بازدید 12829

طرح تفکیک حساب‌های تجاری و شخصی عملیاتی شد/ رئیس کل بانک مرکزی: در آزادترین نظام‌های اقتصادی، به راحتی نمی‌توان پول یا ارز خارجی جابجا کرد

فرزین ابراز امیدواری کرد: با راه اندازی این طرح‌ها و ارائه اطلاعات فعالان اقتصادی به نظام تصمیم سازی در عین حفظ محرمانگی اطلاعات، بستر مناسب برای سالم سازی اقتصاد فراهم شود.
کد خبر: ۱۱۶۸۰۱۲
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۸ 15 March 2023

به گزارش تابناک اقتصادی؛ محمدرضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی در این مراسم که دکتر پژمانفر، دکتر شهبازی و دکتر طغیانی از مجلس شورای اسلامی و مدیران عامل بانک‌ها نیز حضور داشتند، با بیان اینکه هم اکنون پانزده بانک به طرح تفکیک حساب‌های تجاری و غیر تجاری پیوسته اند، افزود: پنچ بانک دیگر نیز در آستانه پیوستن به این طرح هستند و سایر بانک‌ها نیز باید در اسرع وقت به این طرح بپیوندند.

وی افزود: فقدان نظام شناسایی و شناخت ناکافی از فعالان حقیقی و غیر حقیقی اقتصادی، همواره یکی از مشکلات کشور در نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی بوده است، به گونه‌ای که در هنگام ورود به هر بخش از اقتصاد اعم از مالیات ستانی یا توزیع یارانه یا اعطای تسهیلات با این مساله مواجه هستیم که شناخت دقیقی از وضعیت موجود وجود ندارد؛ روندی که هم احتمال خطا و هم فساد را افزایش می‌دهد.

رئیس کل بانک مرکزی اولویت طرح‌های اقتصادی کشور را شناسایی و شفافیت اطلاعات اقتصادی و دسترسی به اطلاعات اقتصادی افراد حقیقی و حقوقی دانست و تاکید کرد: سرمایه گذاری در این بخش در  نهایت به افزایش بازدهی در اقتصاد منتهی خواهد شد.

وی گفت: در آزادترین نظام‌های اقتصادی نهاد‌های ناظر، نظارت دقیق بر روند فعالیت فعالان اقتصادی دارند و به راحتی نمی‌توان پول یا ارز خارجی را جابجا کرد و به سادگی افراد نمی‌توانند از یارانه یا خدمات تامین اجتماعی بهره‌مند شوند.

فرزین، ارتقای شفافیت را بستر اصلی اداره بهتر اقتصاد توصیف کرد و افزود: فقدان  اطلاعات دقیق  از فعالان اقتصادی کشور، یکی از نقاط آسیب پذیر اقتصاد ایران است و سرمایه گذاری در جمع آوری اطلاعات فعالان اقتصادی حقیقی و حقوقی و در دسترس قرار دادن آن نزد سیاستگذاران اقتصادی بسیار ضروری است و ما هم این کار را در بانک مرکزی ادامه خواهیم داد.

رئیس کل بانک مرکزی، اجرای این طرح و سایر طرح‌های در دست اجرای بانک مرکزی را گامی مهم در راستای رفع دغدغه نمایندگان مجلس  در ایجاد شفافیت در حوزه‌های مختلف اقتصادی دانست و ابراز امیدواری کرد: با راه اندازی این طرح‌ها و ارائه اطلاعات فعالان اقتصادی به نظام تصمیم سازی در عین حفظ محرمانگی اطلاعات، بستر مناسب برای سالم سازی اقتصاد فراهم شود.

فرزین، رشد اقتصادی و تسهیل برای کسب و کارها، حفظ ارزش پول و ایجاد شفافیت و مبارزه با پولشویی را از جمله اهداف این طرح برشمرد و افزود: این طرح در راستای اجرایی شدن ماده (۱۰) قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان (مصوب آذر سال ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی) نیاز به ایجاد یک زیرساخت در شبکه بانکی و بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی بود. سامانه سیاح بانک مرکزی به عنوان پایگاه داده حساب‌های بانکی، نقش محوری در این زیرساخت را دارد.

طرح تفکیک حساب‌های تجاری و شخصی عملیاتی شد/ رئیس کل بانک مرکزی: در آزادترین نظام‌های اقتصادی، به راحتی نمی‌توان پول یا ارز خارجی جابجا کرد

طرح تفکیکی حساب‌های تجاری و غیرتجاری گام موثری در راستای ایجاد شفافیت است 

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس در این مراسم گفت: ایجاد شفافیت در بخش‌های مختلف کشور از اولویت‌های جامعه است و این طرح گام موثری در راستای ایجاد شفافیت در کشور خواهد بود که با همکاری شبکه بانکی و بانک مرکزی انجام شده است. همچنین لازم است بانک‌هایی که تاکنون به این فرایند متصل نشده اند، هرچه سریع تر آن را در بازه زمانی تعریف شده عملیاتی کنند.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس در ادامه به قانون اعلام و انتشار تسهیلات و تعهدات کلان و افراد مرتبط اشاره کرد و افزود: در زمینه شفاف سازی تسهیلات اعطایی باید نسبت‌های سببی و نسبی و اشخاص حقوقی مرتبط نیز مدنظر قرار گیرد تا به اهداف موردنظر برسیم.

طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در این جلسه با تشکر از مجموعه بانک مرکزی در اجرای دقیق قوانین پولی و بانکی، لازمه دستیابی به اقتصاد سالم و ایجاد انگیزه برای فعالان سالم اقتصادی را ارتقای شفافیت دانست و افزود: بستر اصلی اقتصاد ناسالم و رونق دلالی و سوداگری نبود شفافیت است و تنها راه کاستن از فاصله تقاضای کل و عرضه کل در اقتصاد حمایت از تولید است.

وی خواستار مشروط شدن اعطای تسهیلات به بنگاه‌ها به ثبت حساب‌های تجاری فعالان اقتصادی شد و افزود: آنچه در این بخش باید مد نظر قرار گیرد، هماهنگی با قوه قضائیه برای اجرای ابلاغیه‌های قضایی در این زمینه است.

اعمال مشوق‌های بانکی برای حمایت از صاحبان حساب‌های تجاری

در این مراسم ابوذر سروش، معاون نظارتی بانک مرکزی نیز این طرح را در راستای برنامه بانک مرکزی در تقویت حاکمیت ریال برشمرد و گفت: نقشه راه مبارزه با پولشویی شبکه بانکی در چهار سطح ساماندهی اطلاعات هویتی، ساماندهی اطلاعات اقتصادی، شناسایی موارد مشکوک و پرخطر و ارائه خدمات متناسب با سطح فعالیت با همکاری سازمان‌ها و دستگاه‌های مرتبط در حال انجام است.

معاون نظارتی بانک مرکزی افزود: طرح تفکیک حساب‌های تجاری و غیرتجاری در شش گام شامل ایجاد زیرساخت و پیاده‌سازی فرایند، اطلاع‌رسانی به اشخاص مشمول طرح، اعلام حساب دارای الگوی تجاری، فراخوانی اشخاص دارای الگوی فعالیت تجاری، تعیین و معرفی حساب‌های تجاری و تکمیل زنجیره خدمات حساب‌های تجاری عملیاتی خواهد شد که در حال حاضر دو گام به صورت کامل اجرایی شده است.

سروش اقدامات انجام‌شده در راستای اجرای طرح را شامل: امضای توافق نامه بین بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی در خصوص نحوه اجرای طرح، ایجاد زیرساخت‌های سیستمی لازم در بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی، ابلاغ ضوابط سیستمی اجرای طرح توسط بانک مرکزی به مؤسسات اعتباری، تدوین و ابلاغ دستورالعمل ناظر بر حساب‌های تجاری توسط بانک مرکزی به مؤسسات اعتباری، ایجاد زیرساخت‌های سیستمی لازم در مؤسسات اعتباری برشمرد و افزود: هم اکنون پانزده بانک فرایند تفکیک حساب‌های تجاری و غیرتجاری را عملیاتی کرده اند.

وی در خصوص اعمال مشوق‌های بانکی برای حمایت از صاحبان حساب‌های تجاری نیز گفت: در این طرح، امکان اعمال تخفیف در کارمزد برخی از انواع خدمات بانکی، عدم اعمال محدودیت‌های مربوط به تعداد مجاز حساب‌های سپرده تجاری اشخاص حقیقی، افزایش سقف روزانه و ماهانه برداشت غیرحضوری از کلیه حساب‌های تجاری اشخاص حقیقی دیده شده است.

 معاون نظارتی گفت: با اجرای این طرح، تعداد ۱۱.۶ میلیون حساب‌بانکی مؤدیان به پرونده مالیاتی توسط سازمان امور مالیاتی متصل شده اند که از این تعداد، ۲.۳۹۳.۸۷۶ حساب بانکی متعلق به اشخاص حقیقی، ۵.۹۰۵.۷۶۲ حساب بانکی متعلق به اشخاص حقوقی و تعداد حساب بانکی ۳.۳۳۵.۳۰۹ متصل به ابزار‌های پذیرش است.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۵۱
خود اقتصاد که مشکل داره بدترش نکنید . امیدوارم که درک بهتری پیدا کنید .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۵
برو عمو جان تو دلال دلاری بیش نیستی یا آلبانی نشینی نگران شدی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۵
تو بهترین کشورهای جهان ارز جابه جا نمی‌کنند چون واحد پول اصلیشون خود ارزه یعنی دلار و یورو . بزاره جیبش انگار ارز جابه جا کرده .
شما از کدام به اصطلاح آزادتری نظام های اقتصادی دم می زنید؟ اصلا شما چند بار از شمال تهران خارج شدید که به خودت اجازه می دی در مورد آزادترین نظام‌های اقتصادی نظر بدی؟ من که بیش از بیست سال نه در یکی از آزادترین نظام‌های اقتصادی کار و زندگی کرده ام این ادعای شما را بکلی نادرست و دروغ می دانم.
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۱۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۵
من نمیدونم شما کجا هستین. ولیتو کشوری مثل نروژ که من زندگی میکنم پایان هرسال اداره مالیات گزارش مالیات من رو بهم می فرسته که ریز حساب من توش هست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۵
هیچ آزادی اقتصادی تو دنیا وجود نداره ایران قطعا آزادترین اقتصاد جهان رو داره متاسفانه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۵
میزان مالیات در ایران چندین باره و از کل اروپا هم بیشتره . یه جتط وارد میشه مونتاژ میشه و مصرف کننده می‌خره.
بعد واسطه هم این وسط هست . اقتصاد ما دلالیه.
تو این چندمرحله دولت چندبار مالیات میگیره . بعد موبایل خودرو یا حتا لوازم خانگی چندبرابردقینت دست مصرف کننده میرسه . علت رشد اقتصاد آلمان با اون سرعت حذف واسطه ها و دلالی بازی بود فیلسوف
کی به شما اعتماد میکنه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۵
بحث اعتماد شما مطرح نیست. یک اجباره
اتفاقا راحت تر از اون چیزی که فکر میشه قابلیت جابجایی ارز هست در خارج از ایران...شما ظرف چند دقیقه با استفاده از سرویس پی پال میتونید از آمریکا به اروپا دلار بقرستید و بالعکس!...شما بگو داستان مالیات گیری هست و تامین بودجه از طریق دلار و در نهایت این سیاست اقتصادی، اقتصاد رو کاملا زمین گیر خواهد کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۵
منظورش اسکناسه وگرنه که برای جابجایی وجه از این حساب به اون حساب محدودیتی نه در ایران هست نه هیچکجای دنیا. شما حالا وردار بین همون اروپا و آمریکای آزااااااااااد، از یه رقمی بیشتر اسکناس جابجا کن، بلافاصله بازداشت میشی. قانون داره، و روی اسکناس در همه دنیا حساسیت هست چون قابل ردیابی نیست و معلوم نمیشه پول کجا میره
ناشناس
| Poland |
۱۴:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۵
جابجایی پول به صورت نقدی..با این تورم میخوای یه ماشین بخری باید چند گونی پول بگیری..اخه کی تو دنیا نقدی جابجا میکنه...جوک گفتی یا جدی بود
شما اول دلار بیار روی ۲۸۵۰۰ که دروغگو نباشی
بعد تکلیف بدهکاران بانکی رو که باعث این تورم شدنند رو انتشار بده
هر موقع تونستی طلب بانک هارو ازشون گرفتی بیا دنبال خرده سرمایه داران که به مدد تو هر روز فقیر و فقیر تر میشوند
اگر بودجه مفت خور ها را قطع کنند و مهاجران را هم به کشورهایشان بفرستند ۹۰ درصد مشکلات مردم ایران حل میشود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۵
هر چیزی به جای خود. یکی از مشکلات بزرگ کشور نپرداختن مالیات عادلانه توسط ثروتمندان است
"به راحتی نمی‌توان پول یا ارز خارجی را جابجا کرد" .... اتفاقا بدون هیج مشکلی و به راحتی می توان پول و ارز خارجی را جابجا کرد .. فقط برای قوانین منع پول شویی , وقتی از حد خاصی بالاتر بره باید منیع اون مشخص باشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۵
! اسکناس رو میگه
به حساب پزشکان رسیدگی کنید که بیشترین درآمد رو دادند اما بیماران را مجبور می کنند که ویزیت رو به حساب هایی غیر از حساب هایی به اسم خودشون پرداخت کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۵
نه پس بیان مالیات بدهند به دولتی که حاضر به زیبا سازی شهر نیست معابر و سنگفرشهاش پر از چاله و‌چوله و کهنه هزینه های درمانی و دندانپزشکی گران و سرسام اور اموزش پولی اخه برای کدوم امکانات و رفاه مالیات بدهند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۵
10:45
حرفهایت بهانه برای نپرداختن مالیات است. البته که مالیات یک انتخاب زیبا برای شما نیست بلکه یک اجبار قانونی و صحیحه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۵
بلاهت و حماقت همینه که بگیم مالیات نمیدیم چون چاله چوله هست! خب باید مالیات بدیم که اون چاله چوله رو درست کنه!!! حماقت تا کجا آخه؟؟؟

الانم میاد میگه نخیر! خرج چاله چوله نمیشه، خرج ... نمیدونم موشک و فلان و بیسار میشه! نادان همیشه یه حرفی در آستین داره
چرا عده ای از «تندروهای نوسانی» درباره fatf دروغ می گویند؟ fatf تمام اطلاعات مالی کشورها را نمی خواهد فقط تراکنش های بین المللی که مشکوک به پولشویی و تامین مالی تروریسم است در صورت درخواست کشور مقصد، نیاز به شفاف سازی دارد. چرا کیهان نمی گوید واقعا از چه چیز fatf متنفر است؟
باز چه نقشه ای در سر دارین؟ هر وقت میخواین جیب مردم و خالی کنی فوری از یک کشور خیالی یک مثال میارین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۵
نقشه اخذ مالیات از ثروتمندان. مشکلی هست؟
اگر همین یک کار را انجام دهید به شما قول میدهم حداقل ۳۰ درصد مشکلات اقتصادی حل میشود. آثار چنین تصمیمی:
۱. جلوگیری از فرار مالیاتی ابر ثروتمندان
۲. توقف اجاره حسابهای بانکی دیگران برای فرار از مالیات و پولشویی
۳. رد گیری جابجایی پول ناشی از تجارت کثیف (مواد مخدر و غیره)
۴. کاهش شدید واردات قاچاق و غیر رسمی
۵. ردگیری و جلوگیری از رشوه های سنگین و فسادهای اقتصادی
۶. جلوگیری از فعالیت سایتهای شرطبندی، قماربازی و هرمی
۷. گسترش عدالت اقتصادی
۸. کاهش نقدینگی
قطعا در این خصوص اعتراضاتی رخ خواهد داد، اما از دولت انقلابی و نظام جمهوری اسلامی انتظار میرود چنین تصمیمات عدالت محوری را عملیاتی کند.
آن چیزی که باعث نوسان بازارهای طلا، ارز، خودرو، بورس و مسکن در اثر فعالیتهای دلالی میشود، مردم عادی و طبقه پایین و متوسط نیست بلکه سرمایه های سرگردان ابر ثروتمندان و بانکهای خصوصیست که ابزار کنترل آن مالیاتیست. باید بتوانید چنین طرحهایی را عملیاتی کنید تا رضایت مردم را بدست آورید
دولت انقلابی به پیش. همانطور که برخی از سلبریتیهای خائن را سرجایشان نشاندید و کشور را به آرامش رساندید، طرحهای مالیاتی عدالت محور را بدون واهمه از واکنش خواص و صاحبان ثروت و قدرت اجرایی کنید. هیچ کس نباید مستثنی شود حتی پزشکان عزیز.
فعلا بجای دولت مردم به fatf میپیوندند ؟؟!!!
رئیس کل بانک مرکزی: در آزادترین نظام‌های اقتصادی، به راحتی نمی‌توان پول یا ارز خارجی جابجا کرد.

دیدید، حالا؟ من هی می گم ما چیزی از آزادترین نظام های اقتصادی کم نداریم باز هم بگید ایران و کره شمالی و یمن و اریتره و این جور چیزها.
در این کشور هر طرحی جز به گروگان گرفتن مردم و اخذ مالیات از مردم بدبخت اجرا نشده است این هم از همان دست طرح هاست
جناب فرزین در سیستم های بانکی کشورهای پیشرفته و کمتر توسعه یافته دیگر با پدیده شوم و فساد افسار گسیخته سازمان یافته سیستماتیک مسولانی که گرفتار اختلاس های چند هزار میلیارد تومانی و رانت های رنگارنگ مافیایی و رشوه های کلان میشوند چگونه کنترل و برخورد میکنند ؟
قابل توجه وزارت دارایی.....تجار وپزشکان و.....میگند یاپول نقد بدهید یا به حساب دیگری که می‌دهند کارت به کارت بکنید....فرار مالیاتی
برای هین هم هست که FATF را اجازه نمی دهند امضا شود چون ددر ایران مافیا بر اقتصاد حکمرانی می کند و تمام آقازاده ها را هم به خدمت گرفته است .
درکشورآمریکاکه بشدت باپول شوئی مبارزه میشودشماهرچه پول بخواهی ازیک حساب بحساب دیکرجابجاکنی ظرف جندثانیه بدون مراجعه ببانک انجام میدهی یابحساب هرکسی درهرکشوری میتوانی پول واریزکنی مگراینکه آنکشورویاآن فردتحریم باشدیاخطاکارباشد بهترنیست اکرمیخواهیدچیزخلاف واقعی رابقبولانید بکشورهای دیگراستنادنکنید برای آبروی شماخوب نیست چون آنقدرایرانی درسراسردنیاحضوردارندوکاروزندگی میکنند که اگرحرف نادرستی زده باشیدبلافاصله مچتان بازمیشود درضمن بیشترسایتهای ایرانی درخارج ازکشورمشاهده کنندایرانی داردعلی الخصوص تابناک چون کامنت هارامنتشرمیکند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۵
و در همان آمریکا اگر بعدا ثابت بشود که طرف پولشویی کرده یا مالیات نپرداخته پدرش را در می آورند
درست است که شاید درصد بسیاری از درامد در اختیار درصد کمی از جمعیت ایران است اما درصورت فشار بیش از حد به این قشر از فعالان اقتصادی آنگاه مواجه با فرار سرمایه و کارآفرینان از کشور خواهد شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۵
چند ده سال است که با ترساندن مسئولین از فرار سرمایه، جلوی اجرای قوانین عدالت محور را گرفته اند. واقعیت این است که بار اصلی کشور بر روی اکثریت مردم است نه سرمایه داران که البته این مردمند که در همه سختیهای کشور همراهند
شما اول باید مسئولان بی کفایت را اخراج کنید تا بقیه
اول باید حساب شخصی و تجاری خود دولتمردان تفکیک بشه که دم هر کدامشان به یک منبع پول و دلار کانکت هست تا اینها دیسکانکت نشه همین آش و همین کاسه هست ،
شما اگر درکی از مدیریت بانکی و بی ارزش بودن پول کشور داشتید، سقف انتقال کارت به کارت را حداقل 30 میلیون تومان قرار می دادید تا مردم مجبور نشوند برای پرداخت اجاره خانه یا خرید کالا از چند کارت، مبلغ را انتقال دهند.
من دیروز از طلا فروشی بازار تهران (سبزه میدان)طلا خریدم . هر چه اصرار کردم از دستگاه پوز داخل مغازه استفاده نکرد و دست آخر شماره کارت یک فرد ثالثی را بمن دتد تا از atm بانک شهر کارت بکارت کنم. بگمانم من پول طلا را بحساب اجاره ای شخصی واریز کردم که روحشم از ماجرا خبر نداشت. آنوقت آقای فرزین بدنبال یک سوزن در انبار کاه می گردد.
آقای عزیز
من نمیفهمم "عملیاتی شد" یعنی چی! یعنی انجام شد و تمام یا یعنی شروع شد تازه؟؟؟
معنیش هرچی هست، شما خودتون بهتر میدونید ولی جهت اطلاع:

الان دکتر میری یا نقدی میگیره یا کارت به کارت، اونم چه‌بسا کارت به نام دکتر هم نیست.

آهن میخری میبینی زیر فاکتور رسماً شماره کارت زنش یا دخترش یا کارمندش پرینت شده.

ابزار میخری، یه کارت‌خوان روی میز داره که رسمیه و متصل به مالیات و یه کارتخوان توی کشو داره که معلوم نیست چیه و طبعا کارت رو میکشه به اون کارتخوانی که توی کشو قرار داره!

یعنی لازم نیست من گزارش بدم، برید خرید کنید و ببینید!

آقای عزیز شما باید تمام خدمات مربوط به کاسب جماعت از تاجر بین‌المللی تا دکان‌دار رو بیارید روی گردش حسابش.
مالیاتش، اعتبارش برای وام، اعتبارش برای واردات، اعتبارش برای گسترش کاسبی، برای شعبه دوم و سوم و ... و خلاصه تمام زندگیش باید سنجشی از حساب بانکیش باشه؛ حتی باید قانون کنید که وقتی تولیدکننده‌های بزرگ به توزیع کننده یا فروشنده جنس میدن، باید بر اساس استعلام اعتبار حسابش باشه و هر مقدار فروش غیرنقدی که بیش از اعتبار خریدار باشه، اگه وجهش نقد نشه، مسئولش فقط و فقط مدیرعامل شرکته و باید از جیبش جبران کنه! در این صورت خواهید دید که کاسب جماعت خودشون میان میگن راستی یه تومن دیگه هم از مالیاتم مونده بود، اینم بگیر!!!
چرا؟
چون میبینه اگه حسابش گردش و اعتبار نداشته باشه، وام و اینا که هیچ، حتی جنس هم بهش نمیدن که بفروشه!
با یک دستور سفت و سخت با همراهی نیروهای نظامی و قضایی بلند شید برید به چند تا از فعالان اقتصادی که قانون را دور میزنند، مراجعه حضوری کنید هر کدام که شماره حساب رسمی ندادند را در جا محل فعالیتش را به مدت دو هفته پلمپ کنید. مثلا به یک طلا فروشی مراجعه کنید اگر تخلف کرد همانجا طلافروشی را پلمپ کنید یا مثلا به مطب یک پزشک مراجعه کنید و اگر تخلف کرد مطبش و پروانه فعالیتش را یک هفته معلق کنید. یا به قول یک نفر انبار یک آهن فروشی را. از دانه درشتها شروع کنید و قبلش هم اخطار بدهید و اتمام حجت کنید که اگر مجبور به استفاده از زور شدید، کم هزینه تر کار انجام شود. قانون را در مملکت باید اینگونه اجرا کنید. به شما قول میدهم با انجام دو یا سه مورد از این نحو اجرای قانون و پخش شدن خبر آن تمام افراد دیگر داوطلبانه بیایند برای اجرای آن. فقط باید بخواهید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۵
از گزارشات مردمی برای شروع کار استفاده کنید
مطمئن هستید که سالم سازی از طرف مردم باید انجام بشه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۶:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۵
آری بهترین کار است برای بجان هم انداختن مردم
سال 92 لینک های تبلیغاتی گوگل رو فیلتر کردند ، یعنی اگر کسی به گوگل پول (دلار و دینار و درهم) میداد تا در گوگل تبلیغ کنه ، تبلیغات انجام می شد اما فقط با فیلتر شکن لینک ها باز می شد.
قیمت دلار تازه شده بود 3500 تومن ، سایت هایی که قیمت دلار میزدند بسته شدند.
در جاهایی که اجتماع می شد درباره قیمت دلار ، مثل فردوسی ، منوچهری و غیره ، مامور گذاشتند اجتماع نشه
الان نمیدونم چرا وقتی دلار میره بالا هیچ فعالیت قابل حسی که لااقل مردم ببینند نیست....
فقط توافق با عربستان جلوی بالا رفتن قیمت دلار رو گرفت ...
واقعا بالا رفتن دلار در کشور و کاهش ارزش پول روی همه چیز تاثیر میزاره ، از شیر و ماست بگیر تا لباس و خونه و ماشین و همه چیز
امیدوارم مسئولین ، دقت کنند.
آقای رییس بانک مرکزی در صرافی ها یک خدمتی ارایه می شود که بین پزشکان زیبایی و خودشان است تحت عنوان خدمات پزشکی که زیبا جو پول را به صرافی می دهد و صراف بعد از کسر هزینه های خودش و بیمارستان ... مابقی را که برای پزشکان زیبایی ماهیانه ۵, میلیارد تومان است را به شکل ارز بدون اینکه احتیاج به حسابی در بانک ها باشد در اینطرف یا آنطرف آب بشکل ارز نقدا تحویل می دهد که احتمالا این روش برای دیگر کارها یا تجارت ها نیز ساری و جاری است پس حالا تو خود بخوان حدیث ....
فکر می کنم یا به نوعی دارای صرافی هستی یا از اعلام حقیقت ترسیده ای ، می توانی تحقیق کنی...
به به آقا فرزین بالاخره آفتابی شدن!!!!
چخبر از دلار ۲۸۵۰۰ عمو فرزین؟؟
صدرحمت به دلار جهانگیری! حداقل یه مدت رو ۴۲۰۰ قیمتش ثابت بود!! دلار فرزینی که اصلا تا حالا رنگ ۲۸۵۰۰ رو هم به خودش ندیده تا همین لحظه!!
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
وب گردی