بازدید 1943
۲

وزیر کشور: پاسخ طرف طالبانی به شکل مقتضی داده شد

وزیر کشور درباره تنش مرزی ایران و افغانستان و ارزیابی های صورت گرفته، گفت: این درگیری،درگیری مختصری بود و در ادامه برطرف شد و مذاکرات هم با طرف طالبانی صورت گرفت. در حال حاضر ما مشکلی نداریم و نقطه مرزی برای تردد باز بوده و در آرامش قرار دارد.
کد خبر: ۱۱۷۷۰۹۴
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۱ 29 May 2023

به گزارش «تابناک»، احمد وحیدی در گفت و گو با خانه ملت، در زمینه های تنش های مرزی ایران و افغانستان و ارزیابی های صورت گرفته، گفت: یک تیراندازی مرزی در مرز از طرف مرزداران افغانستانی صورت گرفت و طبیعتا پاسخ آنها هم به شکل مقتضی داده شد.

وی با بیان اینکه این درگیری، درگیری مختصری بود، بیان کرد: این درگیری در ادامه برطرف شد و مذاکرات هم با طرف طالبانی صورت گرفت. در حال حاضر ما مشکلی نداریم و نقطه مرزی برای تردد باز بوده و در آرامش قرار دارد.

وزیر کشور در ادامه با اشاره به آخرین اقدامات در زمینه حقابه هیرمند،بیان کرد: پیش تر مسئولان مختلفی در زمینه حقابه هیرمند صحبت کرده اند. از این رو ما منتظر آن تیم مشترکی هستیم که  به اتفاق طالبان و نیروهای ایرانی و متخصص تشکیل شود تا این تیم وضعیت آب را در سدهای منطقه بررسی کنند و ببیند در حال حاضر با توجه به حقابه ایران، وضعیت فعلی چگونه است.

وی ادامه داد: اگر آب در سدها موجود بود، طرف طالبانی  باید سهم ایران را بدهد و اگر نبود این مسئله باید برای ما روشن شود چراکه متخصصین ما معتقدند در این سدها آب موجود است اما طرف طالبانی می گوید که آب موجود نیست. با این حال تشکیل کمیته مشترک از سمت ما پیش بینی شده و این کمیته باید تشکیل و از محل مذکور بازدید کنند. به هر حال طالبان باید این موضوع را سامان دهد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
چقدر ذلیل شدیم طالبان میزنه سرباز ما رو میکشه و تو میای میگی چیزی نبود
آقا اینها نمیخواهند پاسخ بدند،بهتره برادران اصلاح طلب ورود کنن.این همه ملت به شما رای داد،اینبار هم رای میدهند بروید.شما پشتوانه مردمی دارید نترسید.وقت ازمون رسیده.
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم