بازدید 4311

قیمت نجومی اجاره خانه در شمال تهران

برخی از فایل‌های اجاره مسکن در این مناطق نسبت به فایل‌های مشابه با اجاره‌بهای نسبتا مناسب‌تری عرضه شوند، مربوط به شرایط خاص موجران و مالکان این واحدهاست.
کد خبر: ۱۱۶۵۱۷۸
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۶ 23 February 2023

 

به گزارش تابناک به نقل از دنیای اقتصاد، در میان برخی از فایل‌هایی که این روزها به بازار اجاره مسکن در منطقه یک شهر تهران عرضه شده است برخی از فایل‌های خاص با شرایط قیمتی جالب توجه مشاهده می‌شود.

تازه‌ترین بررسی‌هااز وضعیت بازار اجاره مسکن در لوکس‌ترین منطقه شهر تهران نشان می‌دهد در میان فایل‌هایی که این روزها به بازار اجاره این منطقه عرضه شده است، شرایط اجاره‌بهای برخی از این فایل‌ها نسبت به فایل‌های مشابه و همچنین انتظار جست‌وجوگران مناسب‌تر به نظر می‌رسد. علت این موضوع به دو عامل مربوط می‌شود. یک عامل مربوط به تنوع سطح محلات منطقه یک شهر تهران است. اگرچه به طور کلی این منطقه، گران‌ترین و لوکس‌ترین منطقه شهر تهران محسوب می‌شود اما برخی از محلات آن همچنان قدیمی است و به دلیل شرایط خاص مانند شیب تند کوچه‌ها و قدیمی بودن بافت، قیمت مسکن و به‌خصوص اجاره‌بها در آن مناسب‌تر از سایر محلات این منطقه است.

یک علت دیگر که باعث شده است برخی از فایل‌های اجاره مسکن در این مناطق نسبت به فایل‌های مشابه با اجاره‌بهای نسبتا مناسب‌تری عرضه شوند، مربوط به شرایط خاص موجران و مالکان این واحدهاست. از ماه‌های قبل، بخشی از خریداران سرمایه‌ای در بازار مسکن منطقه یک به دلیل نبود تقاضای کافی برای اجاره مسکن در این منطقه ناشی از جهش شدید اجاره‌بها، برای تامین بخشی از بهای خرید آپارتمان از مسیر رهن واحد خریداری‌شده، با مشکل مواجه شدند.

در شرایط فعلی این دسته از افراد به دلیل پول لازم بودن و اجبار برای تامین مبلغ باقی‌مانده از بهای واحد خریداری‌شده ناچار شده‌اند این واحدها را با تخفیف به بازار اجاره عرضه کنند تا بتوانند هر چه سریع‌تر به تعهد خود به فروشنده عمل کنند. این دو عامل موجب شده است در میان فایل‌هایی که این روزها با اجاره‌بهای نجومی به بازار مسکن منطقه یک شهر تهران عرضه شده است برخی از فایل‌ها، با شرایط قیمتی مناسب‌تر، حتی در بعضی موارد با اجاره‌بهای مشابه برخی از مناطق مصرفی نیمه شمالی (مانند منطقه ۲ تا ۵)، به مستاجرها معرفی شوند.

قیمت نجومی اجاره خانه در شمال تهران

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # قیام 15 خرداد # ناهید کیانی
وب گردی