بازدید 1956

بی‌حجابی مانند «تخلف رانندگی» است

 دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر از ارائه طرح جامع عفاف و حجاب به مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: با تصویب این طرح مسئله حجاب ساماندهی خواهد شد.
کد خبر: ۱۱۶۵۷۳۴
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۹ 27 February 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر؛ حجت الاسلام مهدی احمدی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در جمع طلاب حوزه علمیه خواهران کوثر قزوین اظهار کرد: طرح جامع عفاف و حجاب در ستاد امر به معروف تهیه شده و به زودی به مجلس ارائه می‌شود.

او افزود: برای تدوین این طرح حدود دو سال کار کارشناسی صورت گرفته و امروز آماده ارائه به مجلس شورای اسلامی است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر قزوین ادامه داد: با تصویب این طرح و ابلاغ آن به عنوان قانون دستگاه‌های پیش بینی شده در آن باید در سریع‌ترین زمان به دنبال ساماندهی مسئله حجاب باشند.

او ادامه داد: این طرح بر مبنای تغییر رویکرد به مسئله بی‌حجابی و با هدف کم کردن هزینه‌های اجتماعی و افزایش اثر گذاری تدوین شده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: در این طرح بی‌حجابی از جرم به تخلف تغییر ماهیت داده است؛ این به معنای بی‌اهمیت بودن یا کم اهمیت بودن آن نیست بلکه به این معناست که در ابتدای امر، برخورد شدید قضایی با فرد کشف‌حجاب‌کننده صورت نگیرد.

او اضافه کرد: بر این اساس بی‌حجابی مانند تخلف رانندگی است و در مراحل بالاتر در صورت عدم اصلاح جرایم سنگین‌تر در نظر گرفته شده است.

حجت‌الاسلام احمدی بیان کرد: برای تصویب و اجرای این طرح نیازمند همراهی مجلس شورای اسلامی هستیم و امیدواریم با تصویب آن مسئله عفاف و حجاب در کشور ساماندهی شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی