بازدید 22760
سه هزار و دویست و نود و هفتمین بسته ویژه خبری «تابناک»

پادشاه عربستان از رییسی برای سفر به ریاض دعوت کرد/هشدار شریعتمداری به مسئولان در مساله حجاب؛ بعید نیست مردم دست به کار شوند!/ مرندی: آمریکا سردار سلیمانی را ترور کرد تا مانع توافق ایران به عربستان شود

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند سعیدی، نماینده مجلس: طرح صیانت در دستور کار نیست؛ اما بخش‌هایی از آن، عملاً اجرایی شده / صدیقی: بر همه مردم واجب است نسبت به کشف حجاب هم انزجار قلبی داشته باشند /پیشنهاد یک روزنامه به حامیان دولت درباره بازار / روایت بارزانی از دیدارش با هاشمی رفسنجانی قبل از سقوط صدام و... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۶۸۴۵۶
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۸ 19 March 2023

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

دبیر ستاد امر به معروف: دشمن به دنبال ایجاد پویش روزه‌خواری علنی است
هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، ناراحتی و گلایه مردم از وضعیت فعلی جامعه را به سبب علاقه آن‌ها به دین، کشور و معنویت دانست و تصریح کرد: چرا آرامش مردمی که برای این انقلاب شهید داده اند باید توسط عده ای هنجارشکن مخدوش شود و مردم امنیت جانی و روانی نداشته باشند؟! هاشمی گلپایگانی با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، برخورد با متجاهران به روزه خواری را از مطالبات بحق مردم برشمرد و تصریح کرد: دشمن به دنبال ایجاد پویش روزه‌خواری علنی است، ولی پرسش اصلی این است که حاکمیت، دولت و نهادهای انقلابی و مسئول چگونه می خواهند در برابر آن عمل کنند؟ وی با بیان اینکه مردم به وظیفه خود برای جلوگیری از تجاهر به روزه خواری با امر به معروف و نهی از منکر لسانی عمل می کنند، تصریح کرد: ولی انتظار اصلی آن‌ها از مسئولان است که به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل کنند؛ از این روی دستگاه های مرتبط همانند اصناف، پلیس، قوه قضاییه و... باید شفاف و دقیق مشخص کنند که برابر جلوگیری از این منکر چه اقدامی انجام خواهند داد.

سعیدی، نماینده مجلس: طرح صیانت در دستور کار نیست؛ اما بخش‌هایی از آن، عملاً اجرایی شده
 معین‌الدین سعیدی درباره این‌که دوباره بحث بازگشت طرح صیانت به مجلس شورای اسلامی مطرح شده است، گفت: یکی از اعضای کمیسیون مشترک آقای ویس کرمی موضوعی را مطرح کردند و آقای قالیباف توضیح دادند، بر مبنای درخواست جمع کثیری از نمایندگان این موضوع از دستور کار خارج شده و دیگر قرار نیست در کارگروه اصل ۸۵ مطرح شود اگر هم مبنایی برای ادامه پیگیری و بررسی طرح باشد، باید در قالب خود صحن باشد که فعلا در دستور کار نیست. این نماینده مجلس در گفتگو با ایلنا، در پاسخ به سوالی مبنی بر این که این طرح فعلا در دستور کار مجلس نیست، بیان کرد: خیر، در دستور کار نیست. وی خاطرنشان کرد: مشکل این است که به بهانه شرایط کشور عملاً بخش و بخش‌هایی از این طرح اجرایی شده است و آنچه مهم است، بر مبنای اصل نهم قانون اساسی تحت هیچ شرایطی نباید آزادی‌های مشروع مردم حتی به بهانه حفظ امنیت و تمامیت ارضی محدود شود. ما انتظار داریم زمانی که شرایط کشور از آن شرایط ملتهب پاییز فاصله گرفته پلتفرم‌هایی که فیلتر شدند، باز شوند.

احمد خاتمی: وجود کارمند مخالف نظام به مصلحت کشور نیست 
سید احمد خاتمی، عضو شورای نگهبان و هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مسئولان و مدیران باید خدمتگزاری به مردم را نیز در رأس امور خود قرار دهند، چون مردم ولی نعمتان هستند، ابراز داشت: مردم از روی عملکرد مسئولان نزدیک خودشان نظام را قضاوت می‌کنند لذا باید خدمتگزار مردمی باشند که در تمامی عرصه‌ها نظام را مورد حمایت خود قرار دادند. خاتمی با بیان اینکه افراد دارای مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره باید برای بصیرت افزایی تلاش کنند و پاسخگوی شبهات باشند، تصریح کرد: کارمند نظام اسلامی باید همواره طرفدار نظام اسلامی بوده و برای اشاعه آن نیز تلاش کند. وی با بیان اینکه وجود فردی به عنوان کارمند مخالف نظام به مصلحت کشور نیست، افزود: این مهم کارشکنی و تخریب را به دنبال دارد لذا نمی‌تواند به صلاح باشد.

معاون رئیسی: به امید خدا می‌خواهیم ایران را به عنوان یک الگو و نظام الهام بخش برای دنیا معرفی کنیم
سیدمحمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: اکنون و در این مقطع که ما می خواهیم به امید خدا کشور را بسازیم و ایران را به عنوان یک فکر، الگو و نظام الهام بخش برای دنیا معرفی کنیم، باید شب و روز با امید به خدا تلاش و همت کنیم که هم نتیجه دنیوی و آخروی را برای ما به همراه خواهد داشت. وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور هم همواره در خدمت مردم و در حال گره گشایی از کار مردم است، افزود: همه شما شاهد هستید که رئیس جمهور در سفرهای استانی حتی گاهی به روستا می رفتند و آنجا از نزدیک مشکلات مردم را بررسی می کردند و پیگیر هم هستند تا این مشکلات برطرف شود و وظیفه ما و یکی از وظایف اصلی نظام اسلامی خدمت به مردم است.

مرندی: آمریکا سردار سلیمانی را ترور کرد تا مانع توافق ایران به عربستان شود
محمد مرندی مشاور تیم مذاکره کننده وزارت خارجه و کارشناس سیاست خارجی نزدیک به دولت ابراهیم رئیسی در گفت‌وگو با علی علیزاده در یک برنامه اینترنتی به نام «جدال» درباره توافق اخیر ایران و عربستان با میانجی گری چین توضیح داده و گفته، هر وقت یک دستاوردی در این کشور داریم، دوستان جا می‌خورند و می‌مانند چه بگویند؛ بعد از چند روز هم شبهه ایجاد می‌کنند. او گفته چند سال پیش حاج قاسم در فرودگاه بغداد به شهادت رسید بعدا از عادل عبدالمهدی شنیدیم که حاج قاسم قرار بود ۸ صبح با او درباره حرکت به سمت حل شدن مشکل ایران و عربستان دیدار و گفت‌وگو داشته باشد. یعنی سعودی‌ها به دنبال کم کردن مشکلاتشان بودند، وگرنه نامه به نخست وزیر عراق نمی‌نوشتند. مرندی گفته آمریکا می‌خواست مانع این کار شود. نامه از طرف عربستان بود، ولی طرف ایرانی یعنی فرمانده نیروی قدس رفت بغداد ببیند چه می‌شود کرد. در ادامه دولت عراق هم سعی کرد میانجی گری کند و معاونین دبیر شورای عالی امنیت ملی دو طرف رفتند برای گفت‌وگو. مشاور تیم مذاکره کننده دولت رئیسی می‌گوید: ایران کار خوبی کرد که یک کشور دیگری را میانجی قرار داد. در درجه اول عراق خواست میانجی باشد. بعدا چینی‌ها از ایران درخواست کردند. ایران می‌دانست این میانجی گری برای چین خوب است و از طرفی از ایران هم چیزی کم نمی‌شود؛ بنابراین، برای ایران برد بود. اما چون بعضی‌ها از برد ایران ناراحت می‌شوند، دنبال این هستند که یک برد را به یک باخت تبدیل کنند.

پادشاه عربستان از رییسی برای سفر به ریاض دعوت کرد
محمد جمشیدی معاون سیاسی دفتر رییس جمهور از دعوت پادشاه عربستان از رییسی برای سفر به ریاض خبر داد. وی در توئیتی نوشت: ‏جناب سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان در نامه ای به آیت الله رئیسی ضمن استقبال از توافق دو کشور برادر، از ایشان برای سفر رسمی به ریاض دعوت کردند و خواستار تقویت همکاری‌های اقتصادی و منطقه ای شدند. وی افزود: رئیس جمهور با استقبال از این دعوت، بر آمادگی ایران برای تقویت همکاری ها تاکید کردند.

مهدی محمودیان به مرخصی آمد
امتداد: مهدی محمودیان به مرخصی آمد. این فعال مدنی و سیاسی تابستان ۱۴۰۰ بازداشت شد.

حسین رزاق به مرخصی آمد
حسین رزاق در آستانه ایام نوروز به مرخصی آمده است. ساعتی پیش اعلام شد که مهدی محمودیان ه به مرخصی آمده است./امتداد

تمجید خبرگزاری دولت از کنسرت آرمین2afm
خبرگزاری دولت، ایرنا در مطلبی از برگزاری کنسرت آرمین زارعی مشهور به آرمین2afm تمجید کرد. ایرنا افزوده اینکه ۸ هزار نفر، بلیت‌های ۴ سانس کنسرت آرمین را در کمتر از یک‌ساعت خریداری می‌کنند، خود حامل پیامی بزرگی است. مردم جای خالی این جنس صدا و این سبک کار را در موسیقی کشور خالی می‌بینند، بنابراین کاملا طبیعی است که چنین واکنشی به این اجرا داشته باشند.

صدیقی: بر همه مردم واجب است نسبت به کشف حجاب هم انزجار قلبی داشته باشند
حجت الاسلام کاظم صدیقی در نشست تخصصی که با هدف اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با هنجارشکنی در ایام تعطیلات نوروز و ماه مبارک رمضان و با حضور نمایندگانی از قوه قضاییه، نیروی‌ انتظامی، وزارت صمت، اتاق اصناف و سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، با اشاره به روایات، برای مقابله با منکرات سه مرحله انزجار قلبی، تذکر لسانی و ایستادگی و مقابله با آن را قائل شد. وی با بیان این‌که انزجار قلبی و تذکر لسانی نسبت به منکرات بر همگان واجب و تکلیف شرعی است، تصریح کرد: هر فرد مؤمنی قلباً از وقوع گناه ناراحت می شود، چون غیرت دینی دارد و معصیت را تعرض به حریم الهی می داند که به آن انزجار قلبی از گناه و منکر گفته می شود. در مرحله دوم هر مؤمنی باید شجاعت آن را داشته باشد تا به افرادی که به حریم الهی تعرض کرده و هنجارشکنی می کنند، تذکر بدهد که از آن به تذکر لسانی یاد می شود. رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، مهم ترین بخش مقابله با منکرات را برخورد قاطع با هنجارشکنان حریم الهی دانست و تأکید کرد: این مرحله شامل همه افراد نمی شود، بلکه مختص حاکمیت اسلامی است و حاکمیت اسلامی، قوای سه گانه و مجموعه هایی مانند نیروی انتظامی را موظف کرده ضمن برخورد قاطع با هنجارشکنان، از آمران به معروف و ناهیان از منکر نیز حمایت همه جانبه داشته باشند.

روزنامه اصولگرای رسالت: برجام آنقدر که ضدبرجامی‌ها می‌گفتند بد و غلط نبوده
روزنامه اصولگرای رسالت در مطلبی نوشت: برجام آنقدر که ضدبرجامی‌ها می‌گفتند بد و غلط نبوده و نه آن‌قدر که دولت پیش می‌گفت، آفتاب تابان و حلال همه مشکلات بوده است. در بخشی از مطلب روزنامه رسالت آمده است: تحولات داخلی و خارجی در ۴۵ سال گذشته، باید ما را ضمن حفظ آرمان‌گرایی، نسبی‌گرا کرده باشد. این نسبی‌گرایی با ادراک ملی از نظام مسائل کشور گره‌ خورده است. حالا دیگر معلوم است که ارتباط با دول عربی منطقه، مذاکره و برجام و مفاهیمی ازاین‌دست نه آن‌قدر که ضدبرجامی‌ها زمانی می‌گفتند بد و غلط بوده و نه آن‌قدر که دولت پیش می‌گفت، آفتاب تابان و حلال همه مشکلات بوده است. برخی از منتقدان وقت برجام، امروز پیگیر آنند و این یعنی حول مسائل ملی، ما در حال رسیدن به همگرایی هستیم. در ارتباط با اصلاح نظام پولی و مالی کشور و سیاست‌های بودجه‌ای نیز نیازمند رسیدن به چنین مفاهمه و همدلی ملی و نگاه نسبی‌گرا هستیم.


پیشنهاد یک روزنامه به حامیان دولت درباره بازار
روزنامه اصلاح طلب به حامیان دولت پیشنهاد داد سری به بازار بزنند تا ببینند ادعای رونق بازار درست نیست. روزنامه آرمان امروز نوشت: اگر مدعیان رونق بازارها، به آجیل فروشی‌ها سر بزنند و قیمت‌های آجیل شب عید را ببینند که از ۷۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و کمتر کسی وارد مغازه‌شان می‌شود، نادرستی ادعاهایشان را به روشنی خواهند دید. شلوغی بازار‌ها همان قدر نشانه رونق است که سخنان دولتمردان از بهبود وضعیت اقتصادی و افزایش فروش نفت، نشانه کنترل تورم.

 

هشدار شریعتمداری به مسئولان در مساله حجاب؛ بعید نیست مردم دست به کار شوند!
مدیر مسئول روزنامه کیهان در یادداشتی با تیتر «این نامعادله را چه کسی حل می‌کند؟!» نوشت: مردم مسلمان و پاکباخته ایران اسلامی بار‌ها نشان داده‌اند که برای حفظ سلامت جامعه و پیشگیری از گزند ناهنجاری‌ها با کسی تعارف ندارند! بنابراین، بعید نیست اگر به این نتیجه (ولو غیر واقعی) برسند که دست‌اندرکاران امور برای مقابله با کشف حجابِ برخی از خانم‌ها از توان لازم برخوردار نیستند! و یا خدای نخواسته در انجام وظایف خود کوتاهی می‌کنند! احتمالا خود برای مقابله با این هنجارشکنی که باور‌های دینی و عفت و اخلاق جامعه را تهدید می‌کند، دست به کار شوند! و از آنجا که مقابله با این ناهنجاری در شرح وظایف چند دستگاه از هر سه قوه تعریف شده است، پیامد‌های این‌گونه اقدامات که بیرون از مدیریت هوشمندانه مراجع ذی‌ربط صورت می‌پذیرد، خسارت‌بار خواهد بود. 


هشدار عباس عبدی؛ از ما گفتن بود، خود دانید
عباس عبدی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب نوشت: نیرو‌هایی هستند که می‌خواهند آتش تنور جامعه را روشن و نان خود را در آن بپزند و تحت عنوان جعلی مبارزه با هنجارشکنی و دفاع از ارزش‌ها، حکومت را دوباره وارد چالش خطرناکی علیه مردم و زنان کنند. از ما گفتن بود. خود دانید.


روایت بارزانی از دیدارش با هاشمی رفسنجانی قبل از سقوط صدام
مسعود بارزانی، رهبر حزب دموکرات کردستان عراق در گفت‌وگو با روزنامه الشرق الاوسط اعلام کرد در آوریل ۲۰۰۲ هیاتی از اقلیم کردستان سفری محرمانه به واشنگتن داشته و از تصمیم آمریکا برای سرنگونی نظام صدام مطلع شده بودند. وی می‌گوید که مخالفان نظام صدام در اواخر همان سال نشستی در لندن برگزار کرده اند. مسعود بارزانی در بخشی از مصاحبه طولانی خود می‌گوید با توجه به قدرت ایران در تاثیرگذاری بر برخی نیرو‌های عراقی، دوست داشته است که موضع تهران در خصوص تصمیم آمریکا برای سرنگونی نظام صدام را نیز بداند. وی تاکید کرد: با توجه به تناقضاتی که در کنفرانس لندن شاهد آن‌ها بودم، در آن زمان به تهران رفتم و با علی اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور وقت ایران دیدار کردم. بارزانی خاطرنشان کرد: از هاشمی رفسنجانی درخصوص مساله سرنگونی نظام صدام و برپایی نظام فدرال در عراق سوال کردم و خواستار موضع او شدم. هاشمی رفسنجانی طبع معمول موضعش منعطف بود و با واقع بینی، موازین قدرت و منافع کشورش را در نظر می‌گرفت. رهبر حزب دموکرات کردستان عراق گفت که هاشمی رفسنجانی به من گفت که سقوط نظام صدام را یک پیروزی بزرگ برای خود می‌دانیم، اما نمی‌توانیم علنی از روند سرنگونی این نظام حمایت کنیم. وی گفت که هاشمی رفسنجانی از برپایی نظام فدرال در عراق نیز حمایت کرد و این گفت‌وگو برای ما بسیار مهم بود. بارزانی می‌گوید که در آن سفر با قاسم سلیمانی نیز دیدار کردم، البته او در آن زمان خیلی معروف نبود، اما مسئول پرونده عراق بود. وی درخصوص اینکه آیا آمریکا قصد داشت بعد از عراق به ایران حمله کند گفت: من در جریان دیدارهایم با مسئولان آمریکایی چنین چیزی نشنیدم، آمریکایی‌ها هیچ اشاره‌ای به این موضوع نکردند و ممکن است این حرف‌ها تنها در حد تحلیل و برای ایجاد تنش در منطقه بود. مسعود بارزانی گفت که آمریکایی‌ها چند بار در حضور من از نقش ایران گله کردند و بعد‌ها نیز از نقشی که سلیمانی ایفا می‌کرد انتقاد کردند، اما هیچ گاه درمورد هدف قرار دادن ایران صحبت نکردند.


درخواست دبیرکل حزب ندا از اژه‌ای
دبیرکل حزب ندای ایرانیان در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه خواستار اعلام دستور آزادی نیلوفر حامدی و الهه محمدی در آستانه سال نو شد. /ایسنا

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۹۶
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۵۴
کاش اقای رئیسی در دیدار از ملک سلمان از وجود و حضور اقای شریعتمداری استفاده کند. بسیار مشتاقیم!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
تا دیروز شاه ..... می نامیدش
حالا شده پادشـــــــــاه!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
حالا نره به پادشاه عربستان بگه : شما ناهار خوردی ؟!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
۶ کلاسه در پوست خودش نمیگنجه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
داشتن بصیرت و هوشمندی و عقلانیت به این است

که در زمان قهر با یک کشور و یک شخص

زیاده روی در فحش و ناسزا به او نکنیم
که فردایش موقع آشتی و صلح کردن شرمنده و خجل نشویم
خوشایند نیست مردم مقابل هم دیگه قرار بگیرند ولی اکر این اتفاق بیافته تکلیف و پرونده یه عده خواص از مردم برای همیشه بسته میشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
نسل جدید زیر بار زور و اجبار نمیره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
بفرمایید قانون. البته بدانید قانون بدون زور نمی شود هر جا قانون است پشتوانه زور هم دارد. نسل جدید هم مانند نسل قدیم باید تابع قانون کشورش باشد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
سل ۹۶ را بید بیاورید هواداران علم الهدا برای مخالفت با روحانی دعوت به راهپیمایی کردند در کمتر از نیم ساعت کنترل تظاهرات از دستشان خارج شد حالا اکر حاج حسین قصد چنین کاری دارد بسم الله
مثل اینکه خاتمی و شریعت مداری بدشون نمیاد کشور درگیر جنگ داخلی بشه ، یکی میخاد با بی حجابی جنگ کنه ، یکی میخاد کارمندان دولت رو اخراج کنه و به جنگ با داعش بفرسته
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
باید نواوری داشت چرا کارمندان دولت را به جنگ با بدحجابها نفرستند
بی زحمت تکلیف ما را روشن کنید، تکبیر آخر نماز مرگ بر آل سعود خائن بگوییم یا خیر؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
اون مال قدیم بود مثل شوروی
ناشناس
| Romania |
۰۲:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
اگه جرأت داری بگو
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
سیاست خارجه باری به هر جهت
هی حجاب حجاب بسه دیگه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
فحشا خوب نیست دوست عزیز یه نگاه کثافت غرب بنداز با اینکه وضعیت مالیشون خوبه اما هر روز خانواده ها دارن کمتر میشن روز به روز حوادث و گمراهی داره بینشون بیشتر میشه چون پدر بالای سرشون نیست که یادشون بده چی خوبه چی بده مادری کنارشون نیست که عشق و لطافت و از خودگذشتی یادشون بده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
جناب ناشناس 02:44
برادر من کمتر اخبار 20:30 نگاه کن ، یکمی مطالعه داشته باش برات مفیدتر هست ، به اخبار 20:30 باشه کل اروپا در فقر مطلق بسر میبره و ما توی بهشت برین هستیم و رنک یک اقتصاد دنیا رو هم داریم ، منبع معتبرتر پیدا کنید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
در پاسخ به ناشناس ۲:۴۴: پیشرفت گسترده کشورهایی مانند مالزی سنگاپور کره جنوبی وو... و پسرفت سنگین ما نشان از سطحیو احساسی بودن تفکر شماست.
ناشناس
| United Arab Emirates |
۰۸:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
ناشناس 02:44این جرندیات فساد غرب مال دهه شصت بود .کسی این اراجیف رو باور نمی کنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
شما چند بار رفتي غرب كه داري اينجوري مي گي
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
تو ايران هم هيچ پدر و مدري بالا سر بچه هاشون نيستن . چون بايد صبح تا شب برن دنبال به لقمه نون ديگه وقتي واسه بچه نمي مونه .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
جناب ناشناس 02:44
من خانمم برای فرصن مطالعاتی 6 ماهه رفت آمریکا. برای اینکه ویزاش بیاد 3 ماه منتظر بود
وقتی رفت من 4 ماه بعد اقدام کردم که برم پیشش.
یعنی فقط 2 ماه مونده بود که برگرده. پروسه ویزا گرفتن من 10 روز بیشتر طول نکشید. تنها مدرکی هم که از من خواستند تاریخ ازدواجمون بود همین. خانمم 200 دلار داد تا وقت سفارت بگیره من با یه ایمیل وقت سفارت گرفتم
من فقط 20 روز اونجا موندم و خانمم هم 20 روز بعد از
من برگشت ایران
تنها دلیلی که به من ویزا دادند مفهومی به نام خانواده بود نه چیزه دیگه. چون من همه شرایط نگرفتن ویزا را داشتم. یعنی اگه خودم مامور مصاحبه بودم به یکی مثل خودم ویزا نمی دادم
انتهای 20 روزی که من داشتم برمیگشتم هرکدام از همکارای خانمم یا کارمندای دانشگاه یا حتی مغازه دارهاشون که می فهمیدند، کلی من و خانمم را دلداری می دادند و همدردی می کردند که ناراحت نباشید خیلی زود دوباره به هم می رسید
حالا تو بگو خانواده برای ما مهمتره یا برای اونا
اونا خانواده هاشون در حال فروپاشیه یا مال ما؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
۰۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
در جواب تو
خصوصیات خانواده خودت به بقیه نصبت نده عزیزم
اگه ترامپ دعتتون کنه چه جشنی بگیرید
الان این مرندی مثلا سیاستمداره ؟!!!
اصلا خودش فهمیده چی گفته ؟!!!!
این بابت اجام چه کاری داره حقوق میگیره ؟!!!
الکی توی سفارتخونه میچرخه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
حالا پدر ایشان که پزشک بود ، انتظار نداشتیم سیاستمدار باشد

ولی خود مرندی که مثلا سیاست دیده و خونده

چرا هیچ درک و فهمی از دنیای سیاست ندارد !؟
امثال حسین شریعتمداری و کاظم صدیقی و احمد علم الهدی با. حرفهاشون در. مورد حجاب می خواهند مردم را عصبانی کنند
عجب .چه جالب شد برادر عربستان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
دفعه دوم است که بعد از ۳ طلاقه کردن عربستان
باز با یک محلل رجوع کردیم

دفعه قبل عمان مسلمان بود

این بار محلل چین کمونیست است !!؟؟

حالا از نطر فقط و اصول اشکالی دارد یا نه !!!؟؟
عربستان یه توافق الکی با تهران منعقد کرده که اگه فردا روزی به تاسیسات ما حمله شد ؛ ما موشک نپرونیم سمت عربستان .
اینا درسته که عرب ان ؛؛ ولی خیلی سیاست دارن و ما هم که الکی خوش :-)
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
تو نگران نباش بهتر موشک هارو سیو میکنیم برای اسرائیل موشک اضافه نداریم که بیخودی بزنیم به عربستان. جنگم بشه بهتره عربستان بی طرف بمونه نمیشه همزمان با چندتا کشور جنگید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
امریکا با آشتی ایران و عربستان، تندروهای داخلی رو خلع سلاح کرد و با دادن چند امتیاز کوچک و عدم ااقدام روی برجام باعث میشه ابزار فشار ایران به امریکا از طریق اقدام علیه
از تنروها بگیرد! منطقه را
ناشناس
| Germany |
۰۸:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
این توافق پشت اش دموکرات ها هستند، چین تا بخواد عددی بشه حداقل پنجاه سال کار داره! خود رییس جمهورشون امریکا درس خونده!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
۲:۴۶
اونا گنبد آهنین دارن
ما فقط باید به عربستان و اقلیم کردستان حمله کنیم
تورم ۵۰۰درصد
مردم باید دست کار بشن و هرزگی رو از سطح جامعه جمع کنن اما مواظب باشید آسیب به کسی نزنید دنیا ارزشش رو نداره مثلا پس گردنی به افراد بی حجاب جواب میده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
بابا یه روزه می‌خواین بگیرین پدر همه رو دارین درمیارین به پیر به پیغمبر روزه تون قبول نیست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
اول ادب
بعد پرسه در فضای مجازی و گذاشتن کامنت
تقی پور
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
جناب شما و تمام مومنان و بنده باید بدانیم آنهایی که
در تاریخ گذشته کشورمان و سایر کشور های جهانافراد موثری در سرنوشت کشورشان بودند از پدر و مادری بودند که مذهبی بودند و پایبند به اصول مذهبی خودشان بودند لذا برای اینکه جامعه اسلامی حالی از افراد موثر و میهن دوست نباشد باید حجاب در جامعه رواج داشته باشد هم برای مردان هم برای زنان و دختران،انسان از دو بعد خلق شده است یک بعد معنویات است و یک بعد غرایز حیوانی و انسانی و یک بعد معنویات است و پرستش خداست که خداوند با غرایز نفسانی مخالف نیست بلکه آن را با احکام دین اسلام حدود را تعیین کرده که موجب پاکی نسل انسان باشد و مسلمانان از پاکترین نسل ها بر خوردارند این از پاکدامنی زنان و دختران محجبه و پایبند به احکام دین مبین اسلام حاصل شده است.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
بی حجابی هرزه گی نیست
الگو و الهام بخش یا مایه عبرت؟
اين آقاي حسين شريعتمداري را با اين افكار عملياتي ش بايد جايگزين وزير اطلاعات كنند و اون وزير اطلاعات را با اون افكار تبليغاتش بايد بيارن و مدير مسئول روزنامه كيهان بذارن
حاج کاظم صدیقی مردم از اختلاس و چپاول و دروغ و ریا و ندانم کاری بسیاری از مسئولان بیشرین انزجار قلبی را دارند.
از دیدار با تتلو تا دیدار با پادشاه عربستان :-)
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۰۴:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
ایعنی مردمی بودن ایرادش چیست
ناتو دنبال پویش روزه خواریه !!!
به این شخص بگید که من نسبت به بی حجابی انزجار قلبی ندارم .
من نسبت به نجومی بگیری و مفت خوری و تن پروری انزجار قلبی دارم .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
خب اشتباه میکنی فساد اخلاقی از فساد مالی هم بدتزه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
ببخشید پس شما ناقص فکر میکنید چون باید از همه اشتباهات انزجار داشت
اقای مرندی مردم اروپا دارن از سرما می میرند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
هم مفاسد اخلاقی و هم مفاسد مالی هر دو محکوم است. و این دو با یکدیگر مرتبط اند.کدام مسلمان است که فساد اخلاقی اجتماعی را بپذیرد یا فساد اقتصادی را ؟
آقای صدیقی
شما هم نسبت به زباله گردی و گور خوابی و کارتن خوابی و مشکلات عدیده معیشتی جمع گسترده ای از هموطنان ات انزجار قلبی داشته باش خواهشا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
قطعا آقای صدیقی از آنچه شما نوشتید انزجار قلبی دارد. ایشان به عنوان امام جمعه موقت یا یک خطیب وظیفه دارد تمام حقایق را بیان کند
جناب مرندی! ما هنوز تو حال و هوای زمستان سرد شما هستیم.
چرا دبیر ستاد امر به معروف ، از ساعت یک‌میلیارد تومنی پسر شمخانی چیزی نگفته ؟
یا چرا نگفته فرزندان سرداران یا مسئولان بلند پایه هر ماه یک میلیارد تومان پول توجیبی میگیرند ؟
آیا اسلام و قوانین آن فقط برای مردم عادی است ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
حسن و حسین شمخانی در کار تجارت جهانی فروش نفت هستند

اینها اگر ساعت چند میلیاردی نیندازند
پس چه کسی بیندازد ؟؟!!؟
از قدیم الایام با حجاب و بی حجاب و عرقخور و نمازخون مسالمت امیز در کنار هم زندگی میکردند و کسی به کار دیگری کاری نداشته.چرا سعی میکنید جامعه را به دو قسمت حکومتی و غیر حکومتی تبدیل کنید؟
اقای شریعتمداری علنا داره دستور حمله میده مانفهمیدیم این اقا روزنامه نگاره 'قاضیه,وزیره,وکیله واقعا کارش چیه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
ایکاش روزی در کتابهای درسی

تاریخ و خیانتهای حزب منحوس توده را تدریس کنند !!؟
اقای خاتمی لطفاً شعار ندهید. خودتان یکی از همان مسئولین. پس اول به ولی نعمت های خودتان منت نگذارید و تمام و کمال در خدمتشان باشید. دوم یکی از این خدمات این است که اجازه دهید ملت ایران معترض بدون هیچ منعی اعتراض خود را به صورت مسالمت آمیز بیان کنند.
کیهان علاوه بر چرند گویی ظاهرا جوک‌ هم بلده بگه
منم اگر جقوق و مزایای دریافتی ام نجومی بود ؛ لاجرم نسبت به بی حجابی انزجار قلبی پیدا میکردم
مردم نفهم نیستند
کشور(برادر) سعودی!!
پس چرا سفرتش را سوزاندید!
پس چرا این همه خسارت در مشهد وتهران ب هسفارت زدید و هزاران هزار میلیارد دلار خسارت به ملّت ایران به خاطر چند نفر وارد ساختید واسمی هم ازشون نمیبرید
پاسخ ها
ج
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
حمله به سفارت عربستان ، خسارت اقتصادی و سیاسی زیادی را بر مردم ایران وارد کرد ، عاملین و آمرین این حمله باید بازخواست و محاکمه شوند !
هشدار مردم :
اگر کسی بخواد مانع آزادی پوشش بشه ممکنه برخورد مستقیم صورت بگیره

کار عاقلانه اینه هر کس سرش توی زندگی خودش بشه و به دیگری زور نگه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
فحشا و فساد اخلاقی چیزنی نیست که مشمول آزادی بی حد و مرز بشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
لباس پوشیدن چه ربطی به فحشا فساد اخلاقی داره اگه اینطوره کشورهای عربی که همه نوع ازادی هست باید غرق فساد فحشا باشن خودتون درست کتید اینقدز به مردم توهین نکنید این فقز هست که فساد وفحشا میاره
جناب سلمان پادشاه عربستان؟؟؟؟!!!!آیت الله رئیسی؟؟؟؟؟!!!
آمریکا دست نشانده انگلیس خبیث است که طبق ادعای عراقی ها در شکایت از الکاظمی و نوکرانش در وزارت اطلاعات عراق حتما در شهادت ایشان دست داشته ، پس حتما باید جملگی مجازات شوند....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
واسه همین کارمند سادهای
کارمند ساده
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
اول برای خودم می گویم که نه حقوق نجومی قانونی و غیر قانونی دریافت کرده ام و نه بدنبال مدرک گرایی در بدست آوردن مدرک تحصیلی بوده ام بلکه بدنبال بصیرت بوده ام و سعی کرده ام به کسی نیست زبان نزنم و اما دوم نیز مطلبی آموزشی است که زکات علم است و آن اینکه یا حتما ۲۰۰یا۳۰ سال تاریخ ایران و جهان را بخوان و بعد در موارد متفاوت مخصوصا سیاست حرف بزن و یا از افراد با تجربه که خوب دیده اند یا د بگیر و ادامه بده درست مثل بی همراهی خضر....و یاخودت تجربه کن و بقولی وقتی سرت به سنگ خورد یاد بگیر....و تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
شهید سلیمانی در یک عملیات حذف و توطئه داخلی و خارجی حذف شد و بی شک امروز بجای رئیسی بود و بسیاری از مشکلات را حل میکرد بخصوص تند رویها و مهمتر اینکه از آنجا که در این مدت علاوه بر کار میدانی و نظامی در بسیاری از مذاکرات دیپلماتیک حتی با سفرای آمریکا در عراق شرکت داشت بدون شک بسیار راهگشا میبود روحش شاد
آقای شریعتمداری اگر عده ای خودسر غیر مسئول بخواهند با موضوع بیحجابی برخورد کنند ممکن است یک عده خودسر دیگر هم تصمیم بگیرند با تحریک کنندگان این افراد برخورد کنند.
مطالب اصول گراها مثل رسالت نشون میده به نرمش قهرمانانه و پهلوانانه رسیده ایم.
آقای شریعتمداری فعلا آل سعود وبه تعبیر خودت ال سقوط گاو شیرده وهابی و سلفی خبیث را دریاب که جیک توجیک شده آید
باید انزجار قلبی داشته باشند؟!!!!!
اگه قلبی هست که چطوری اجبارش می کنید؟!!!!
حالا همه در توجیه و تفسیر رفع تنش و عادی سازی رابطه با عربستان داد سخن میدهند
مثلا مرندی مدافع تِز عجیب سرما و یخبندان اروپا و التماس به ما !!؟؟

حالا میگوید : امریکا برای اینکه ما با عربستان اشتی نکنیم سردار سلیمانی را ترور کردند !!!؟؟
واقعا این دکتر پروفسور !!؟ مرندی چگونه فکر میکند و ایا اصلا فکر میکند !!!!؟
چه خوب خب شما هم از ایشون دعوت کنید بیان ایران به امید برقراری امنیت رفاه ارامش برای ایران مون عربستان و کشورهای منطقه
خوشبحالتون با این دغدغه هاتون
تا همین دو هفته پیش این جملات را هیچ کس حتی تصورش را نمی کرد: "کشور دوست و برادر و خادمین الحرمین شریفین، برادر عزیز ‏جناب سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان در نامه ای به آیت الله رئیسی ضمن استقبال از توافق دو کشور برادر، از ایشان برای سفر رسمی به ریاض دعوت کردند". خطابم به آن گروه های سفارت پیماست که از امروز بروند کار کنند و نگویند که چیست کار که سرمایه جاودانیست کار. سیاست پدر و مادر ندارد.
امر به معروف و نهی از منکر مراحل خاص خود را دارد . در عین حال خداوند متعال هرگز استفاده از قوای قهریه حتی در اصول دین را توصیه نکرده است. آیات شریفه وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا مُبَشِّرًا وَنَذِيرًا (56). لا اکراه فی الدین و لَكُمْ دِينُكُمْ وَلِيَ دِينِ دلیل متقنی بر این مدعاست. امید آنکه عده ای با تصمیمات شتابزده سبب تشنح آفرینی در جامعه که رو به آرامش دارد نشوند.
حجاب کشف شد و رفت پی کارش .
حجاب به حالت قبل باز نخواهد گشت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
ایران جای جولان دادن زن های بدکاره نیست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
ایران جای مفت خورهای تن پرور نجومی بگیر بی خاصیت هم نیست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
لطفا درست صحبت کنید اینقدر به مردم توهین نکنید زن بدکاره زن هرزه یعنی چه من یک زنم تنها زنی که در فامیل به قول شما کم حجاب اصلا هم اعتقاد به حجاب ندارم ولی یک نخبه و یک پزشک تحویل جامعه دادم
با با این نوع پوشش و حجاب اختیاری هیچگونه مشکلی نداریم
هر کسی هم ناراحته بذاره بره
حجاب آزاد و اختیاری هر روز گسترده تر میشود علی برکت الله
نمیشود زنان و دختران را به صرف نداشتن روسری از خدمات عمومی و اجتماعی
محروم ساخت .
این بر خلاف قانون و اصل آزادی است
حجاب اختیاری را به رفراندوم مردم بگذارید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
+حجاب اختیاری
اوکی
شعریت مداری این مردمی که از طرف تو دست به کار می شوند دست خالی هستن ...؟
امروز در کوچه و خیابان سطح شهرها و روستاها شاهد زندگی مسالمت آمیز و توام با آرامش افراد با حجاب و بی حجاب در کنار هم هستیم و تا این لحظه نیز هیچ مشکلی پیش نیامده و نخواهد آمد .
امثال احمد خاتمی و صدیقی و علم الهدا و شریعتنداری از زبان کدام مردم صحبت میکنند ؟!!!!!
باید آسیب شناسی کرد که ؛
چه شد که ۷۰ سال پیش مردم از کشف حجاب فراری بودند و امروز به استقبال کشف حجاب رفته اند ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
از احمد خاتمی و علم الهدا و صدیقب ک شریعتنداری بپرس .
ببین چی میگن
من که بیکارم از فردا راه می افتم تو خیابونها تذکر میدم به ملت ،
امروز دشمن و ناتو و گاو شیرده به دنبال رواج بی حجابی و روزه خواری در ملاء عام هستند .
.
باید با موشک فراصوت و اورانیوم ۸۵ ٪ به سراغ انها رفت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
با مزه بود :-)
جناب مرندی!
حتما در تهران نیز آمریکاییها بودند که از دیوار سفارت عربستان بالا رفتند !!!!! و بعدش مانع ارتباط ایران با عربستان بودند.
مردم رو چی فرض کردید؟
راستی حالا که ارتباط برقرار کردید آل سعود پایبند به اصول شما شدند؟
همچنین بفرمایید که دوستانتان در آینده قصد دیوار کدام سفارت را دارند؟
....
پاسخ ها
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
واقعا جالبه! خود بی خردشون باعث قطع ارتباط شدند و باز دنبال معرفی یه عامل ثانویه خارجی هستن
اقای شریعتمداری بالاغیرتا تا حال کاری،عملی،پیشنهادی در بهتر شدن وضعیت کشور انجام دادی که بشود به ان استناد کرد؟شما سالهاست که روش و سیره ای را اجرا میکنید که باعث ضررهای هنگفتی به کشور شده.
امروز مشکل اساسی و اصلی مردم و کشور رواج فقر و فساد و تبعیض و بی عدالتی و رانت و بی کاری و حقوق های نجومی است نه نوع پوشش و حجاب
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
فساد اخلاقی خانمانسوزتر از مشکل اقتصادیه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
مشکل اقتصادی ؛ مادر فساد اخلاقیه
دلار قابل کنترل نیست جناب شیخ الرئیس، گند زدی به اقتصاد مملکت ، تو که سواد کافی نداشتی چرا با سرنوشت ۸۰ میلیون ایرانی بازی کرد ،
شنیدن خبردعوت پادشاه عربستان سعودی ازرئیس جمهورمحترم کشورمان بچنددلیل بسیارمهم وبرای کشورمان مفیدباشد دردرجه اول وقتی پادشاه یعنی اول شخص عربستان دعوت میکنداین نهایت احترامی هست که برای رئیس جمهورومردم ما قائل است علاوه برآن این سفرمیتواندنتایج بسیارباارزشی برای خروج کشورمان ازاین وضع بد اقتصادی موجودداشته باشدبیشترین سرمایه ای که ماداریم ودردنیانمونه است برجستگان ونخبگان درهرزمینه ای است که میشودازطریق سرمایه گذاری عربستان درکشورماو بر عکس ماازطریق نخبگان و صنعتگران وامثالهم درکشورآنها که هم برای آنان مفیداست وهم برای ما ونیزکنارگذاشتن بعضی از اختلافات بی اهمیت که البته توسط دشمنان مشترک به آنها دامن زده میشوددرضمن قطعاً میتوانند بهترین دوستانمان هم کیشانمان باشند دوستی صحیح وپایدارباعربستان باعث شادشدن دل تمام مسلمانان دنیااعم ازشیعه وسنی خواهدشدچون ایران وعربستان دوقدرت بزرگ منطقه هستند و مطمئن باشید اگراراده کنیم دوستی باعربستان قطعاً پایدارترو عمیق تر ازدوستان ومیهمانان جدید چون چین وروسیه وامثالهم خواهدبود
یکی از وظایف مهم شریعتمداری بازی با افکار عمومی است او موظف است در مقاطع مختلف اذهان مردم را از مسائل اصلی جامعه به موضوعات حاشیه ای مشغول کند .ومردم را به فراموشی عادت بدهد .
دشمن به دنبال ایجاد پویش روزه‌خواری علنی است

متاسفم از برخی از مسئولین که وقتی کاری بلد نیستند و تدبیر در امورات ندارند همه چیز را به دشمن ربط می دهند

نزدیک ۹۰ درصد روزه خواران نه اینکه با دین و خدا و پیغمبر مشکلی داشته باشند بلکه یا طاقت روزه را ندارند و یا به خاطر سختی آن و اعتقادات ضعیف روزه نمی گیرند و اصلا ربطی به دشمن ندارد و همین موضوع در موضوع حجاب هم مصداق دارد

علت این اعتقادات ضعیف هم رفتار های متناقض مسئولین فرهنگی و مذهبی و اقتصادی است
هر چند که جدای از تناقضات رفتاری مسئولین ناچاراً بخاطر اینکه همه ما در امتحان بزرگ الهی هستیم باید پایبند به امانت خدا باشیم که مسلما در این شرایط سخت پاداش چند برابری دارد

تورم کار دشمن/ اغتشاش کار دشمن/ بی حجابی کار دشمن/ گرانی کار دشمن / ارز و سکه کار دشمن / همه چیز کار دشمن
فقط شما طلا هستید و اگر دشمن نبود حتما کشور را به عرش اعلا رسانده بودید

شما اگر می توانستید دشمن را رام و یا خنثی کرده و یا به دوست تبدیل کنید

شما یا در حالت دشمن تراشیدن هستید و یا در حالت دشمنی ها
بهتر است به جای این حرف ها به فکر اصلاح اوضاع باشید و اگر بلد نیستید به دست دو نفر توانمند بدهید یقین بدانید به نفع خودتان و بستگان خودتان هم است
آقای شریعتمداری منافع ملت بازیچه نیست که هروقت دلتان خواست شاخ و شونه بکشید وهروقت دلتان نخواست نرمش قهرمانانه کنید وبعد اذهان مردم را به حجاب مشغول کنید
پاسخ ها
ج
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
این شریعتمداری به جرات می توان گفت جز دوست نداشتنی شخصیت‌ها در ایران هستند
یکی از عوامل این موضوع ، اقدام به پرت کردن حواس جامعه به سمت موضوعی فرعی !
پرونده مسمومیت‌ها چه شد ؟
عاملان و آمران حمله به سفارت عربستان چرا معرفی و محاکمه نمی شوند ؟
نتیجه دادگاه ..... چه شد ؟
آقای مرندی ، شما در آمریکا تشریف داشتید ، عده ای از همپالگی هایتان به سفارت و کنسولگری عربستان حمله کردند و این موضوع باعث تیرگی روابط بین ایران و عربستان شد . در دولت قبل هم تلاش هایی برای از سر گیری روابط با عربستان انجام شد و مسئولین فعلی با این موضوع مخالفت و مانع شدند ! این وسط آمریکایی ها را از کجا درآوردید ؟
آیا حرفهای شریعتمداری مصداق تشویش اذهان عمومی نیست؟ مصداق شکل دهی و تشویق درگیری های خیابانی نیست؟ مصداق رودرو قرار دادن مردم نیست؟ تنها سلبریتی ها و شبکه های خارجی چنین کارهایی می کنند؟!
چرا یک نفر از قوه قضاییه صحبت ایشان را پاسخ نمی دهد؟ رنگ خونها متفاوت شده است؟
یکطرفه بودن منافع سیاسی نتیجه اش می شود شکاف عمیق ملت و حکومت
اقا‌ ابرام‌ !
حالا‌ این رئیس‌ آل سقوط‌ یک تعارفی کرده‌ راه‌ نیفتی‌ بری‌ عربستان‌ سرو کله‌ این بن سلمان‌ مغرور‌ را بوسه باران کنی‌ !!!
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۸:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
احسنت
بنده مدتی قبل در یک جشن عروسی شرکت داشتم و در میان بانوان هم باحجاب چادری بود. هم مانتوپوش با روسری. هم مجلسی پوش بدون روسری. هم تاپ و تی شرت وهم....
خلاصه همه جور تیپ خانم و آقا حضور داشتند و بگو وبخند و شادی بود و کسی هم با کسی کار نداشت و هیچ مشکلی هم پیش نیامد.
کلا ظرفیت فکری ورشد عقلی آحاد جامعه نسبت به زمانی که تنبک را چاقو کش می کردند و نوار کاست را زیر پا له می کردند خیلی بالا رفته و این جای بسی مسرت است و نشان می دهد مردم تا حدودی به بلوغ اجتماعی رسیده اند.
حالا نمی دونم منظور کیهان از مردم چیست.
کیهان بداند هرگاه در مورد احساست قلبی اکثریت مردم در مورد حجاب اجباری شکی دارید حتما به رای بگذارد تا شک و شبهه باقی نماند.
چه فکر می کنید هنوز در رویا هستید،بدانید حرفهایی که می زنید و کارهایی که انجام می دهید،خیزش دوم را بوجود می اورید، با این وضع دگرگون اقتصادی و گرانی که هست و همچنین در پیش است؟؟با زور نمی شود جلوی موج را گرفت؟؟؟
بیا دو خط خندیدیم پرو شدن! این پادشاه عربستانه که باید بیاد ایران دست بوسی مرشد ما این پیردانا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
مرشدت همونی نیست که میگفتش عربستان نابود میشه ؟
با عرض سلام
فكر ميكنم در خصوص جايگاه ايت الله رفسنجاني در سال ٢٠٠٢ اشتباهي صورت گرفته چون در ن سالها مرحوم رفسنجاني رييس دولت وقت نبوده و اقاي خانمي در اين مسند قرار داشته اند و!!
شریعتمداری باز شروع کرد
خود عربستان در ترور سردار شهید سلیمنی نقش داشته دوست عزیز از چی صحبت می کنید
به نظر من بحث حجاب در این مملکت باید به رفراندوم گذاشته بشه. تمامی افراد که به سن قانونی رسیده اند صرفنظر از جنسیت آنها حق رای داشته باشند. اگر حجاب رای آورد به عنوان قانون، همه موظف به پایبندی به آن باشند. به عقیده من، نمی شود گفت که حجاب، امری کاملا شخصی بوده و دیگران بی تاثیر از آن هستند. از نگاه من مردها هم به طور مستقیم از این امر متاثر خواهند شد. البته پیش از رفراندوم، برای روشنگری بیشتر، لازمه که در رسانه های مختلف از جمله تلویزیون، مدافعان حجاب و بی حجابی در فضایی کاملا آزاد از نظر خود بدون هر گونه پیامدی دفاع کنند. به نظر من مدافعان حجاب نباید نگران باشند چرا که عقل یک انسان شرعی به طور قطع پذیرای آن است. شرع اسلام هنوز در رگ های اکثریت این مردم مثل خون در جریان است. اگر غیر این باشد من خودم قسم می خورم شخصا" تابع آزادی انتخاب حجاب خواهم بود.
آقای بارزانی ببخشید دران سال رئیس جمهور سید محمد خاتمی بود.
مرندی: عربستان پیشنهاد آشتی داشته فرمانده نیروی قدس میرفته پیام رو بگیره! بعد از هر گشایش "دوستان شبهه ایجاد می کنند"! بعدش چون امریکا فرمانده نیروی قدس رو شهید کرد ما تصمیم گرفتیم با عربستان آشتی نکنیم!!! ایشون میفهمه چی میگه؟!!! چقدر راحت توی زمین دشمن کار میکردید و اسمش هم بصیرت بود!
مراقب افراط و تفریط باشیم
شمایی که این همه مشتاق ارتباط با آل سعود بودید چرا این همه هارت و پورت علیه آنها می کردید؟
جناب آقای جمشیدی: عنوان رسمی سلاطین، امیران و پادشاهان اعلی حضرت است نه جناب. به عنوان معاون سیاسی دفتر رییس جمهور می بایست این عناوین را استفاده فرمایید.
علی محمد بیدارمغز
تنها ایرانی سخنران تشریفات در سازمان ملل
حالا تکلیف آقای علمالهدی که گفته بود ملت دستی که برای دوستی با عربستان درزا یشه قطع می کنند چی میشه ؟
خط قرمزها چی شد؟
احتمالا دولت میخواد برجام رو بپدیره دلیل اون هم پیش فروش محصولات ایرانخودرو هست اینا پول یک میلیون ماشین رو از مردم گرفتن احتمالا سه چهار ماه دیگه دولت برجام رو میپذیره و قیمت ماشین به شدت افت میکنه میخوان وقتی قیمت بازار و کارخونه سر به سر شد ضرر نکنند
خدا رو شکر،،آقای مرندی اعتراف کردند که توافق در دولت روحانی در حال انجام بود اما آمریکای کثیف،،با شهادت سردار سلیمانی،،مانع از انجامش شد..
و الا شریعتمداری و رائفی پورهای زمانه،،،حرفای اضافه زیاد زده اند..
پاسخ ها
امیر
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
اگه دولت روحانی نبود ژنرال سلیمانی رو کسی جرات نمیکرد بکشه
برگ برنده باخانمهای جامعه میباشد.
چه اصراری دارید که مردم را به جان همدیگر بیاندازید خود مردم بهتر میدانند چطوری با همدیگر رفتار کنند همین الان بروید در سطح بی حجاب با حجاب با هم دیگر مشکلی ندارند از هردو طیف سووال کنید مشکل ات الان چیست باعث بانی وضعیت اقتصاد کشور را دعا میکند به تنها چیزی که کار ندارد سر و شکل بقیه مردم است چرا ادرس غلط میدهید مشکلات اساسی را حل کنید اگر واقعا عرضه دارید
هشدار شریعتمداری به مسئولان در مساله حجاب؛ بعید نیست مردم دست به کار شوند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
و بنده کمترین هشدار میدهم به نیروهای امنیتی که حواستان را جمع کنید حالا که نظام میخواهد مسائل بین المللی را با آرامش حل کند عده ای دوباره بفکر شلوغ کاری و بزن بزن و از دیوار سفارتخانه ها بالا رفتن را آزمایش کنند ! بی برو برگرد و بی رودربایستی ، هر کس در این دو ماه عملاً لساناً کاری بکند که باعث تشنج و اغتشاش بشود ، خیانتکار است !
شمخانی هر جا میره برای مذاکره ؛ عمیر عبدولاعیان هم با خودش ببره
اگر منظورااز مردم همان چند درصد آتش به اختیار است که با این احتساب این بفکر آشوب داخلی هستند و بس بخاطر اینکه آرامش و امنیت کشور به ذایقه آنها همخوانی ندارد.
اقای شریعتمداری شما مطمین باش مردم اگه بخوان اقدامی کنند اول بر علیه گرانیها و نابرابریها و فساد مسولان اقدام خواهند کرد هرچند اکثریت ملت ایران نجیب و شرافتمندند و دنبال لختی گری و بی حیایی نیستن ولی شما کلا سکوت کن
چقدر جالب.شمخانی اندازه دو سال این وزیر بی خاصیت امورخارجه کار کرده اونم در طی دو هفته.به نظرم بهش اختیار بدن به جای وزرای نالایق اقتصاد و صمت هم یه حرکتهایی بزنه خدا رو چه دیدی شاید فرجی شد
جناب مرندی چرا بی ربط حرف می زنی ارزش کار سردار سلیمانی را با این کامنت های نامربوط از بین نبر شکی نیست تمام سرویس های جاسوسی از جمله روسیه در این ترور ناجوانمردانه داست داشتند . بدون شک سرویس های اطلاعاتی منطقه با هم در این کار مشارکت داشتند و بدون اجازه سرویس های اطلاعاتی روسیه این کار محال بود منطقه هر سرویس اطلاعاتی در هر کشور و منطقه معلوم است و انجام هر کاری بدون اجازه همدیگر در واقع یک جنگ پنهان را راه می ندازد کما اینکه بعد از این ترور اقدام خاصی در منطقه از طرف این سرویس ها از جمله روسیه انجام نپدیرفت پس آدرس اشتباهی با تحلیل های من درآوردی ندهید .
آقای صدیقی از چه تخصیلات وموضع واختیاراتی به همه مردم وجوب شرعی را حکم می کند،؟ مگر هر کسی می تواند به همه مردم در مورد همه چیز حکم شرعی بکند
من اگرجای قوه قضاییه بودم آقای شریعتمداری رابه جرم تشویش اذهان عمومی واقدام علیه امنیت کشورودخالت در اموری که بایشان مربوط نمیشود تحت تعقیب قرارمیدادم
پاسخ ها
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
اگر قوه قضایی مستقل داشتیم قطعا همین که میگی میشد.
ما با ابوسفیان دوست نمی شویم حتی اگه مجبور بشیم رئیسی برکنار میکنیم
آقای شریعتمداری
واژه مردم به همه عامه و اکثریت مردم اطلاق می شود. سوادت رو بالا ببر
به امید خدا می‌خواهیم ایران را به ,,,,,
نمونه اش همسازی حقوق بازنشستگان که اجرا نمی کنید حتما میخواهید در اینمورد هم الکو باشید
جناب ش یعتمداری این طرح بسیار خطرناک و تنش زا است.بخشی از مردم خواص در مقابل مردم عادی قرار خواهند گرفت و جرم های بسیاری بروز خواهند کرد که حل و فصل آنها امکان پذیر نخواهد بود. حداقل آن باورهای دینی مردم را نیز به خطر خواهند انداخت.
مردم ايران چه با حجاب و چه بيحجاب و با هر دين و مسلك و عقيده اي هيچ مشكلي با هم ندارن ، حالا چرا يك عده ميخوان مردم رو به جون هم بندازن و وحدت و وفاق ملي رو لگد مال كنن خدا عالمه
خدايا يعني ميشه يك روزي ما حرفهاي صديقي و خاتمي و شريعتمداري و مرندي رو نشنويم و اعصابمون به هم نريزه !
یکی به شریعتمداری بفهمونه مردم مشکل اقتصاد، گرونی و اختلاس و دزدی ها رو دارن نه دقدقه حجاب
اقای شریعتمداری شما نگران نباش، مردم خودشون حجاب رو کنار گذاشتن.
ایرانیها لجبازند.اگر میخوای حجابشون رعایت کنند.بزن توسرشون تا لخت بشن.اونوقت میرن روبنده میکنند سرشون.
یکی نیست به این مسئولین بگه بخدا ما هم مسلمونیم. ولی مشکل الان ما حجاب نیست. مشکل فراتر از این حرف هاست. اقتصاد رو درست کنید. همه مردم دربست مخلص شما میشن. به این تندروها هم بگین دست از آسیب زدن به کشور بردارن. با این جماعت برخورد کنید.
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری