بازدید 18476
با تحولات منطقه و جهان

واکنش آمریکا به اظهارات امیرعبداللهیان درباره برجام/ پهلو گرفتن ناوهای ایرانی در برزیل/ اعلام آماده باش نظامی ارتش چین/ مشارکت عربستان و امارات در رزمایش دریایی آمریکا

واکنش آمریکا به اظهارات امیرعبداللهیان درباره برجام، پهلو گرفتن ناو‌های ایرانی در برزیل، اعلام آماده باش نظامی ارتش چین، مشارکت عربستان و امارات در رزمایش دریایی آمریکا و درخواست امارات برای نشست فوری شورای امنیت درباره فلسطین، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه‌ای و بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.
کد خبر: ۱۱۶۵۸۷۹
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰ 28 February 2023

واکنش آمریکا به اظهارات امیرعبداللهیان درباره برجام/ پهلو گرفتن ناوهای ایرانی در برزیل/ اعلام آماده باش نظامی ارتش چین/ مشارکت عربستان و امارات در رزمایش دریایی آمریکا

بین الملل تابناک: واکنش آمریکا به اظهارات امیرعبداللهیان درباره برجام، پهلو گرفتن ناو‌های ایرانی در برزیل، اعلام آماده باش نظامی ارتش چین، مشارکت عربستان و امارات در رزمایش دریایی آمریکا و درخواست امارات برای نشست فوری شورای امنیت درباره فلسطین، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه‌ای و بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

واکنش آمریکا به اظهارات امیرعبداللهیان درباره برجام

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با شبکه العالم اعلام کرده بود، فؤاد حسین، وزیر خارجه عراق که از سفر واشنگتن برگشتند، حامل این پیام بودند که طرف آمریکایی برای جمع‌بندی توافق آمادگی دارد، ما نیز همواره از مسیر دیپلماسی و مذاکره استقبال کرده‌ایم و از مذاکره فاصله نگرفته‌ایم.

عصر دوشنبه به وقت محلی، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در نشستی خبری در واشنگتن در پاسخ به سوالی مبنی بر آمادگی آمریکا برای پیگیری مذاکرات احیای برجام و اینکه آیا این موضوع صحت دارد و اگر خیر، چرا، از مقامات ایرانی می شنویم که آمریکا علاقه مند است و پیام ارسال می کند، با بیان اینکه نمی‌تواند به بخش دوم سوال پاسخ دهد، ادعا کرد: تنها مقامات ایرانی می‌توانند بگویند که چرا به گفتن این دروغ ها ادامه می‌دهند. مقامات ایرانی می‌توانند هر مقدار که بخواهند حرف خود را تکرار کنند؛ اما این، حقیقت پشت ماجرا را تغییر نمی‌دهد.

پرایس در ادامه ادعاهایش، با اتهام زنی به ایران افزود: احیای برجام برای ماه هاست در دستورکار نیست و ما هیچ پیامی مغایر با این امر را به ایران منتقل نکرده ایم. نمی‌توانم بگویم که چرا مقامات ایرانی تلاش می‌کنند جهان را فریب دهند؟!

این اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حالی است که امیرعبداللهیان گفته است: این آمادگی را داریم در چارچوب مذاکراتی که تاکنون در وین انجام شده و پیام‌هایی که بین ما و طرف آمریکایی از طریق واسطه به‌ صورت «نان پیپر» (none paper سند غیررسمی) تبادل شده که متضمن رعایت منافع همه طرف‌ها و البته خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران هست، نسبت به جمع‌بندی توافق و بازگشت همه طرف‌ها به تعهداتشان ذیل برجام عمل کنیم. تصور می‌کنم اگر طرف آمریکایی در چارچوب پیامی که ارسال کرده، واقع‌بینانه برخورد کند و اظهارات رسانه‌ای ریاکارانه قبلی را تکرار نکند، ما فاصله زیادی با توافق نخواهیم داشت.

وزیر خارجه ایران ادامه داد: برداشت من از آنچه ایشان از آمریکایی‌ها نقل کردند، این است که دستیابی به توافق ممکن است و اظهارات طرف آمریکایی ناظر بر اعلام آمادگی طرف آمریکایی برای گام برداشتن در مسیر جمع‌بندی توافق است؛ اما مشکل اینجاست که آمریکایی‌ها همواره پیام‌های متناقض دیپلماتیک و رسانه‌ای را دنبال می‌کنند؛ یعنی در مسیر دیپلماتیک پیام‌های ایجابی و مثبت ارسال و در رسانه حرف دیگری زده می‌شود. ما امیدواریم طرف آمریکایی واقع‌بین بوده و ریاکارانه برخورد نکند.

وزیر خارجه ایران می گوید: این طرف آمریکایی است که از تعهدات خودش خارج شده؛ از این روی، شرط گذاشتن و اظهارات مغالطه‌آمیز و متناقض کمکی به حل مشکل و این که تبعات عدم اجرای برجام کامل متوجه آمریکاست، رفع نخواهد کرد. پس آمریکایی‌ها به جای اظهارات متناقض، اشتباه خودشان را بپذیرند و در مسیر جبران این اشتباه حرکت کنند. البته سه کشور اروپایی هم باید در این مسیر نقش سازنده خودشان را دنبال کنند و دچار خطا در تحلیل و محاسبات نشوند.

پهلو گرفتن ناوهای ایرانی در برزیل

ناوهای ایران با مجوز رسمی دولت داسیلوا، رئیس جمهوری برزیل در سواحل ریودوژانیرو پهلو گرفتند.

اداره بندر ریودوژانیرو در بیانیه‌ای اعلام کرد: کشتی‌های جنگی مکران و دنا روز یکشنبه وارد ساحل این شهر شدند، ولی با وجود فشارهای آمریکا مجوز پهلوگیری آنها صادر شده است.

اوایل این ماه رسانه‌ها گزارش دادند که برزیل تحت فشارهای آمریکا با درخواست ایران برای پهلوگیری کشتی‌های جنگی در ریو موافقت نکرده بود.

واکنش آمریکا به اظهارات امیرعبداللهیان درباره برجام/ پهلو گرفتن ناوهای ایرانی در برزیل/ اعلام آماده باش نظامی ارتش چین/ مشارکت عربستان و امارات در رزمایش دریایی آمریکا

گفته می‌شود، همزمان با پایان سفر رئیس جمهور برزیل به آمریکا، کشتی‌های ایرانی اجازه پهلوگیری پیدا کردند.

دریاسالار کارلوس ادواردو هورتا آرنتز، معاون رئیس ستاد نیروی دریایی برزیل، بر اساس اطلاعیه ۲۳ فوریه در روزنامه رسمی، موافقت خود را برای پهلوگیری این کشتی‌ها در ریو بین ۲۶ فوریه تا ۴ مارس صادر کرد.  

الیزابت باگلی سفیر آمریکا در برزیل در یک کنفرانس مطبوعاتی در ۱۵ فوریه از دولت برزیل خواسته بود، مجوز پهلوگیری به کشتی‌های ایرانی را ندهد.

اعلام آماده باش نظامی ارتش چین

در پی پرواز روز دوشنبه هواپیمای گشتی و شناسایی ضد زیردریایی P-۸A Poseidon آمریکا در تنگه تایوان، ارتش چین آماده‌باش نظامی اعلام کرد.

به گزارش آرتی، سخنگوی ارتش چین گفت: پرواز اخیر یک هواپیمای جنگی آمریکا در تنگه تایوان، تهدیدی برای ثبات منطقه است.

یک هواپیمای سوخو-۲۷ چینی برخاست و هواپیمای جاسوسی آمریکا را در مسیر خود زیر نظر گرفت.

واکنش آمریکا به اظهارات امیرعبداللهیان درباره برجام/ پهلو گرفتن ناوهای ایرانی در برزیل/ اعلام آماده باش نظامی ارتش چین/ مشارکت عربستان و امارات در رزمایش دریایی آمریکا

ژنرال ارشد شی یی، سخنگوی فرماندهی ارتش آزادیبخش خلق چین گفت که این مانور عمداً به وضعیت منطقه آسیب زد و صلح و ثبات در منطقه را به خطر انداخت.

وی افزود: ارتش چین برای محافظت قاطعانه از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی در حالت آماده باش قرار دارد.

نیروهای آمریکایی در منطقه این مانور را تایید کردند. فرماندهی ناوگان هفتم آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: «ایالات متحده به پرواز، دریانوردی و عملیات در هر جایی که قوانین بین المللی اجازه دهد، از جمله در تنگه تایوان، ادامه خواهد داد.»

وزارت دفاع ملی تایوان در یک بیانیه رسمی کوتاه در همان روز تأیید کرد که آنها از پرواز P-۸A اطلاع داشتند و وضعیت را عادی خواند. در ژوئن ۲۰۲۲، ایالات متحده بلافاصله پس از استقرار ۲۹ هواپیمای پکن در منطقه شناسایی دفاع هوایی تایوان (ADIZ) یک P-۸A را به تنگه تایوان فرستاد. در آن زمان، شی به طور مشابه ایالات متحده و تایوان را متهم کرد که در این مانور «هیجان زده» با فرستادن کشتی‌های جنگی آمریکایی از طریق تنگه، عزم چین را آزمایش کردند.

جوآن او، سخنگوی وزارت خارجه تایوان استدلال کرد که این آبراه بخشی از آب‌های بین المللی است. در پاسخ به پرواز هواپیمای جاسوسی آمریکا، پکن تمرینات نظامی خود را در ماه اوت برگزار کرد. 

مشارکت عربستان و امارات در رزمایش دریایی آمریکا

فرماندهی مرکزی نیروهای دریایی آمریکا، روز دوشنبه اعلام کرد که رزمایش نیروهای آن با مشارکت ۵۰ کشور از جمله عربستان، امارات و مصر آغاز شده و تا اواسط ماه آینده ادامه خواهد داشت.

در بیانیه نیروهای دریایی آمریکا آمده است، محدوده اجرای این رزمایش آب‌های خلیج فارس، دریای مکران، دریای سرخ، خلیج عمان، اقیانوس هند و مناطق ساحلی شرق آفریقاست.

این رزمایش تا اواسط مارس آینده ادامه خواهد داشت و کشورهایی از منطقه غرب آسیا در آن مشارکت دارند.

به نوشته وبگاه «الخلیج اونلاین»، هفت هزار نیرو و ۳۵ ناو در این تمرینات مشارکت دارند و تمرکز آن بر پنج حوزه اصلی اعم از فرماندهی، کنترل مشترک، سیستم‌های کنترل از راه‌ دور، تدابیر مربوط به مین روبی و تکمیل هوش مصنوعی است؛ این دومین تمرین بزرگ آمریکا در منطقه طی یک ماه است و اوایل ماه جاری نیز ناوگان پنجم آمریکا در بحرین، بزرگ‌ترین تمرین دریایی در غرب آسیا را برگزار کرد و در این تمرینات نُه هزار نیرو و حدود ۵۰ کشتی با بیش از ۶۰ کشور و سازمان بین‌المللی شرکت داشتند.

درخواست امارات برای نشست فوری شورای امنیت درباره فلسطین

هیأت دیپلماتیک امارات در سازمان ملل متحد دوشنبه شب خواستار آن شد که شورای امنیت فردا سه‌شنبه نشست فوری برای بررسی اوضاع کرانه باختری برگزار کند.

هیأت دیپلماتیک با اشاره به وضعیت نگران‌کننده کرانه باختری از شورای امنیت خواست تا روز سه‌شنبه، نشست فوری پشت درهای بسته برگزار کند.

به نوشته وبگاه «الخلیج اونلاین»، درخواست برگزاری این نشست در حالی است که ده‌ها شهرک‌نشین صهیونیست، روز گذشته با حمله به شهرک حواره و روستاهای اطراف شهر نابلس در شمال کرانه باختری، علاوه بر به شهادت رساندن یک فلسطینی، ده‌ها تن دیگر را زخمی کرده و ده‌ها خانه و خودروی فلسطینیان را آتش زدند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۷
در انتظار بررسی: ۲۲
انتشار یافته: ۵۳
به فرمایش جنا امیر عبدالهیان ،فواد حسین حامل پیام آمریکا برای ایران بوده
آ»ریکا منکر این قضیه است و ایران را دروغگو میداند
چرا فواد حسین اعلام نظر نمیکنه تا دنیا و مردم بدانند که چه کسی دارد به دنیا دروغ میگوید
پاسخ ها
سیدمهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۹
چرا امیر عبدالهیان بابت نادرستی که گفت محاکمه نمیشه؟
چرا هیچ وقت مسئولین هزینه دروغهارو پرداخت نمیکنن

یادی کنیم از این جملات زیبا در مینی سریال چرنوبیل: هر دروغی که گفته میشه یه بدهی به حقیت بالا میاره و یه روزی همه این بدهی ها باید یکجا پرداخت بشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۹
به فرض که امیر عبداللهیان درست میگه ،خب شما هم مقابل به مثل من
سیدمهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۹
مرسی سانسورچی!!!
:))
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۹
علی جان
یعنی واقعا باور داری آمریکا عادت نداره از در پشتی درگوشی مذاکره کنه و برای مهار افکار عمومی خودش منکر بشه.
در عرف دیپلماتیک مذاکرات در گوشی توی حیاط خلوت پشتی نباید افشا بشه تا به نتیجه برسه
اشکال اینجاست که قرار نبوده ایران این رو فاش کنه که کرده
فرآیند همون قضیه مک فارلین هست. فقط موضوع دعوا عوض شده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۹
آمریکا باید به وزیر خارجه ایران گوش زد کند که اول از آقایان قالیباف و شریعتمداری اجازه گرفتی و ادعای تمایل به ادامه مذکرات برای برجام دارید
حامد الوفی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۹
یعنی فواد راستشو میگه؟
دقیقا امیر عبداللهیان فقط برای دلخوشی بعضی از داخلی ها این حرف‌ها را برای به امید به احیای برجام بیان می‌کند. از دیشب بعضی از برنامه ها مثل فاکس نیوز به این حرف‌ها واکنش نشان دادند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۹
چرا احتمال نمیدی مد پرایس دروغ میگه؟
برای شما همیشه مرغ همسایه غزه؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۹
امیر عبداللهیان مثلا میخواد شرایط اقتصادی کشور رو آروم کنه.متاسفانه اگر حرف راست هم بزنه کسی دیگه باور نخواهد کرد.
آمریکا می خواهد همه چیز را مفت بخرد
همانگونه که با چاپ دلار هر چه بخواهد در دنیا می خرد.
غربگداها بدانند آمریکا امتیازی نخواهد داد و تنها می تواند امتیاز مفت بگیرد.
برجام نیز جز اثر روانی بر داخل به لطف روزنامه های اصلاح طلب سود مادی چندانی نداشت و نقد داده شد و وعه نسیه گرفته شد.
یقینا آمریکا مثل همیشه پیام داده است بیایید مذاکره براری تسلیم شدن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۹
شرق گداها چاره ای برای بدبختی های مردم فلاکت زده بکنند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۹
نگو تو رو خدا. با این تهدیدات اقتصاد و امنیت امریکا به هم می ریزه. راستی چرا به اسرائیل حمله نمی کنید؟ ما منتظریم.
سیدمهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۹
نیست که از دوستی با روسیه خائن خیلی نفع بردیم. جز اینکه با یک حرکت خیانت کارانه مارو در جنگ خودش دخلی کرد و توافق رو نابود کرد
چین هم که تکلیفش مشخص شد با توافقی که با اعراب کرد نشون میده داره زیر پامون رو خالی میکنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۹
غرب ستیز نکشیمون.
یکی از بزرگترین مشارکت کننده گان در رزمایش دریایی آمریکا همراه با ۵۰ کشور ، ایران هست ، چون بیشترین مرز دریایی رو در سمت خلیج همیشه فارس و دریای مکران داره .
ایران نظارت می‌کنه ، نقاط ضعف و قوت دشمن و همچنین استراتژی های بکار بسته رو ارزیابی و شناسایی کنه .
البته رزمایشی که اینهمه کشور شرکت کننده داشته باشه تخصصی نیست و رزمایشی عمومی است
مانور مشترک آمریکا با ۵۰ کشور!!! آنوقت ما که در منطقه هستیم دائم باید با همسایه ها درگیر باشیم!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۹
بشین سرجات خودتحقیر!
امریکا از اون ور دنیا نصف کره زمیمنو دور زده و اومده توی خاورمیانه پایگاه زده ومانور برگزار میکنه اما ما که میخواهیم فضولیشون را توی خاورمیانه محدود کنیم -تا توی اتاق خوابمان باهاشون روبرو نشیم- میشه دخالت...
از بس قرن ها حکومت های شاهانه توی سرمان زده اند، حتی توانمندی فعلی خودمان برایمان زشت شده.درمان خودتحقیری اجتماعی از سخته وچند نسل طول میکشه تا درمان بشه....
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۹
به جمله خودت دقت کم. امریکا با50کشور توی منطقه ما....منصفانه بگو الان اون دخالت کرده یا ما؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۹
امریکاییها برگردند به همان خلیج خوک هایشام....جایشان منطقه ما نیست عزیزم
عباس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۹
تمام کشورهای منطقه متحد آمریکا هستند به شما ربطی ندارد که
امریکاییها احتمالا شرم دارند به صراحت تغییر موضع بدهند ولذا انتظارشان از ایران این بود که ارتباطات غیر رسمی را رسانه ای نکنند. اما نمیشه هم خدا رو بخوای هم خرمارو
پاسخ ها
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۹
آقای امیرعبدالهیان در زمینه خلاف واقع صحبت کردن،
ممکنه وزیر محترم ما خلاف واقعیت حرف زده باشه
عیاس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۹
دقیقا چون آمریکا داره بدبخت میشه و ما که همه چیزمون اوکی هست نیازی نداریم. شما قرار بود آنیش بزنیدچی شد پس؟
کت روی رخت آویز آقای ظریف از آقای عبدالهیان کارایی دیپلماسی بیشتر داره . ای کاش میشد بابت هر دروغ رجال سیاسی تو کویر و جنگلهای از بین رفته یه درخت کاشت . یا یه لیوان آب تو دریاچه خشک شده ارومیه ریخته بشه .
بهتر است آقای وزیر خارجه از ادعاهای اثبات نشده خودداری کند چون باعث ضعف ایران در مذاکرات میشه
ثانیاً کسانی که فرصت احیای برجام را هدر دادند باید در پیشگاه ملت ایران پاسخگو باشند
اقای امیر عبدالهیان خجالت نمیکشی ؟چرا دوست داری القا کنی که توافق داره صورت میگیره؟وقتی به این صراحت طرف امریکایی داره میگه توافق دیگه نیست دنبال چی هستی تو؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۹
توهین نکن
اگر دیگران هر دروغ آشکار بگویند شما تطهیرش می کنی ولی وزیر کشور خودت هر چی بگه تخطئه می کنی
خود تحقیری ممنوع خ
عباس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۹
شما دروغ گفتید اتفاقا چون قرار بود برجام رو آتیش بزنید. چرا نزدید؟ الان که رسماً گفته نمی‌خواهیم مذاکره کنیم چرا آنیش نمیزنید؟
امیر عبدالهیان داره با یکسری ذهنی خودش وزارت امرو خارجه رو اداره می کنه
بخود نبود که ظریف تو زمان وزارتش عذر امیر عبدالهیان رو خواست
شاید وزیر محترم امور خارجه ، مشکل ترجمه دارند ؟
قیمت دلار گویای واقعیت است. دیپلماسی که به جای واقعیت بر داستانسرایی ا بنا شده باشد نتیجه اش همین است.
کاسبان تحریم فقط به فکر منافع شخصی وجناحیشون هستن و معیشت مردم اصلا براشون مهم نیست
وزارت خارجه آمریکا: برجام چند ماه است که در دستور کار نیست
ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه یک بار دیگر تاکید کرد که مذاکرات بر سر احیای برجام چند ماهی است که در دستور کار این وزارتخانه قرار ندارد و او متعجب است که چرا دولت ایران و وزارت خارجه ان به طور مکرر از نزدیک شدن توافق میان تهران و واشنگتن سخن می گویند.

اشاره آقای پرایس به سخنان حسین امیرعبدالهیان، وزیر خارجه ایران است که به همراه دیگر مقام‌های ایران در چند هفته اخیر بارها از دریافت پیام آمریکا از طریق کشورهای واسطه و همسایه ایران و همچنین نزدیک شدن مذاکرات احیای برجام به «یک توافق» سخن می‌گویند.
امیرعبدالهیان فقط بلدنیست مثل ظریف نیش هاشو بازکنه ودروغ تحویل بده
آقای عبدالهیان فکر میکنه با این اظهار نظرهاش از افزایش قیمت دلار جلوگیری می کنه
بت پرستی جدید در "بخشی" از مردم ما....
با یک سری بیمار خودکم بین که خدایشان امریکاست مواجههیم. خدا شفا بده....
دنیا بازیچه امریکاست. امریکا اگرمنافع اودرخطرباشه به انگلیس که نقش پدری اورا دارد رحم نمیکند. چه برسد به ایران. دنیا دنیای قدرت. اگرقدرت داری بایدرفت جلو. وگرنه بحرین هم برای ماشاخ وشون میکشد.....
فؤاد حسین باید بگه که کی راست می گه: آمریکا یا ایران؟
پاسخ ها
حامد الوفی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۹
فواد حتما راستشو میگه؟
امیرعبدالهیان این حرفارو میزنه که قیمت دلار بیشتر از این بالا نره.آمریکا برجام را لز دستور کار خارج کرده.ایران بهترین فرصت هارو از دست داد.ب لطف آقای جلیلی و دوستانشون.
دیگه دیر شده آقای امیر عبداللهیان، گروه شما ضربه مهلکی به مردم‌زد
قصه گو قصه نگو
شما که برجام رو می خواستید آتیش بزنید الان هم رسماً گفته با ایران مذاکره نمی‌کنیم شما گیر دادی آتیش بزن خلاص. حالا ما غرب گداییم شما غرب گدا؟
مرگ بر امریکای جنایتکار بااین تحریمهاش که باعث گرانی شده.چرا سران ایران مثل دولت روحانی مماشات میکنن چرا کاری نمیکنن اونا بیفتن فشار ومنت ببرن.غنی سازیزببشترربکنن
اگر واقعا دروغ هست چرا طرف عراقی اظهارات وزیر را تکذیب نمی کنه
اینقدر خود کم بین نباشند آقایان.
پاسخ ها
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۹
دنیا مچل ما نشده
خیلی از حرفای آقایون فقط مصرف داخلی داره میگن که بازار رو کنترل کنن
ناصر همتی تو مناظرات انتخاباتی اعتراف کرد که به دروغ گفته اف ای تی اف تاثیری بر اقتصاد ایران نداره گفت چون بازار بهم ریخته بود ناچار شدم این حرفو بزنم
مسوولین ما فکر میکنن اگه بگن مذاکرات داره به سرانجام میرسه بازار ارز کنترل میشه. تقصیری هم ندارن بیسوادن دیگه و هنوز هم فکر میکنن اوایل دهه شصته که هر دروغی بگن همه باور کنن
قرار بود زمان آقای لاریجانی مسائل باقیمانده پادمانی در قالب مدالیته با سولانا جمع کنند دوستان اصولگرا آقای جلیلی رو معرفی کردند که کلا مسیر رو برعکس رفت و کلی تحریم شدیم
دوباره آقای ظریف و عراقچی کلی برای برجام زحمت کشیدن نوبت گروه جدید بود که اونا رو به خیانت متهم کنند و بزنند زیر همه چیز آقای عراقچی آخر دوره روحانی داشت همه چی رو جمع میکردند که باز سنگ اندازی شد و تیم شکیت خورده جلیلی پرونده رو دست گرفت. تا چند وقت اسم کلمه برجام رو نمی آوردند می‌گفتند توافقنامه کلی طول کشید تا فهمیدن اگه چیزی از برجام کم نشه بهش اضافه نمیشه
دلار شد ۶۰ هزار تومان عزت مردم زیر سوال رفت مردم ناراضی شدند افتادیم توی موضع ضعف
بعد باید توی این شرایط گدایی کنیم بگیم که برگردیم به مذاکره و اونا بگن از دستور کار خارج شده
بهترین ساندیس خورها یک نگاهی به مثبت ها و منفی های داده شده برای کامنت ها بیندازند و ساکت شوند
خواستم رعایت احترام را کرده باشم که فقط گفتم ساکت باشند و خواستم سانسور نشود
و اکر نه این روزها رعایت احترام برای بعضی ها خیلی سخت است
مذاکره به تاریخ پیوست. بچه ها هم اینو فهمیدن دیگه
ازاستادی بی طرف پرسیدم چگونه بفهمیم چه کشوری قوی وچه کشوری ضعیفه فرمودند از واحد وارزش پولشون،به همان اندازه که پولشون واقتصادشون قدرتمنده به همان اندازه قدرت نظامی دارن وچون سیاستشونم به همان اندازه قوی هست بنابراین باسیاست وبدون هزینه جنگ رو میبرن.n
به خمدالله آمريكا هم به زانو درآورديم يك دست مريزاد و خداقوت به وزير امور خارجه كه با انگليسي سليس و لرهان بسيار اين ابر قدرت هم مثل بقيه به خاك ماليدند
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی