بازدید 3182
۲

برنامه «موشکی» بامداد امروز کره شمالی شکست خورد!

خبرگزاری دولتی ژاپن ساعاتی پیش از شکست پروژه موشکی کره شمالی در مرحله دوم پرتاب خبر داد؛ روشن شدن غیرعادی پیشرانه ماهواره و به دنبال آن کاهش نیروی محرکه‌ به سقوط آن در دریای زرد انجامید.
کد خبر: ۱۱۷۷۳۲۵
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۲ 31 May 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، تلویزیون دولتی ژاپن از شکست پرتاب موشک ماهواره‌بر جاسوسی کره شمالی و سقوط آن در دریای زرد در غرب شبه‌جزیره کره خبر داد.

خبرگزاری دولتی ژاپن (NHK) با تأیید عملیات ناموفق پرتاب پروژه موشکی کره شمالی اعلام کرد که ماهواره «چولیما -۱» در مرحله دوم پرتاب به دلیل روشن شدن غیرعادی موتور، نیروی محرکه خود را از دست داد و سقوط کرد.

ساعتی پیش، ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی بامداد چهارشنبه به وقت محلی یک موشک ماهواره‌بر را به سمت جنوب پرتاب کرد که در پی آن آژیر خطر و فرمان «تخلیه شهر» در بخش‌هایی از کره جنوبی و ژاپن به صدا درآمد.

به گزارش رویترز، آژیرهای حمله هوایی در سراسر سئول، پایتخت کره جنوبی، حوالی ساعت شش و نیم صبح به صدا درآمد که طی آن از شهروندان می‌خواست برای تخلیه احتمالی شهر آماده شوند.

در پی انتشار این گزارش، خبرگزاری فرانسه در خبر تکمیلی از سوی مقامات کره جنوبی گفت که فرمان «تخلیه شهر» اشتباهی صادر شده بود.

به نوشته رویترز، این تازه‌ترین گام کره شمالی در راستای یک رشته پرتاب‌های موشکی و آزمایش‌های تسلیحاتی در ماه‌های اخیر، از جمله پرتاب یک موشک بالستیک قاره‌پیما با سوخت جامد است.

کره شمالی جمعه هفته گذشته نیز دو موشک بالستیک آزمایش کرده بود.

رئیس‌جمهور کره جنوبی اخیراً گفته است که کره شمالی برای هفتمین آزمایش اتمی خود نیز آماده می‌شود. رئیس‌جمهور کره جنوبی با اشاره به آمادگی کره شمالی برای انجام هفتمین آزمایش اتمی گفته که به نظر می‌رسد که کره شمالی «مقدمات یک آزمایش هسته‌ای را کامل کرده است».

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در ماه جاری میلادی (ماه مه) اولین ماهواره نظارتی نظامی این کشور را در حالی که برای پرتاب آماده شده بود، بازرسی کرد و برای ادامه اقدامات برنامه‌ریزی شده برای پرتاب آن چراغ سبز نشان داد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۲
مردم بینوای کره شمالی از گرسنگی جان میدهند و در فلاکت زندگی میکنن بعد جناب اون هر روز یک موشک ازمایش میکنن !! د رهمسایگی انها کره جنوبی با عقل ومنطق یکی از مرفه ترین کشورهای جهان شده ! همان مردم از همان نسل و نژاد فقط طرز تفکر مسئولین دو کشور زمین تا اسمان تفاوت دارد !
در حالی که کره جنوبی به سطح بالایی از توسعه اقتصادی و رفاه مردم دست یافته است ،گماشته روسیه در کره شمالی منابع مالی و ثروت مردم مظلوم کره شمالی را برای تامین مقاصد روسیه صرف رقابهای نظامی و ساخت تسلیحات و دشمنی با آمریکا می کند در حالی که مردم کره هیچ نفعی در این موضوع نداشته و این روسیه است که این سیاست را توسط گماشته اش در کره اجرا می نماید
برچسب منتخب
# توماج صالحی # نمایشگاه کتاب # صادق زیباکلام # سیل # خداداد افشاریان
وب گردی