بازدید 1848

گفت‌وگوی تلفنی رئیسی با نخست‌وزیر پاکستان

رئیس جمهور در تماس تلفنی با نخست وزیر پاکستان، با ابراز نگرانی عمیق از تحولات اخیر فلسطین و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی،گفت: کشور‌های اسلامی با تشکیل جبهه واحد و منسجم مانع از تداوم اقدامات ددمنشانه صهیونیست‌ها شوند.
کد خبر: ۱۱۷۱۱۲۶
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۲ 14 April 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر روز پنج‌شنبه در تماس تلفنی با «شهباز شریف» نخست وزیر پاکستان با ابراز نگرانی عمیق از تحولات اخیر فلسطین و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی به ویژه در هتک حرمت مسجد الاقصی ابراز امیدواری کرد کشور‌های اسلامی با تشکیل جبهه واحد و منسجم مانع از تداوم اقدامات ددمنشانه صهیونیست‌ها شوند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از این گفتگوی تلفنی با اشاره به روابط دوستانه و دیرینه دو کشور ابراز امیدواری کرد این روابط به ویژه در حوزه اقتصادی و انرژی بیش از پیش گسترش یابد و گفت: سیاست تقویت روابط با همسایگان و توسعه روابط با کشور‌های اسلامی از رویکرد‌های اصلی دولت سیزدهم است.

«شهباز شریف» نخست وزیر پاکستان نیز در این گفتگوی تلفنی، با محکومیت اقدامات جنایت‌بار رژیم صهیونیستی در روز‌های اخیر، پاکستان را مدافع همیشگی مردم مظلوم فلسطین دانست و ابراز امیدواری کرد سازمان همکاری‌های اسلامی با ایجاد جبهه‌ای متحد مانع از تداوم جنایات صهیونیست‌ها شود.

شهباز شریف همچنین با تأکید بر علاقمندی کشورش برای تقویت روابط تهران – اسلام‌آباد، به جایگاه ممتاز ایران در منطقه و اهمیت گسترش روابط اسلام‌آباد با تهران اشاره کرد و با مرور پروژه‌های همکاری اقتصادی، بر امادگی کشورش برای اجرایی کردن آن‌ها تاکید کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم