بازدید 1595
۳

اینترنت برای هیچ آزمونی قطع نخواهد شد

طبق اعلام مسئولان وزارت ارتباطات اینترنت برای هیچ آزمونی حتی یک دقیقه هم قطع نخواهد شد.
کد خبر: ۱۱۷۵۲۵۴
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۰ 14 May 2023

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا؛ طی سال‌های اخیر پدیده لو رفتن سؤالات و رواج تقلب در بین برخی داوطلبان کنکور همپای رشد شبکه‌های مجازی و وسایل الکترونیکی و ابزار‌های هوشمند افزایش یافته است و این نگرانی را برای داوطلبان کنکور و حتی خانواده‌های آن‌ها که به نوعی سرنوشتشان به این امتحان گره خورده ایجاد کرد.

 اگرچه برای جلوگیری از تقلب و پخش سوالات هنگام برگزاری کنکور تدابیر گوناگونی از سوی سازمان سنجش درنظر گرفته شده، اما گویا موثر نبوده و اخیرا تنها روشی که می‌توانست امنیت این امتحان را تضمین کند قطع اینترنت اعلام شده بود. در نهایت نوبت اول کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ در روز‌های ۲۹ و ۳۰ دی ماه به دلیل جلوگیری از تقلب و حفظ حقوق داوطلبان، با قطع اینترنت آن هم به صورت نقطه‌ای برگزار شد و بررسی‌ها حاکی از آن بود که این روش تا حد زیادی موفق بوده و هیچ برگشت پاسخی به حوزه‌های امتحانی در کنکور امسال رخ نداد.

اگر چه این اقدام از سوی مسئولان سازمان سنجش موفق اعلام شد، اما وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سال گذشته اعلام کرد که این بار آخری است که اینترنت به خاطر کنکور قطع می‌شود و حتما باید برای دور بعدی کنکور به فکر راهکاری جایگزین باشند و به هیچ وجه دیگر اینترنت را به خاطر کنکور قطع نمی‌کنند.

در همین رابطه امروز محسن زارعی-رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش- در یک نشست خبری، از بررسی درخواستی برای قطع اینترنت هنگام برگزاری کنکور سراسری در تیرماه خبر داد.

او در این زمینه گفت: از آنجا که تخلفات و شبکه‌های سودجو در پیام رسان‌های خارجی فعالیت داشتند، درخواست قطع اینترنت بین الملل در یک مدت زمانی ۳۵ دقیقه‌ای تا ساعت ۸:۳۰ صبح را داشتیم که مصوب شد تا در کارگروهی بررسی شود و جلسات تخصصی داشتیم. دو موضوع تهیه اینترنت پایدار و پرسرعت برای حوزه‌های تصحیح و محدودسازی اینترنت در دستور کار بود و در حال بررسی کارشناسی هستیم.

پس از انتشار این خبر، امروز محمد احسان خرامید- رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات- با انتشار پستی در یک شبکه اجتماعی داخلی درباره قطع اینترنت در زمان کنکور اظهار کرد: همانگونه که سال قبل هم اعلام شد، وزارت ارتباطات برای هیچ آزمونی حتی یک دقیقه هم اینترنت را قطع نخواهد کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
شما که بلدید مغازه و کار و کاسبی مردم را پلمپ کنید


شما که بلدید جلوی چهارتا دختر و تو خیابون و مترو بگیرید

چطور بلد نیستید جلوی چهارتا متقلب در آزمون را بگیرید؟؟؟
به خاطر اینکه اقلیت در جلسه کنکور تقلب می‌کنند باید تمام آزمون‌های کنکور رو پلمپ کنن و هیچ کس کنکور شرکت نکند.
همین که اومدن تکذیب کردن یعنی قراره یه چند روزی اینترنت نداشته باشیم. تهش هم بهانه میکنن که آره از خارج قطع شده ما نبودیم و کوسه فیبر نوری رو گاز گرفت و این چیزا
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم