بازدید 17668

عوامل حمله «خانه اصفهان» اعدام شدند

حکم اعدام محکومان صالح میرهاشمی، مجید کاظمی شیخ شبانی و سعید یعقوبی کردسفلی از عوامل حمله تروریستی محله خانه اصفهان در آبان ماه ۱۴۰۱ که منجر به شهادت تعدادی از نیروهای حافظ امنیت شد، بامداد امروز ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ به اجرا درآمد.
کد خبر: ۱۱۷۵۷۹۴
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۳ 19 May 2023

عوامل حمله «خانه اصفهان» اعدام شدند

 

تابناک _ ۲۵ آبان ماه سال ۱۴۰۱، در پی حمله مسلحانه تروریستی در میدان نگهبانی محله خانه اصفهان، سه مدافع امنیت به نام‌های اسماعیل چراغی، محسن حمیدی و محمد کریمی به شهادت رسیدند.

عوامل این حمله، با هماهنگی قبلی که با یکدیگر داشتند، اقدام تروریستی کرده و با کشیدن سلاح به قصد جان مردم و ماموران تیراندازی کردند. 

در این عملیات تروریستی تعدادی از مردم و نیروهای حافظ امنیت نیز مجروح شدند.

پس از دستگیری عوامل تیراندازی و صدور کیفرخواست، جلسات دادگاه رسیدگی به اتهامات شش متهم این پرونده در دادگستری استان اصفهان برگزار شد.

در فرآیند برگزاری دادگاه چهار متهم دارای وکیل تعیینی بودند و دو نفر نیز به علت عدم معرفی وکیل تعیینی، از امکانات قانونی استفاده کرده و برای آن‌ها وکلای تسخیری در نظر گرفته شد و پس از برگزاری جلسات رسیدگی و بررسی مستندات و اخذ دفاعیات متهمان و وکلای آن‌ها، رای دادگاه بدوی صادر شد. 

براساس احکام صادره صالح میرهاشمی بلطاقی، فرزند سید کاظم متهم ردیف اول پرونده به اتهام محاربه از طریق کشیدن سلاح کلت کمری در معابر عمومی، تشکیل و اداره دسته و گروه مجرمانه به قصد برهم زدن امنیت کشور و اجتماع و تبانی منتهی به جرائم ضد امنیت داخلی و عضویت و همکاری با گروهک منافقین؛ مجید کاظمی شیخ شبانی فرزند محمدرضا متهم ردیف دوم پرونده به اتهام محاربه از طریق کشیدن سلاح کلاشینکف و عضویت در دسته‌جات و جمعیت غیرقانونی به قصد برهم زدن امنیت کشور و اجتماع و تبانی منتهی به جرایم ضد امنیت داخلی؛ سعید یعقوبی کردسفلی فرزند کرمعلی متهم ردیف سوم پرونده به اتهام محاربه از طریق اقدام به کشیدن اسلحه و استفاده از کلت کمری، عضویت در دسته‌جات و جمعیت غیرقانونی به قصد برهم زدن امنیت کشور و اجتماع و تبانی منتهی به جرایم ضد امنیت داخلی کشور به اعدام محکوم شدند. 

طبق شواهد و مستندات موجود در پرونده و اقاریر صریح متهمین، تیراندازی‌های صورت گرفته از طرف این سه تن منجر به شهادت سه تن از نیروهای مدافع امنیت در شهر اصفهان شده بود.

همچنین برای دیگر متهمان پرونده احکام زندان صادر و یکی از متهمان نیز از اتهامات وارده تبرئه شد.

پس از اعتراض متهمان پرونده، رای بدوی در دیوان عالی کشور مورد بررسی مجدد قرار گرفت که با توجه اسناد و مدارک متقن، در نهایت حکم اعدام متهمان ردیف اول تا سوم تایید شد.

در دادنامه صادر شده از سوی دیوان عالی کشور آمده است: فرجام خواهان ردیف‌های اول تا سوم آقایان صالح میرهاشمی، مجید کاظمی شیخ شبانی و سعید یعقوبی کردسفلی از حیث عنوان اتهامی محاربه از طریق تیراندازی با سلاح گرم از نوع سلاح جنگی کلت کمری و کلاشینکف به سوی مامورین انتظامی و امنیتی که منجر به شهادت سه تن شد قصد و نیت براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را داشته و سرکردگی اغتشاش و آشوب را بر عهده داشته‌اند و از طرف دیگر با سرپل گروهک تروریستی منافقین در خارج از کشور در ارتباط مستقیم بوده‌اند و از سرپل خط گرفته و مراتب را به دیگران نیز منتقل کرده بودند.

همچنین متهمان در اغتشاشات سال گذشته اماکن عمومی را به آتش کشیده و با ساخت کوکتل مولوتف و پرتاب آن به سمت مامورین و مردم حریق عمدی ایجاد کرده و موجبات رعب و وحشت مردم را به همراه آورده‌اند.

دیوان عالی کشور در ادامه دادنامه صادره آورده است: وکلای متهمان مورد اشاره اعتراض موجه و مستدلی که توانایی خدشه و نقض دادنامه فرجام خواسته نسبت به حکم اعدام صادر شده را به عمل نیاورده‌اند و از جهت رعایت تشریفات دادرسی نیز در محکومیت صادر شده اشکال خاصی به نظر نمی‌رسد مستندا به بند الف ماده ۴۶۹ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۹۲ و اصلاحی ۹۴ ضمن رد فرجام خواهی دادنامه فرجام خواسته اجرای حکم اعدام تایید و ابرام می‌شود.  

مروری بر روند طی شده این پرونده در دادگاه

براساس مستندات و همچنین اقاریر صریح متهمان، این افراد با گروهک تروریستی منافقین در ارتباط بوده و اقدامات تروریستی خود را براساس دستورات گروهک منافقین انجام داده‌اند.

متهم صالح میرهاشمی در رابطه با ارتباط خود با گروهک تروریستی منافقین عنوان کرد: «یک صفحه به نام بی باک به من پیام داد که حاضر به همکاری با ما هستید؟ که در ادامه من هم چندین نقطه را برای اطلاع منافقین شناسایی و ارسال کردم، از جمله حوزه علمیه لیمجیر، پایگاه سپاه در خانه اصفهان و پایگاه بسیج که از طریق تلگرام آدرس این اماکن را برای آن‌ها ارسال و اعلام کردم که مسلح هستم.»

متهم به همراه همدستان خود در یک اصطبل اقدام به ساخت کوکتل مولوتف کرده بود و تصاویر کوکتل‌ها را برای سرپل گروهک تروریستی منافقین ارسال می‌کرده است. 

متهم میرهاشمی همچنین در ارتباطاتی که با عوامل گروهک منافقین داشته، عنوان کرده است که «ما یک تیم ۵ نفره مسلح هستیم و از نظر مالی و پشتیبانی به کسی نیاز نداریم.»

براساس مستندات پرونده، صالح میرهاشمی همچنین تصاویری از محله خانه اصفهان برای گروهک منافقین ارسال کرده است. 

صالح میرهاشمی درخصوص سلاح کمری خود عنوان کرد: سال ۱۴۰۰ در کردستان اسلحه کلت کمری را به همراه تعدادی تیر به قیمت ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان با یک خشاب اضافه خریداری کرده است.

متهم صالح میرهاشمی در اقاریر خود نزد ضابط قضایی اعلام کرده است که چهار حلقه لاستیک در زمین حسن نفتی را برداشته به سمت فلکه نگهبانی خانه اصفهان رفته و آن‎ها را به وسط خیابان انداخته و شعار دادیم.

وی در اقاریر خود آورده است: مجید کاظمی محکوم علیه دیگر پرونده با اسلحه کلاشینکف از زمین کنار قرض الحسنه وارد خیابان شد و شروع به تیراندازی کرد.

تشریح دفاعیات متهمان در جلسات دادگاه

صالح میرهاشمی در دادگاه با اشاره به شب تیراندازی که منجر به شهادت سه مامور حافظ امنیت شد، گفت: در شب وقوع حادثه زمانی که مجید کاظمی شروع به تیراندازی کرد به سمت وی ایستادم و گفتم که روبرو شلوغ است، در محل سر و صدای زیادی بود و متوجه حرف من نشد. شروع به دویدن کردم که متوجه شدم فردی از پشت سر با سلاح کلت در حال تیراندازی به سمت شهید اسماعیلی است.

وی ادامه داد: زمانی که ماموران آمدند، مجید در حال تیراندازی بود، از پشت یک نفر را دیدم که اقدام به تیراندازی کرد، صورت وی پوشانده شده بود، اما از نظر هیکل و ظاهر شبیه سعید یعقوبی بود.

وی همچنین در رابطه با اسلحه خود به قاضی گفت: حدود یک سال و نیم گذشته بود که کلت کمری ترکیه‌ای را به همراه ۱۲ فشنگ از فردی به نام «حمیدلره» خریداری کردم و هیچ استفاده‎ای از آن نکردم. در شب وقوع حادثه اسلحه در پارکینگ خانه و در زیر زین موتور من بود.

کشف سلاح از متهمان در زمان دستگیری

پس از اخذ دفاعیات میرهاشمی و وکیل وی، اتهامات متهم ردیف دوم پرونده مجید کاظمی شیخ شبانی مورد رسیدگی قرار گرفت.

به گفته نماینده دادستان، این فرد در اغتشاشاتی که منجر به شهادت سه مامور حافظ امنیت شد، با استفاده از سلاح کلاشینکف به سمت ماموران تیراندازی کرده است.

مجید کاظمی شیخ شبانی در دفاعیات خود در دادگاه درخصوص اسلحه‌ای که در شب حادثه همراه خود داشته است گفت: در زمان دستگیری ما، سلاح‌های کلاشینکف و کلتی که سعید یعقوبی به من داده بود در اصطبل کشف شد.

شبانی در جلسه دادگاه در پاسخ به سوال قاضی که آیا اتهام خرید و فروش اسلحه را قبول داری یا خیر؟ پاسخ داد: سلاح کلاشینکف خریدم.

من که آب از سرم گذشته، بگذار همه را بکشم!

سعید یعقوبی، متهم ردیف سوم پرونده نیز در دادگاه جزییات حادثه را این گونه شرح داد: شب اغتشاشات در خانه بودم که صالح به من زنگ زد و گفت که به نگهبانی خانه اصفهان بیا. در حین رفتن و در مسیر به مجید (محکوم علیه ردیف دوم) زنگ زدم که او هم در مسیر آمدن به آنجا بود. زمانی که به محل رفتم، دیدم که اغتشاش شروع شده است. در محل سهیل و صالح را دیدم. کمتر از ۱۰۰ نفر وسط معرکه و ۲۰۰ نفر نیز در حال تماشا بودند. در همین زمان ماموران آمدند و دیدم که مجید از زمین خاکی تیراندازی کرد. مجید اسلحه را روی یک خودرو گذاشته بود و تیراندازی می‌کرد.

متهم ادامه داد: بعد از این ماجرا به همراه مجید به یک کبابی رفتیم. در آنجا مجید از من خواست تا از وی فیلم بگیرم. در زمان فیلمبرداری صاحب کبابی ما را دید و فکر می‌کنم که صحبت‌های مجید را شنید. 

مجید از من خواست آنجا را ترک کنیم. مجید به من گفت که من را جایی ببر تا فشنگ بخریم، من که چند نفر را کشتم آب از سرم گذشته، بگذار همه را بکشم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۳۰
در انتظار بررسی: ۱۱
انتشار یافته: ۱۷۶
آفرین به نیروهای امنیتی و قضایی و مسئولین کشور که هیچ وقت تحت تاثیر جوسازی عناصر مغرض و مریض قرار نمیگیرند و افراد شرور و قاتلین مسلح را به مجازات قانونی میرسانند. امیدوارم در فسادهای اقتصادی هم با شدت بیشتری برخورد کنند تا مردم امیدوارتر شوند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
خدا رو شکر
چقدر خوشحال شدم از این خبر
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
پاسخ مناسب و منطقی و محترمانه ای به شما دادم ولی تابناک منتشر نکرد .

در روی یه پاشنه نمی جرخه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
اینکه حکم های متفاوت از زندانی و تبرئه و اعدام برای جرم های متفاوت بود نشان از عدالت است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
دوستان ارزشی درباره این پرونده در شبکه های مجازی بسیار پرخاشگر هستند .
هر زمان یک نفر بسیار داد و بیداد می کنه نشون میده که چون دفاعی ندارد ، صدایش را بالا میبره
سعید
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
به خانواده به خصوص پدر مادر هر کسی که عزیزی از دست داده تسلیت عرض میکنیم و
امیدواریم که خداوند رحمان، رحیم ، قاضی و انتقام گیرنده به همه آنها صبر و شکیبایی تحمل این داغ را عطا کند.
و ما سرگرم فوتبال بودیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
بامداد امروز اعدام شده اند
فوتبال کیلویی چند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
مقصر خودتی که فوتبالی هستی وگرنه میتونستی بری همه رو بکشی قاتلین رو نجات بدی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
و زمانی که این ۳ نفر مشغول کشت و کشتار بودند کجا بودی؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
مرده شور فوتبال رو ببرن پول ملت و وقت جوانها را مفت و هیچ هدر و به یک سری فوتبالیست بیسواد و خوشءذران تحویل جامعه میده
و ما سرگرم فوتبال بودیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
فوتبال دیروز بود
و ما سرگرم فوتبال بودیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
قاتل جاش بالای داره
جناب رسایی هم گفته ترانه علیدوستی باید اعدام بشه این هم اقرار هست چرا قانون با ایشان برخورد نمیکنه اگر قانون سلیقه ای نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
خخخخه حالت خوبه؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
ما درخواست اعدام آقای رسایی را داریم
همزمان با بازی فوتبال ؟؟؟؟!!
اي دل بسوز كه سوز تو كارها بكند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
دلت واسه ارازل قاتل بسوزه ببین دنی با خودت چیکار میکنه
سوز
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
بعضی ها گویا با این اعدام برحق مشتی قاتل ، یه جایی دیگه شون سوخته!!!! اگر پماد تتراسایکلین نداری، خمیر دندون بمال محلس سوختگی!!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
آین سه نفر قاتل به دنیا نیامدند مطمئناً مسولین نتوانست حقوق حقه آنان را تامین کنه اگه دقت کردید به مامرین دولت حمله کردند. اگه قاتل بودند چرا به مردم عادی شلیک نکردند . کمی تامل و ارزیابی همه چیز واضح است ... لطفا به شعوری که خدا به شما ارزانی داشته
، نه آنچه رسانه به شما تلقین می کند....رجوع کنید و قضاوت .. !!!!!
خوب اینا اعدام شدن حالا مامنتظر اعدام نیروهای لباس شخصی که به سر مردم بویژه چنذد خانم شلیک کردن اونا هم باید اعدام بشن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
باش تا صبح دولتت بدمد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
یا خوش خیالی یا مزدور
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
مردکش کو؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
لطفا به روانپزشک مراجعه کنید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
اونا هم ترریست های غربگدا و منافق خلق بودن چون خیلیدخوشحالدمیشدن تو درگیری ها کسی کشته میشد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
نواب صفوی هم باید اعدام میشد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
کسی که میره تو آشوب خونش گردنه خودشه. نمیشه که شما مملکت رو بهم بریزی بعد ازتون تقدیر بشه
خیلی کار نسنجیده ای بود. ظاهرا دستانی پنهان اینکارها می‌خواهند مردم را تحریک و دوباره اوضاع را شلوغ کنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
مجرم مسلح باید مجازات بشه. چه خوشت بیاد چه بدت بیاد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
اونوقت حتما این قاتلان تو کشتن مأمورا کار سنجیده ای کردند. کاش تو آمریکا زندگی میکردی که بابت همین نظر پدرتو در میاوردن .
این خبر ، نفس کشیدن را برایم سخت کرده است !؟
قطعاً نظر و حس خودمرا نمیتونم بنویسم و قابل انتشار باشد !
من به عنوان یک انسان مستاصل ، فقط به خداوند پناه میبرم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
ای نفست بالا نیاد الهی. مگه اون مامورا که شهید شدن خدا نداشتن؟ مگه خانواده‌هاشون چه گناهی کرده بودن؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
تو خدا اگه میفهمیدی از قاتل دفاع نمیکردی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
برعکسِ شما، این خبر نفس کشیدن رو برای من راحت‌تر کرد چون بچه‌م وقتی میره و میاد، میدونم که سه تا قاتلِ تروریستِ مسلح، کمتر تو خیابونها هست!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
همچنان مستاصل باش ر. سعی کن زیاد از بی بی سی تاثیر نگیری
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
اول برو ببین که این سه تا چطور سه نفر مامور امنیتی رو کشتن بعد شاید دیگه نفست نگیره بعدهم فیلم تعرض وآزاره جنسی یه مرد توسط صالح میر هاشمی روهم ببین شاید دیگه نفست کلا بالا نیاد
فدای یه تار موی اون عزیزان خانواده دار حافظ امنیت که ناجوانمردانه شهیدشون کردن. خداروشکر عدالت اجرا شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
اول و اخر همه میمیریم چه شاه باشبم چه گدا تنها عدالت خدا مرگ برای همه است از مرگ کسی نباید خوشحال شد هرچند گنهکار باشه باید برایش طلب .
مغفرت و آمرزش گناهان خواست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
شب دراز است و قلندر بیدار
سعید
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
ما که تو یه کشور خدا رو شکر مسلمون هستیم این شده اعتقاد و انسانیت ما، وای به حال کشور کفار
شهر هنوز بی کلانتر نشده بود که هفت تیر کش شدید! اون دنیا خوش بگذره که خیلی خیلی خیلی بعید میدونم
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۲:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
نگران اون دنیای اونا نباش دودستی خودتو بچسب که شمرهم مومن ترین افراد زمان خودش بود.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
اون دنیا تو دوزخ سیاه دارن عذاب میکشن از اعمال سیاهشون
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
تو یکی از اون دنیا صحبت نکن
تو یکی جهت دقیقا کنار بشکه قیره
ناشناس
| Germany |
۱۶:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
اون دنیارو مگه قبول دارید شما؟
به معنی واقعی هلاک شدن اونم در راه جنبش فواحش! دو سر باخت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
خجالت بکش تو شکمت سیره صدات در نمیاد برات مشکلی نیست ماشین آشغال رو یه ملیارد بخری ماهی ۱۰ تا ۱۵ ملیون اجاره حداقلی برات چیزی نیست درد کمبود و گرونی دلرو نمی فهمی یعنی چی به اعتراض مردم میگی جنبش فواحش
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
کمتر شبکه دشمن خودت ببین تا مخیله ات بسته نشود جناب خجالت نکش!
ناشناس
| Germany |
۱۲:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
زمانی که شما باهاش هیچ آشنایی نداری هزاران نفر جوان و پیر، مرد و زن جونشون رو دادن که نجاست دهان های بیگانه بی هویت بی اصل و نسب داری به ناموس این وطن از گل نازکتر نگه. عزیزان جان نمیدونستن دشمن داخلی از دشمن خارجی به مراتب
کثیف تر و پلشت تره. حیف اون جوانان و عزیزان.
مجید
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
شرمت باد. فکرمیکنی مسلمانی .اما علی کجایی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
ناشناس ۱۱:۴۷تو هیچ کدوم از شعارهای جنبش زن زندگی آزادی خبری از مشکلات اقتصادی نبود همه برا لخت شدن
انقلاب کردن وسعت ها هم همه در همین جهت بود والا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
این ادبیات شما با مخالفان عقیده تون به خوبی نشانگر سطح فرهنگ و شخصیت شماست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
فواحش غلطه، جنبش اینستا و اینترنشنال. فواحش که کارشونو با حجابم که باشن همیشه میکنن. فقط جنبش باب دندونش ن بود که از جنبش افتاد. چنتا شوکم دادن مدارس تعطیل کنن نشد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
ساندیس چشماتون رو کور کرده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
مرد حسابی 15 ملیون اجاره کجا داری میدی! یکم برو حاشیه. قرار نیست در نیاری مثل ثروتمندان زندگی کنی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
به اعتراض مردم نگفته جنبش فواحش
اعتراض مردم رو همه قبول دارن، از رهبر تا منِ دانشجو
درگیری‌های اخیر اولش فقط اعتراض بود، بعدش تبدیل شد به اغتشاش و مطالبه‌ی برهنگی و براندازی و حمایت از همجنس‌گرایی و این حرفا
اتفاقا یکی از حرفای اصلی همینه که چرا اعتراض به عملکرد فلان وزارتخونه، یا اعتراض به وضع اقتصادی، شکل میگیره، یه عده فورا برای مقاصد خودشون ازش سوء استفاده
میکنن
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
تقصیر کسی هست که تو رو تربیت کرده
بهنام
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
آخه شما چه جور انسانی هستید؟
خیلی کار خوبی کردند که اعدام کردند حتما باید اعدام میشدند چنان اعدام کنید که دیگه کسی جرات این کارهای ابلهانه رو نداشته باشه و درس عبرتی برای بقیه باشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
نفس کشیدنت هم ترسناکه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
ناشناس نفس کشیدن اون دوتا قاتل ترسناک نبود؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
فقط الهی که اگه خدایی هست جوابت را بده
برای این کشور متاسفم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
خدایا به دادمان برس
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
برای خودت متاسف باش
من به اقتصاد اعتراض دارم
اما در اغتشاش شرکت نمیکنم
و از اعدام تروریست‌ها هم خوشحالم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
برای خودت متاسف باش
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
من هم برای تو و افکارت متاسفم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
مثبتها خودشون جواب شما را می دهند
قصاص لازم و واجب است وقتی جوان مردم میکشتن فکر اینجاشو نمیکردن
اینا که جایی خودشو داره ولی از قوه قضاییه میخوایم که مفاسد اقتصادی رسیدگی کنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
جوان مردم بیخود میکنه میاد وسط خیابون روی مردم اسلحه میکشه...
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
احسنت
کسی که دست به اسلحه میبره عاقبتی بهتر از این نخواهد داشت حالا دنیاشون که هیچ وای از آخرتشون که با کشتن دیگران چه در انتطارشون هست من فقط از جهنم و آخرت میترسم دنیا که به کسی وفا نداره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
تو نگران دنیا و آخرت خودت باش
روزی حقیقت مشخص خواهد شد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
کسیکه میکشه، بدهکاره و باید کشته شه. حالا چه اینوری چه اونوری. وگرنه هرکی تا قهر کرد بره چند تا خانواده رو داغدار کنه سنگ رو سنگ بند نمیشه
ناشناس
| Germany |
۱۵:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
اگه از جهنم و آخرت میترسیدی اینطوری حرف نمیزدی
ناشناس
| Germany |
۱۶:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
شما از آخرت حرف نزنید که خندمون میگیره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
امیدوارم بتونی در آخرت پاسخگو باشی البته اگر معتقدید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
ای کاش ای کاش آدمها از اعمال همین دنیایشان می ترسیدند و این ترس آنها را پاسخگو می کرد. اینکه بگذاریم برای آن دنیا که همین وضع می شود که می بینید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
پس چرا این اقای شهردارتهران که زنشو کشته بود ازاد شده؟
عالی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
عالی
این سه نفر مدافعین جان و ناموس مردم به شهادت رساندن، اعدام برای آنها کم است.
مصادره تمام اموال سببی و نسبی
روزی چند صد ضربه شلاق در ملاء عام
بعد از چند ماه زجر کش شدن خوراک سگهای هار شوند
البته تمام مجازات ها در ملاء عام باشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
علی تند نرو برو ساندیستو بخور
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
علی در اولین فرصت ممکنم خودتو به یه روانشناس کاربلد نشون بده. اوضاعت خیطه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
اول خودت که اینقدر بیرحمی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
علی جان نکنه شما نماینده داعشید؟
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
حالت خوبه کجای دین گفته کسی که مرتکب جرمی میشه خانواده اش هم باید مجازات بشن، مگر در قرون وسطی زندگی میکنی، این نشان از این است که اسلحه دست خودت باشه از اون سه نفر بدتری
علی
| Japan |
۲۲:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
به یک روانکاو مراجعه کن، ضرر نداره
یه عده معلوم نیست خودشونو به کدام صراط میدونن البته معلومه که خوب اسیر دنیا و شیطان شدن بابا قاتل و آدم کش بودن اعتراض جایی خودش ولی اگه دست به اسلحه بردی دیگه نباید گله ای داشته باشی فکر مرگ و آخرت باشید
این کارها جز پاشیدن تخم نفرت و ادامه چرخه خشونت چه فایده دیگری داره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
تو نگران ما نباش بیشتر نگران قاتل هایی
جونای دست گل مردم شهید کردن حتما انتظار داشتن بهشون مدالم بدن
اگر قاتل بودند، اشکالی ندارد ولی به هیچیک از اعترافات بازجویی های زیر شنکنجه اعتمادی نیست.
پاسخ ها
مگه
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
مگه تو از عوامل شکنجه ادعایی ات بودی که میگی زیر شکنجه!!!. استوری اون بی شرف معدوم پس از کشتن مدافعین امنیت را ندیدی که چگونه رجز می خوند!. این قاتلین و فاحشه های خیابانی بترسند از روزی که قرار باشد با آنها مثل دشمن برخورد شود. فعلا دور دور کنند تا وقتش...روزی مدارای حاکمیت با منافقین کار را به جایی رساند که به راحتی ترور و ادم کشی می کردند اما وقتی روز عذابشون رسید، مثل سگ کشته شده و بقیه متواری به دامن صدام و امثالهم شدند.
خدا رو شکر که اعدام شدن انشالله بقیه مجازاتشون توی اسفل سافلین جهنم
اگر کسی یک نفر را بکشه انگار همه انسانها را کشته... چجور از خدا نمیترسن اینا...مگر مدافعان امنیت چه گناهی کردن
درود بر قوه قضائیه
هر چند دیر، اما عدالت در مورد این جانیان اجرا شد، اعتراض با هفت تیر کشی وسط خیابان فرق می کنه و همه دولت ها با این اراذل برخورد به مراتب شدیدتر می کنند.
انشالله روزی بایدن و مکرون توسط ملت ایران اعدام بشن و بر جنازه متعفن آنها سرود پیروزی بخوانیم که آن روز روز پایان ظلم است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
تو چی میگی این وسط ؟
تابناک چی بنویسیم که شجاعت انتشارش رو داشته باشی ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
هرچی مینویسی از قاتل فقط دفاع نکن که این دیگه آخرین خط قرمزه!
مکرو و مکرالله ...
برای شادی روح درگذشتگان هدیه باارزش فاتحه و صلوات بدرقه راهشان روحشان شاد و یادشان گرامی. خدایا عاقبت مردم و جوانان را بخیر کن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
شما برعندازا مگر به خدا هم اعتقاد دارید !
خدا جای حق نشسته اگه سری بیگناه بالای دار بره مطمئن باشید عاملانش ب بدترین شکل عذاب میبینند
خیلی خیلی خیلی خوشحالم
ممنون از این پیگیریتون
عالی عالی عالی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
زیادم خوشحال نباش خدا جای حق نشسته
ترانه علیدوستی باید اعدام شود
منتظر قضاوت خداوند باریتعالی هستیم.مطمئنا او بهتر از هر قاضی قضاوت خواهد کرد.
راستی اون پلیس نماها چی شدن ؟ بالاخره دستگیرشان کردن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
چطور دوتا شیشه و آیینه شکستن رو دیدی اما پیکرهای غرق در خون حافظان امنیت پلیس هایی که ماهی زیر ۱۰ میلیون حقوق میگیرن رو ندیدی؟
احسنت وطیب الله برنیروهای امنیت این برهم زنندگان امنیت باید به اسد مجازات برسند.اجرکم عندالله
روحشان شاد خدا به خانوادشون صبر بده
حکم زندانی فایده ای ندارد . بهترین اقدام و تصمیم اعدام .
اگر کسی می‌گوید نه ، خودش را جای اون بی گناهانی که کشته شدن بزاره
عدالت واقعی شمشیر دو طرفه است ، ولی فعلا متاسفانه شما ها از یک لبه ان استفاده میکنید و این باعث پخش تخم نفرت و افزایش عصبانیت و بدبینی و دور شدن مردم میگردد
من و خانواده و دوستانم از دین شیعه خارج شدیم .مبارک باد این روز
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
خداروشکر کاشکی باقیتونم زودتر خارج بشید! انگل هرچه زودتر از بدن خارج بشه بهتره! خ
فرزاد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
ما سالهاست خارج شده ايم و رستگار!
سینه مالامال درد است ای دریغا مرهمی
دستتون رو میبوسم خدا خیرتون بده
مارو ببخشین نشد نشششششد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
میخواستی قاتل هارو نجات بدی؟
جهان سوم از هر لحاظ عقب افتاده ست همه جای دنیا معترضان اندیشمند و روشنفکر هستن ما معترضامون اراذل و اوباش هستن با جای کارد و قمه روی صورتاشون
یکیشون میگفت من فکر میکردم امشب رژیم سقوط میکنه برای همین رفتم آدم کشتم ، این شبکه اینترنشنال واقعا شده کارخانه تولید گوسفند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
اینا میخواستن شاخه ایرانی داعش رو افتتاح کن طاهرا عجله داشتن
قیافه هاشون رو که نگاه میکنی ماشالله همه دکتر و پروفسور و مهندس همه کتابخون همه فرهیخته ، واقعا حیفه چرا اعدام میکنید این اندیشمندان رو ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
خودت را مسخره کن اونها صاحب شغل و کار محترمانه بودند
این آخرین پیامه اعدام کنید قیامه ، عههههه اعدام کردید؟ خب باشه حالا بعدی رو اعدام کنید قیامههههه ، ای وای اینم اعدام شد اگر جرات دارید یکی دیگه رو اعدام کنید بعدش دیگه حتما قیامه
خخخخخ براندازای دوزاری :)))))
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
لات سر میدان چی میگی تو؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
عزیزدل شما کهاینهمه شجاعت دارید چرا اسم وآدرستوکامل اعلام نمی کنید؟
امروزم ساخته شد دستتون درد نکنه کلی خوشحال شدم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
درسته که عدالت اجرا شد ولی کلا قضیه ناراحت کننده و درناکه جای خوشحالی نیست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
منتظر قهر و غضب خدا باش
اعدام کاملا عادلانه بود
ان شاء الله امثال علیدوستی که از این جانی ها دفاع می کنه هم روز قیامت با همین وحوش محشور بشه
خطاب به اونی که گفته شکمتون سیره اعتراض نمیکنید : الان تو نگران شکم مایی ؟ یا نگران لخت شدن خودتی ؟ که با شلوارک بیای خیابون فیلم بفرستی منوتو و اینترنشنال ؟ یا نیم تنه بپوشی لخت بشی بیای تو خیابون ؟ تو نگران گرسنگی مردمی الان ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
احسنت زدی به هدف
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
افکارت بدجوری آکبنده برو یه کم کتاب بخون
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
نه ولی می خواهیم شما نباشید از بچها شمخانی چه خبر از دوستانند مگر نه
من از قوه قضاییه برای اعدام این اراذل اوباش خودفروخته خائن وطن فروش جنایتکار بی رحم نوکر منافقین و ....... نهایت تشکر را دارم. امیدوارم با بقیه جنایتکاران دوران اغتشاش نیز هر چه سریعتر به همین گونه رفتار کنند.
در این مورد نظری ندارم اما این چند مدت خیلی بهم ثابت شده که جو مجازی با واقعیت کف جامعه فرق داره این نشون دهنده اینه که نوچه های رجوی خوووب دارن توی مجازی توهم ایجاد میکنن!! حالا بزن منفیو واس همین کامنت آفرین!
مجازات اعدام منفورترين دست ساخته بشريته ، فرقي نميكنه چه وقت و كجا ، تبعات مجازات اعدام خيلي وحشتناك و وسيعه ، خوشبختانه در اكثر نقاط دنيا مجازات حبس هاي طويل المدت جايگزين اعدام شده چرا كه همه اعتقاد دارن عدالت بشري پر از شك و شبهه و اشتباهه ، با گرفتن جان يك انسان انساني ديگر زنده نميشه فقط به تعداد خانواده هاي قرباني ، پدران ، مادران ، همسران و كودكان مستاصل و داغدار و بلاتكليف اضافه ميشه ، اي كاش اندكي گذشت جايگزين انتقام ميشد .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
قصاص تصمیم تو نیست حق خانواده مقتوله
باید زودتر از اینها با قدرت و صلابت با دشمنان مردم و انقلاب نظام برخورد میشد بازهم خوب است. اگر همان اول چند نفر از خائنین اعدام می‌کردند دیگر کسی جرات اینکه شکر اضافه بخورد نمی‌کرد و ابن همه هزینه به نظام تحمیل نمیشد و گرفتار چالش نبود. این عاقبت کسانی است که سودای خام براندازی دارند بابد پیش چشم شان باشد
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۵:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
حتما پول جیره خواریت زیاده که وضع اسفناک مملکت و فقر و بدبختی و گرسنگی مردم را نمیلینی!
نه به اعدام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
دو نفرشون که قصاص شدن
قصاص این تروریست‌های منافق، امنیت ملی را تضمین می کند، تیتر شما باید بیان کننده ی جنایت این تروریست‌های بود
وکیلشون و مستندات چی بوده!؟
اقرار تحت شکنجه در زندان!؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
اگه اینطور بود دستگیر نمیکردن همون دم مرز میکشتن میگفتن تو درگیری کشته شدن
زمین گرده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
دقیقا ۳ نفرو کشتن ۳ نفرشون کشته شد
با آشوبگران و مختل کننده آرامش عمومی بایستی با قاطعیت برخورد شود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
فعلا که یه عده زیاد مردم را بجون هم انداختند و آشوب به راهه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
اره شما ارامش زندگی ماها را بهم زدین ماهی چند میگیری یا درمیاری
تابناک در مورد این موضوع ، سانسور را شدید کردی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
دیگه انقدر وقیح شدید از قاتل دفاع میکنید بایدم سانسور بشه
حقشون بود آشغالهای آدم کش
ای کشته کِرا کشتی تا کشته شدی زار
تا باز که او را بکشد آنکه تو را کشت؟
انگشت مزن رنجه به در کوفتن کَس
تا کَس نزند رنجه به در کوفتنت مُشت
دنیا دار مکافات است
سه نفر علیه همدیگه اقرار کردن، و هیچ کدام اتهام تیر اندازی و حمل اسلحه نپذیرفت!!
مرگ کوچکترین هدیه ای بود که می شد به این افراد داد. دستتان درد نکند عزیزان قوه قضاییه
کاش برای اعدام اون زورگیری که 15 بار افتاده زندان و با قمه میفته به جون زن و بچه مردم و یا اونی که ساقی مواد مخدره هم همینقدر دقیق باشند
تابناك جان عده اي در آلباني ميخوان با جوابها آتش را باد مي زنن. اينها كاملا مشخص هستند و تعجب مي كنم مي بينيد ولي نمي فهميد و چاپ مي كنيد . تو اينستا زياد هستند اينجا هم مثل اينستا عمل مي كنند.
چی میشه گفت !!!!!فقط مثبت و منفی ها برای نظرات مخصوصا سایبری ها خودش خیلی چیزها داره میگه
هیچ وقت از مرگ کسی خوشحال نشوید که این درمورد شما هم صدق میکند همیشه جان کسی رو گرفتن تلخ هست برای خانواده ها قضاوت فقط مخصوص خدا هست به این آسانی قضاوت نکنید من یک روز رفتم آگاهی برای گم شدن ماشین مان به من گیر دادند که تو مربوط به فلان پرونده هستید قید ماشین وزدم اومدم بیرون
تابناک عزیز
بهتره که بخش کامنت چنین خبرهایی رو ببندی ، چون از تعداد مثبت و منفی ها می شه تشخیص داد که اکثریت مردم ایران نظرشون چیه ولی مجبورین فقط نظر تیم های عملیاتی سایبری را منعکس کنید.
متاسفانه بیشترین شکاف بین دولت و ملت شکل گرفته .
اعدام زیباست
انشاالله ادامه دار باشد
بابک زنجانی وسعید طوسی ومقصران قرارداد استراماچونی وویلموتس ودریافت کنندگان حقوق های نجومی وازاین قبیل چه شدند
واقعيت را خدا ميداند و بس.
ما درخواست اعدام آقای رسایی را داریم ....
خدا رحمتشون کند
از مثبت منفی ها معلومه که مردم کدوم طرف هستن حتی با سانسور سایت
اعدام را دوست می دارم
خیر است
تابناک بساطت رو جمع کن فقط نظرات افراد موافق خودت را انتشار میدی اونهایی هم که مخالف خودت هستند نظرات مثبتشون را درج نمی کنی. خجالت بکش یه کم.
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
وب گردی