بازدید 7364
اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

ارسال لایحه پیشنهادی قوه قضائیه درباره عفاف و حجاب به مجلس / فعالیت کمیته تحقیق درباره حوادث ۱۴۰۱ ادامه دارد / توضیحات رئیس سازمان اداری استخدامی درباره تغییر ساعت کار کارکنان / آژانس طرف مذاکره ما در برجام نیست

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت) هیات وزیران در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به پرسش هایشان پاسخ دادند.
کد خبر: ۱۱۷۵۵۸۳
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۲ 17 May 2023

ارسال لایحه پیشنهادی قوه قضائیه درباره عفاف و حجاب به مجلس/فعالیت کمیته تحقیق درباره حوادث ۱۴۰۱ ادامه دارد/توضیحات رئیس سازمان اداری استخدامی درباره تغییر ساعت کار کارکنان// آژانس طرف مذاکره ما در برجام نیست

 

تابناک _ اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت) هیات وزیران در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به پرسش هایشان پاسخ دادند.

سید ابراهیم رئیسی در بخشی از سخنانش در جلسه امروز هیات دولت از وزارت جهاد کشاورزی خواست به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که گندم‌کاران با آرامش و اطمینان خاطر نسبت به دریافت حقوق خود، محصولات‌شان را تحویل مراکز تعیین شده بدهند.

توضیحات رئیس سازمان اداری استخدامی درباره تغییر ساعت کار کارکنان

میثم لطیفی، رئیس سازمان اداری استخدامی درباره تغییر ساعت کار کارکنان اظهار کرد:  سال گذشته از اول خرداد تغییر ساعت اعمال شد، ولی امسال این امر از پانزدهم خرداد اعمال شد که مدارس تقریباً تعطیل شده‌اند و برای عمده مخاطبان ما در کارکنان دولت که معلمان آموزش و پرورش هستند، تقریباً این مشکل دانش‌آموزان حل خواهد شد.

وی با اشاره به موضوع بهره‌وری گفت: در دنیا مطالعاتی در مورد تنطیم ساعت با نور آفتاب شده است. امسال از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور این شرایط را داریم ولی از ۱۵ شهریور که برای سال تحصیلی جدید آماده می‌شویم، این تغییر ساعت به‌ حال قبل برخواهد گشت که برای دستگاه‌های متعدد متفاوت است.

امیدواری معاون اول به ابلاغ مصوبه اجاره‌بهای مسکن

محمد مخبر معاون اول رییس‌جمهور نسبت به ابلاغ مصوبه اجاره‌بهای مسکن از سوی مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد و گفت: در دولت مصوباتی در این خصوص داشتیم و لایحه‌ای هم در مجلس است،  در این زمینه هماهنگی کردیم تا در حداقل زمان راه خود را در مجلس طی کند که اگر ابلاغ شود کمک بسیاری می‌کند.

خبر وزیر اقتصاد از ویژگی مجوزهای صادره برای کسب و کار

احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه امروز دولت در راستای هدف گذاری رونق و رشد تولید مصوبه خوبی داشت، توضیح داد که برای اولین‌بار ۱۵۰۰ مجوز کسب و کار به عنوان تنها مجوزهای تاییدمحوری که نیازمند تایید دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌ها هستند، مورد تایید قرار گرفت.

وی تاکید کرد: این مجوزهایی است که فعالان اقتصادی صرفاً با ثبت اطلاعات دقیق در درگاه ملی مجوزها و پذیرش مسئولیت‌های قانونی و بارگذاری مدارک خود می‌توانند مجوزهای کسب و کار خود را دریافت کنند.

خبر خوب فرزین در زمینه آزادسازی منابع بلوکه شده در آینده

محمدرضا فرزین، رییس کل بانک مرکزی از زمینه‌سازی برای آزادسازی منابع بلوکه شده در آینده خبر داد و افزود: خبرهای خوبی در زمینه آزادسازی منابع بلوکه شده کشورمان در آینده در راه است که در زمان مقتضی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

گروسی از همکاری با ایران ابراز رضایت کرده است/ آژانس طرف مذاکره ما در برجام نیست

محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در رابطه با مذاکرات برجام، اظهار کرد: آژانس مسئول مذاکرات نیست، مسئولیت به عهده گروه۱+۵  است. روابط ایران و آژانس بر اساس پادمان و NPT برقرار است و نظارت‌ها ادامه دارد و هیچ خدشه‌ای در آن نبوده و خللی به وجود نیامده است و تداوم دارد. گروسی از همکاری با ایران ابراز رضایت کرده اما نکته مهم این است که آژانس انرژی اتمی طرف مذاکره ما در برجام نیست.

ارسال لایحه پیشنهادی قوه قضائیه درباره عفاف و حجاب به مجلس

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت از ارسال لایحه پیشنهادی قوه قضائیه درباره عفاف و حجاب به مجلس خبر داد و اظهار کرد: امروز در هیات دولت لایحه پیشنهادی قوه قضائیه درباره عفاف و حجاب مورد بررسی و موافقت قرار گرفت و به مجلس ارسال شد تا در آن جا هم با سرعت مورد رسیدگی قرار بگیرد.

نشست بین‌المللی گرد و غبار ۱۸ و ۱۹ شهریور در تهران برگزار می‌شود

علی سلاجقه، رییس سازمان محیط زیست از برگزاری نشست بین‌المللی گرد و غبار ۱۸ و ۱۹ شهریور در تهران خبر داد و گفت: درباره منشأ داخلی گرد و غبار و آنچه در اطراف تهران و کرج اتفاق افتاده، دستگاه‌های مختلف درحال انجام ماموریت‌هایشان هستند. یکی از مواردی که به عنوان یک کار بین‌المللی و در تراز عالی انجام می‌شود، برگزاری نشست بین‌المللی گرد و غبار است که بسیار مهم است.

تامین ۸ تا ۱۰ میلیون از ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری تا پایان سال

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه امروز شاهد افتتاح پروژه های متعدد ملی با حضور رئیس جمهور خواهیم بود، گفت: فاز اول فیبر نوری منازل و کسب و کارها امروز با پوشش دهی ۳ میلیون خانوار در ۱۰۰ شهر افتتاح خواهد شد. ۱۰ شهر از این صد شهر بالای ۷۰ درصد پوشش دهی فیبرنوری خواهند داشت.

وی افزود: در نظر داریم ۸ تا ۱۰ میلیون از ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری که وعده دادیم را  تا پایان سال جاری تأمین کنیم. این پروژه در کشورهای مشابه ما هشت سال طول کشیده که ما در نظر داریم آن را در سه سال اجرا کنیم.

تلاش برای دریافت رتبه همه معلمان تا آخر اردیبهشت

رضامراد صحرایی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره رتبه‌بندی معلمان اظهار کرد: زمانی که من به وزارتخانه آمدم، همچنان تعدادی از معلمان مانده بودند که حدود ۷۵ هزار تن برآورد می‌شدند. تعدادی هم اعتراض داشتند و تا یازدهم اردیبهشت اعتراض کردند و در سامانه ثبت شدند و کارگروه‌های بررسی تشکیل شد تا به آن‌ها رسیدگی کنند.

وی افزود: در بررسی اعتراضات اصل بر رتبه استحقاقی است و تلاش‌مان این است تا آخر اردیبهشت همگی معلمان رتبه دریافت کنند. این ماه طبق گزارشی که به من داده شده، بیش از ۸۵ درصد آنان تعیین تکلیف شده‌اند.

فعالیت کمیته تحقیق درباره حوادث ۱۴۰۱ ادامه دارد

احمد وحیدی، وزیر کشور درباره تشکیل کمیته تحقیق برای حوادث ۱۴۰۱ عنوان کرد: کار این کمیته و گزارش هایی که ارائه می‌دهد ادامه دارد و اگر کسی شکایتی داشته باشد، حتما به آن رسیدگی خواهد شد. کمیته ویژه‌ای که رئیس جمهور آن را ایجاد کرده، در امتداد همین کمیته تحقیق فعالیت دارد.

تشکیل کارگروه بررسی همسان سازی و افزایش حقوق بازنشستگان

صولت مرتضوی، وزیر کار از تشکیل کارگروه بررسی همسان سازی و افزایش حقوق بازنشستگان خبر داد و درباره پرداخت نشدن حقوق افزایش‌یافته برخی از بازنشستگان، اظهار کرد: همکاران ما در سازمان تامین اجتماعی معتقدند که کاملا اجرا شده است؛ اما برخی از بازنشستگان بر این باورند که اجرا نشده است. یک کارگروه تشکیل شده تا به این مساله حتما رسیدگی شود و اگر حق با بازنشستگان باشد، کم و کسری که وجود دارد اعمال می‌شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۸
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۶
سلام وقت بخیر.


مدتی است که صاحبان کارخانجات آرد ،خوراکدام و طیور در سراسر کشور،پوسته برنج آسیاب شده را،بنام سبوس برنج دوکوب که دقیقا شبیه سبوس گندم است و تفاوت قیمتی حدود پنج هزارتومنی در هرکیلو دارد، را بجای سبوس گندم اصلی،بخورد دامداران و مرغداران میدهند.


بارها این گزارشم رو از طریق جهاد و دامپزشکی و‌......سایتها اطلاع رسانی نمودم متاسفانه تا به حال نتونستم جوابی دریافت نمایم.

مطمئنم از طریق سایت وزین شما،پاسخ دندان شکنی دریافت خواهم نمود.


باسپاس از شما،سوت زن در فساد هستم،البته با سوت شکسته.
برای حجاب چقدر بخشنامه و تبصره و جلسه و گفتگو وبگیر و به بند و ... تواین ۴۴ سال انجام شد نه تنها بهتر نشد بدتر هم شد ، خب یه جای کار میلنگه ، تناقص گویی ، رانت ، رشوه ، اختلاس ، ثروت اندوزی ، تفاوت بسیار ظاهر و باطن شما و..... در این ۴۴ سال باعث شد که باور مردم به شما ها کم رنگ و کم رنگتر بشه و هر چه شما ها میگید مردم برعکس انرا انجام میدن ، اگر میخواهید مردم به شما برگردن ، باور مردم را التیام بخشید کار سختی نیست همت میخواهد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۷
متاسفانه مدیران ضعیف برای حفظ جایگاه خود ، هرگونه همکاری با نظرات غیرکارشناسی بالادست خود انجام می دهند وگرنه تصمیم سازی از پایین به بالا است .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۷
وضعیت حجاب در ترکیه هیچ فرقی با اروپا و آمریکا ندارد مردم هم بصورت دموکراتیک به اسلام گراها رای دادن ولی در کشور ما چی؟
حاشیه و حاشیه و......حاشاااااااایه کمی هم به دزدی ها و اختلاسا بپردازید.
... با اشاره به موضوع بهره‌وری گفت: در دنیا مطالعاتی در مورد تنطیم ساعت با نور آفتاب شده است.

بله، از همان یک قرن پیش مطالعات زیادی انجام شد و نتیجه اش این بود که چون هماهنگی مردم با شروع زودتر ساعات کار مشکل است بهتر است خود ساعت ها را یک ساعت جلو کشید. حالا این که نوابغ قانونگذار کشور ما تصمیم گرفتند که موضوع را ایدئولوژیک کنند و بعدش هم عوض جلو کشیدن ساعت، زمان کار ادارات را آن هم دو ساعت جلو بکشند ریشه در خلاقیتشان دارد که روش های آزمایش شده جهانی را در شأن خود نمی دانند.
اجاره بهای مسکن چه ربطی به دولت و مجلس دارد .این هم از اون حرفهای غیر منطقی است .موجر اختیار مالش را ندارد .دولت اگر میخواهد خدمتی به مستاجران داشته باشد از خودش مایه بگذارد . طرف چند سال است به بهانه کرونا توی منزل نشسته اجاره هم نمیده دولت و قوه قضاییه هم خلاف قانون حکم میدند . اسمش هم هست آزادی و حکومت .....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۷
مالیات بده بعد شلوغ کن اختیار مالش را داره ولی اختیار جیب مستاجر را ندارد ضمن اینکه اختیار به معنی گرانفروشی و افزایش بی رویه نیست
در این «لایحه پیشنهادی قوه قضائیه درباره عفاف و حجاب» آیا بندی هم به سوء استفاده از حجاب اختصاص یافته که مثلاً اگر یک خانم و همراهش بخواهند با قلدری و بدون نوبت ویزیت شوند و پزشک زیر بار نرود و آنها به او اتهام بزنند که این پزشک از ویزیت آن خانم به دلیل محجبه بودنش خودداری کرده و روزنامه ها و سایت های یک جناح هم سر و صدا راه بیاندازند و جامعه را ملتهب کنند و مقامات قضایی هم بدون هیچ تحقیقی مطب پزشک را پلمب کنند و بعد از همه این حرف ها، با دیدن فیلم های دوربین های مطب، برای همه مشخص شود که تمام قضیه ساختگی بوده آیا مرتکبین این اعمال هم جزء آنهایی که به حجاب لطمه زده اند به حساب خواهند آمد و تنبیه خواهند شد یا نه؟
اول بروید زن و بچه و خانواده هایتان را از آمریکا و اروپا بیارید ایران و بعد با عفاف و حجاب کنیدشون و بعد هم نسخه برای خانمهای کشور
پاسخ ها
سعید
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۷
روی مسئولین این مملکت رو نیست واقعا سنگ پای قزوینه، اصلا انگار نه انگار
هرروز هر وزارتخانه ای یک لایحه برای عفاف و حجاب ارائه می کند.
فقط وزارت نیرو. سازمان املاک تملیکی. شیلات و بنادر. سازمان فضای سبز. منابع طبیعی برای حجاب لایحه نداشتند که کم کاری کردند.
صاب خونه من این 20 درصدی که میفرمایید رو کرده 350 درصد ناقابل. بیش از سه برابر کردن اجاره. اون بالای داره میبینه چه بلایی سر ما داره میاد؟ حقوق 27 درصد بره بالا اجاره 350 درصد!!! فک کنم دیگه سفره از زندگیم باید حذف بشه جایی برای کوچیک شدن نداره.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۷
وقتی همینجور بی حساب ریال می‌ریزند توی جامعه اینهم نتیجه اش است
با طرحهای مزخرف مملکت را نچرخونید
گروسی وقتی به ایران می آید و بازرسانش از سایت های هسته ای بازدید می کنند هم خود این شخص و هم بازرسان تمام فعالیت های ایران را صلح آمیز و منطبق بر ان پی تی گزارش می کنند ولی وقتی پایش را آن طرف آب های سرزمینی می گذارد گویی آنچه را که اربابش آمریکا دیکته می کند قرائت می کند و به نعل و میخ می کوبد و شرط و شروط می گذارد، این آقا باید بداند که اگر بخواهد با این حرف های دیکته شده پیش برود استقلال سیاسی آژانس بین المللی انرژی اتمی را زیر سوال می برد.
دیروز آمریکایی ها در حرف، عوام فریبی می کردند و می گفتند که ما موافق به سرانجام رسیدن برجام هستیم ولی در عمل با اعمال تحریم های جدید گره برجام را کورتر می کردند و آن هم فقط به این خاطر که از یک طرف جلوی حرکت قطار ترقی و پیشرفت کشور را کند کنند و از سوی دیگر مردم را در مضیقه اقتصادی قرار دهند ولی حال که می بینند با هوشیاری ملت بزرگ ایران نقشه های شوم آنها بر ملا شده و همان طور که خودشان بارها عنوان داشته اند نه تنها تحریم ها بی اثر بوده بلکه با ایرانی مقتدرتر و پیشرفته تر مواجه شده اند که امروز به سبب پیشرفتی که در سایه استقلال سیاسی نزدیک به نیم قرن گذشته بدست آورده، در تحولات جهانی تصمیم گیرنده است، این بار به نظر می رسد این وظیفه را به گروسی سپرده اند تا با به نعل و میخ زدن، برجام را همچنان در کمای سیاسی نگاه دارند ولی باید بدانند که هر چه زودتر دست از سیاسی کاری فریبکارانه بردارند و با زبان منطق و گفتگوی متقابل با ملت بزرگ ایران وارد مذاکره شوند به نفع خودشان و وصله های اروپایی شان یعنی سه کشور فرانسه، انگلیس و آلمان خواهد بود زیرا همان طور که خودشان می دانند سرنوشت کشور تنها در برجام خلاصه نشده بلکه امروز ایران با برقراری روابط دیپلماتیک حسنه با کشورهای همسایه و مستقل از سیاست های آمریکا در آسیا، آمریکای جنوبی و ...، در حال شکل دادن روابط دیپلماتیک و تجاری و مالی گسترده ای است که این گستره از کشورهای آسیایی (چین و هند و ...)، گرفته تا آمریکای جنوبی( برزیل و ونزوئلا و ...) گسترده شده است و با توجه به ذخایر عظیم نفت و گاز و پیشرفتی که کشور در زمینه های تکنولوژی های نو از دفاعی گرفته تا پزشکی و صنعتی و ...، بدست آورده، قطعا در آینده نزدیک به برقراری روابط مالی و تجاری با ایران بزرگ، نیاز پیدا خواهند کرد.
پاسخ ها
بچه محل
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۷
دوست عزیز، شما روزنامه کیهان را کپی کردی و به خورد ما میدهی؟؟؟ وقتی کشوری قیمت ارزش را چند تا کانال تلگرامی چنان تغییر میدهند و هیچ مسئولی توان مقابله با آن را ندارد، اونوقت شما اینهمه پیشرفت و اقتدار را کجایش دیدی که ما نمیبینیم؟؟؟ دولتی که نمی‌تواند قیمت اجاره خانه را کنترل کند و یا نمی‌تواند تورم را کنترل کند، نمی‌تواند جلوی مهاجرت نخبگانش را بگیرد، نمی‌تواند حتی یک وزیر درست و حسابی پیدا کند که وزارت خانه را بدستش بسپارد چطور اقتداری دارد که ما نمی‌توانیم حتی به یک روز دیگران امیدوار باشیم چه برسد به آینده ای که شما لافش را میزنید!!!!
به قاضی القضات می گفتید : اعدامها را متوقف کنید !
جامعه تحمل تنش دیگری را ندارد !
تابناک لطفا منتشر کن
سلام قیمت خانه 8میلیاردتومان شده ومادرم که فلج است .دستشویی مردم را تمیز می‌کنه .
حجاب هیچ ارتباطی با دینداری افراد ندارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۷
نماز چی؟ حج؟ زکات؟ اصلا خدا؟
دینی که تو دوست داری یا دینی که خدا فرستاده؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۷
حجاب نه در اصول دین است نه در فروع دین است چطور واجب میشود
ناشناس ۱۵:۴۹ بهتر است نظر شخصی (واقعی) خودت را بنویسی و نشر بدهی ، ، این مطالب دیکته شده به شما را دائما از رسانه های دولتی می شنویم و صد البته وضعیت عمومی مملکت را به چشم می بینیم و کاملا لمس می کنیم
برادر سلامی آقای روحانی در زمان مناسب در گذشته گفت باید ک راست بریم سراغ کد خدا ولی هم جناحی شما جدی نگرفتند.اری حاجی جون آژانس تشکیل شده از کشورها ، اما وزن و جایگاهشان یکی نیست. باز خوب که پی بردی و شجاعی که عنوان کردی.
متاسفانه تعدادی محدودی از زنان که بی حجاب هستندورعایت نمی کنندقوانین کشوررا وبااین رفتارزشت وناهنجارسعی درترویج فسادمینمایند وباعث فسادوتحریک نوجوانان وجوانان عزیزکشورسربلندمان میشوندامیدواریم که قانون با این عده اززنان به عنوان تشویق کننده بی حجاب وترویج فساد برخوردمحکم ولایق آنها را انجام دهداین نمیشودکه عده ای بخواهندقوانین رانادیده بگیرندوچنان رفتاری ضدقانون داشته باشند.
وظیفه قوه قضائیه قانون گذاری نیست نمایندگان مجلس با اشراف کامل به قانون اساسی در صورت نیاز و مصلحت و احترام به خواست اکثریت قوانین به روز متعالی و پیشران رو تصویب میکنن بهتر هست هر ارگان و مسوولی صرفا به مسولیت خودش به نحو مطلوب رسیدگی کنه چه بسا گاهی پرونده های قضایی سالها و بدون نتیجه مشخص معطل و پاسکاری میشن بین قاضی و شعبه ها
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم