بازدید 6945
۱

روسیه تانک‌های ناتو را منهدم کرد

وزارت دفاع روسیه صبح امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد، نیروهای اوکراینی در دومین حملات خود در قسمت‌های مختلفی از دونتسک و زاپوریژیا شکست خوردند و این نیروها متحمل "تلفات سنگینی" از جمله نابودی تانک‌های ارسال‌ شده توسط ناتو شده‌اند.
کد خبر: ۱۱۷۸۰۷۹
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۸ 06 June 2023

به گزارش تابناک، ایسنا نوشت: «ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه بیان کرد: روز گذشته اوکراین تیپ‌های ۲۳ و ۳۱ مکانیزه را از "ذخایر استراتژیک" خود مستقر کرده بود که در نبرد توسط واحدهای دیگر پشتیبانی می‌شدند. اگرچه نیروهای اوکراینی در حملات گسترده دیروز خود شکست خوردند؛ اما این رژیم باز هم این تیپ‌ها را در یگان‌های ترکیبی جداگانه سازماندهی کرد.

وی افزود: حملات جدید اوکراین عمدتا بر روی روستای ورمیوکا در منطقه دونتسک متمرکز بود؛ اما توسط موشک، توپخانه و سامانه‌های راکتی متوقف شدند.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه در ادامه گفت: مجموع تلفات نیروهای مسلح اوکراین در جنوب دونتسک بیش از ۱۵۰۰ سرباز و ۲۸ تانک شامل هشت تانک لئوپارد ساخت آلمان و سه تانک ساخت فرانسه از نوع AMX-۱۰ و همچنین ۱۰۹ خودروی زرهی دیگر بود.

همچنین طبق بیانیه وزارت دفاع روسیه درباره حملات ناموفق روز گذشته کی‌یف، نیروهای مسلح اوکراین بیش از ۲۵۰ سرباز، ۱۶ تانک، سه خودروی پیاده نظام و ۲۱ خودروی زرهی را از دست دادند.

برخی از ویدئوهای منتشر شده در تلگرام ظاهرا چندین تانک مذکور فرانسوی را نشان می‌دهند؛ اما هیچ تصاویری مربوط به تانک‌های آلمانی در میدان نبرد گزارش نشده است.

این درحالیست که معاون وزیر دفاع اوکراین گفته است که نیروهای کشورش به سمت "اقدامات تهاجمی" پیش می‌روند و همچنین افزود که مسکو با چنین ادعاهایی نسبت به "ضد حملات ناموفق اوکراین" می‌خواهد توجهات را از شکست‌های ادعایی خود منحرف کند.

واشنگتن پست نیز به نقل از مقامات آمریکایی نوشت: "حمله متقابل اوکراین در حال انجام است و دستاوردهایی در شمال و جنوب باخموت داشته است."

در همین زمینه، شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد که "انفجاری قوی در شهر مرزی بلگورود روسیه به صدا درآمد."

کاخ سفید نیز اعلام کرد که در مورد اینکه آیا اوکراین ضدحمله خود را آغاز کرده است یا خیر صحبت نخواهد کرد و کی‌یف را مسؤول صحبت در مورد عملیات خود دانست و تاکید کرد که "پدافند هوایی همچنان در صدر فهرست قابلیت‌هایی قرار دارد که به اوکراین ارائه می‌شود."

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۸
انتشار یافته: ۱
ان شاالله خود روسیه هم منهدم بشه. کشور تروریست و قاتل
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه