بازدید 17009
۴
صرفه‌جویی چندماهه فدراسیون تاج در پرداخت دستمزد به سرمربی بزرگ خارجی

اختصاصی تابناک: مجید جلالی سرمربی تیم ملی در فیفادی

کد خبر: ۱۱۶۵۰۰۵
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۴ 22 February 2023

فدراسیون فوتبال بعداز ناکامی تیم ملی در جام جهانی قطر و پایان همکاری با کارلوس کی‌روش هنوز سرمربی جدید تیم ملی بزرگسالان و همچنین سرمربی تیم ملی امید را انتخاب نکرده است.

به گزارش تابناک ورزشی؛ مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال با وجود تاکید وزیر ورزش و بسیاری از کارشناسان و اهالی فوتبال بر انتخاب گزینه ایرانی، هنوز روی یک فرد خاص به نتیجه نرسیده است. یک روز از چند گزینه داخلی برای نیمکت تیم ملی در جام ملتهای آسیا صحبت به میان می‌آید و روز دیگر گفته می‌شود یک مربی صاحب سبک و کلاس جهانی جذب خواهد شد.

در همین حال تاکید مهدی تاج بر داشتن زمان برای بهترین انتخاب است و می‌گوید با توجه به فشردگی لیگ، انتخاب سرمربی کمکی به پیشرفت برنامه‌های تیم ملی نمی‌کند چراکه برگزاری اردو به جز ایام فیفادی فروردین ماه ممکن نیست.

اکثر مربیان داخلی احتمالی مدنظر تیم ملی در حال حاضر درگیر تیم باشگاهی شان هستند و جدایی آنها در هفته‌های سرنوشت ساز لیگ ممکن نیست. از سویی برخی مشکلات در انتقال ارز باعث شده تا هشدارهایی بابت تکرار ماجرای ویلموتس به تاج داده شود.

اختصاصی تابناک: مجید جلالی سرمربی تیم ملی در فیفادی

با اینحال شنیده می‌شود رئیس فدراسیون با مشورت برخی اعضای هیات‌رییسه، فعلا به دنبال انتخاب یک گزینه موقت برای برگزاری دو مسابقه تدارکاتی تیم ملی در فروردین ماه است تا بازیکنان لژیونر و داخلی هم زیاد از جو تیم ملی دور نیفتند و از این فیفادی نهایت استفاده را ببرند.

در همین حال خبرنگار تابناک باخبر شده که سران فدراسیون فوتبال برای جلوگیری از اتلاف منابع مالی تا انتخاب سرمربی قطعی تیم ملی با چند گزینه داخلی برای هدایت تیم ملی در دو بازی تدارکاتی فروردین ماه مذاکره کرده‌اند.

مجید جلالی که در سالهای دور ، یکی از گزینه های نیمکت تیم ملی بود، مدتی است که در رده باشگاهی هم تیمی ندارد و فرصت کافی برای هدایت تیم ملی در اردوی داخلی پیش رو را دارد‌. آقامجید قطعا شانسی برای ماندن روی نیمکت تیم ملی ندارد اما برای هدایت موقت تیم ملی به فدراسیون چراغ سبز داده است.

وحید هاشمیان و کریم باقری به عنوان دستیاران احتمالی جلالی در این مدت معرفی شده‌اند و احتمال حضور در کادرفنی قطعی تیم ملی در آینده را هم خواهند داشت.

به نظر می‌رسد با این ترفند ، فدراسیون از پرداخت دستمزد سنگین چندماهه به گزینه سرشناس خارجی هم خلاص شده و تا پایان لیگ برتر فرصت کافی برای توافق با سرمربی خارجی بزرگ یا حتی یکی از مربیان داخلی را خواهد داشت.

 

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
اگر فدراسیون به این جمع بندی رسیده است نشان واقع بینی است.بعضی فکر می کنند سرمربی تیم ملی باید مستبد باشد وزور گو،اگر بپذیریم که امروزه نقش فکر با اهمیت تر از زور است،انتخاب درستی است.اگر یک تئوریسین خارجی فوتبال وتمرین دهنده خوب هم به این گروه اضافه شود دقدقه فدراسیون از بابت مربی برای تیم ملی تمام میشود.لطفن فکر کنید وزمان از دست ندهید تجربه منطقی بنظر میرسد.
مجید جلالی کسیکه ستاره های زیادی رو به فوتبال ایران معرفی کرده
مجید جلالی چه موفقیتی داشته؟
مجید جلالی از مربیانی هست که نتیجه گرا نیست و به پیشرفت فوتبال بصورت ریشه ای تاکید داره که معمولا این فلسفه یک دستورلمعل درازمدت و چند ساله برای تیم میخواد.
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حقآبه هیرمند # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام
آخرین اخبار
وب گردی