بازدید 1932

لزوم مصرف بهینه آب هنگام ایام خانه تکانی

کد خبر: ۱۱۶۷۷۳۲
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۵ 13 March 2023

رئیس اداره مدیریت زیست‌محیطی آب‌وخاک و پسماند اداره کل محیط‌ زیست استان تهران با اشاره به خشکسالی و کمبود آب در شهرهای بزرگ به‌ویژه تهران اظهار کرد:شهروندان شست وشوی قالی و پرده را تا حد امکان در خانه انجام ندهند و به مراکز مخصوص محول کنند چراکه آب منازل از نوع آب شرب است و نباید برای شست وشوی قالی و پرده مصرف شود.

به گزارش ایسنا، فاطمه اکبرپور در گفت و گو با یک شبکه رادیویی اظهار کرد: با نزدیک‌ شدن به روزهای پایانی سال ما با سنت حسنه پیرایش و خانه‌تکانی در همه مراکز اعم از مسکونی و غیرمسکونی مواجه هستیم.

وی افزود: باتوجه‌به خشکسالی و کمبود آب در شهرهای بزرگ به‌ویژه تهران توصیه ما به هم‌وطنان مخصوصاً شهروندان این است که خانه‌تکانی را به روزهای پایانی سال موکول نکنند و تا حد امکان در مصرف آب صرفه‌جویی کنند. 

رئیس اداره مدیریت زیست‌محیطی آب‌وخاک و پسماند اداره کل محیط‌ زیست استان تهران یادآور شد: شهروندان شست وشوی قالی و پرده را تاد حد امکان در خانه انجام ندهند و به مراکز مخصوص محول کنند چراکه آب منازل از نوع شرب است و نباید برای شست و شوی قالی و پرده مصرف شود.

وی در پایان تصریح کرد: پسماندهای حجیم مانند مبلمان که قابلیت بازیافت و استفاده  را دارند بهتر است که در اختیار مراکز خیریه قرار گیرد. پسماندهایی مانند هدفون و باتری و کاغذ نیز باید جمع‌آوری شوند و اگر این امکان وجود ندارد که پسماند را به کسی دهیم باید آن را در اختیار غرفه‌های پسماند شهری قرار دهیم که پسماندهای خشک را تحویل می‌گیرند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
وب گردی