بازدید 3584
۳

تقاضا برای خرید تلفن همراه کاهش یافت

افزایش قیمت تلفن‌همراه و لوازم الکترونیک این بازار را با رکود همراه کرده تا جایی که رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری، تلفن‌همراه و لوازم جانبی تهران می‌گوید فروش لوازم الکترونیک ۳۰ درصد کاهش یافته است.
کد خبر: ۱۱۷۳۱۵۹
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۵ 29 April 2023

به گزارش تابناک، ایسکا نیوز نوشت: بررسی‌های میدانی از فروشگاه‌های تلفن‌همراه و لوازم صوتی و تصویری حاکی از خلوتی بازار و کاهش تقاضا است.

در همین خصوص محمدرضا رمضان، رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری، تلفن‌همراه و لوازم جانبی تهران، در گفت‌وگو با میزان گفت: همواره با افزایش قیمت ارز شایعاتی مبنی بر عدم عرضه کالاهای الکترونیک در بازار منتشر می‌شود که این اخبار کاملا نادرست است.

به گفته وی فروشندگان واردات خود را انجام می‌دهند و بدون در نظر گرفتن نوسان ارز با توجه به نیاز و کشش بازار و حتی در برخی موارد با ضرر و زیان کالاهای خود را عرضه می‌کنند.

رمضان همچنین افزود: کالاهای الکترونیک وابسته به فناوری روز هستند و به همین دلیل فروشندگان نمی‌توانند آن را احتکار کنند، زیرا تقریبا هر ۲ ماه یکبار سری جدید و به‌روز کالاها وارد بازار جهانی و مدل‌های موجود، کهنه می‌شوند.

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن‌همراه با اشاره به اینکه اولویت خرید مردم به دلیل کاهش قدرت خرید و افزایش قیمت تلفن‌همراه در پی نوسان ارز متفاوت شده است، تصریح کرد: تقاضای خرید موبایل و لوازم الکترونیک تقریبا بین ۲۰ الی ۳۰ درصد کاهش یافته است و فروشندگان با کاهش فروش روبه‌رو بوده‌اند، اما باید گفت در مقابل عرضه ثابت بوده و موجودی کالاها بر حسب نیاز بازار تامین است و مردم به راحتی می‌توانند خرید خود را انجام دهند.

وی در ادامه با تاکید به عدم خرید تلفن‌همراه از دستفروشان گفت: تلفن‌همراه یک کالای سنددار است و باید حتما از مغازه‌های دارای مجوز کسب معتبر خریداری شود.

رمضان افزود: دستفروشان تنها می‌توانند کالاهای جانبی که نیاز به سند و مالکیت ندارند، بفروشند و مردم باید به این نکته توجه ویژه داشته باشند.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۳
چند سال پیش اکثر ایرانیان می‌توانستند گوشی پرچمدار بخرند ولی الان حتی نمی‌توانند گوشی های رده پایین خرید کنند
سال مهار تورمه
خیانتی که کارخانجات خوراک دام و آردسازی کشور در حق دامدار و مرغدار میکنه،هیچ ابوالبشری در حق دشمن خودش نمیکنه.


متاسفانه سبوس برنج دوکوب برگرفته از پوسته آسیاب شده برنج رو به جای سبوس گندم به خورد این قشر زحمتکش جامعه تحویل میدهند ،آب از آب تکون نمیخوره.

مسئولان هم که قربونشون برم این هوای بهاری خوب بهشون میسازه و در خواب خرگوشی بسر میبرند


بارها و بارها از همین تریبون سوت زدم انگار سوتمو کسی نمیشنوه


جسارتا سوت بنده مشکل داره یا گوش بعضی ها.......؟
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
وب گردی