بازدید 2311

طوفان یخ هزاران پرواز را در جنوب آمریکا زمین‌گیر کرد

بر اساس آمار سایت‌های ردیابی پرواز آنلاین، به دلیل طوفان زمستانی که از مرز آمریکا و مکزیک تا ویرجینیای غربی را درگیر خود کرده است، تقریباً ۱۲۰۰ پرواز لغو شده است و ۱۶۰۰ پرواز دیگر با تاخیر مواجه شده‌اند.
کد خبر: ۱۱۶۲۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۲ 01 February 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از اسپوتنیک، طوفان عظیم زمستانی در آغاز دومین ماه میلادی، تگزاس آمریکا را فلج کرد زیرا سیستم الکتریکی این ایالت زیر بار برف و تقاضای بالای برق از کار افتاده است با این حال مقامات ایالتی و تامین کنندگان برق تلاش می‌کنند تگزاسی‌ها را متقاعد کنند که مشکلات برطرف شده‌اند.

طوفان زمستانی بار دیگر هزاران پرواز را در آمریکا لغو کرد یا به تعویق انداخت. بیشتر مشکلات در تگزاس متمرکز شده است، اما گمان می‌رود مشکلاتی مشابه روز سه‌شنبه در سراسر جنوب آمریکا بروز پیدا کند.

این سامانه آب و هوایی مقادیر زیادی یخ، برفک و باران یخ‌زده را به دشت‌های بزرگ و جنوب آپالاشیا آورده است و سفرهای زمینی و هوایی را در آمریکا فلج کرده است. تگرگ این روزها به مشکل عمده آمریکایی‌ها بدل شده و خسارت‌های زیادی به آنان وارد کرده است.

به گفته هواشناسان، این طوفان با هوای سردی که از کانادا به سمت جنوب حرکت می‌کند، تقویت می‌شود که با حرکت توده هوا به سمت شرق از تگزاس به سمت کوه‌های آپالاچی، موج دوم ویرانگر طوفان‌ها را به همراه خواهد داشت.

این تأخیرها پس از یک ماه مشکل در سفرهای هوایی آمریکا رخ می‌دهد که ابتدا به دلیل طوفان زمستانی دیگری در اواخر ماه گذشته در همین منطقه رخ داد. سپس به دلیل نقص و از کار افتادن نرم افزار مدیریت پرواز آمریکا، پروازهای زیادی کنسل شدند.

مسئولان ابتدا خرابکاران خارجی را مقصر دانستند اما بعدا کشف شد خطای انسانی کارکنان آمریکایی عامل ماجرا بوده است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه