ای که نمی توان انتهای آن را دید.
ظریف دیگه از امکان عدم خروج از کشور و امکان اتمام خدمت سربازی خود در نیویورک ناامید شده و شروع به صحبت از مردم و حق و حقوق انها کرده. چه اندازه تیپک. تا پست و مقام دارند نه در ایران زندانی سیاسی هست و همه مردم هم خودشون انتخاب کردند. ولی وقتی از رستورانها و تفریحات نیویورک و دور دنیا محروم میشوند ناگهان به یاد مردم و حق و حقوق انها می افتند ئ تازه هنوز هم عده ای برای انها هورا می کشند چون ظاهرا طرف مردم امدند. اف...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
کاش اونهایی که تو براشون سینه می زنی یک صدم ظریف اگاهی داشتند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
یعنی اینکه ظریف هم مثل محمد خاتمی در خانه نشسته و سکوت کند

و نصیحت مولانا را آویزه گوش کند که : هیچ مگو
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
فعلا آنهایی که برای ظریف سنگ اندازی کردند اغلب پشیمانند و به درستی حرکت او معترف بگذریم از افرادی مثل شریتمداری که براساس منافع باندی می نویسند نه منافع ملی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
ميدان حاكم است. گردن ظريف نندازين
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
کای بود یکی مثل ظریف یه پیشانی پینه بسته درست میکرد هر روز هم نی رفت دست بوس چند تا خاص الان رئیس جمهور بود.این حرف زدن هم به ضررش هست.پس تو حرف نزن.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
والا ما که سر در نمیارم ولی ابنها چرا خودشون با خودشون هم مشکل و‌کشمکش دارند
فکر کنم بعد از تجربه نتایج زرادخاته عظین روسیه و استفاده گسترده ان رر اکراسن کشور و کشورها می توانند ارزیابی بهتری از عناصر قدرت در میدان نبرد و رقابت داشته باشند مگر اینکه بخواهیم باز هم بی توجهی کنیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
متاسفانه اکثر اقدامات بسیار پر هزینه ما در سیاست

خارجی کلان مان ، شکست خورده و هزینه های هنگفتی

که در ۴۰ سال گذشته صرف کردیم هدر رفت !؟

و اثرات بسیار منفی ان در داخل با گسترش فقر و

فلاکت اکثریت مردم شده است و تبعات منفی چون

الف : بحران جدی جمعیت که از عدم یافتن شغل و

ازدواج و خرید مسکن و حتی اجاره مسکن و نتیجتاً

رشد منفی جمعیت در بین جوانان شده است

ب : لطمات بسیار زیادی که به محیط زیست کشور

ناشی از برداشت بی رویه از ابهای زیر زمینی شده و

نیمی از ۵۰۰ دشت مهم و اصلی کشور با فرو نشست

عملا با نابودی موقت و دائمی و خشک شدن سفره های

اب زیر زمینی و رودخانه ها و دریاچه ها و تالابها ا

انجامیده و امکان حیات عادی نسل آینده را باخطرات جدی مواجه کرده است


ایکاش این هزینه های هنگفت را خرج زیر ساختهای
کشور و برنامه ریزی دقیق و آینده نگرانه وکرده اطمینان از بقاء کشور و مردم ا در حال و اینده تضمین کرده بودیم
افرادیکه به دکتر ظریف کنایه و طعنه حواله میکنند یادشان باشد برجام 2015 حاصل همفکری کل نظام و مورد موافقت ارکان نظام بود و اگر بد بود اصلا اجرایی نمیشد ؟ گذشته از آن در سایه فعالیتهای آقای ظریف ملت چهار سال رنگ آرامش و آسایش اقتصادی و روانی را دیدند و اگر حکمرانان شیوه دیگری پیش گرفتند فقط به این علت بود که ترامپ دوباره رای نیاورد و الا چرا مجلس انقلابی تا قبل از مشخص شدن انتخابات آمریکا هیچ قدمی برنداشت و فقط نظاره گر بود ؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
زنده باد تفکر ظریفی!
من اونایی که درد اقتصادی و مالی دارن کاملا درک میکنم و بهشون حق میدم عرچی بگن اما غربگداهای واسه فرهنگ فواحش غربی دارن به کشور و اقتصاد ضربه میزنن رو با تمام وجود تنفر دارم ازشون
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۷:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
هر کس به پوشش مورد نظر شما پایبند نباشد فاحشه نیست
با استدلال شما کل عالم و زنان تمام کشورهای مسلمان که روسری نمی پوشند فاحشه هستند
در ضمن
درک می کنم که خیلی داری می سوزی
چون دیروزبرای تهیه دارو به چند مرکز خرید و چند خیابان شلوغ سر زدم و تعداد بی حجابها خیلی زیاد بود !
حسن
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
دلم برات میسوزه.
عاشق ایران
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
ایکاش بنام دفاع دروغین از دین الهی ، عرصه شرم و

حیا و انصاف و اخلاق و وجدان و راستی و درستی را

با هدف های آلوده سیاسی و استفاده آزادانه از روش

های زشت و ناعادلانه و روا داشتن بدون ترس از تهمت

زدن و توهین کردن و دروغ بستن و هتاکی و حرمت

شکنی به میلیونها نفر از مادران و همسران و خواهران و

دختران سرزمین مان توهین نمی کردیم !؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
اگر دینت اینه که بهت اجازه میده در مورد بانوان کشورمون اینگونه صحبت کنی،ارزونی خودتون.این دین بدرد ما نمیخوره.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
یعنی یکبار دیگه این کلمه فاحشه رو ببینم تو یک کامنت دیگه سایت تابناک باز نخواهم کرد این یعنی توهین یعنی فحش یعنی افترا خیلی کلمه زشت است در مورد یک قشر خیلی خاص گفته میشه یعنی چی شما تعمیم می ید به همه
تدریس تو چه ربطی به عمق مجلس داره؟ بعد هم اون احتمالا ۲۰ تا شهر هست نه کشور.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
احتمالا ناظم و مامور حراست دبیرستانهای خارج از کشور که برای تحصیل فرزندان دیپلماتها و کارکنان سفارت خانه ها بوده اند
خجالت بکش جناب ظریف
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
مگه کشهههههههههههههه
عاشق ایران
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
کسانی باید خجالت بکشند ، که بزرگترین سنگها و

موانع را بر سر راه توافق برجام و رفع تنش ها و

اختلافات با کشورهای منطقه و جهان را در ۲۵ سال

گذشته جلوی پای کشور و مسولان کاربلد و وطن پرست
و
متخصصی چون ظریف و همکارانش انداختند

و کشور و مردم را به این اوضاع و احوال اسفبار و

فلاکت بارتر انداختند و الان طلبکار هم شده اند!!!؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
مگر ظریف قسم نخورده بود که کلمه تعلیق تحریم ها در برجام نیست؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
تو و امثال شما ها باید خجالت بکشند
ظریف از پاک ترین انسان ها است
همان برجامی را که ظریف امضا کرده را شما دارید امروز دنبالش میدوید که امضا کنید
ناشناس
| Germany |
۱۱:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
خجالت اونایی بکشن که علیه برجام سمپاشی کردن ولی دارن التماس میکنن به همون برگردن
پناهیان میگه مسئولان دولت رییسی خیلی کار میکنند،شاید حرفت درست باشد اما چون تخصص و تبحر و سواد مدیریتی ندارند اوضاع روز به روز قمر در عقرب تر میشود.شما ببین کدام وزیر در حیطه کار خودش از رده های پایین شروع کرده و بالا امده؟ماشاالله سوابق هر کدوم رو که میخونی از همان زمان دانشجویی همه رییس و مدیر بوده اند.
کجایی جواد جان ؟ دلمون برای لبخند های ملیحت و تماشای قدم زدنت با جان کری در ژنو تنگ شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
تو کجای غرب گدای وی پی ان نویس؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
دکتر ظریف کجایی که ببینی رقبای سیاسی ات فقط برای حفظ منافع جناحی و گروهی شان تیشه به ریشه تو و منافع ملی و کشور و مردم زدند و حالا دست پیش را گرفته اند که پس نیفتند !!@؟
و مردم فلکزده و گرفتار شده را اعفال کنند !!!؟

ولی اکثریت قاطع مردم به مدد اینتر نت و ماهواره ها

به مسایل روز کشور و سیاست خارجی آگاه شده اند

و اکثریت مقصران واقعی و اصلی را خوب میشناسند و

روزی نیست که با ناله و نفرین ، از خداوند متعال طلب

مجازات و کیفر و جزای سخت انها را مطالبه نکنند
۲۴ میلیارد دلار ارز یا گوسفند پاکستانی؟
یعنی هر روز یکی و دو نفر باید در مورد خانم ها صحبت کنه؟خجالت هم خوب چیزیه.
موتور تورم با مالیات بر دلالی که پول های سرگردان جرات نکنند قیمت سازی کاذب کند خاموش می شود و نه با روش های چند دهه قبل که منسوخ شدن که میزان نقدینگی چه مقدار هست یا ناترازی بانک داریم یا نه که فقط تورم 40 درصدی را به 20 درصدی می رساند ولی اصل تورم بالا خاموش نمی کند همانند تاریخ 60 ساله کشور
مجلسی عمیق با عمق مورد تاکید وزیر آموزش ودرورش، یقینا نیازمند خاکریزی عظیمی جهت هم سطح شدن با توقعات مردم است.
نام یکی دو تا ازون کشورهایی که اونجا ندریس کردید را بگویید لطفتا!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
ایشان ببشتر ناظم و مامور حراست دبیرستانهای خارج از کشور که برای تحصیل فرزندان کارمندان و مسولان سفارتخانه ها بوده است کار میکرده اند
میشه توضیح بدید چطوری میشه یه نفر در ۲۰ کشور تدریس کنه؟ منکه هرچی فکرمیکنم مخم جواب نمیده وهنگ میکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
در ایام کرونا و به صورت اینترنتی
نماینده مجلس: دولت بار را به دوش مردم انداخته است

مردم هزینه انرژی هسته ای ، موشک هایپر سونیک را پرداخت می کنند ولی عایدی سر سفره شان عملا صفر است .
تابی لطفا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
قرار شده تا با راکتورهای آب سنگین چای درست کنند

تا با کیک زرد هسته ای که با موشک های هایپر سونیک

تحویل سریع درب منزل مام میگردد همه میل کنیم

تا شاید همه از اینهمه رنج و عذاب نجات پیدا کنیم
اقای رضاخواه از قدیم قرار بود در دهه 60 هاب ترانزیت و توریسم و حمل و نقل هوایی منطقه شویم.بعد از بیش از 40 سال کشورهای دیگر اینها را مال خود کردند دیگه جایگاهی نمیتوان کسب کرد.
کسی که می گوید با یک کلید دشمن ما را نابود می کند مشخص هست چه تفکری دارد
و این ها دنبال برجام های متعدد بودن تا کشور را به سمت لیبی و عراق و اوکراین بکشانند و تازه مدعی هم هستند کارشان درست هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
بفرمایید الان دیگر تمام مجلس و دولت و نهادهای حکومتی را یکدست در اختیار تان دارید

هرچند مشابه زمان احمدی نژاد و یارانش در جبهه پایداری ها که الان هم همگی در کنارتان با شما هستند

فقط اینکه نتیجه ان ۸ ساله احمدی نزاد که بزرگترین خسارات و ضررهای بزرگ را به کشور و مردم زدند

انشاالله که الان دیگر با تجربه تر شده اند !!؟

ولی دو سال اول را که بسیار بسیار وحشتناک اداره کردید و افزایش هر ساعته تورم و گرانی ها هر ساعت بر تعداد فقرای زیر خط فقر مطلق افزوده میگردد
وزیر آموزش و پرورش: به عنوان کسی که در بیش از ۲۰ کشور تدریس کرده، می‌گویم مجلس ما بسیار عمیق است

وقتی مجلس سرفراز شاسی بلند ، رای اعتماد به وزیر می دهد ، این ادبیات چاپلوسانه هم نتیجه اش است .
وقتی مسئول به تخصص و کارآمدی خود نمی تواند تکیه کند ، ناچاراً از زبانش استفاده می کند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
حالا که مجلس حداقلی سریعا به این مسول حراست و ناطم دبیرستانهای خارج از کشور رای اعتماد داد

باید منتظر بود وودید که چندین هزار نفر از وابستگان نمایندگان مجلس با یک تلفن به وزیر حراستی !!؟

به استخدام آموزش و پرورش و پر کردن صندلی هایمدیریتی و گرفتن امتیازات مدارس عیر انتفاعی دست خواهند یافت ؟
بزک کرده ها از اینکه در مکان های عموم خودشان را عرضه کردن دنبال چی هستند؟!!
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۷:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
خودشان را عرضه نکرده اند
بلکه دارن شبیه تمام زنان عالم رفتار می کنند
شما عجیب هستی که فکر می کنی که حتی پرندگان ماده هم برای جلب توجه و تحریک عضو شریف شما نفس می کشند !
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
عزیزم بگو چرا زنان عالمت از 150 سال قبل بزک کردن و می آیند بیرون و چرا تا قبل آن این کارها نمی کردن و چرا از بعد این 150 سال خشونت جنسی و خیانت ها و روابط آزاد و.... که اصلا قابل مقایسه با قبل آن نیست؟ مگر چشم سیر نیستند ؟!!!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
شما فکر می کنی دیگران چشم سیر نیستند
یه سر برو ترکیه
در سواحل جز ایرانی ها و بعضی اعراب هیچ کس چشم چرانی نمی کنه
برای این افراد هم بعد چند ساعت همه چیز عادی می شه
اینکه نیمی از جامعه را بپوشانی و محدود کنی که نیمی دیگر بروند بهشت یک تحلیل کودکانه است
انسان با حیوان فرق دارد
در تمام کشورهای مسلمان حجاب اختیاری است
آیا در آن کشورها تجاوز و طلاق و خیانت بیشتر از ماست ؟
برو اندونزی و پاکستان و ترکیه و امارات و عمان و عربستان و ...
تعداد نماز خوانها و رونق مساجد آنها بیشتر است یا ما ؟
شماها از اسلام فقط حجاب را می فهمید و از مرد فقط غریزه جنسی را ؟؟

وگرنه اوضاع دینداری و رونق نماز خوانی و مساجد ما این شکلی نبود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
جواب اینجور کامنتها رو دادن خودش نادانی است
بیژن
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
خوشگلم، شما هم بگو چرا مثل اجدادت در صد و پنجاه سال پیش لباس نمیپوشی و با خر تردد نمیکنی؟
جناب ظریف خیلی شانس بیاری که ممنوع الخروج و در حصر نشی.دوستان بدجوری دوره ات کرده اند!!!!
پناهیان: مسئولان دولت رئیسی خیلی کار می کنند

کار کردن بدون نتیجه مثبت ناشی از نابلدی آن مسئول است و فضیلت نیست جناب پناهیان !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
مانند راننده تراکتوری که در زمانی که زمین زیر کشت رفته است و اماده برداشت محصول است
با تلاش و سختی شبانه روزی کل زمین را شخم بزند
آن فرد یک غرب گرای محض هست که و چنان در محو آنان هست که اگر رئیس مملکت باشد کسور را دو دستی تقدیم می کند به آنها و می گوید بدهید برود h
هرچی ولنگارتر بیشتر آن جامعه خراب تر
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۷:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
هر چه جامعه محدود تر مردان هیز تر و حریص تر و چشم چران تر
این همه کشور مسلمان در جهان هست که هیچ کدام حجاب اجباری ندارند
آبا در اون کشورها همه متجاوز و دائم التحریک هستند ؟
الان چند ماهه که تعداد زیادی از زنان ما حجاب اجباری را رعایت نمی کنند آیا کسی به آنها حمله و تجاوز کرده ؟
ناشناس
| Germany |
۰۷:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
شما افکار و رفتار خودت را به دیگران تعمیم نده
مردان ایران طی این چند ماه نشان دادند که بسیار شریف و نجیب هستند و حتی به زنان بی حجاب نگاه نمی کنند
چهل سال تبلیغات امثال شما که مردان ایران را هیز و چشم ترکیده معرفی می کردید نقش بر آب شد
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۰۸:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
یعنی همین آلمان چون محدودیت داشتند از مرحله چشم هیزی فاصله گرفتند و دنبال همجنسگرایی رفتند یا حتی اینقدر توحش پیدا کردن که جنسیت را هم از بچگی به بچه هایشان دارند یاد می دهند که انتخاب کنید مرد باشید یا زن
برای تبدیل شدن به هاب ترانزیت منطقه چاله چوله های اتوبان ها را لکه گیری کنید. با تشکر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
مرسی
از دیدار نماینده ایران در سازمان ملل با آقای رابرت مالی خوشحال شدم و مورد تایید من است
آقای مالی قلبا ایران را دوست دارد و خواهان یک توافق منصفانه و برد برد با ایران است
پیشنهاد می کنم دانشگاه امام صادق از ایشان دعوت و دکترای افتخاری به او بدهد
حالم از این تیترها بهم خورد تابی!!!!
تدریس در 20 کشور؟؟؟ کدام کشور ها ؟ در هرکشور چه مدت وچه درسی را تدریس نموده اید؟؟ میشود در مورد مجلس عمیق!! بیشتر توضیح بدهید؟عمق مجلس را از قبل میدانستید یا پس از کسب رای اعتماد به این نتیجه علمی رسده اید؟....خدا به داد آموزش وپرورش کشور برسد......
جناب مصباحی نیازی تاریخ 800 سال پیش نیست.الان هم در اروپا وامریکا وکلا کشورهای مسیحی راهبه ها با پوشش وحجاب کامل در کلیساها وخیریه وسایر مراکز مذهبی هستند.
۲۰ کشور!! بابا خالی بندی هم حدی داره، مگه چند سالشه؟ همش هم خارج بوده!
پاسخ ها
زینال بندری
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
فرمودند بیش از ۲۰ کشور
چون بهش گفتن طرف بیسواد است و اصلا به آموزش و پرورش نمیخوره با خودش گفته بگم تو بیست کشور درس دادم.
گفتار درمانی دیگه جواب نمیده
اقای وزیر اموزش و پرورش شما چطوری تونستید در 20 کشور جهان تدریس کنید؟
حرف های صدمن یک غاز
بنده به عنوان کسی که در بیش از 389 کشور از 168 کشور دنیا و همینطور در بیش از چهارصدو بیست و نه سیاره مختلف تدریس کنکور و قلمچی و امثال ذالک داشته ام بطوری که خود تابناک از سوابق علمی بنده آگاه هست و ختی شاگردان از هوش منصوری درباره من نظرخواسته بودند که سبب شد هوش منصوری چندساعت بیهوش شود و اکسجن به بنده خدا وصل کرده بودند و در نحایت بنده بر بالین ایشان حاظر شدم و با کمک ماساج و چند قطره پایتون توانستیم دوباره هوش منصوری را به هوش بیاورم
به سخن ظریف به صورت فلسفی نگاه نکنیم و در پی پاسخ فلسفی نباشیم . حرف او این است که وقتی پیش از برجام کشور دچار وضعیتی شبیه وضعیت فعلی بود و برجام توانست شرایط را تا حد قابل قبولی بهتر نماید چرا باید عده ای به صورت افراطی فقط بر امتیازاتی که داده ایم تمرکز کنند و امتیازاتی را که بدست آوردیم را انکار کنند و سقف آرزوها را آنچنان بالا ببرند که آنچه را هم کسب کرده بودیم ازدست بدهیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
مگر امضای جان کری تضمین برجام نبود؟! پس چرا بعد از آنکه ایران به تعهداتش در برجام عمل کرد وقلب راکتور را با دستور روحانی با بتن پر کرد ترامپ براحتی برجام را لغو کرد.
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۰۸:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
در دولت قبل آن با بودن تحریم تازه تحریم سازمان ملل قیمت دلار 3 و نیم برابر شد و پراید هم دو برابر که نرخ واقعی بودن چون 6 سال قبل آن سرکوب اقتصادی شده بود و مقدار کمی به دلیل تحریم اما در دوره ای که آب خوردن را به خارج گره زدن و نوامیس کشور... و زبان بلد دنیا دلار 8 برابر و پراید هم 9 برابر که نصف آن افزایش قیمت غیر واقعی بود یعنی دلار 4 برابر باید می شد یا پراید هم حدود 3 برلبر و حتی تحریم های ریز هم هم بیشتر و ان دوره هم که مدنظرتان هست سال 92 تا 96 وسط شهریور آن سال سرکوب اقتصادی صورت گرفت
سلام
معلوم شد که اکثر دولت مردان اصلأ اکثراً کانادا و آمریکا و...تشریف داشتند
حالا بچه های این آقا کجا هستند؟؟؟؟؟؟؟
مسئولان دولت رئیسی خیلی کار می کنند
نموه اش اجرای قانون همسانسازی حقوق بازنشستگان
درو تخته کاملا به هم میان
مجلس عمیق و وزیر عمیق تر
یه جوری میگه تو بیست کشور تدریس کردم که این تصور رو تداعی کنه که خیلی کار بلده
کاش موضوعات تدریس شده و کشورهایی که در آنها تدریس کرده اید را هم نام می بردید.
البته بیشتر به نظر میرسد قصدتان از بیان این مطالب ، جبران نداشتن سابقه آموزشی باشد
صحبتهای ظریف واقعیت حاکم بر کشور را به شکل محترمانه ای توصیف کرد و واقعیت اینستکه آرزوی حذف یک کشور و افول آن دیگری باعث مشکلات عدیده برای کشورماان شده!
صحبتهای ظریف واقعیت حاکم بر کشور را به شکل محترمانه ای توصیف کرد و واقعیت اینستکه آرزوی حذف یک کشور و افول آن دیگری باعث مشکلات عدیده برای کشورماان شده!
24 میلیارد دلار وارد نشده....خارج خواهد گردید..............!!!!!!!!!!
زودی ۲۴ میلیارد دلار ارز وارد ایران می‌شود....
خدا رو شکر دلار قطعا" دیگه میشه 70 ریال!!!
عجب!
بگیم غربگدا
بگیم شرقگدا
نمیدانم
بگیم پوپولیست
بگیم امان از این ادم های کم خرد
اقاي پناهيان علت اينكه مسولين دولت ريسي زياد كار ميكنند ولي موفق نمي شوند اين هست كه وزراش ادماي بي سوادي هستن ،ببخشيد ميكم ادمايي هستن كه با پارتي امدن ،انسان باهوش باهوش كار ميكنه
برای هرگونه کار عمرانی مثل توسعه راه ها و حمل ونقل، نیازمند سرمایه گذاری خارجی هستیم که زمینه آن وجود ندارد.
به عنوان کسی که معنای کلمه دربی را نمی داند می گویم :
خودم از رای مجلس که مرا تایید کردند از تعجب شاخ در آوردم.
جناب خاندوزی وقتی سرمایگذاری در کشور ناچیزه رشد 7 درصدی آن هم ناچیزه شاید بهمین علت عدد رو ذکر نکردی!
درود بر دکتر محمد جواد ظریف
آرش زمانه
که سایه جنگ و محاصره اقتصادی را از میهن عزیزمان دور کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
ابو موسی اشعری زمانه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
جهت اطلاع نه تنها دور نکرد بلکه بیشت کرد و حتی خودش
این روش مدینه فاضله هست شما ساده هستید و فکر می کنید با تسلیم شدن دست از سرتان بر می دارد
امیدواریم پولهای بلوکه شده آزاد شود ولی به هرحال با آنها فقط اقلام خاص را می توان وارد کرد و پولها در اختیار ما نیست!
برای ما ایرانیان لحظه ای پرافتخار تر از
ایستادن دکتر محمد جواد ظریف در میان وزرای خارجه شش قدرت جهانی در میدان دیپلماسی
خردمندانه و با عزت وجود نداشته و دیگر نخواهد داشت
بسی صبر بباید پدر پیر فلک را
تا همچوتو فرزند بزاید.
پاسخ ها
محمد سینا
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
صبر بسیار بباید پدر پیر فلک را
تا دگر مادر گیتی چو توفرزند بزاید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
اگه دکتر ظریف خردمند بود. می فهمید در قرارداد برجام ذکر شده بود تحریم ها تعلیق شوند. که با پاره کردن ترامپ دوباره تحریم ها برنگردد و تحریم های جدید هم به آن اضافه شود.
این روزها مسئولان کشور مرتب از دلارزدایی و افول دلار می گویند پس توضیح دهند چرا گاز و برق را به عراق با دلار می فروشند!!!
دیپلماسی هوشمندانه و با عزت و اقتدار ظریف
جایش را به دیپلماسی التماس و منت کشی داده است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
خدایان دیپلماسی التماسی و گدا مآبانه دکترظریف وتیمش.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
یادش بخیر دکتر ظریف با عزت و اقتدار می گفت امضای جان کری تضمین برجامه.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
حالا خوب هست در هر دو دوره بودیم و داریم می بینیم
بهتر هست روی چیزهای دیگر تمرکز کنید برای تحریف
چطوری وزیر در ۲۰ کشور تدریس کرده ؟
یه چخانی بگید که باور پذیر باشه جناب وزیر
پاسخ ها
عليرضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
دقيقاً به اين ميگن "اعتماد به نفس كاذب يا توهم بي جا
جناب وزیر آموزش و پرورش، نگذار بگم! چیزی نگو تا چیزی نگم!

مرد حسابی در بیست تا کشور چی تدریس کردی؟ و چه ربطی داره به عمیق بودن مجلس؟!!!
جنتی می‌گویند ما نباید بگذاریم افراد غیرخودی وارد مجلس شوند و باید مجلسی داشته باشیم که همه کسانی که ملتزم به اسلام هستند، بیایند
پ. ن پ. یعنی ۸۵٪ و یا کمی بیشتر حدود ۹۰٪ مردم حق ندارند در مدیریت کشور مشارکت داشته باشند
واقعا مجلس خیلی عمیقه!! مثل یه دره بی انتهاست که اولش و آخرش سیاهی و تباهی هست و هر چی میری پایین تر سیاه تر میشه
تورم ۴۰۰درصد
اقای عباسی شما به عنوان مسول بگید کدام دولت مشکلی از مردم حل کرده فقط بار اضافی رو دوش مردم گذاشته . مردم فقط موقع انتخابات خوبن وگرنه بقیه ایام باید تامین کننده ارز اقا زاده از هر طریق ازجمله مالیات و اضافه کردن حق اب و برق و ووو باشند
پسر شما بکی از اونها
حرفهای کوثری اگر ده بار بخونید هم آخرش نمی فهمی چی گفت!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
همان که ظریف گفت .اداره مملکت بر اساس آرزو نه امکانات و توان واقعی مملکت.
۱۰۰۰ میلیارد هم ازاد شود فرقی برای مردم ندارد تا زمانی که نمایندگان مجلس دنبال رانت شاسی بلند هستن و ریس فدراسیون جودو دنبال اختلاس و تابناکی که منتشر نخواهد کرد
20کشور تدریس داشته؟چه زمانی؟و چه مدتی؟مدرسه ایرانی درامارات که 5ساله تخته شده کویت و عربستان نیز همینطور در اروپا برلین هم که ایشون پاشو اونجا نذاشته میمونه 2تا کشور اروپایی و 4کشور آسیایی و 2تا هم افریقایی کلا 20 کشور نمیشه،کیلویی مدرک گرفتن و سواد اجتماعی نداشتن همینه همین یعنی یک نماینده باسواد و آگاه تو این مجلس انقلابی نبود؟عنابستانی هم نبود؟
کیهان آسمون و ریشمون رو بهم میبافه که فقط با حرف ظریف مخالفت کنه !!
صحرایی دیر آمده ولی طوفانی شروع کرده: مجلس ما خیلی عمیقه!!!!! این چه ربطی داره به تدریس در ۲۰ کشور؟!!!!!
اولی : چرا اینقدر اصولگرایان از جناب دکتر ظریف ترس و وحشت دارند ؟؟؟ دومی : خب مدام رصد میکنند و از میزان محبوبیتها باخبرند / بله محبوبیت بزرگترین جرم آقای دکتر ظریف است
به زودی ۲۴ میلیارد دلار وارد کشور میشود!
اگر چیزی واقعیت داشته باشه براش تاریخ تعیین می کنند. برای مسئولانی که میانگین سنیشون ۸۰ ساله تا ۴۰ سال هم خیلی دیر محسوب نمیشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
خداوکیلی دلار را دیگه ارزان نکنید.چون کالا که دیگه ارزان نمیشه. بعدش که دلار گران بشود. دوباره مجددا کالا گران می شود.
ببخشید آقای رضامراد صحرایی یه جوری میگی در 20 کشور تدریس کردی که هر کس بشنود فکر می کند که به فرزندان مجلسیان آن کشور ها تدریس می کردید . شما نهایتا معلم ابتدای کارکنان و دیپلمات های سفارتخانه ایران در آن کشورها بودید که نتیجه آن هم گرفتن حق ماموریت و حقوق نجومی بوده شما که وزیر شدید دیگه با این حرفها خودتان را ضایع نکنید.
24 میلیارد ارز که هیچ 240 میلیارد ارز هم وارد کشور بشود به جیب تعدادی خاص خواهد رفت و ملت را نصیبی نخواهد بود مگر در دوران اجمدی نژاد 800 میلیارد درآمد نفتی نداشتیم ؟؟؟ درست در همان موقع بنزین از لیتر 50 تومان به 400 تومان و سپس به هفتصد تومان رسید این جریان سید محرومان ادامه همان خادم محرومان است و لاغیر ....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
مستقیم میره آمریکا برای آقازاده ها و با آمریکاییها تقسیم می کنند.میخوام که صد سال دیگه هم آزادنشه
اقای وزیر چون رای اعتماد گرفتین کدام مجلس مجلسی که با رای ۱۵ درصدی سر کار امده
طرف حراست دانشگاه علامه بوده ، یک رشته خیلی مهم با امدادهای غیبی دکترا گرفته ، بایدم حرف از عمق این مجلس بزنه
اگر ام در ۲۰ کشور تدریس کردید به زبان فارسی و به فرزندان ایرانی ها بوده به ۲۰ زبان و فرهنگ که آموزش ندادید! از دربی تا هلو و شفتالو خطاب کردن نمابندگان بعد از برد!
از منفی ۵ به مثبت هفت! رشد کشورهای توسعه یافته نصف اینم نیست. از بس پول چاپ کردید که با نادیده گرفتن تورم ، انبوه پول را نشان از توسعه می دانید!
مسؤلان دولت خیلی کار می‌کنند! بیشتر وقتشان صرف اختراع مجدد چرخ و ... شده ؛ نتایج بهتری شاهد نیستیم!
فعلا که این عمیق ترین مجلس گند زده به ساعت زندگی ما
فرض کنید با یک نفر مواجه هستید که از شما خیلی خیلی تعریف می کنند و احترام بسیار می گذارد و دست شما را هم می بوسد اما عمل او بسیار آزار دهنده و به مال و آبرو و حیثیت شما ضربه می زند
در مقابل یک نفر است که زیاد از شما تعریف نمی کند اما صاحب کردار و اعمالی است که حداقل ضربه به آبرو و حیثیت شما نمی زند و برای شما ممکن است آبرو و منفعت مالی هم داشته باشد
آیا شما به کدام فرد رقبت دارید
ائمه (ع) هم همینگونه هستند عمل کنندگان را بیشتر از محبین بی عمل دوست دارند
حضرت علی (ع) مهمترین جمله اش را در آخرین ساعات عمرش زده است و سفارش اکید به تقوا نظم در امور کرده اند
ای مسئولین و کسانی که سینه برای امام چاک می کنید و کشور را به غلط عزاخوانه کرده اید
ائمه اطهار به جای سینه چاک کردن و ادعا از شما نظم و تقوا می خواهند
از شما انظباط اقتصادی می خواهند چرا در عمل بر ضد رفتار و منش قرآن و ائمه عمل می کنید
ریشه درمان تورم و جلوگیری از رشد نقدینگی و ناترازی بانک ها انظباط اقتصادی است که نوعی نظم است
نظم نظم نظم نظم را نصب العین خود قرار دهید و با بی نظمی گره بر کار مردم و جامعه نزنید
جناح تمامیت خواه چنان دستش بسته شده که از هر فرصتی برای عقده گشایی علیه ظریف و روحانی استفاده میکنه ؟؟ نابود کردن اقتصاد کشور و فقر مطلق ۷۶درثد جامعه هیچ آبرویی برای رییسی نگذاشته ، حالا دنبال عقده گشایی هستند ولی خدا خوب تو کاسه آنها گذاشته ؟؟ هنوز اول راهه جناب حاج حسین شریعت ؟؟ جوانان ۱۷ ساله تو کشور سکته قلبی می‌کنند
مجلس کجاش عمیق است افتادی تو عمقش فهمیدی معلومه از حرف زدنت
فقط دوکشور نام ببر
"بیش از ۲۰ کشور تدریس کرده"
کدام کشورها و در چه دانشگاهی؟
چه موضوعی؟
بکید تا بهتر بشناسیم.
اینها همه بازی سیاسی است همه اینها برای این است که بگویند ما خوب و آنها بد بودند
آیا وقتی قرارداد ۹۹ ساله ترکمن چای تمام شد چه کاری برای بازگرداندن آن کردید که برای از دست دادند عزا می گیرد گریه و عزت که کار را درست نمی کند باید عمل کرد
شما که بالاتر قرآن نیستید که می گوید
آنها گروهی بودند که درگذشتند، هر کار نیک و بد کردند برای خود کردند و شما هم هر چه کنید برای خویش خواهید کرد و شما مسئول کار آنها نخواهید بود.
من نمی دانم مردم یک حرف را باید چند بار برای مسئولین تکرار کنند
شما پول کشور را بی ارزش نکنید نسبت درآمد به هزینه را کم نکنید تورم را با بی انظباتی و بی سوادی به کشور حاکم نکنید مشکل ازدواج با من من ۱۰۰ درصد قول می دهم ازدواج و مشکل همسریابی خود بخود حل خواهد شد
الان بزرگترین مانع ازدواج اقتصاد خانواده است که حتی از پس اجازه خانه هم بر نمی آید در حالی که قبلاً چنین چیزی نبود
۲۰ تا کشور؟پس شما بابای دست پروفسور حسابی و انیشتین بودی و ما خبر نداشتیم.
استاد ۲۰ تا نه، پنج تا دانشگاه و کشوری که تدریس کردید رو نام ببرید آنلاین میشه چک کرد ببینیم راست میگید.
در اوهام و خیالات خود....در دوران کودکی احساس میکردیم یک پا انیشتین هستیم....و در ۱۰۰ کشور همزمان تدریس کرده و حس دانشمندی بر ما غلبه میکرد...و ناسا را هیچ میپنداشتیم...بعد با پس گردنی معلم در کلاس از جا میپریدیم و میفهمیدیم کلا از بی سواد هم بی سواد تریم و به عمق بدبختی خود پی میبردیم!!!!
زنده باد ظریف
کشوری که نفهمیده چاپ پول رشد سرمایه گذاری نیست
به هیچ جایی نمی رسد
راه حل ساده است.. دادن سهمیه به هر خانواده یک خودرو ... مثلا خانواده ۴ نفره باید برای ۳ خودرو ۳ سهمیه بگیرد؟!!!
خطاب به محمد جواد ظریف:
جناب آقای ظریف، لطف بفرمایید و ضرورت ذکر مثال در چند سطر نوشتار خود را بیان فرمایید؟

توضیح: یکی از مشکلات بزرگ نوشتارها و بحث های علمی، توسل بی جا به مثال است. آنهم نه یک مثال و دو مثال، بلکه بسیار از اوقات مثالها تبدیل به بخش غالب بحث و حتی سبب انحراف آن می شوند.
جناب آقای ظریف، هر علمی زبان و ادبیات تخصصی دارد و بهترین شیوه بیان مطلب استفاده از این زبان و پروهیز از توسل به مثالهای نابجا و متعدد است. اگر یک فرد متخصص نتواند بدون توسل به اینگونه مثالها حرفش را به مخاطب بفهماند اصلا بهتر است سکوت کند.
مثال در اکثر موارد برای پوشاندن ضعف گوینده یا نویسنده در بهره گیری از زبان تخصصی موضوع، مورد استفاده قرار می گیرد و یا به عنوان ابزاری برای منحرف کردن ذهن مخاطب از برخی ابعاد مساله. کمتر موردی داریم که مثال به جا و درست و در جایی که زبان تخصصی علم از بیان مطلب عاجز شده به کار گرفته شده باشد و جای مثال اصولاً چنین موضعی است و نه اینکه بدون دلیل جا به جا در مطلب مثال آورده می شود.
از بسیاری از گفتارها و نوشتارهای سیاستمداران کنونی کشور، اگر مثالها را حذف کنیم عملا چیزی از مطلب باقی نمی ماند. بسیاری از گفتگوها و مناظرات به جای آنکه فضای تبادل نتایج پژوهش و مطالعات موردی باشد، به محل رد و بردل کرد مثالها بین دو طرف مناظره تبدیل می شود.

توصیه: به دانشمندان و متخصصین علوم انسانی توصیه می کنم در مناظرات و مباحثات به جز در محل صحیح و علمی مثال، از مثال استفاده نکنند. حداقل مزیت این شیوه از سخن گفتن و نوشتن این است که مجال عرض ندام از افراد غیرمتخصص گرفته می شود. کسی که دانشگاه نرفته باشد و زبان تخصصی علم را نداند از عرصه اظهار نظر و تولید محتوا بیرون رانده خواهد شد.
"وزیر آموزش و پرورش: به عنوان کسی که در بیش از ۲۰ کشور تدریس کرده، می‌گویم مجلس ما بسیار عمیق است" ایشان 46 سالشونه لطفا اسامی 20 کشوری که تدریس کردند هم ازشون سوال کنید با یه حساب سر انگشتی هم میشه گفت که اگر واقعا ادعاشون حقیقت داشته باشه حتی واسه 2 سال هم تو یه کشور نتونستند تدریس کنند و عذرشونو خواستند پس رو چه حسابی پست وزارت اموزش و پرورش رو بهشون هبه کردند . همه دیدیم که هنوزم واسه دربی تصمیمی نگرفتند دربی هم جزو برنامه هاش میدونه . چه مجلسی داریم ما
به آقای ظریف بفرمایید سیاسی کاری یعنی اینکه با البرادعی بنشینی و از او بخواهی بخاطر رای نیاوردن طرف مقابل گزارش ها را جور دیگری بنویسند یا مثلا سیاسی کاری میشه وقتی که بشار اسد را به تهران بیاورند و به آستین و یغه نیویورکی آقای ظریف بر بخورد و یکباره استعفا کند و چند وقت بعد در سفر رسمی به عراق حاج قاسم ترور شود و قبل از انتخابات ریاست جمهوری که ساز کاندیداتوری کوک کرده بود صحبت از میدان و امثالهم به زبان بیاورد.
آقای ظریف بهتر نیست رویای امریکایی خود را به ایران و ایرانی وصله پینه نکنی؟
جناب شریعتمداری هر ضربه ایکه به ملت و مملکت رسیده است به دلیل عدم شایستگی زمامداران زمان خود بوده است . هر وقت فرماندهی مملکت دست فردی توانا افتاده است ، مردم شاهکار کرده اند . مردم هر آنچه خواسته اند انجام داده اند و خواهند داد . همیشه نصرت الهی با جماعت است . زمانی این نصرت محقق میشود که ملت بخواهد و حرکت کند. معجزه ای در کار نیست .
مجلس بسیار عمیق است؟! در ۲۰ کشور تدریس کرده است؟! ممکن است کسی از ایشان بپرسد در کدام کشورها و دقیقا چه تدریس کرده است؟
اصلا قانونی باید وضع شود توسط همین به قول ایشان مجلس بسیار عمیق، که هر مسوولی افاضاتی انجام داد مستند باشد و اگر نبود دست کم مورد استنطاق قرار گیرد.
اوکی ببینیم چکار میکنی برای آموزش و پرورش . مهم اینه که مدیریت بلد باشی
آقای وزیر لطفاً ۲۰ کشور را نام ببرید و بیان نمایید که با چه زبانی و چه درسی را تدریس میکردید
آقای وزیر ، لطفا عناوین دروسی را که در این بیست کشور تدریس نموده اید به همراه نام کشورها ذکر بفرمایید .حتما به دو سه زبان زنده دنیا هم مسلط هستید . لااقل باید ده سال از دوره خدمتتان در خارج از کشور بوده باشد
وزیر اموزش و پرورش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تدریس در 20 کشور جهان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خدایا مار بکشششششششششششششششششششش.....
آمو ظریف داشتن آرمان و آرزو از اصول است . من نمی دانم وقتی در آمریکا بودی چرادرس درس نخواندی . حتما دنبال عللی تللی بودی .آرمان مهم است ، اولین قدم در طراحی یک کنترل پروژه نوشتن آرمان آن است . از پوانکاره ریاضی دان معروف می پرسند چطور می شود یک کار ریاضی بزرگ کرد . می گوید یک هدف بزرگ را انتخاب کن و به سویش برو ممکن است به آن نرسی ولی در راه چیزهای زیبایی می بینی . ما هدفمان رسیدن به قرب الهی است معلوم است که به آن نمی رسیم ولی به او نزدیک می شویم . شما هدفت همه اش خندیدن و رفیق جور کردن خارجی و قدم زدن در هتل ها با آدمهای نفهم اروپایی و آمریکایی بودو به شهید سلیمانی و میدان که اهداف عالی داشتن می تاختی و کشور را هشت سال بازی دادی و عقب انداختی حالا طلبکاری؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
جناب نگارنده گرچه هدف پاسخ با شما نیست. اما کامنت شما نشانه ناآگاهی و نداشتن اطلاعات درست از سیستم دانشگاهی کشورهای آمریکا است. مدرک فروش در آن شکورها در کار نیست؛ بلکه هر کس به واسطه دانش و تلاش علمی می تواند به بالاترین درجه علمی برسد. و اما بسیارند کسانی برای رسیدن به قرب الهی خودشان انسان های بسیاری نابود کرده اند. بسیاری از آنان مانند شما کر می کرده اند.
بزودی ۲۴ میلیارد دلار ارز وارد ایران می‌شود

هر ایرانی 15میلیون
پناهیان: مسئولان دولت رئیسی خیلی کار می کنند...
وزیر آموزش و پرورش: به عنوان کسی که در بیش از ۲۰ کشور تدریس کرده، می‌گویم مجلس ما بسیار عمیق است...
وزیر اقتصاد: از سیاه چاله رشد منفی سرمایه گذاری خارج شدیم...

ما مردم ایران چرا باید این ... تیتر خبرهایمان باشد. ملتی را نابود کردید با این افاضات
خلاصه کلاب هاوس آقای ظریف:...امثال احمدی نژاد و جلیلی و کیهان و صدا و سیما و حمله کنندگان به سفارت عربستان مانع احیای برجام شدند و منافع ملت و کشور را به خطر انداختند و بانیان وضع موجود هستند...
آقای ظریف، سرنوشت تمام تحریم هایی که قرار بود از فردای برجام برداشته شوند نه تعلیق (ساسپند) چه شدند؟ در برجام چند بار کلمه تعلیق آورده شد؟ شما که انگلیستان خوب است، معنی ساسپند به فارسی چه می شود؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
از کسی بپرسیدکه فردای برجام گفت ورود شرکتهای آمریکایی ممنوعه
آخرش نگفتی آمریکا با کدوم بمبش می تواند کل سیستم دفاعی ما را از کار بیاندازد؟
این 24 میلیارد بیاد یعنی مردم احساس می کند
وزیر آموزش و پرورش: به عنوان کسی که در بیش از ۲۰ کشور تدریس کرده، می‌گویم مجلس ما بسیار عمیق است.

اونها شاسی نمی گیرند
افسوس از ندانم کاریها . چرا مسئولین همیشه سراغ راه حل های سخت می روند؟
به جای صدور یک کارت برای هر ماشین و تخصیص سهمیه بنزین به هر خودرو یک کارت برای صاحب ماشین صادر کنید تا هم کارتهای کمتری صادر شود و هم مصرف بنزین کاهش یابد .
بعضی ها با خرید چند ماشین و قاچاق بنزین انها سود سرشاری به جیب میزنند در ضمن با ادامه روش فعلی پولدارها به مراتب بیشتر از فقرا یارانه سوخت دریافت می کنند .
باید فقط یک سهمیه برای هر دارنده خودرویی در نظر گرفته شود نه به تعداد خود روها سهمیه بنزین تخصیص یابد در این صورت قیمت خودرو نیز کاهش می یابد و بنزین اضافه می توان فروخت
دوران کودکی ام را بیاد می آورم که در یک خانواده نسبتا پر جمعیت بودیم و از قضا توانایی پدر که روحش قرین رحمت شادی باشد، هرگز برای تامین نیاز معاش زندگی خانواده کفایت نمی کرد و البته خدابیامرز نه تنها هرگز باوری به این ضعف و ناتوانی خود در تامین معاش زندگی نداشت بلکه با طلبکاری تمام همواره مدعی بود که این خرج و مخارج شما است که از سایر خانواده ها بیشتر است!! هنوز جملات کنایی و اعتراضی اش که از استیصال بود، بعد از دهه ها در گوشم زنگ می زند که " یه لنگه برنج کفاف شش ماه تون هم نمی ده! کدوم خانواده اندازه شماها برنج و سیب زمینی و پیاز می خوره!!" " کدوم خانواده قبض آب مصرفی اش اینقدر میشه" " کدوم خانواده پول برق مصرفی اش اینقدر میشه!!" کدوم خانواده .....!!! بطوریکه واقعا ما بچه ها هم تحت تاثیر این هجمه ها همیشه احساس گناه و تقصیر از آن همه بی ملاحظه گری خودمان داشتیم!!!!

انگار تقدیر برای نسل ما آن بوده که الان هم که چند دهه از عمرمان می گذرد همچنان شاهد همان نگاه ها و تحقیرها ولی اینار در خانواده ای بزرگتر به نام مملکت باشیم!!!
هر روزه همان نداهای کنایی را در توجیه اینکه چرا گذران زندگی در مملکت اینقدر سخت است را در گوش داریم!!
آهای مردم اگر کمبود و مشکلاتی هست، بدانید که متوسط مصرف سرانه آب در ایران فلان قدر نسبت به دنیا بیشتر است؟!! " متوسط مصرف بنزین در ایران فلان درصد از دنیا بیشتر است" " متوسط مصرف نان در ایران فلان قدر از دنیا بیشتر است!! " متوسط مصرف برق در ایران فلان قدر از دنیا بیشتر است" متوسط ... متوسط ...!!!

راستش دیگه باورم شده که مرحوم پدرم حق داشت! ظاهرا مشکل از ماست!!!!!
وزیر آموزش و پرورش: به عنوان کسی که در بیش از ۲۰ کشور تدریس کرده، می‌گویم مجلس ما بسیار عمیق است
مگه چاه هستش؟
پناهیان: مسئولان دولت رئیسی خیلی کار می کنند.!!!!!!!!!!!!!
شما هم داری خیلی کار میکنی ولی برای کی؟ با چه هدفی؟ با چه نیتی؟؟
یک نماینده مجلس: باید به هاب ترانزیت منطقه تبدیل شویم..
شتر سواری که دولا دولا نمیشه
پورابراهیمی: موتور تولید تورم در ناترازی نظام بانکی است...
حرف های قشنگ میزنی ولی دریغ از یک جو سواد.
تو همونی نیستی که مدافع حذف ارز 4200 بودی؟؟؟
تو همونی نیستی که با نظرات اقتصادی خودت و تصویب او تو مجلس پدر اقتصاد مملکت رو درآوردی؟؟
پاسخ ها
فرامرز
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
این پیام شما هزارتا لایک داره
این آدم با خزعبلات افتصادی پدر مردم رو درآورده
وزیر محترم اقتصاد ، به جامعه اقتصاددانان دنیا افتخار بدهند وفعالیت اقتصادی انجام شده که در این فرصت کوتاه رشد اقتصادی منفی پنج را به مثبت ۷ تبدیل کرده ، معرفی بفرمایند!
جز از یک دولت نخبه، از کس دیگه ای برنمیاد همچین معجزه ای!
"پناهیان: مسئولان دولت رئیسی خیلی کار می کنند"
آقای پناهیان خیلی کار کردن مهم نیست بلکه درست کار کردن و به نتیجه دلخواه رسیدن مهم است و مردم منتظر نتایج کارها هستند.
" بزودی ۲۴ میلیارد دلار ارز وارد ایران می‌شود"
البته اگر با تزریق ایم پول به اقتصاد ایران و مردم با دیدن اثر آن در سفره های خود می توان گفت که این پول مانند پول های قبلی سرنوشت نامعلومی ندارد
"وزیر اقتصاد: از سیاه چاله رشد منفی سرمایه گذاری خارج شدیم"
به شرط آنکه این رشد 7 درصد در زندگی مردم اثر مثبت داشته باشد
برادر و خواهرای عراقی، لبنانی و فلسطینی و سوری خودشان را برای دریافت سهمیه 24 میلیارد دلار حاضر بکنند. شلوغ نکیند. برای هر کشور به حد کافی دلار داریم. زنزوللا که بکنار. سهم اون از قبل پرداخت شده.
"واردکننده بنزین خواهیم شد"
اگر وارد کننده خودرو های الکتریکی نباشیم.
بانکی پور چرا دروغ می گویی من این موسسه ازدواج شما را از نزدیک می شناسم و نحوه معرفی دختران و پسران را از نزدیک دیده ام و کسانیکه به آنجا مراجعه می کنند در هر صورت بهتر است صداقت داشته باشی . روش آن موسسه کاملا شکست خورده ودر اختیار افراد خاص است جوانان و خانواده ها خودشان باید همدیگر را بشناسند و انتخاب کنند نه اینکه شما تشخیص بدهی باعث شرمساری است که یک چنین عملکردی را بعنوان موفقیت به مردم عرضه کنی
طرف عجب رانتی داشته توی ۲۰ کشور فرستادنش برای تدریس
ظریفبزر مرد تاریخ خواهند ماند و نسلهای آیند بعنوان امیر کبیر دوم از وی یاد خواهند کرد . مردی خستگی ناپذیر و پرتلاش و دلسوز و باسواد کارآمد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
فقط یه عیب داشت. متن برجام را نخوانده امضا کرده بود.
جناب ظریف از تیم شما چند تا جاسوس دراومده؟!
می فهمی یعنی چی؟
اینقدر طلبکار نباش
دستگاه دیپلماسی ایران از ابتدا تا سالهای آینده وزیری مثل دکتر ظریف ندیده و نخواهد دید . ایشان یک دونست .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
چقدر ساده ای
ظریف صنعت دفاعی را مسخره کرد چو در کشور اربابش مدرک گرفته
یادش رفته مردم با دست خالی و با توکل بر خدا نگذاشتند ذره از خاک ایران دست اربابان ظریف نیفتد
جناب مصباحی مقدم از نظر شما زن رو بعنوان فقط یک تولید کننده نسل می‌بینید، حالا آنکه زن همانند شما یک شخصیت سیاسی،اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است.لطفا چشمتان را بیشتر باز کنید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
در مورد شخصیت زن صحبت نکرد ایشان، بلکه در مورد زیبایی زن صحبت کرد. اتفاقا اسلام برای شخصیت زن جایگاهی متعالی قائل است که از درک برخی ها که زن را کالا می دانند نمی گنجد.
"ناهیان: مسئولان دولت رئیسی خیلی کار می کنند." ظاهرا خیلی کار می شه اما حاصل در صفر ضرب میشه
درآمد نفتی به اعتراف خود دولتی ها یبش ار دوبرابر قبل شده. صادرات هم خیلی زیاد شده. پول هم چاپ نمیشه
اما تورم دوساله بیش از دویست درصد خالص. قیمت خونه فقط ار پارسال دوبرابر شده قیمت گوشت قرمز 4 برابر مرغ 3 برابر روعن 6 برابر و .... بیابید پرتقال فروش را!!!
با سلام. این آقای صحرایی که اخیرا وزیر آموزش و پرورش شده است، با کدام مجوز در بیست کشور جهان تدریس کرده است ؟ مگر ایشان چند زبان بلد هستند؟؟ اگر در مدارس ایرانی تدریس کرده باشند، مشکل بیشتر می شود. مگر یک معلم چند بار می تواند در خارج از کشور تدریس کند؟؟؟ جل الخالق!!!!!!
جنااب وزیر آموزش و پرورش که به واسطه خوشحالی از تایید به سخنوری مشغوول شده اید. لطفا بفرمایید رابطه 20 سال تدریس در کشورهای مختلف (البته مدارس ایرانی و صد البته به واسطه رابطه بازی) با مجلس در چیست. چگونه به چنین کشف بزرگی رسیده اید و عمق و ژرفای مجلس سطحی نگر ما را با کشورهای پیشرفته و پیشرو مقایسه می کنید. متاسفانه این مجلس بسیار ژرف (!) حتی از حل ساده ترین مشکلات نیز برنمی آید.
خدایا درعمق زیاد طرح ها و مصوبه های مجلس و دولت داریم غرق می شیم-خیلی دور نریم ساعت 6 صبح
وزیر آموزش و پرورش: به عنوان کسی که در بیش از ۲۰ کشور تدریس کرده، می‌گویم مجلس ما بسیار عمیق است
وزیر جان بنده با مدرک‌ دکتری و‌پنج تا فوق لیسانس و آشنایی کامل به چند زبان بزور در دو کشور تدریس کرده ام حالا شما لطف کنید بگویید در کدام‌کشور ها و به چه زبانی تدریس کرده اید.
چرا برای بعضی کامنت ها مثبت منفی کار نمیکنه تابی ¡!!!!!!!؟؟؟؟؟؟
مجلس خیلی عمیق است یعنی چی؟
آقای وزیر به جای چاپلوسی کار های زمین مانده و مشکلات فرهنگیان را چاره کنید . با اینکارها مشکلی حل نمیشود
هی، باز ۲۰ میلیارد دلار ارز رسید.
جانم جان، دوباره دایی جون برایمان پول میفرستد و مجبور نیستیم سرمایی تو خونه کز کنیم.
آ
چند سوال از صحرایی
بیست کشوری که در انها تدریس داشتی را با زمان شروع و پایانتدریس منتشر کن
اگر بعنوان معلم تدریس کردی قانون میگه معلم فقط یکبار میتونه ماموریت بره چطور بیست بار رفتی
ربط تدریس ادعایی در کشورها به پی بردن به عمق محلس چگونه است
و واحد عمق مجلس چیست؟
کسی نیست به مرادبیگ بگه برای تدریس در 20 کشور حداقل 10 زبان بایستی بلد باشی ایشون بعید میدونم حتی انگلیسی را هم بلد باشد. والا ادعا هم حد و حدودی دارد رو نیست که
باز بنده خدا ظریف چند کلمه حرف حقیقت مملکت را زد و دوباره کاسبان تحریم و شروع به تهمت پراکنی کردند ولی باید بدانند که مردم هوشیارند و گول این سیاه بازی ها را نمی خورند.
پناهیان: مسئولان دولت رئیسی خیلی کار می کنند!!!! مسئولان یه دولت پیش از این هم بودند که آنقدر کار میکردند تا(سرم) بزنند برای استراحت آرام بگیرند نتیجه اش چی شد!!!
نماینده مجلس: دولت بار را به دوش مردم انداخته است!!!!
و بلکه دولت باری است بر دوش مردم و لاغیر ما که چیزی غیر از این ندیدیم!!
مصباحی مقدم بالاخره تو چکاره ای روحانی اقتصاداد دانی جامعه شناسی یا بیکاره
وزیر اقتصاد: از سیاه چاله رشد منفی سرمایه گذاری خارج شدیم

اینکار توی آمارسازی هم امکان پذیر نیست کشور در تحریم کامل است
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار