هشدار تلاش دشمن برای ترویج «قم‌ هراسی»

آیت الله حسینی با بیان اینکه قم هراسی از سوی دشمن به صورت جدی دنبال شده است و تلاش می‌کنند که در نظر مردم دیگاه منفی نسبت به قم ایجاد شود، بیان کرد: نیمه شعبان ظرفیت فوق العاده ای است که می‌توانیم با استفاده از ظرفیت آن یک رویداد بزرگ را در عرصه بین المللی در قم ایجاد کنیم.
کد خبر: ۱۱۷۱۴۴۰
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۷ 16 April 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، آیت الله سید هاشم حسینی در دیدار معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه در این مکان مقدس فرصت طلایی برای نشر معارف اهل بیت(ع) وجود دارد، اظهار کرد: مسجد مقدس جمکران به برکت یاد و نام اهل بیت(ع) و ویژگی های عصر غیبت و انتظار مورد اقبال گسترده مردم قرار دارد.
 
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در مسیر تحقق ظهور است، گفت: جهت گیری انقلاب به سمت عصر ظهور است و این مهم در بیانات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و به ویژه در بیانیه گام دوم انقلاب مطرح شده است.
 
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه مسؤولان مسجد مقدس جمکران وظیفه بسیار سنگینی بر دوش دارند، اظهار کرد: باید نسبت به امام عصر(عج) شناخت و معرفت داشته باشیم؛ باید زائران در پرتو حضور در مسجد مقدس جمکران در کنار عشق و معرفت، شناخت بهتری نسبت به حضرت امام عصر(عج) داشته باشند.
 
وی با بیان اینکه ترویج مباحث مهدویت نباید به نیمه شعبان منحصر شود، اضافه کرد: باید زیرساخت های لازم هر سال در مسجد مقدس جمکران تقویت شود و نقاط ضعف و قوت ارزیابی شده تا در سال های آتی مشکلات برطرف شود.
 
همچنین حجت‌الاسلام مهدی حسین آبادی معاون فرهنگی مسجد جمکران در این دیدار به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در ایام نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران پرداخت و اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته مراسم‌های نیمه شعبان امسال در طول ۱۰ شب برگزار شده و تلاش کردیم که جشن‌ها به یک رویداد معارفی تبدیل شود تا زائران بهره کافی را ببرند.
 
وی با بیان اینکه نیمه شعبان یک رویداد بین المللی است و باید از ظرفیت‌های ملی در برپایی این رویداد استفاده شود، گفت: با ابتکار تولیت مسجد مقدس جمکران قرارگاه مرکزی نیمه شعبان با همکاری وزارت کشور، شورای هماهنگی تبلیغات، سپاه و… تشکیل شد و تشکیل این قرارگاه منجر به این شد که برای نخستین سال شاهد حمایت‌های خوبی در عرصه ملی باشیم و شهرداری‌های ۹ شهر برای خدمت رسانی و ایجاد زیرساخت به کمک ما آمدند.
 
حسین آبادی با بیان اینکه ستاد اربعین کشور نیز تشکیل جلسه داده و برخی از زیرساخت‌های مورد نیاز را تامین کرد، افزود: در ایام نیمه شعبان ۱۸۰۰ غرفه و بیش از ۳۱۳ موکب مردمی از استان‌های مختلف خدمت رسانی به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زائر را عهده دار بودند.
 
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند که نیمه شعبان روز امید است و در این راستا کمپین روز امید راه اندازی شد گفت: بر اساس روایات اهل بیت(ع) نقشی که برای قم در نظر گرفته شده است نقش پناهگاهی و ملجا بودن است و هرچه که مانع تحقق این مهم شود خطای راهبردی است.
 
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه قم هراسی از سوی دشمن به صورت جدی دنبال شده است و تلاش می‌کنند که در نظر مردم دیگاه منفی نسبت به قم ایجاد شود، بیان کرد: نیمه شعبان ظرفیت فوق العاده ای است که می‌توانیم با استفاده از ظرفیت آن یک رویداد بزرگ را در عرصه بین المللی در قم ایجاد کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و موکب‌ها می‌توانیم دو مسئله اسکان و اطعام را مرتفع کنیم بیان کرد: با برنامه ریزی و پیگیری این راهبرد، می‌توانیم هر سال شاهد گسترش حضور زائران در قم باشیم و در سال‌های آتی یک اتفاق تمدنی و فرهنگی در ایام نیمه شعبان محقق شود.

سلام پرواز
بلیط اتوبوس
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# فطریه # جیش العدل # حمله به کنسولگری ایران در سوریه # کفاره روزه # جهش تولید با مشارکت مردم