بازدید 2223
۳

سویلو آمریکا را به مداخله در انتخابات ترکیه متهم کرد

وزیر کشور ترکیه گفت: آمریکا در حال مداخله در انتخابات ترکیه است.
کد خبر: ۱۱۷۴۹۹۸
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۳ 12 May 2023


به گزارش تابناک به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه روز سوم مه سال جاری میلادی گفته بود: آمریکا تلاش می کند تا با هدف به پایان رساندن آنچه که در ژوئیه ۲۰۱۶ آغاز کرده بود، در جریان انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه که به زودی انجام می‌شود، کودتایی ترتیب دهد.

در ۱۵ ژوئیه سال ۲۰۱۶ کودتایی نافرجام علیه دولت ترکیه و با هدف سرنگونی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور انجام شد و سویلو مقصر آن را آمریکا اعلام کرد.

وی همچنین گفت: دستکاری‌ها و جعل اخبار توسط رسانه‌های غربی پیش از انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه نشانه‌ای از طرح آمریکاست.

وی در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی.ان.ان ترک گفت: آمریکا در حال مداخله در انتخابات ترکیه است. همه در این کشور این را می‌دانند چون جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا آن را اعلام کرده است.

وی افزود: حمله به کاندیدای ریاست جمهوری ترکیه یعنی محرم اینجه، کاندیدا و رهبر حزب مملکت مشخص است که از کجا آمده و مشخص است که از چه جایی هماهنگ شده است. این کار آمریکاست.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۳
اینها هم یاد گرفته اند از همین الان پرچم به دست گرفتند که اگر باختند بگویند آمریکا مداخله کرده
وزیر کشور ترکیه دست پیش گرفته پس نیفته . اگر اسلامگرایان در ترکیه باقی بمانند عاقبت ترکیه در چند سال آینده عین ایران خواهد شد.
البته چیز طبیعی است امریکا کارش دخالت در انتخابات کشورهاست اگر دولتی میخواهد از دخالت های امریکا در امان باشد باید سه ماه قبل و بعد از انتخابات جاسوس خانه ( سفارت امریکا) را تعطیل کند در غیر اینصورت دخالت صورت خواهد گرفت
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی