بازدید 2166
۳

ابتلا به کووید ایمنی قوی و طولانی به ارمغان می‌آورد

بررسی شواهد جدید نشان می دهد که ایمنی طبیعی به دست آمده از ابتلا به عفونت کووید، محافظت قوی و ماندگاری در برابر بیماری شدید در صورت ابتلای مجدد در فرد ایجاد می کند.
کد خبر: ۱۱۶۷۷۶۸
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۲ 14 March 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از مدیسن نت، بر اساس داده‌های جمع آوری شده از ۶۵ مطالعه انجام شده در ۱۹ کشور، ۱۰ ماه پس از ابتلاء به عفونت کووید، محافظت در برابر بستری شدن در بیمارستان و مرگ ناشی از سویه اومیکرون ۸۹٪ و برای انواع سویه های قبلی ۹۰٪ باقی می‌ماند.

با این حال، محققان دریافتند، محافظت در برابر ابتلاء مجدد به سویه اومیکرون، که سویه غالب کووید در این زمان است، به سرعت کاهش می‌یابد.

محققان در گزارش خود اعلام کردند که پس از گذشت ۱۰ ماه از ابتلاء به عفونت اومیکرون تنها ۳۶٪ از عفونت بعدی کووید محافظت می‌کند.

به گفته محققان، این تجزیه و تحلیل نشان می‌دهد که سطح و مدت زمان محافظت ناشی از ابتلاء به عفونت کووید حداقل با دو دوز واکسن‌های کووید، برابری می‌کند.

دکتر «امش آدالجا»، محقق ارشد از مرکز سلامت جانز هاپکینز مریلند، می‌گوید: «این یافته‌ها تعجب‌آور نیستند، زیرا مطالعات متعدد نشان داده‌اند که عفونت قبلی باعث محافظت در برابر بیماری شدید می‌شود، اگرچه ممکن است در دوران پیک سویه اومیکرون محافظت در برابر عفونت ایجاد نکند.

اما از آنجایی که افرادی که ابتدا به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند، با خطر بستری شدن در بیمارستان، مرگ و عارضه کووید طولانی مدت روبرو هستند، محققان به این نتیجه رسیدند که واکسیناسیون به طور کلی بهترین شکل محافظت در برابر کووید است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۳
مطالب بی خود. شرم حیا....
بنظر میرسد مسئله عمیق تر و واقعی تر از این است. نشانه آن استقبال ژاپن ٬ چین ٬ کره جنوبی ٬ اروپای غربی و ایالات متحده با مجال دادن به شیوع نسبتا آزاد اومیکرون ( حتی با پذیرش قربانیان به مراتب بیشتر از شیوع سویه های خطرناک تر قبلی) با ترویج و اجبار حداقلی مقابله اجتماعی در چند ماهه اخیر است . در واقع آنها با مطالعه روی وضعیت ایمنی جمعی و بیولوژیک جوامع غیر پیشرفته نظیر خاور میانه و آفریقا دریافتند چنان رواداری آن هم نه در دوره دلتا بلکه در دوره اومیکرون هم اقتصادی تر و هم بهداشتی تر است . وضعیتی که ایران بصورت "غیر مترقبه" و شانسی نصیبش گشت.
اونوقت مطالعات راجع به عوارض واکسیناسیون اجباری برای همه چه اونایی که گرفتن چه نگرفتن ! چی میگه ؟
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # دهه کرامت # اسدالله اسدی # موشک خیبر # حقآبه هیرمند # حج 1402
وب گردی