بازدید 22757
سه هزار و دویست و پنجاه و ششمین بسته ویژه خبری «تابناک»

واکنش روزنامه دولت به پیشنهاد میرحسین موسوی / ادامه مسمومیت سریالی در مدارس قم / واکنش چمران به طرح جدید «اخذ عوارض از قبر‌ها در تهران»: عوارض نیست؛ بهای خدمات است / روایت کیهان از فحاشی به برخی سینماگران حاضر در جشنواره / احمد خاتمی: چرا وقتی محارب اعدام می‌شود، سر و صدا به راه می‌اندازند؟

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند؛ رئیس سابق اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل: ایران دیگر از خط قرمز ما عبور کرده است /معاون وزیر اقتصاد: گرفتارِ تله‌های اقتصادی شده‌ایم / پورابراهیمی: کسی تاکنون جرأت مولدسازی نداشته است / پشت پرده افزایش فروش ارز توسط روسیه ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۶۲۷۳۰
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۳ 05 February 2023
«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.
 
واکنش روزنامه دولت به پیشنهاد میرحسین موسوی
روزنامه ایران نوشت: میرحسین موسوی از سران فتنه سال ۸۸ که در میانه اغتشاشات با موضع‌گیری حمایتی مدعی شده بود جریان آشوب به راه افتاده را هیچ چیز نمی‌تواند متوقف کند، اکنون و با پایان ناامنی و عدم همراهی مردم با توطئه اخیر اظهارات جدیدی را مطرح کرده است. وی بدون اشاره به جنایات‌ صورت گرفته در جریان اغتشاشات خیابانی و کشته شدن ده‌ها تن از نیرو‌های مدافع امنیت توسط خشونت طلبان از حوادث اخیر با نام «جنبش پاک» یاد کرد. موسوی که پرونده سیاه «شورش علیه جمهوریت» در فتنه ۸۸ را در کارنامه خود دارد، همچنین مدعی شد باید به آرا و نظر مردم بازگشت و طی یک همه پرسی، تغییر قانون اساسی یا تدوین قانون اساسی جدید را در دستور کار کشور قرار داد. موسوی البته در پایان این بیانیه سیاسی، به ناقص و انتزاعی بودن پیشنهاد همه پرسی خود نیز اعتراف کرده و نوشته است: «این پیشنهاد با ابهاماتی همراه است. کمترینش آنکه چه کسی قرار است آن را بپذیرد یا به اجرا بگذارد.» وی در حالی این پیشنهاد را مطرح و خود نیز در آن تشکیک کرده است که قبلاً به واسطه باخت خود در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ فرمان اردوکشی خیابانی برای وتو کردن رأی مردم را صادر کرده و نشان داده بود تا زمانی به رأی مردم احترام می‌گذارد که نتایج دلخواه وی خروجی صندوق‌های رأی باشد.
 
عباس عبدی: مهم‌ترین میراث انقلاب در حال تبخیر شدن است
عباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت: سرمایه انسانی فقط نیروی کارشناسی و متخصص نیست؛ البته این هست، ولی یک چیز دیگر هم نیازمند است که این سرمایه انسانی به بالندگی برسد و آن اعتماد به نفس است. اگر از من بپرسید که مهم‌ترین میراث انقلاب برای مردم ایران چه بود، خواهم گفت که ایجاد اعتماد به نفس. این ویژگی رکن اساسی نه فقط آن انقلاب که هر حرکت و جنبش اجتماعی است. اصولا بدون وجود اعتماد به نفس نمی‌توان در حرکت‌های اجتماعی سازنده مشارکت کرد و حضور داشت. مگر آنکه این جنبش‌ها کور و بی‌معنا شوند و حرکت‌های کور پیش از آنکه ناشی از امید به آینده و کنشگرانه باشند، ناشی از استیصال و ناامیدی از آینده خواهد بود. اینکه بگوییم «آینده را برای اقتصاد، سفره مردم و معیشت بسیار روشن می‌بینیم»، یا داریم پیشرفت می‌کنیم، برای ایجاد اعتماد به نفس کفایت نمی‌کند. این ادعا‌ها باید مبتنی بر شواهد روشن و برنامه قابل دفاع از طرف نخبگان باشد. سیاست‌ها باید علمی و پذیرفتنی باشند. واقعیت این است به عنوان کسی که در سال ۱۳۵۷، دانشجویی ۲۲ ساله بوده‌ام و حس و حال مردم را در آن دوره به یاد دارم، باید بگویم که مهم‌ترین سرمایه و میراث این انقلاب که ایجاد اعتماد به نفس نزد مردم و جوانان بود، اکنون، چون برف در تابستان سوزان آب و تبخیر شده است.
 
الناز محمدی، روزنامه نگار بازداشت شد
الناز محمدی روزنامه نگار و دبیر سرویس اجتماعی روزنامه هم میهن بازداشت شد. محمدی که برای ارائه توضیحات به دادسرای اوین رفته بود در همان محل بازداشت شد. خواهر او الهه محمدی که برای تهیه گزارش از مراسم خاکسپاری مهسا امینی به سقز رفته بود، ابتدای مهرماه بازداشت شده بود و همچنان پبازداشت است.
 
نماینده مجلس: پلتفرم‌ها باید تابع ضوابط و قوانین باشند
غلامرضا منتظری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر عملکرد فیلیمو به عنوان یک پلتفرم در حوزه فرهنگ گفت: محصولات فرهنگی و پلتفرم‌ها در این حوزه باید از مقررات و ضوابط حوزه فرهنگ تابعیت کامل داشته باشند. وی افزود: اگر قوانین در حوزه مسائل فرهنگی و تولید محصولات در این حوزه وجود دارد باید نظارت کافی بر حسن اجرای آن صورت پذیرد تا ما شاهد تولید محصولات فرهنگی با کیفیت متناسب با ارزش‌های دینی و ملی‌مان باشیم. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: اگر هم آیین نامه‌ها و قوانین در حوزه تولید محصولات فرهنگی کافی نیست باید آیین نامه‌ها و ضوابط مورد نیاز این حوزه تهیه و تدوین و برای اجرا ابلاغ شود. منتظری خاطرنشان کرد: مجلس آمادگی دارد تا در صورت وجود خلأهای قانونی در حوزه تولید محصولات فرهنگی و پلتفرم‌ها نسبت به قانون گذاری در این حوزه اقدام کند. وی افزود: من اطلاع ندارم که قوانین در حوزه تولید محصولات فرهنگی کافی است یا ناقص است یا ما در این حوزه قانونی داریم یا نداریم، اما اگر قانون هست باید اجرا شود، والا باید قانون گذاری صورت گیرد.
 
روایت کیهان از فحاشی به برخی سینماگران حاضر در جشنواره
کیهان نوشت: علنی با فیلمسازان و عوامل دیگر مانند بازیگران تماس گرفته می‌شد و آن‌ها را از ادامه تولید یا بازی در فیلم‌ها، ابتدا نهی کرده و در صورت اینکه فیلمساز یا بازیگر و یا یکی از عوامل فنی فیلم که با او تماس گرفته شده بود، نهی فوق را برنمی‌تابید و به دلائل مختلف کار خود را ادامه می‌داد، مورد تهدید قرار گرفته و بعضا با فحش و بد و بیراه و ناسزا ـ که از ویژگی‌های حیرت‌آور و تاسف‌بار التهابات اخیر بود ـ مورد آزار و اذیت قرار می‌گرفت تا آن که از انجام کار در پروژه‌های ساخت فیلم، خودداری کند و یا انصراف دهد.
 
روزنامه جمهوری اسلامی: دوام نظام به عملکرد مسئولین وابسته است
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: رقیب را باید در داخل جستجو کرد؛ آن هم نه در میان مردم، بلکه در درون خود نظام. دوام نظام جمهوری اسلامی به عملکرد مسئولین نظام به ویژه رفتارشان با مردم وابسته است. این، یک نظام پدید آمده توسط مردم است و همانطور که مردم آن را به وجود آورده‌اند، تداوم آن نیز فقط با خواست و اراده مردم ممکن خواهد بود. این نظام حکومتی تا زمانی که محبوب قلوب مردم باشد، هیچ دشمنی با هیچ قدرتی نخواهد توانست به آن کوچک‌ترین ضربه‌ای وارد کند. مرگ یک نظام مردمی زمانی فرا می‌رسد که از مردم جدا شود و مردم هیچ احساس تعلق خاطری به آن نداشته باشند.
 
حسین یزدی، روزنامه نگار به یک سال حبس تعزیری محکوم شد
مدیرمسئول سایت مبین ۲۴ و کانال خبری ایران تایمز، به یک سال حبس تعزیری، دو سال ابطال گذرنامه و ممنوعیت خروج از کشور، همچنین الزام به شرکت در دوره مدیریت رفتار و مهارت دانش محکوم شد. حسین محمدی یزدی مدیر مسئول سایت مبین ۲۴ و کانال خبری ایران تایمز که از تاریخ ۱۴ آذرماه ۱۴۰۱ در زندان مرکزی دستگرد اصفهان بازداشت شده، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب اصفهان به یک سال حبس تعزیری، دو سال ابطال گذرنامه و ممنوعیت خروج از کشور، همچنین الزام به شرکت در دوره مدیریت رفتار و مهارت دانش محکوم شد. بنا بر این گزارش؛ وی پس از گذشت بیش از دو ماه بازداشت در انفرادی و بند امنیتی، با آزادی وی به قید وثیقه نیز موافقت نشد.
 
نماینده مجلس: طرح شفافیت قوای سه‌گانه به احتمال قوی به مجمع تشخیص مصلحت نظام خواهد رفت
کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها تاکید کرد: با توجه به ایراداتی که شورای نگهبان به طرح شفافیت قوای سه‌گانه وارد دانسته است و پافشاری مجلس بر مصوبه خود به احتمال قوی این طرح به مجمع تشخیص مصلحت نظام خواهد رفت و سرانجام آن بستگی به نظر مجمع خواهد داشت. محمدصالح جوکار با اشاره به آخرین وضعیت طرح شفافیت قوای سه گانه، دستگاه‌های اجرایی و سایر دستگاه ها، بیان کرد: تاکنون طرح شفافیت قوای سه گانه چندین بار بین مجلس و شورای نگهبان رفت و آمد داشته است. یک سری ایراداتی را شورای نگهبان به این طرح وارد دانسته است. در آخرین نوبت مجلس بر نظر خود پیرامون این طرح پافشاری و در ادامه اظهار کرد: برای آخرین بار این موضوع در جلسه هفته جاری کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها بررسی خواهد شد و به احتمال قوی با پافشاری مجلس موارد مورد اختلاف به مجمع تشخیص مصلحت نظام خواهد رفت. نماینده مردم یزد در مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا تا پایان سال جاری این طرح به سرانجام خواهد رسید، بیان کرد: اگر در جلسه کمیسیون موارد اختلافی مرتفع شود، شفافیت قوای سه گانه به زودی به سرانجام خواهد رسید، اما اگر به مجمع تشخیص برود بستگی به نظر مجمع دارد.
 
تعریف قالیباف از مستضعف
رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره) گفت: امروز رهروان امام کسانی هستند که از محرومین و مستضعفین حمایت می‌کنند. رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دهه‌ فجر با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره)، ضمن قرائت فاتحه، با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و شهدا تجدید میثاق کردند. در این مراسم که حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی رئیس تولیت آستان امام خمینی (ره) نیز حضور داشت، اعضای هیات دولت با اهدای تاج گل و قرائت فاتحه، یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را گرامی داشتند. رییس مجلس شورای اسلامی در این مراسم با تاکید بر اینکه امروز رهروان امام کسانی هستند که از محرومین و مستضعفین حمایت می‌کنند، گفت: وقتی از مستضعف نام می‌بریم، کسی است که استعداد و ظرفیت دارد، اما استبداد و استکبار اجازه بروز آن استعداد را به او نمی‌دهد.
 
ادامه مسمومیت سریالی در مدارس قم
دانش آموزان چهار مدرسه در قم امروز شانزدهم بهمن‌ماه بر اثر استنشاق گازی نامشخص مسموم شدند. با اعلام صداوسیمای جمهوری اسلامی و بر اساس تحقق میدانی، برخی از دانش آموزان چهار مدرسه دیگر در قم امروز شانزدهم بهمن‌ماه بر اثر استنشاق گازی نامشخص مسموم شدند. این حادثه در مدارس قرائتی پردیسان، میثم در منطقه سالاریه و دو مدرسه طا‌ها و امامی رخ داد. از این تعداد سه مدارس دخترانه و یک مدرسه پسرانه است. گفتنی است، دوازدهم بهمن ماه هفت دانش آموز و یک معلم مدرسه بلقیس برقعی قم دچار مسمویت شدند. لازم به ذکر است، هنوز هیچ توضیح رسمی درباره علت واقعی این حادثه مسمومیت با گاز سمی در مدارس دخترانه قم داده نشده است.
 
واکنش چمران به طرح جدید «اخذ عوارض از قبر‌ها در تهران»: عوارض نیست؛ بهای خدمات است
شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه آنچه در خصوص بهشت زهرا (س) مطرح شده عوارض نیست و بهای خدمات است، یادآور شد: وزارت کشور این بها را برای کل کشور اعلام کرده و بهشت زهرا (س) یکی از مواردی است که بهای خدمات دریافت می‌کند و موقع دفن افراد این بها دریافت می‌شود. وی تاکید کرد: این مبلغ عوارض نیست و مربوط به پیش از دفن است و پس از آن به این بستگی دارد که خدمات بخواهند یا خیر؟
 
ضوابط انتخاب اصلح در گزینش آموزش و پرورش چیست؟
«سید امیرمحمد خرازانی» نماینده وزیر در گزینش و دبیر هیات مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگویی و در واکنش به ردصلاحیت برخی معلم‌ها در گزینش گفت: گزینش، آیین‌نامه اجرایی دارد و در آنجا ضوابط انتخاب اصلح تعیین شده است همچنین مشاغل آموزشی جزو مشاغل خاص و حساس تعریف شده‌اند و از این روی، انتخاب اصلح برای آن‌ها مطرح است؛ انتخاب اصلح در موارد کثرت تقاضا یا در آزمون‌های استخدامی برای جذب معلم ملاک است.
 
ضوابط انتخاب اصلح بدین شرح است: موضع‌گیری درباره ولایت فقیه، فعالیت داوطلبانه در نهاد‌های انقلابی، فعالیت داوطلبانه در نهاد‌های مذهبی، شرکت در نماز جمعه و جماعت، شرکت در راهپیمایی، انتخاب پوشش چادر (البته این بدان معنا نیست، اگر فردی پوشش چادر نداشت رد گزینش می‌شود بلکه امتیاز آن‌ها کمتر خواهد شد)، تقید به رعایت پوشش اسلامی و انتخاب دوستان مناسب، کسب رتبه‌های علمی، مذهبی و فرهنگی مناطق محروم. اگر امتیاز کسب شده توسط فردی کمتر از ۵۶ باشد، او دارای شرایط انتخاب اصلح نیست همچنین تا زمانی که وضعیت استخدام معلمان رسمی قطعی نشده است، گزینش اجازه ورود به پرونده آن‌ها را دارد؛ اما پس از تبدیل وضعیت استخدامی به رسمی قطعی، دیگر اجازه ورود نداریم، مگر در شرایط خاص مانند تغییر سمت یا مأمور شدن به خارج از کشور.
 
احمد خاتمی: چرا وقتی محارب اعدام می‌شود، سر و صدا به راه می‌اندازند؟
سید احمد خاتمی عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری گفت: بسیاری از اغتشاشگران چند عنوان فقهی داشتند، محارب، باقی، مفسد فی الارض و قاتل و آنگاه وقت اجرای حکم خدا می‌شود، اما در مورد این احکام بمباران انتقاد بود، البته انتقاد آزاد است، ولی چرا وقتی محارب اعدام می‌شود سر و صدا به راه می‌اندازند، شهیدان عجمیان و آرمان را ده‌ها نفر محاصره کرده بودند و با زجر کشتند.
 
سید حسن خمینی: اگر فقری که احساس کنیم ناشی ظلم باشد، به پرخاشگری می‌انجامد
سید حسن خمینی گفت: بی تردید انقلاب اسلامی مردم ایران، انقلاب محرومین و مستضعفین بوده است. استضعاف به معنای فقر نیست؛ استضعاف فقر ناشی از ظلم است. اگر من فقر را معلول حرکات خودم بدانم پرخاشگر نمی‌شوم، ولی فقری که احساس کنم ظلم است، به پرخاشگری می‌انجامد.
 
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴۷
در انتظار بررسی: ۱۹
انتشار یافته: ۷۸
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
جناب وزیر آموزش و پرورش آیا چادری بودن و فعالیت در نهادهای انقلابی و.... نشون دهنده ی توان و تخصص فرد برای معلمی هست؟؟؟؟
شرایط امروز آموزش و پرورش نتیجه ی این نگاه هست
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
واقعا اقتصاد ایران جهان را شگفت زده کرده است قیمت اونس جهانی طلا سه دلار افزایش میابد طلا در ایران گرمی 140 تومان گران میشود روز بعد اونس جهانی طلا شصت دلار ارزان میشود ولی طلا در بازار ایران فقط صد تومان کاهش میابد این یعنی حمایت همه جانبه از بازار ، مطلبی که نشان میدهد سیاسیون کلان کشور همه خود از اصلی ترین سرمایه گذاران طلا و دلار هستند
پیروز
|
Canada
|
۲۳:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
صحبتهای مهندس موسوی را در بیانیه اخیر یکبار دیگر با با دقت مرور کنیم. آیا در جایی موردی بر ضد مردم دیدیم ؟
پاسخ ها
احمدزاده
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
اینم مثل بقیه شونه
صمصام
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
فقط اعدام
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
واقعا این زندکی کثیف ارزش زنده بودن رو نداره
بورس ویران شد
سرمایه آم نابود شد
تورم کمرم را شکست
شرمنده زن و بچه هستم
پاسخ ها
زینال بندری
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
درود بر شما
بورس همیشه بالا و پائین دارد یا باید حرفه ایی باشی و دیدگاه کوتاه مدت و میان مدت داشته باشی و به محض سود آوری مناسب در حد ۲۵ الی ۵۰ درصد سئو سود کنی و منتظر ریزش دست کم ۲۰ درصدی باشی و مجددا خرید کنی
یا اینکه پولی داشته باشی که دست کم ۲ سال نیاز به ِن نداشته باشی و صنایع مادر خریداری کنی و مطمئن باش بعد از دو سال دو برابر تورم سود خواهی کرد
من از دو ماه قبل که مجددا وارد بورس شده بودم یک هفته قبل همه سهامم را با ۶۵ درصد سود فروختم و دیروز و امروز مجددا همان سهام را با ۲۵ درصد پایین تر خریدم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
سختی با سید حسن خمینی
متاسفانه در کشور گوش شنوایی وجود نداره ،
سرمایه مردم تو بورس به فنا رفت ،
مردم وارد دلالی و کلاه گذاشتن سر هم شدن
پول ملی بی ارزش ترین پول جهان شده
پوست یه عده...
پس خواهشن توصیه نکید که بانیان اصلا توجهی به نظرات مردم ندادن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
به داد بورسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس برس رییسی ؟ خدا این چه بدبختی است که ما رو گرفتار کردی
خدایا نجات مون بده
خدایا به فریادمان برس که فریاد رسی نیست
خدایا عجب صبری داری
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
جناب چمران بفرمائید که بعد از دفن چه خدماتی به مرده داده خواهد شد ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
گردش هفتگی و ایجاد برنامه های مفرح برای اهل قبور!!
ناشناس
| United States of America |
۱۳:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
دولت و دلتمردان با هزینه تراشی های عجیب و من در آوردی یک ریال هم ته جیب ملت نمیگذارند بماند
ناشناس
| United States of America |
۱۵:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
روزی سه وعده غذا صبحانه نهار شام وهر دوسال یک بار زیارت عتبات واسفاده از پلاژهای محمود اباد
مصطفی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
مخارج بازدید دانش آموزان از بهشت زهرا به پیشنهاد آقای ذاکانی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
خسته شدم از این زندگی
رییسی اصلا حلالت نمیکنم ، حیف اون امیدی که به تو بستم ، فکر میکردم که چون از نیروهای مورد اعتماد نظام هستی و کلیه قوا با هم هستین ، برای رفع مشکلات مردم گام برمی‌دارید ننگ براین زندگی که فقط داریم عقبگرد میکنیم .
پاسخ ها
صمصام
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
به به چه امیدی چه ناشناس خوشخیالی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
خدا رو شکر می کنیم که مملکت گل و بلبل است!!!زیاده عرضی نیست.
پاسخ ها
صمصام
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
دم شما و ما هم گرم
زینال بندری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
اگر در ۶۰ روز آینده در زمینه برجام گشایش اساسی اتفاق نیفتد کشور از لحاظ اقتصادی و تورم عملا ورشکست خواهد شد و تورم ونزوئلایی و زیمبابوه ایی گریبان کشور را خواهد گرفت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
واقعا این اخبار مال ایرانه؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
خبرنگاران اگر در کشور آزاد نباشند، آنوقت خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی می شود ، اگر خبرنگار نتواند حرفش را بزند و بترسد انوقت کی می خواهد از وضعیت زلزله زدگان به مردم اطلاع رسانی کند؟؟ کی می تواند بفهمد انجا چه خبر است و چرا مردم از سرمازدگی می میرند؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
ممنوع الخروجی مجازاته؟؟مگه موندن تو مملکت،زوریه؟؟؟خدایا فقط خودتو شکر!
محسن
|
Belgium
|
۲۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
می بخشید می شود لطف کنید بگوٸید چه خدماتی به مرده ها می دهید که می خواهید خدمات بگیرید؟لطف کنید از همین زنده ها که مالیات می گیرید خدمات بدهید مرده ها پیش کش؟دفعه بعد حتما می خواهید عوارص بهشت را بکیرید؟عجب روزی افتاده این دولت؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
مرگ از رگ گردن به ما نزدیک تر است البته نه برای مسئولین؟؟
سرعت مرگ و میر در کشور در طی یکسال اخیر ۸۷ برابر شده ، زنگ خطر جدی به صدا درآمده،پیری زود رس جامعه ، سکته ها ، سرطان های ناشناخته ناشی از استرس ، سونامی وار قربانی میگیره ، البته برای امثال رییسی مهم نیست او فقط نور پیشرفت جامعه رو میبنه درست مثل هاله نور محمود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
میرحسین جنگ را و کشور را در زمان جنگ با کمترین بودجه و تورم اداره کرد.
غلام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
همه باید بسیج بشیم منابع رو باید جمع آوری کنیم سال آینده به جنگ روسیه بپیوندیم باید اروپا رو تصاحب کنیم بعد از اون به کمک بالن های چین وارد امریکا بشیم و کار رو تمام کنیم این استراتژی عالیه
پاسخ ها
صمصام
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
حرفت حسابه روی منم حساب کن
ناشناس
|
Canada
|
۰۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
این تورم ترکیه از زمین تا اسمان با تورم های مخرب متفاوت هست. در همین ماهها ترکیه بصورت واقعی رشد دو رقمی دارد که علت ان هجوم توریستها از تمام دنیا و البته از ایران به ترکیه هست که بشدت اقتصاد ترکیه را رونق داده و سبب بالا رفتن درامد واقعی مردم و صاحبان هتلها و رستورانها و بازارها شده و پیش بینی 60 میلیون توریست در ترکیه برای امسال می شود که هم در تاریخ ترکیه بی سابقه هست و هم برای اولین بار ترکیه کشور اول توریستی دنیا میشود.. تورم بد هست ولی همیشه نه. بستگی دارد که با رکود باشد یا خیر. تورم ایران رکودی است ولی تورم در ترکیه خیر. اینها خیلی مهم هست . از انطرف ترکیه نه تنها صادرات انرژی مانند ایران ندارد بلکه باید کل انرژی برای 90 میلیون نفر از جمعیت خود را وارد کند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
سخنی با فرماندهان عزیز سپاه

امروز وضعیت زندگی مردم وحشتناک است ، بحران اقتصادی ، تورم ساعتی ، گرانی دلار ، نابودی بورس ، بیکاری جوانان ، زلزله، سیل های پیش رو در سال آینده،
اینها گوشه ای کوچک از مشکلات کشور هستند ، بدون شک با فداکاری شما عزیزان اوضاع کشور درست میشه ، به شرط آنکه خود را از مردم بدانید و درد ملت رو درک کنید ، متاسفانه ۱۵۰۰ میلیارد دلار سرمایه کشور دست بیگانگان است و هر روز هر کس به هر بهانه ای داره از آن بعنوان غرامت برمی‌دارد، با این بحران سیاسی و بن بستی که کشور بخاطر روسیه درگیر آن شده اصلا به نفع ملت نیست ، مطمئن باشی همانطور که چین داره خیانت میکنه ، اگه منافع روسیه در دشمنی با ما باشه لحظه ای درنگ نمیکنه همانطور که دریای خزر از سهم ۵۰ درصدی ایران فقط ۱۱ درصد مونده ؟؟ از سال ۸۳ درگیر پرونده هسته ای شده ایم و حدود ۲۰ سال اقتصاد ویرانی درست کردیم ، دلر ۴۵۰ تومان رسیده به ۴۵ هزار تومان ، ولله قسم این اقتصاد اقتدار محسوب نمیشه؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
می دونی 1500 میلیارد دالار یعنی چی؟

مطمئنی 1500 میلیارد دلار سرمایه ما دست بیگانگان هست؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
انتخاب اصلح در آموزش و پرورش
وحید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
بجای مسئولین کشور بودم تا دیر نشده اقتصاد و سیاست کشور رو میدادم دست سید محمد خاتمی .مملکت داری دانش میخواد .با ماشاالله و ایشالله نمیشه نیازهای 85 میلیون نفر رو تامین کرد.خدا رو شاکریم که آنقدر به همون عمر داد تا ببینیم کسانی که مدعی کشورداری بودند چطور امتحان پس دادند؟!!!!الی الله ترجع الامور.
پاسخ ها
صمصام
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
آزموده را آزمودن خطاست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
خدماتی که به زنده ها ارائه میدهید چیست که حالا بابت خدمات به مردگان وجه دریافت میکنید.
ناشناس
|
Canada
|
۰۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
خود این دولت جایگاهش در میان ملت ایران کجاست و از چه درجه اهمیتی برخورداره که حالا مثلا رسانه اش باشه؟!
این دولت و رئیسش، خود گویند و خود خندند، عجب که چقدر هنرمندمد!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
دعوای زرگری بین اصولگرا و اصلاح طلب دیگر خریداری بین مردم ندارد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
همه ی مقام های ارشد اطلاح طلبان و اصولگرایان تا الان چندین بار رئیس جمهور شدن یا رئیس مجلس بودن و هیچکدوم هم نتونستن کاری واسه مردم انجام بدن و به اندازه کافی هم زمان داشتن و نشون دادن هیچ تفاوتی با هم ندارن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
سر تیتر ها را بخوانید همه چیز‌ مثل روز روشن است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
اقتصاد را به برجام گره نمی زنیم!
عوارض از قبر متوفی!!!!
واقعا در کشوری با این همه سرمایه ملی و انسانی زشته!!!
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۰۱:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
چمران وشورای شهربرای حفظ آبرودرمورددسته گلی که درمورد مصوبه تاریخی گرفتن عوارض ازقبردرگذشتگان راکه از عجیب ترین مصوبات شورای شهرتهران است وقطعاًدرکتاب گینس ثبت خواهدشد چونکه نمیخواهند بعهده بگیرندوقتی متوجه شدندچه آشی بدستور شهردارتهران پخته انداکنون آنرا بگردن وزارت کشورکه قانوناً دراین اموربعدازایجادشوراهای شهر وظیفه اعمال نظرندارد انداخته اند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
زندانها جای این خیل عظیم از بازداشتی ها را دارد؟
ناشناس
|
United States of America
|
۰۲:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
اعتماد به نفس مردم در حد خوبى أست اقاى عبدى
انجوري كه روشن است از روان مردم را اگاه نيستيد
ان طور كه بر ميايد اعتماد نفس شما تبخير شده است
ناشناس
|
United States of America
|
۰۲:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
مردم از موسوى و عبدى عبور كرده اند
ناشناس
|
Romania
|
۰۳:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
چقدر مستضعف داریم
محسن
|
Belgium
|
۰۴:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
یکی از خدمات دولت به مردگان این است که ملا ها در بهشت های سرتاسر ایران ماه یکبار بر سر قبر ها بصورت رایگان چند ایه قران می خوانند؟دوم اگر صاحب فبر ها بخواهند ماه یک دفعه سنگ قبرها شستشو میدهند خوب اینها همش خدمات است که دولت انجام میداده ولی از این به بعد باید عوارض بدهید ؟مجانی نیست؟
عباس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
اقلا روری ده مقاله و تذکر و نظر کارشناسی و ... در خصوص اهمیت حیاتی اعتماد به نفس اجتماعی، سرمایه اعتماد اجتماعی، شفاف سازی، عدالت اجتماعی، فقر و غنا و ... در جراید و شبکه های اجتماعی نوشته می شود ولی دریغ از یک گوش شنوا ولی گاه اقداماتی بدست افرادی انجام می شود که انسان تعجب می کند که چطور این تصمیمات اتخاذ و امضا شده است؟ نمونه همین سودمند سازی اموال دولت. افلا یتدبرون؟
مسعود رجایی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
تعریف فقیر و مستضعف معلوم و مشخصه، بجای سخنرانی آمار بدهید از کارهای کرده نکرده،
ناشناس
|
Canada
|
۰۵:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
اخذ عوارض از قبور !!!
کم کم باید بخاطر نفس کشیدن هم عوارض بدیم !!!
ناشناس
|
Canada
|
۰۵:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
همه اسم دارند جریان فتنه از اغتشاشات حمایت کرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
اگر هم کاهش اعتماد به نفس وجود داشته باشه سهم قلم‌های امثال آقای عبدی در این ماجرا خییلی بالاست.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
موسوی برخلاف خیلی هیچ وقت برای خودش هیچی نخواست. زمانی که کشور در بحبوحه جنگ بود کشور رو هدایت کرد ووقتی که به دوران آرامش رسید و جنگ تمام شد از سیاست خداحافظی کرد و تدریس در دانشگاه رو برگزید و در سال 88 دوباره برای ورود به سیاست پا پیش گذاشت چون می دونست کشور رو خطربزرکی تهدید می کنه خطری مثل احمدی نژاد . آدم روان پریشی که ما از دوره ریاست جمهوری او دیگر روی آرامش رو به خود ندیدیم.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
با هیچ اقدامی نمی توان کسی را که در دل ملت جا گرفته است حذف کرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
"الناز محمدی، روزنامه نگار بازداشت شد" تابناک علت بازداشت چه بوده است؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
"حسین یزدی، روزنامه نگار به یک سال حبس تعزیری محکوم شد" علت بازداشت را هم بفرمایید؟
ناشناس
|
United States of America
|
۰۶:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
احتمالا گاز گرفتگی Co بخاری۔ ومناسب نبودن دودکش۔
منوچهر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
"تعریف قالیباف از مستضعف" اکثریت به اتفاق مردم ما در کشورمان زیر خط فقر و مستضعف هستند و این به خاطر عدم اجرای احکام اسلامی و نبود اقتصاد اسلامی در کشور است،
ناشناس
|
United States of America
|
۰۷:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
"اکنون و با پایان ناامنی و عدم همراهی مردم با توطئه اخیر اظهارات جدیدی را مطرح کرده است"

پایان کدام ناامنی؟ اقتصادی؟ محیط زیستی؟ اجتماعی ؟ سیاسی؟
منوچهر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
"سید حسن خمینی: اگر فقری که احساس کنیم ناشی ظلم باشد، به پرخاشگری می‌انجامد" بسیار واضح است که فقر مردم ناشی از ظلم اقتصادی است که بر مردم تحمیل شده است و این ظلم سال به سال افزایش می یابد.
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
وقتی رزومه وزیر آموزش و پرورش، پیاده روی اربعین باشه، ملاک انتخاب معلم، سواد و تخصص نمیشه!!!
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
سلام تابی
لطفا در رابطه با سوال نظر سنجی یک گزینه هیچکدام هو اضافه نمایید .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
امکانش هست سیاسیون برای مدتی حرف نزنند و مردم را برای مدتی آرام بگذارند؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
این باغی که سیداحمد خاتمی گفته از ماده بغی است و یک عنوان قضایی است و باقی اشتباه است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
چمران جان خودت هم دیر یا زود باید بری زیر سنگ قبر پس عوارض جوری تعیین کن که به جیب ورثه زیاد فشار نیاد
262
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
جالبه هر روز خبری تازه
سخنگوی دولت ازمداوا در بیمارستانهای دولتی بصورت رایگان خبر میدهد. و شهردار تهران از گرفتن عوارض از دفن شدگان !!!!
تعجبم اینها به مرده ها رحم نمی کنند میخواهند به زنده ها خدمات مجانی بدهند.!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
عوارض یا هزینه نگهداری ، تحمیل هزینه به مردم است و قبلا بدون این هزینه ها جریان امور به صورت روان چرخیده است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
آقای عبدی سلام
،اعتماد بنفس اگر موجب پیشرفت نشود نام دیگر آن خود بزرگ بینی و توهم است
و من با توجه به نتایج حاصله از عملکرد شما و دوستان و همچنین جناح مخالف شما ،
کلمه را مناسب تر می بینم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
اقای چمران توجیه نکنید بعد از مرگ چه خدماتی ارایه میدهید که باید هزینه ان را دریافت کنید ضمنا این همه عوارض ومالیات که از مردم دریافت میکنید صرف چه اموری میشود......................
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
سلام. یعنی بعد از 44 سال هنوز هم آن تعریف اول انقلاب از مستضعف و محروم باقی است
دوم: باغی به غین درست است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
به نظر می رسد که میرحسین موسوی باید محاکمه شود. گویا حصر خانگی اثری نداشته است. البته حمایت سردسته اغتشاشگران 88 از آن ها در 1401 خیلی عجیب نیست. روز قیامت جزای کارهایش را می بیند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
شما در روز قیامت به فکر خودت و هم مسلک هایت باش
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
"فحش و بد و بیراه و ناسزا ـ که از ویژگی‌های حیرت‌آور و تاسف‌بار التهابات اخیر بود ـ"
تو سالهاست که داري ناسزا مي گي تهمت مي زني و قضاوت مي کني. از چي حيرت کردي؟
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
موسوی ار مبتکرین کوپن و حجاب اجباری و اقتصاد کاملا دولتی در کشور بودند ، کاش بجای جبران سکوت کنند .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
آقای چمران!!!!!!!!!!! لطفا بابت مازوتی که می سوزانند و سالی 25 تا 40 هزار مرگ ایجاد میکنند هم باید مالیات بگیرید لطفا خجالت و تعارف را کنار گذاشته و مجوز مالیات استفاده از هوای آلوده را هم بدهید!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
درودوسلام برملت شریف ویکتاپرست وآزاده ایران اسلامی وسلام برجمهوری اسلامی ایران قوی .
حمید کرمی کارشناس اقتصاد وکارشناس ارشد مدیریت
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
در زمان دفن هزینه ها برآورد می شود وگرفته می شود .وبعد از آن معنی ندارد .مگر اینکه بگویید برای اموات هر روز فاتحه می خوانیم ویا هر روز بر روی قبرها آب می پاشیم وصبح نان بربری می خریم وتحویل می دهیم
به جان خودم خجالت هم چیز خوبی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
جالبه در ضوابط انتخاب اصلح در گزینش آموزش و پرورش هیچ نکته ای در خصوص صلاحیت علمی و صلاحیت روانشناسی وجود نداره؟
با ملاک قراردادن این معیارها در انتخاب آموزگاران وضعیتی بهتر از این هم نباید داشته باشیم آینده هم که معلوم است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
باغی نه باقی
ناشناس
|
Singapore
|
۱۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
چقدر تاسف خوردم که شخصی مثل آقای موسوی میاد از شعار تبعیض آمیز، سطحی و مبهم «زن، زندگی، آزادی» تجلیل میکنه. واقعا چرا انقدر سطح فکری جامعه ما پایین اومده؟ شاید این شعار از نظر ادبیات و زیبایی شناسی جالب باشه ولی از نظر شعار سیاسی بسیار مشکل داره.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # دعای روز اول رمضان # احمد سمیعی گیلانی
آخرین اخبار