بازدید 5494
۴

واکنش شورای عالی امنیت ملی به تحولات اخیر در سوریه

سخنگوی شورای عالی امنیت ملی کشورمان به اظهارات مقامات آمریکایی در خصوص مشارکت ایران در حمله به پایگاه‌های غیرقانونی این کشور در سوریه واکنش نشان داد.
کد خبر: ۱۱۶۸۹۳۸
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۰ 26 March 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، کیوان خسروی سخنگوی شورای عالی امنیت ملی در واکنش به اظهارات مقامات آمریکایی در خصوص مشارکت ایران در حمله به پایگاه‌های غیر قانونی این کشور در سوریه گفت: آمریکا تلاش دارد با فرافکنی و فرار از تبعاتی که اشغال غیرقانونی بخشی از خاک سوریه متوجه نیروهای نظامی این کشور می‌کند، اتهاماتی را متوجه ایران نماید که واقعیت ندارد.

وی خاطر نشان کرد: واشینگتن نمی‌تواند با ایجاد بحران‌های تصنعی و دروغ‌پردازی، مقابله‌ی طبیعی و قانونی کشورهای اشغال شده با نیروهای نظامی آمریکا را به کشورهای دیگر منتسب کند.

سخنگوی شورای عالی امنیت ملی افزود: ایران برای مقابله با تروریسم وابسته و ایجاد امنیت پایدار در سوریه، هزینه‌های زیادی را متحمل شده و با هر گونه اقدامی که ثبات در این کشور را با مخاطره روبرو کند، مخالف بوده و با آن مقابله می‌کند.

خسروی در ادامه به نقش آمریکا در ایجاد و حمایت از داعش به عنوان ابزار نیابتی برای پیگیری اهداف سیاسی در سوریه و عراق اشاره کرد و گفت: طی دو روز گذشته نیز بالگردهای آمریکایی با چندین سورتی پرواز با هدف توسعه بی ثباتی در سوریه اقدام به جابجایی تروریست‌های داعشی در خاک این کشور کرده اند که باید در قبال آن پاسخگو باشند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: هر گونه بهانه گیری برای حمله به پایگاه‌هایی که با درخواست دولت سوریه برای مقابله با تروریسم و عوامل داعش در خاک این کشور ایجاد شده، بدون درنگ با پاسخ متقابل روبرو خواهد شد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
جبروتهم علی تحت اقدام حزب الله
لطفا برید و روزنامه کیهان و رجا نیوز را بخوانید تا متوجه شوزد کی به پایگاههای امریکا در سوریه حمله کرده
چرا ایران وامریکا از این کشور خارج نمیشوند هر دو کشور باید لز این کشور خارج شوند وامنیت ابه خود سوریها واگذار کنند
عالی، تبیین قواعد و اعلام رسمی و عمل به آن حتی در درگیری‌هایی در سطوح پایین موجب شکل گیری بازدارندگی میشود.... آن هم وقتی اونا مقام عالیرتبه نظامی ما را رسماً هدف قراردادند دیگه دلیلی برای عدم واکنش و یا عدم پاسخ برای عدم تنش احتمالی بیشتر وجود ندارد...
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه