بازدید 5038

رقابت بیش از یک میلیون داوطلب در کنکور تیرماه

معاون سازمان سنجش گفت: یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۴۳۶داوطلب در آزمون سراسری نام‌نویسی کردند.
کد خبر: ۱۱۷۴۷۷۹
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۹ 10 May 2023


به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، نوبت دوم کنکور 1402 در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 14 و 15 تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد، نوبت نخست نیز دی ماه سال گذشته برگزار شد.

سهم سوابق تحصیلی در دو نوبت کنکور 1402 در دی و تیر، 40 درصد قطعی است که این سهم مربوط به نمرات امتحانات نهایی پایه دوازدهم است همچنین 60 درصد سهم نیز مربوط به نتایج کنکور است.

کنکور فقط از دروس تخصصی است و دروس عمومی در کنکور وجود ندارد و به امتحانات نهایی منتقل شده است و داوطلبان می‌توانند در صورت تمایل در هر دو نوبت کنکور شرکت کنند.

 

حسن مروتی؛ معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش  با اشاره به تأثیر قطعی سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1402 تصریح کرد: سوابق تحصیلی توسط وزارت آموزش و پرورش اعلام می‌شود و داوطلبانی که سوابق تحصیلی ندارند یا سوابق آنها ناقص است یا نیاز به ترمیم دارند لازم است برای کسب سوابق تحصیلی مورد نظر برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند و مطابق اطلاعیه‌های وزارت آموزش و پرورش اقدام کنند.

پیش از این وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌هایی اعلام کرده بود: داوطلبانی که متقاضی ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمره هستند تا روز دوشنبه 11 اردیبهشت برای دریافت کد سابقه تحصیلی فرصت دارند. داوطلبان باید به پنجره واحد خدمات دولت الکترونیک وزارت آموزش‌وپرورش به آدرس my.medu.ir مراجعه و پس از ثبت اطلاعات تحصیلی، کد سابقه تحصیلی (کد 19 رقمی) را دریافت کند. لازم است دانش آموزان برای انتخاب واحد (درس) به مدارس محل تحصیل و فارغ‌التحصیلان به مدارس معرفی‌شده در پایگاه اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش استان مربوطه، مراجعه کنند.

پس از برگزاری نوبت دوم کنکور، کارنامه داوطلبان (نوبت‌های دی ماه و تیرماه)، که حاوی رتبه آنان است در مردادماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود و داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته باشند، می‌توانند در مردادماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش و مطابق با دفترچه راهنما، انتخاب رشته کنند.

سازمان سنجش اعلام کرده است: در نوبت دی ماه 977 هزار و 460 داوطلب و در نوبت تیرماه یک میلیون و 119 هزار و 436 داوطلب در آزمون سراسری نام‌نویسی کردند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022