بازدید 2508

تیراندازی مرگبار در تگزاس

مقام‌های پلیس آمریکا اعلام کردند که خشونت مسلحانه در فروشگاه «سیلا ویستا» در شهر ال پاسو در ایالت تگزاس چهار کشته و زخمی بر جا گذاشت.
کد خبر: ۱۱۶۴۲۲۰
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۷ 16 February 2023
تیراندازی مرگبار در تگزاس


به گزارش تابناک به نقل از فارس، با وقوع تیراندازی مرگبار شامگاه چهارشنبه (به وقت محلی) در یک فروشگاه ایالت تگزاس، شمار تیراندازی‌های دسته جمعی در سراسر ایالات متحده در سال جاری میلادی به بیش از ۷۰ تیراندازی رسیده است.

منابع رسانه‌ای آمریکایی از قبیل «سی‌ان‌ان» و وبگاه «هیل» به نقل از پلیس آمریکا خبر دادند، تیراندازی مسلحانه در فروشگاه «سیلا ویستا» در شهر ال پاسو به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن سه تن دیگر انجامیده است.

بنا بر اعلام نیروهای پلیس در ایالت تگزاس آمریکا، یک نفر در ارتباط با این تیراندازی در بازداشت قرار دارد و پلیس احتمال می‌دهد که یک نفر دیگر هم در این تیراندازی دست داشته باشد اما هنوز موفق به بازداشت نفر دوم نشده است.

«رابرت گومز» سخنگوی اداره پلیس ال پاسو اعلام کرد که تیراندازی منحصر به فروشگاه سیلو ویستا بوده و در حال حاضر هیچ خطری وجود ندارد.

مرکز خرید سیلو ویستا روبروی یک فروشگاه والمارت قرار دارد که در سال ۲۰۱۹، یک ضارب مسلح ۲۴ ساله پس از هدف قرار دادن لاتین‌‌تبارها، ۲۳ نفر را کشت. ضارب آن تیراندازی، هفته پیش به جرایم خود در قبال نفرت و نقض قوانین سلاح اعتراف کرد.

تیراندازی در ال پاسو همچنین در همان روزی رخ داده که عامل تیراندازی مرگبار به خواربارفروشی در شهر «بوفالو» ایالت نیویورک به حبس ابد محکوم شد. در آن حمله،  یک مرد مسلح سفیدپوست با انگیزه نژادپرستانه ۱۰ سیاه پوست را به قتل رساند.

در حالی که کمتر از دو ماه از سال ۲۰۲۳ می‌گذرد، بنا بر گزارش سی‌ان‌ان و طبق اطلاعات «آرشیو خشونت مسلحانه»، تاکنون در سال جاری بیش از ۷۰ تیراندازی دسته جمعی در سراسر ایالات متحده رخ داده است.

شبکه سی‌ان‌ان و آرشیو خشونت مسلحانه، «تیراندازی دسته‌جمعی» را تیراندازی تعریف می‌کنند که بدون در نظر گرفتن فرد تیرانداز، حداقل چهار نفر یا بیشتر مجروح یا کشته شده باشند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه
آخرین اخبار