بازدید 3936

شوک به تکواندو؛ حذف ۹ایرانی در جهانی باکو

کد خبر: ۱۱۷۷۶۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۱ 02 June 2023

با حذف سعیده نصیری و مهدی حاجی موسایی در دور نخست رقابت های تکواندوی قهرمانی جهان، تعداد حذف شده های ایران در این رقابتها به عدد ۹ رسید.

به گزارش تابناک ورزشی، در جریان رقابت های روز پنجم تکواندوی قهرمانی جهان ۲۰۲۳ در باکو پایتخت آذربایجان، سعیده نصیری نماینده وزن ۴۶- کیلوگرم تیم زنان ایران، مقابل سیکین کامانچانوک از تایلند به میدان رفت و در پایان با نتیجه دو بر یک شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

نصیری در راند نخست ۱۲ بر ۵ به برتری رسید اما در راندهای دوم و سوم به ترتیب با نتایج ۱۰ بر ۲ و ۸ بر ۴ شکست خورد و او نیز همانند دیگر بانوان تکواندوکار ایران خیلی زود از دور رقابت ها حذف شد.

همچنین مهدی حاجی موسایی دیگر نماینده تکواندوی ایران در روز پنجم این رقابت ها بود که در دور نخست وزن ۵۴- کیلوگرم، مقابل هوگو وازکز از اسپانیا با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد و او نیز از دور مسابقات کنار رفت تا تعداد حذف شده های تکواندوی ایران در رقابت های قهرمانی جهان به عدد ۹ برسد.

حاجی موسایی در راندهای اول و سوم با نتایج ۷ بر ۷ و ۶ بر ۶ شکست خورد و در راند دوم با نتیجه ۴ بر ۳ به برتری رسید.

پیش از این متین رضایی و آرین سلیمی برای ایران مدال برنز گرفتند اما علیرضا حسین‌پور در ۵۸-، فرزان عاشورزاده در ۶۳- و مهران برخورداری در ۸۰- کیلوگرم مردان و غزل سلطانی در ۴۹-، تینا مدانلو در ۵۷-، زینب اسماعیلی در ۶۷- و زهرا پوراسماعیل در وزن ۷۳- کیلوگرم زنان نیز از دور مسابقات حذف شدند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی