بازدید 5253
۳

نظام پرداخت پزشکان تامین اجتماعی تغییر می‌کند

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه پیشنهاد ما برای اصلاح نظام پرداخت پزشکان تامین اجتماعی در حال ارسال به هیئت مدیره است تا پس از تصویب در هیئت مدیره، مجوزهای لازم از سوی هیئت امنا صادر و به ما ابلاغ شود گفت: پس از ابلاغ مصوبه پیشنهادی مذکور، نظام پرداخت جدید را خواهیم داشت.
کد خبر: ۱۱۶۴۳۹۴
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۸ 18 February 2023

 گزارش «تابناک»، مهدی ناقوسی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی مبنی بر راهکار تامین اجتماعی برای مقابله با مهاجرت پزشکان از مراکز ملکی این سازمان به علت تفاوت پرداختی که با سایر مراکز درمانی دولتی و خصوصی دارند اظهار کرد: نظام پرداخت ما به پزشکان بر اساس تعرفه دولتی است که ۹۰ درصدش را پرداخت می‌کنیم.

وی افزود: دولت مصوبه شورای عالی بیمه را به ما ابلاغ می‌کند، ولی از آنجاکه فاصله بین تعرفه دولتی با سایر تعرفه‌ها زیاد بود، جلسات کارشناسی متعددی برگزار شد که اکنون به جمع بندی رسیده و پیشنهاد ما در حال ارسال به هیئت مدیره است تا پس از تصویب در هیئت مدیره، مجوزهای لازم از سوی هیئت امنا صادر و به ما ابلاغ شود.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه پس از ابلاغ مصوبه پیشنهادی مذکور، نظام پرداخت جدید را خواهیم داشت و خدمات همکاران پزشک ما جبران خواهد شد گفت: از این رهگذر، حفظ و نگه‌داشت پزشکان را خواهیم داشت.

ناقوسی درباره میزان افزایش پرداختی‌ها اظهار کرد: فاصله میان پرداخت‌ها در مراکز درمانی تامین اجتماعی و سایر مراکز درمانی کم می‌شود. پیش بینی ما این است که تعرفه جدید یک تعرفه بینابینی میان تعرفه دولت و تعرفه نهادهای عمومی غیردولتی باشد که افزایش نسبتا خوبی دارد و امیدواریم بتوانیم پزشکان‌مان را راضی نگه داریم.

به گفته وی، اکنون امکان انجام اعمال جراحی از سوی پزشکان خارج از بیمارستان‌های ملکی در قالب پزشک مهمان نیز وجود دارد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۳
در هیچ کشور دیگری یک پزشک فوق تخصص عضو هیات علمی حق ویزیت دو برابر پزشک فوق تخصص غیرهیات علمی نمیگیرد. اینها رانت و تبئیض است برای افراد.
تا وقتی پزشک بدون ترس و خجالت درخواست سکه به عنوان زیر میزی می کند وضعیت پزشکی کشور تغییر چندانی نمی کند.
ابتدا باید تعداد متخصص پزشکی زیاد شود و سپس رابطه پولی پزشک و بیمار مانند خیلی از کشورهای اروپایی قطع شود.
پزشکی که در خارج حتی یک کشور معمولی مانند عمان چهار تا پنج برابر ایران در آمد دارد طبیعی است که نماند
کارمندان و کارگران امکان رفتن ندارند اگر ممکن بود انها نیز میرفتند
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی