بازدید 1904

برنامه دشمن این بود که سراغ برجام ۲، ۳ و ۴ بروند

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه ملت ایران در سال ۱۴۰۱ روزهای سختی را پشت سر گذاشت، گفت: این سختی‌ها در شش ماهه دوم سال تبدیل به مدرسه درس‌ها و عبرت‌ها و دانشگاه حکمت‌ها و بصیرت‌ها برای ملت شد.
کد خبر: ۱۱۶۸۲۰۵
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۳ 17 March 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اینکه مردم علی رغم گلایه‌ها و مشکلات در سال ۱۴۰۱ پای انقلاب و نظام ایستاده‌اند، افزود: مقام معظم رهبری هم با عفو پدرانه‌شان برای حدود ۹۰ هزار نفر از متهمان اغتشاشات اخیر و سایر موارد استحکام و انعطاف نظام را نشان دادند.

وی با بیان اینکه سال ۱۴۰۱ سال ملت و مردم ایران بود خاطرنشان کرد: سال ۱۴۰۱ سال حضور خیره کننده و اعجاب انگیز ملت در صحنه‌های سرنوشت ساز بود.

علی اکبری در ادامه به "اجتماع بزرگ کودکانه و نوجوانانه سلام فرمانده" اشاره کرد و گفت: مردم همچنین در جشن بزرگ غدیر حماسه حضورشان را به نمایش گذاشتند و همچنین در راهپیمایی اربعین حسینی ۱۳ آبان، ۲۲ بهمن، تشییع جنازه شهدای اغتشاشات حضور خود را به نمایش گذاشتند.

وی افزود: بی اعتنایی جامعه بانوان و حتی بانوان کم حجاب نسبت به هنجارشکنان نیز از گوشه‌های دیگر کارنامه پرافتخار ملت ایران در سال ۴۰۱ بود.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مردم ایران در سال ۱۴۰۱، سال اول از قرن و دهه جدید در تاریخ انقلاب اسلامی از جهاتی سالی متفاوت را پشت سر گذاشتند، افزود: در این سال حوادث تلخ و شیرین طبیعی را پشت سر گذاشتیم. از جمله سیل و زلزله، سرما و از طرف دیگر نزولات آسمانی فراوان که خسارات جانی کم اما خسارات مالی فراوان داشت و این اتفاقات الزام تعریفی برای مدیریت بحران در سطحی بالاتر را نشان می‌دهد که امیدواریم در این زمینه قرارگاه ملی فراتر و قویتر از ستاد فعلی تشکیل شده و اقدامات لازم را انجام دهد.

وی با اشاره به حوادث فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی سال ۱۴۰۱ تصریح کرد: مردم ایران بزرگترین جنگ رسانه‌ای و ترکیبی را پشت سر گذاشتند و دشمن علی رغم عملیات مهندسی شده و طراحی جامعی که تحسین برانگیز بود بخاطر عدم شناخت از ملت و رهبر ایران به نتیجه نرسید.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه دشمن در یک جنگ شناختی تلاش داشت چهره‌ای مخدوش از ایران و نظام انقلابی به نمایش بگذارد تا بتواند سر میز مذاکرات میوه بگیرد، گفت: برنامه دشمن این بود که سراغ برجام ۲، ۳ و ۴ بروند که برنامه ریزی‌هایشان به نتیجه نرسید.

وی با اشاره به اینکه در پاییز و زمستان امسال با حملات واضح دشمن و خشونت عریان، شایعه سازی‌ها و کشته سازی‌ها مواجه بودیم، اظهار کرد: حادثه تلخ شاه چراغ، ایذه، سیستان و بلوچستان و کردستان را پشت سر گذاشتیم و قتل آرمان و روح الله عزیز و سختی‌های نیروهای بسیجی و انقلابی را فراموش نمی‌کنیم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه دشمن در اواخر امسال با پروژه مسموم سازی دانش آموزان و فراخوان چهارشنبه آخر سال می‌خواست به برنامه‌های خود ادامه دهد، گفت: دشمن همچنین فشار سنگینی از منظر جهانی با تحریم‌های دیپلماسی را دنبال کرد و به دنبال آن ایران را از برخی اجلاس‌ها و نشست‌ها با اتهامات حقوق بشری بیرون کرد تا باعث منزوی شدنمان بشود.

وی همچنین به "تلاش‌های دشمن در ایجاد جنگ اقتصادی" اشاره کرد و گفت: با اغتشاشات ارزی و شوک‌های ناگهانی قیمت ارز و سکه و کالا تلاش داشتند اوضاع اقتصادی را بر هم بریزند و حتی با هدف دلار ۱۰۰ هزار تومانی برنامه داشتند که زیست عمومی ملت را دچار مشکل کنند، اما آفرین بر ملت ایران که علی رغم همه سختی‌ها خوش درخشیدند.

علی اکبری با بیان اینکه دشمن تلاش کرد تا نقاط قوت دیده نشود و اخبار شیرین کامیابی‌های ملت ایران در مسیر ساخت ایران قوی به چشم نیاید، گفت: از جمله موفقیت‌های سال ۱۴۰۱ آرامش پس از سه سال کرونایی، کاهش بدهی‌های ملی، راه اندازی صدها بنگاه کوچک و بزرگ، کاهش نسبی بیکاری، کاهش وابستگی اقتصادی به برجام، گسترش ارتباطات آسیایی با همسایگان از جمله چین و روسیه و همچنین توافق ایران و عربستان با حفظ اصول و مبتنی بر اصل عزت و حکمت و مصلحت بود که دشمن تلاش داشت این موفقیت‌ها دیده نشوند.  

وی همچنین از دیگر موفقیت‌های سال ۱۴۰۱ را رشد غنی سازی اورانیوم تا میزان ۶۰ درصد و بالاتر و تقویت موضع ایران در مذاکرات خواند و افزود: به سرانجام رسیدن پروژه‌های راهبردی، افتتاح فاز ۱۴ پارس جنوبی، بهره برداری از بزرگترین تلسکوپ منطقه‌ای، رشد کمی و کیفی شرکت‌های دانش بنیان از دیگر موفقیت‌های سال ۱۴۰۱ بود که همه اینها نشان می‌دهد ما توانستیم پس می‌توانیم. یعنی سال ۱۴۰۲ خواهیم توانست این راه کمال و قوت را دنبال کنیم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به دشواری‌هایی که در سال ۱۴۰۱ به لحاظ افزایش قیمت‌ها داشتیم، گفت: در این افزایش قیمت‌ها اقشار ضعیف اذیت شدند و توقع دارند که در سال آینده با همت مسئولان و همراهی مردم سال بهتری داشته باشیم.

وی همچنین به حضور با طراوت رئیس جمهور و عناصر قوه مجریه و خبرهای خوب قوه قضائیه در مبارزه با فساد و همچنین مصوبات خوب مجلس اشاره کرد و گفت: بر این باوریم که می‌توانیم با منطق انقلابی یعنی با تکیه بر نقاط قوت و رفتن به جنگ نقاط ضعف‌مان بتوانیم سختی‌ها را پشت سر بگذاریم.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران به بررسی وضعیت منطقه و جهان در سال ۱۴۰۱ پرداخت و گفت: در منطقه به لطف خدا وضعیت جبهه مقاومت در سال ۱۴۰۱ خیلی خوب بود و سوریه بعد از یک دهه تحریم به جهان عرب برگشت. از طرف دیگر عراق علی رغم توطئه‌های دشمنان دولت تشکیل داد و فلسطین عملیات‌های رعد آسای بزرگی علیه صهیونیست داشت. همچنین یمن بر آرمان‌های خود ایستاد و لبنان نیز به رغم طراحی‌های دشمنان در برابر جبهه عبری، عربی و غربی مقاومت کرد.

حاج علی اکبری با اشاره به اینکه بازنده مهم سال ۱۴۰۱ رژیم صهیونیستی کودک کش بود، گفت: حال دشمنان ما خیلی خراب است و صهیونیسم بیشتر از همه اوضاع بدی دارد و در حال حاضر گرفتار مهاجرت معکوس شده‌اند و حتی کارش به جایی رسیده که مسئول صهیونیستی گفته است ظاهرا عمر ما به ۸۰ سالگی نخواهد رسید.

وی همچنین به اوضاع بد اروپا اشاره کرد و گفت: جنگ اوکراین بسیاری از مناسبات آنها را تحت تاثیر قرار داده و بحران‌های اقتصادی غربی را در پی داشته‌اند و آمریکا هم که روسیاه تر از همه بود از منظر اقتصادی با مشکلات بسیاری روبرو شده است.

وی تاکید کرد: سال ۱۴۰۱ سال ایران، جبهه مقاومت و آسیا و سال شکل گیری حرکت جهان به سوی نظم نوین جهانی و قدمی به سوی ظهور بقیه الله الاعظم بود.

حاجی علی اکبری در ادامه هم همچنین با تبریک تقارن بهار فطرت و طبیعت، گفت‌: دهه آخر ماه شعبان دهه غبار روبی مساجد است و امیدواریم که امروز و فردای ما با مساجد تعریف شود و با توجه به اینکه فاصله زیادی با مسجد تراز داریم همه باید تلاش کنیم از طرفی مساجد را برای ضیافت الهی ماه رمضان آماده کرده و همچنین از جمال مساجد در فرهنگ عمومی غبار روبی کنیم.

وی همچنین یاد و خاطره یادگار امام مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خمینی را گرامیداشت و گفت: مرحوم سید احمد خمینی چهره محبوب مردم و غمخوار کشور و مشاور امین امام بود که نقش بی بدیلی در حراست از سلامتی جسم و آرامش روح و روان امام داشت و بعد از رحلت امام نیز برای شش سال پا به پای رهبری مثل یک سرباز حامی و در صحنه و با کیاست حاضر شد که حق عظیمی به گردن مردم ایران دارد.

خطیب نماز جمعه تهران همچنین در خطبه‌های اول نماز جمعه با اشاره به فضایل و برکات ماه شعبان بر بهره گیری از آخرین روزهای ماه شعبان برای آمادگی جهت ورود به ماه رمضان تاکید کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری