بازدید 14754
گفت‌وگوی تلویزیونی رییس جمهور با مردم:

دولت در تلاش است سفره مردم متأثر از نوسان دلار نباشد / آنچه باعث رنج مردم می‌شود، ما را هم می‌رنجاند / راهکار معضل بی‌حجابی، اجتماعی است نه سیاسی و امنیتی

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در این سال‌ها سفره مردم «دلاریزه» شده است، تأکید کرد: آنچه باعث رنج مردم می‌شود، ما را هم می‌رنجاند و برنامه دولت برقراری ثبات در سفره مردم است، به‌ طوری که با نوسان دلار دچار تغییر قیمت نشود.
کد خبر: ۱۱۶۲۱۲۲
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۸ 31 January 2023

دولت در تلاش است سفره مردم متأثر از نوسان دلار نباشد/آنچه باعث رنج مردم می‌شود ما را هم می‌رنجاند

تابناک - «سید ابراهیم رئیسی» سه‌شنبه شب و در آستانه چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی، با تبریک ایام الله دهه فجر گفت: امام راحل یک شخصیت الهی و انقلابی و شاید الهی‌ترین و انقلابی‌ترین چهره بود که هویت ملی و دینی را احیا کردند.

رئیس‌جمهور افزود: گفتمان امام راحل و رهبری؛ عدالت خواهی، استقلال، آزادی و ستیز با فساد است و آنچه ما از شخصیت و سیره امام داریم آن است که ایشان به پیشرفت کشور در پرتو عدالت اجتماعی می‌اندیشید؛ این گفتمان، همان است که دولت ما دنبال می‌کند.

آنچه باعث رنج مردم می‌شود، ما را هم می‌رنجاند

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش درباره راهکار ارائه شده برای ثبات اقتصادی گفت: آنچه دولت و من روزانه دنبال می‌کنیم، این است که ثبات در سفره مردم برقرار شود و معتقدیم این نوسات به نفع هیچکس نیست و این خواست مردم است.

وی ادامه داد: قیمت کالایی که افزایش می‌یابد قبل از هر کس ما رنج می‌دهد؛ بنابراین، نسبت به آن بی‌اطلاع نیستیم و آنچه باعث رنج مردم می‌شود، ما را هم می‌رنجاند.

شمار جان‌باختگان کرونا را به صفر و تورم را از ۶۰ به ۴۰ درصد رساندیم

رئیس جمهور به مساله گرانی و افزایش قیمت اجناس از جمله مواد غذایی در ماه های اخیر اشاره کرد و گفت: معیشت یکی از مسائل محوری و مهم دولت است. هفتصد خانوار به دلیل کرونا داغدار می‌شدند؛ اما با روی کار آمدن دولت سیزدهم شرایط متفاوت شد و تلفات به صفر رسید. با کسری بودجه مواجه بودیم که با افزایش درآمد واقعی بدون چاپ پول و استقراض از بانک مرکزی، تلاش کردیم شرایط را تغییر دهیم.

رئیسی با بیان اینکه شرایط با اقدامات دولت برای کنترل تورم کاملاً متفاوت شد، تصریح کرد: تلاش شد هم تورم ‌و هم گرانی‌ها مهار شود؛ به نحوی که تورم از ۵۹/۳ در ابتدای تحویل دولت، به ۴۰ درصد رسید و ۲۰ درصد کاهش پیدا کرد.

دولت در تلاش است سفره مردم متأثر از نوسان دلار نباشد

رئیس‌جمهور ادامه داد: در زمینه کنترل تورم ما با مشکلات جهانی و منطقه‌ای مواجه شدیم، با توجه به الزام قانونی برای عادلانه سازی یارانه‌ها و حذف ارز۴۲۰۰ تومانی، وضعیت تورمی ناشی از اصلاح اقتصادی، مشکلاتی ایجاد کرد که تلاش شد با پرداخت یارانه‌ها این وضعیت تا حدودی جبران و ثبات اقتصادی ایجاد شود.

رئیسی افزود: همواره این تلاش بوده است که با بخش‌های مختلف فعال، ستاد تنظیم بازار به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور و ستاد تنظیم بازار استان‌ها، بازار تنظیم شود.

انتظارات تورمی در قیمت‌گذاری دلار تأثیر دارد

رئیس دولت سیزدهم با اشاره به دلایل گوناگون افزایش نرخ دلار گفت: همچنانکه اغتشاشات کسب و کار مردم را دچار مشکل کرد و به بازار علامت بد و نااطمینانی داد، حتماً در نرخ دلار هم تأثیر داشت و این از عوامل مؤثر در افزایش نرخ دلار است. بدون تردید، انتظارات تورمی در قیمت‌گذاری دلار تأثیر دارد. ما ذخایر ارزی قابل اطمینان و فروش نفت خوبی داریم و هیچ نگرانی نداریم.

رئیسی گفت: گاهی چند درصد ارزی که در بازار آزاد معامله می‌شود، بر بیش از ۹۰ درصد که در بازار نیمایی معامله می‌شود، سایه می‌اندازد. می‌خواهیم قیمت بازار آزاد را مدیریت کنیم تا با قیمت بازار نیمایی برسد؛ اما همه تولیدکنندگان موظف هستند منابع ارزی خود را از بانک مرکزی تأمین کنند و با کنترل، قیمت ارز بانک مرکزی غالب می‌شود و قیمت‌های بازار آزاد کنار می‌روند.

وی قیمت ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان را ملاک ارز نیمایی قرار داد و گفت: با این ارز ۶۴ درصد افزایش واردات داشته ایم و بیش از ۹۰ درصد کار صادرات و واردات با ارز نیمایی انجام می‌شود. اگر تجارت همه با این قیمت انجام شود، ثبات قیمت‌ها ایجاد می‌شود.

نداشتن کسری بودجه از اقدامات بزرگ دولت است

رئیسی در بخش دیگری از گفت و گوی خود با مردم درباره تاثیر نرخ ارز در سفره مردم، گفت: روزی که دولت را تحویل گرفتم و هنوز کابینه جدید تشکیل نشده بود، اواخر مرداد ۱۴۰۰ در نشست هیات دولت با وزیران دولت قبل گفتم که حقوق مردادماه را از کجا باید پرداخت کنیم؟ از آن روز تا الان حتی یک روز پرداخت حقوق دستمزدها و یارانه‌ها به تعویق نیفتاده است. تعرفه گذاری خدمات پرستاری که سال‌ها معطل مانده بود در این دولت انجام شد.

رئیس‌جمهور گفت: در سال گذشته ۴۸۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه اعلام شد و امسال تعارضی بین منابع و مصارف بوجود نیامد و تاکنون به نحوی مدیریت شده که با کسری بودجه روبرو نشویم. البته بودجه‌ریزی ایرادهایی دارد که باید در آن تحول ایجاد شود. دولت در این مدت تلاش کرد تا کسری بودجه نداشته باشد و با توجه به افزایش هزینه‌ها این اقدام بزرگی از سوی دولت سیزدهم است.

رئیسی افزود: امروز رشد اقتصادی بیش از ۳ درصد، رشد سرمایه ثابت حدود ۴ درصد، رشد تولید بیش از ۶ درصد و رشد ابزار تولید بیش از ۵ درصد است. در دولت سیزدهم آمار بیکاری ۷ دهم درصد کاهش یافته که نشانه‌های خوبی است.

وی افزود: نکته مهم این که در راستای سیاست دولت در حذف فقر مطلق و کاهش فاصله طبقاتی میان مردم و جامعه، شرایط اقلامی که اشاره کردید و بعضی از اقلام دیگر که شاهد نوسان آنها هستیم، برای مردم و دولت قابل قبول باشد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: این نوسانات علت‌هایی دارد که برای ستاد تنظیم بازار و بخش‌های مختلف شناسایی شده و در حال پیگیری است. در اقلام دیگر هم تلاش دولت این است به ثباتی برسد که با توجه به دلاریزه شدن برخی اقلام، سفره مردم که در این سال‌ها به دلار گره خورده، به نحوی مدیریت شود که تغییر کند.

وی درباره از بین بردن وابستگی دلار گفت: سیاست دولت این است که آنچه در سفره مردم است، از ثبات برخوردار شود که به هیچ عنوان با تغییر قیمت دلار، دچار نوسان نشود.

رئیسی درباره افزایش نرخ دلار با وجود توفیقات دولت سیزدهم در فروش نفت، تصریح کرد: افزایش قیمت ارز دلایل مختلفی دارد ولی یکی از مسائلی که باید به آن اشاره کرد، انتظارات تورمی پیش آمده است؛ همچنان که موضوع اغتشاشات، کسب‌وکار مردم و مدارس را دچار اختلال کرد و علامت‌های ناخوشایند و عدم اطمینان را به بازار داد که حتماً در قیمت دلار تأثیر داشت و به بازار و مردم القای بی‌ثباتی کرد.

وی ادامه داد: من به مردم عزیز و فعالان اقتصادی اطمینان می‌دهم که ذخایر ارزی خوب و قابل اطمینانی داریم و ذخایر ارزی ما با توجه به فروش مناسب نفت، نگران‌ کننده نیست.

رئیس‌جمهور گفت: نکته دوم این است که کار داد و ستد و تجارت ما در بازار نیمایی با قیمت اعلام شده ۲۸۵۰۰ تومان است. دریافتی‌های ناشی از صادرات وارد این کانال می‌شود و کسانی هم که قصد استفاده دارند، از این سامانه استفاده می‌کنند.

پلتفرم‌های خارجی به بستر ناامنی در کشور تبدیل نشوند

رئیسی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره وضعیت اینترنت و محدودیت دسترسی به سکوها (پلتفرم) توضیح داد: اینترنت تبدیل به محیطِ زیستِ مردم شده است و این محیط باید آرامش بخش و تسهیل‌گر امورات مردم باشد. به وزیر ارتباطات گفتم که در اینترنت اخلالی نباشد که موجب گله ما و مردم است.

رئیس جمهور اقدامات دولت را در پوشش فیبرنوری و شبکه ملی اطلاعات را قابل سپاس دانست و گفت: تلاش شبانه روزی وزارت ارتباطات این بوده تا با برقراری خطوط ارتباطی مشکلی در اینترنت نداشته باشیم.

وی درباره محدودیت سکوهای خارجی گفت: سکوهای خارجی که در کشور ایجاد ناامنی کردند با محدودیت روبرو شدند. تا قبل از شروع اغتشاشات سکوهای خارجی در دسترس همه بود. معتقدیم همان گونه که این سکوها در کشورهای اروپایی پاسخگو هستند، باید در کشور ما نیز پاسخگو باشند و تا زمانی که پاسخگوی موارد قانونی کشور ما نباشند، محدودیت برطرف نخواهد شد.

 رئیسی گفت: وعده ای که درباره اینترنت به مردم عزیز دادم به قوت خود باقی است و نباید اخلالی در اینترنت باشد تا مردم از این فضا استفاده کنند. منتها هر سکوی که در داخل می‌خواهد کار کند نباید ایجاد ناامنی کند.

ریل‌گذاری خنثی سازی تحریم‌ها به نتیجه رسید

رئیس جمهور گفت: ریل گذاری در خنثی سازی تحریم‌ها به نتیجه رسیده و هدف‌گذاری ما درست بوده است. هدف گیری ما برای رشد ۸ درصدی در اقتصاد و گنجاندن این عدد در بودجه و برنامه هفتم است. کشور با وجود تهدیدها و تحریم‌ها، زمینه رشد اقتصادی دارد. اگر دولت به منویات رهبری و برنامه توسعه پایبند باشد، رشد اقتصادی ۸ درصدی برای ما میسر است.

رئیسی به وعده خود در ایجاد اشتغال یک میلیونی هم اشاره کرد و گفت: از آنچه وعده دادیم عقب نیستیم. حدود یک میلیون شغل را ایجاد کرده‌ایم. می‌خواهیم دولت صادق الوعد باشیم. امروز نرخ بیکاری در یازده استان کاهش داشته است.

وی گفت: دشمن می‌خواهد نفت صادر نکنیم اما می‌بیند صادر می‌شود، می‌خواهد تولید کشور متوقف شود ما ۵ درصد رشد تولید داریم؛ می‌خواهد اشتغال در کشور متوقف یا منفی شود ما امروز اعلام می‌کنیم که یک میلیون اشتغال در سال ایجاد شده است. هر چه که خواسته با اراده دولت و ملت خلافش عمل شده است.

رئیس جمهور دلیل آشوب‌های اخیر کشور را خنثی شدن تحریم‌ها دانست و گفت: شاخص‌ها نشان می‌دهد کشور در حال رشد اقتصادی است؛ بنابراین تهدید می‌کنند. آشوب و تحریم دو روی یک سکه است. فرمایش های رهبری برای ما مسئولیت آفرین است. ما فرمایش های ایشان را قابل تحقق می‌دانیم؛ بنابراین، ریل‌گذاری برای خنثی کردن تحریم‌ها درست بوده و جواب داده‌ است.

رئیس جمهور درباره تاثیر ارز در سفره مردم گفت: ارز به کالای اساسی، هزینه‌های کشور و رشد تولید تبدیل می‌شود. وقتی که رشد تولید اتفاق می‌افتد، همه کشور از آن استفاده می‌کنند. دولت وظیفه جمهور را بر عهده دارد؛ یعنی موظف است به جمهور خدمت کند؛ جمهور همان ۸۵ میلیون تن هستند نه فقط ۳-۴ میلیون کارمند.

رئیسی عنوان کرد: معتقدیم وضعیت معیشتی کارکنان باید خوب باشد. هر اقدامی که در سفره مردم تاثیر مثبت داشته باشد مورد تاکید و توجه ماست.

وی با بیان اینکه افزایش تجارت و صادرات غیرنفتی به نفع همه کشور است، گفت: ما افزایش تجارت داریم؛ سهم ما در تجارت منطقه قبلا اینقدر نبوده است. در برخی کشورهای منطقه که رفتم تبادلات تجاری ما چهار تا پنج برابر افزایش داشته است. تجارت ما منفی بوده و الان تراز تجاری ما مثبت شده و این به نفع همه کشور است.

 رئیسی مساله واحدهای تولیدی را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: متاسفانه برخی از واحدهای تولیدی تعطیل و یا بعضا نیمه تعطیل هستند و یا با همه ظرفیت کار نمی‌کنند که این موضوع همه را رنج می‌دهد؛ چرا باید این گونه باشد؟

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: بیش از ۳ هزار واحد تولیدی که تعطیل یا نیمه تعطیل بود فعال شده است. با کمک دولت و همکاری همه بخش‌ها و دستگاه‌ها از جمله قضایی، اداری، نهادهای انقلابی و از همه مهمتر خود مردم و واحدهای تولیدی بیش از سه هزار واحد تولیدی را فعال کردیم. در تمام استانها زیر نظر معاون اول یک مجموعه ای برای احیای واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل فعال شده که این کار را پرشتاب انجام می‌دهد.

فساد در هیچ کجا تحمل نخواهد شد

رئیسی بیان کرد: این نقش مهمی در اشتغال، افزایش تولید و افزایش صادرات دارد و آثار آن را هم ما کاملا دیده ایم بنابراین کار را با جدیت دنبال می‌کنیم. برخی قسمت‌ها هم با فسادهایی مواجه شده است که خدمت مردم عرض می‌کنم. شرط همکاری با بنده، داشتن روحیه ضد فساد و فسادستیزی است. فساد در هیچ کجا تحمل نخواهد شد. در ارزیابی مدیران دنبال این هستیم که چقدر فرد روحیه ضدفساد دارد، زیرا فساد، دستگاه‌ها را دچار توقف می‌کند.

رئیس جمهور گفت: در دور اول سفرها مسائل و مشکلات استان‌ها و پروژه های نیمه تمام شناسایی شد و مصوبات ضروری برای استان‌ها داشتیم. اجرایی شدن مصوبات در استان‌های مختلف متفاوت است؛ به عنوان مثال در خراسان جنوبی که رفتیم بخش قابل توجهی از مصوبات اجرایی شده است. همین جا از مردم شهر یزد قدردانی می‌کنم، چون جنبه‌های باشکوهی را خلق کردند، زیرا به دلیل شرایط کرونایی در دور اول نمی‌توانستم دیدارهای مردمی داشته باشم.

دولت نقش مباشر و تسهیل‌گر دارد

رئیسی درباره موضوع مسکن گفت: نقش دولت در موضوع ساخت مسکن، مباشر و تسهیل‌گر است؛ به این معنا که در یکجا هم زمین و هم تسهیلات می‌دهیم و هم می‌سازیم و در جای دیگر فقط زمین و تسهیلات می‌دهیم و خود فرد یا افراد یا تعاونی‌ها خودشان می‌سازند. یک بخش هم خود مالکان هستند که دولت فقط تسهیلات می‌دهد که آنها بسازند. ما در دولت با پروژه‌های نیمه تمامی مواجه بودیم که مردم از ده سال قبل چشم انتظار بودند که به سرانجام برسد. مسکنی که در شهرهای مختلف نیمه‌کاره مانده بود و مردم پول هایشان را پرداخت کرده و منتظر بودند مسکن به دستشان برسد و گاهی ۲۵درصد و گاهی ۴۰ یا ۵۰ درصد انجام شده بود.

وی افزود: یکی از کارهای دولت در یک سال و چند ماه این بوده که پروژه‌های نیمه‌تمام را در استان‌ها کلید بزند و به سامان برساند. الان هم هفتگی آماده و واگذار می‌شود. مسکنی که قبلاً بخشی از آن ایجاد شده بوده در این دولت تکمیل می‌شود.

رئیس جمهور بیان کرد: در قانون جهش تولید مسکن دولت مکلف شده است که هر سال یک میلیون مسکن ایجاد و آن را پیگیری کند. این وعده من هم در انتخابات بوده است؛ یعنی اگر من هم نباشم و هر کس دیگری در این کشور باشد اگر نیاز کشور را برآورده کند باید یک میلیون مسکن در سال ساخته شود؛ اگر نشود ما شاهد برخی از مشکلات خواهیم بود.

رئیسی یادآور شد: بنابراین وعده دولت به قوت خود باقی است. ما با کمک انبوه سازان و تعاونی‌ها و خود مردم در شهر و روستا وعده ای را که به ساخت یک میلیون مسکن داده‌ایم چه به عنوان مباشر و چه تسهیل گر این کار را دنبال می‌کنیم.

۹۰ درصد ارز کشور از طریق سامانه نیما تامین می‌شود

رئیسی اضافه کرد: در واقع بیش از ۹۰ درصد ارز کشور از طریق سامانه نیما تامین می‌شود؛ اما گاهی بازار آزاد روی این ۹۰ درصد سایه می‌اندازد و باعث افزایش نرخ ارز می‌شود. باید با برنامه و سیاست بانک مرکزی نرخ اصلی ارز به بازار نیمایی برسد.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: بازار آزاد به‌رغم همه کنترل‌ها همیشه وجود داشته است. باید بر قیمت بانک مرکزی تأکید کنیم زیرا تعیین‌کننده قیمت ارز، بانک مرکزی است. همه صادرکنندگان موظف هستند، ارز خود را از همین کانال و زیر نظر بانک مرکزی دریافت کنند.

رئیسی درباره اعتراضات گفت: اعتراضات باید شنیده شود. ما این موضوع را در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح کردیم و تصویب و اعلام شد که بتوانیم کانون‌های گفت‌وگو داشته باشیم.

آماده‌ام سخن همه را بشنوم

وی ادامه داد: به عنوان رئیس دولت این آمادگی را دارم که سخن همه را بشنوم. من با دانشجویان و دانش‌آموزان سمپادی در اردوگاه شهید باهنر گفت‌وگو داشتم. در اجتماعات، تشکل‌ها و بین بازاریان حضور داشتم و به دولتمردان هم تاکید کردم که در شورای عالی استان‌ها با نخبگان و مردم و جوانان نشست داشته باشند.

رئیس‌جمهور افزود: ما در شورای عالی فرهنگی مصوب و اعلام کردیم که اتاق‌های گفت‌وگو در کشور در دانشگاه‌ها تشکیل شود. همچنین در وزارت کشور برای شنیده شدن صدای قشرهای مختلف مردم، بخشی فعال شده است.

حجاب ضرورت دین است/ راه حل معضل بی‌حجابی، اجتماعی است نه سیاسی و امنیتی

آیت‌الله رئیسی با اشاره به موضوع حجاب گفت: حجاب یک ضرورت دین است و زنان و دختران ما در سراسر کشور، پایبند به آن هستند. کسانی هم هستند که در مساله حجاب ضعف دارند. راهکار آن هم اجتماعی است، نه سیاسی و امنیتی. دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی در این رابطه مسئولیت دارند.

رئیس‌جمهور گفت: در سراسر کشور خانم‌ها به مساله حجاب به عنوان یک قانون پایبند هستند و ما این را می‌بینیم. تعبیر رهبر انقلاب درست است که «همین کسانی که ضعف حجاب دارند؛ در دهان بدخواهان و دشمنان انقلاب اسلامی زدند و نشان دادند که پایبند به نظام و انقلاب و ارزش‌ها هستند.»

وزارت کشور موظف به اجرای قانون حجاب است

وی افزود: همه باید توجه کنند که توجه به قانون‌مداری می‌تواند امنیت و آسایش را تامین کند. نگاه به حجاب باید فرهنگی و اجتماعی باشد. مطابق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال۸۴ وزارت کشور موظف به اجرای قانون حجاب است، اما معتقدم این مسأله فرهنگی است.

گفت‌وگوی سه‌شنبه شب (یازدهم بهمن ۱۴۰۱) آیت الله رئیسی هشتمین گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس‌جمهور با مردم از زمان آغاز به کار دولت مردمی است. آخرین گفت‌وگوی تلویزیونی رئیسی با مردم ششم مهر ماه امسال بود. این برنامه مستقیم از شبکه‌های یک، خبر و رادیو سراسری پخش شد.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷۸
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۲۶۷
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
سید خودت رو ناراحت نکن، ما راضی نیستیم.
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
نمیتونم دس خودم نیست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
شما که توانایی داشتید کرونا رو به سرعت از بین ببرید یه فکری هم برای دلار بکنید
مهران
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
از روی رای دادن مردم و مسارکت اونا بفهمین از چی نارحتن .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
باعث و بانی این وضیعت خود جنابعالی هستی آقای رئیسی


واقعا چطور به خودت اجازه میدی که بهت بگن دکتر؟


اکثر وزرای شما آفتاب ندیده هستند


.از ارابه های مرگ بگیر تا جاده های درب داغون.از پیاز بگیر تا فضای مجازی


تا دیر نشده به خود آی که قیامتی هم هست هرچند دیر شده


واقعا دو روز دنیا ارزش سوگند بنام و یاد پروردگار متعال رو داره؟
دیگه جیبمون یه یقرونی نیست تو فکر گرون کردن
اجناس مباش

تابناک کلید عدالت در دستان توست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
تو کاری برای کرونا نکردی. خودش کنترل شد و نزدیک نیم میلیون نفر را کشت
آزاده
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
سید تنها کمکی که میتونی بکنی اینه که یه روزه بخونی چون همه هوای گریه داریم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
حالا خوب شد شما رئیس جمهور نشدین دلار بشه 5 تومان والا خیلی رنج می کشیدین!! و خیلی ممنون که اولین فرمانتون بورس بود!!
چقدر راحت
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
بچه دبستانی ها هم میدانند کرونا در همه دنیا خودش ضعیف و فروکش کرد. تورم بالای صد درصد شده دارو گرون و نایاب شده. فساد ده ها برابر شده فامیل و باندبازی شدید شده و دولت ارزشی برای درد و رنج مردم قایل نیست. ریل گذاری تحریم ها را انجام دادید نه بی اثر کردن آنها. لطفا بگو رئیس جمهور واقعی و مسئولین جای یه آدم بی اطلاع حرف بزنند.
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
دو سه روز پیش شورای پول یه مصوبه داشت که سود بانکی وامها را افزایش داد به روز نکشید اگر هر بانکی بری اجرائی شد اگر همین امروز(دو روز بعد از مصوبه قبلی )مصوبه داشته باشه که سود سه درصد کم شد یکسال طول میکشه تا اجرائی بشه به هر بانکی مراجعه کنی میگه هنوز مصوبه ابلاغ نشده
جناب رئیس جمهور همه جای این مملکت همین شده وقتی به نفع عده ای خاص باشه سریع اجرائی میشه وقتی به نفع مردم باشه شاید اصلا اجرائی نشه
جناب رئیس جمهور به حرف نیست به عمل است شما وضعیت مملکت را میدانستید و رئیس جمهور شدید بهتر شده که البته این بهتر شدن در دوره اول همه رئیس جمهورها چون به رای مردم نیاز دارند هست ولی بهبود آنچنانی نشده و در عمل جلو چشم شما مواردی هست که اصلا مطابق با نظر و گفته حضرتعالی نیست مثلا خودروهای وارداتی (قیمت خودروهای داخلی هیچ زمان کسی نتوانست بفهمد )خودرو با دلار مثلا 30هزارتومانی خریداری شده تعرفه گمرکی پرداخت کرده و با هزینه شماره گذاری و سود متعادل مشخص شده مثلا 500میلیون تومان (یعنی همه چیز بر اساس عدالت انجام شده )حالا آقایان می برند در بورس و خودرو 500میلیونی یک میلیارد فروش میره ،این کجاش درسته سودش داره میره توی جیب کی ؟ چرا ؟ چطور این موضوع را به نفع مردم می بینید وچرا هیچ کس قادر نیست جلو این حرکت نامتعادل که تاثیرش را در خیلی جاهای جامعه میگذاره را بگیره را بگیرد چه کسانی از این نفع می برند که همه چیز را درو میکنند حامیان انصاف و مردم کجایند و چطور و چرا حرفی نمی زنند و کاری نمیکنند بقیه موارد هم مثل این از تورم بالا و افزایش ناچیز حقوق کارمند و ووووو........ چطور خودتون را از مدیریت این سال راضی می بینید مدیریت این مملکت ترمز بریده و با سرعت داره همه را غرق میکنه مخصوصا قشر ضعیف جامعه را ، در این مملکت اعتقادی نمانده و قانون درستی هم نیست و در این شرایط همه چیز داره نابود میشه
ناشناس
| Belgium |
۰۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
تورم ۴۰ دررررررصد؟؟؟؟؟
اشتباه میگویید
تورم ۱ درصد است

تاسف انگیزه
تورم بالای ۷۰ درصد شده و تورم ۷۰ قلم کالایی را ۹۰ درصد اعلام کردند بعد آقایون صحبت از کاهش تورم میکنند
مشکلی نیست
جالبی دنیا این است که میگویند زندگی ۱۰۰ سال اولش سخته
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
امام صادق :

سخن گفتن درباره حق، از سكوت کردن در برابر باطل بهتر است.
سیدمهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
دولت در تلاش است سفره مردم متأثر از نوسان دلار نباشد !!!
همین جمله نشان از بی سوادیه. مثل این میمونه بگیم داریم تلاش میکنیم دمای هوا متاثر از خورشید نباشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
این تورمی که میگن از 60 شده 40 کدومه؟
به خدا ما داریم تورم 100 درصدی رو با گوشت و استخون حس میکنیم چرا آمار دروغ میدین فقط؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
رئیس جمهور ثابت کردی ای کاره نیستی.تمام تصمیمات و سپردی به جلیلی و مرندی .از این به بعد هم با آدم‌های اطرافت احتمالا اوضاع خرابتر میشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
جهت اطلاع ایت الله دکتر رئیسی پیاز شده کیلویی 1 دلار
محمدرضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
تا وقتی از جیب مردم خبر نداری و اطرافیانت برات به به و چه چه می کنن که خیلی داریم پیشرفت می کنیم، شما از درد مردم خبردار نمیشی و فکر می کنی قطار پیشرفت داره با سرعت حرکت می کنه و دشمنان به پیشرفتمون حسادت می کنن!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
پرزیدنت ۱۳ درصدی :-)
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
ما که از هیچکدام از شما مسئولین راضی نیستیم.
نامور
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
آقای ‎رئیسی امشب ازبابت گرانی ها گفتند که از این بابت رنج مضاعف می برند و مکرر انتظارات تورمی را عامل رشد قیمت ها دانستند.

وظیفه رئیس جمهور حل مشکلات و کاستن از رنج مردم است نه رنج بیشتر بردن.

خوب بود توضیح می دادند انتظارات تورمی ناشی از چه عواملی و میزان تأثیر اقدامات دولت چقدر است؟!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
قطعاً جناب رئیسی سالیان سال است که برای خرید به بازار تشریف نمی برند، همه چیز آماده درب منزل تحویل می شود. اخوی امروز در ایران حتی نفس کشیدن هم وابسته به ارزش دلار آمـــــــــــــــــــــریـــــــــــــــــــکا شده است. همان کشور ذلیل و بدبخت و در مانده ای که شما می توانید آنرا نابود کنید.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
45 ساله
به فکر معیشت. مسکن. آموزش و....
هستید ولی
مصوبات مجالس و عملکرد دولت ها درست عکس این موضوع است.
ناشناس
| Netherlands |
۱۵:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
خیلی بده که شما نمیدونی این پست پیچیده تر از توامندی شماست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
شما به فکر تاسیس وزارت امر به معروف باش. چکار داری به مشکلات و معیشت مردم.
وحید
| United States of America |
۰۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
خلایق هر چه لایق
حسین
|
Finland
|
۲۳:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
تو‌ کاخت نشستی غمتم نیست. حالا یکمم وجدان داره اذیت میشه بیخیال. کم و کسر داشتی به ما بگو. درسته دستمون دیگه مویی نداره اما جور میکنیم خیالت نباشه...!
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۰۳:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
متاسفانه برخورد افراد باکو با دژبان های ارتش ایران در حمل جنازه خیلی زشت بود آن هم درخاک ایران، وزارت خارجه واقعا منفعل شده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
ما را به خیر شما امیدی نیست

شر مرسانید و استعفا بدهید و دست از توجیه و دلسوزی دکوری بردارید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
خدا رو شکر ما رییس جمهور نشدیم که دلار بشه ۵ هزار تومان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
اخي تلاش كن تلاش خوبه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
شما فقط با استعفا میتوانید دل مردم را شاد کنید

در غیر اینصورت حرفهایتان فقط باعث عصبانیت است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
ممنونم، از فردا کلیه مشکلاتمان حل میشود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
دستور صادرشده
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
از گفتار درمانی و دستور درمانی ملول گشته ام و اقدامم آرزوست!!
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
اگر روزی برسد که مردم حس کنند مسوولین هم مثل انها ساده زیست هستند و حقوقهای نجومی نمیگیرند و لاکچری زندگی نمیکنند و پدیده مذموم اقازادگی برچیده شوم تحمل مشکلات و رنجها برای مردم بسیار اسانتر میشود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
کاش مسئولین مرفه داشتیم و مردم مرفه، نه مسئولین فقیر و مردم فقیر
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
سال هاست که مسئولین مرفه داریم و مردم فقیر!
ناشناس
| Canada |
۱۸:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
اخر سال نزدیکه و بزودی بازی سرگرم کننده ومهیج حداقلی بگیر و میانه بگیر و حداکثری بگیر برای بازنشستگان تامین اجتماعی هم شروع میشه
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۲۳:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
قبلا مشکلات جهانی تاثیر نداشت بلکه همش ناشی از مدیریت ضعیف بود‌ ولی الان حرف از تاثیر تحریم میزنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
مشکل اصلی اتفاقا همین است که اولا شما درد مردم را نمی فهمید

دوما هیچ کاری هم نمی دانید و متاسفانه اطرافیانتان هم یا نمیدانند و یا نمی خواهند
و فقط بفکر سیاستهای جاه طلبانه نشدنی خودتان هستید و بس
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
سوال های تکراری با پاسخ های تکراری با آمارهای تکراری و با وعده های تکراری، اما در واقعیت دولت شما کاری کرد که مردم در حسرت دوران دولت قبل باشند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
واقعا خودرویی و خود خندی عجب هنرمندی
عجب مجری آورده بود صدا وسیما هیچ فرقی با مترسک نداشت ؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
"آنچه باعث رنج مردم می‌شود، ما را هم می‌رنجاند "
به حضرت عباس اگر راست بگی. اصلا کاری به مردم ندارید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
آفرین آفرین تلاش کنید تلاش و دستور بدهید و تلاش و با تلاشهای دستوری ما را نجات دهید
ناشناس
|
United States of America
|
۰۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
ریاست محترم جمهورمامیدانیم که نظرشماخدمت صادقانه بمردم است وبازهم میدانیم که شمابدون تعصب بنادارید بانخبگان وکارشناسان درهرزمینه ای مشورت کنید که بسیار خوب است ولی ماواقعاً نمیدانیم مشاوران اقتصادی شما چه کسانی هستندکه نمیدانند که هیچ سفره ای را به دلارگره نمیزنندولی همه میدانند که اندازه تمام سفره های عالم به ارزش پول وقدرت خریدمردم بستگی داردمعمولاًدردنیا دلار نوعی خط کش یا متری هست برای اندازه گیری ارزش پول کشورهابطورمثال میگویند ین ژاپن ارزش خودرادربرابردلاربالا برده ویاپائین آورده حالا مامیتوانیم ارزش پولمان رابایک کیلو گوشت یا یک کیلو سیب زمینی یابرنج یایورویاهرچیزدیگری بسنجیم فرقی نمیکند وقتی ارزش پول ماسقوط کند قدرت خریدمان کم میشودوسفره ماکوچکتر تادیگری سفره ای درکارنخواهدبودونان خالی هم شمارش میشودکه هرکس چندلقمه مجازاست میل کند استدعامیشوددستوردهید ارزش پول مارابالاببرندباهرمقیاسی که میخواهند مهم انستکه پول جیبمان هرساعت بی ارزش تروبیفایده ترنشود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
خودش هم میدونه خدمت صادقانه نیست شما چه جوری میگی صادقانه
مگه دستور جراحی اقتصادی را خودش نداد
اقای رییس جمهور یا بلدی ویا بلد نیستی درهردوحالت با مقصر شمایید
ناشناس
| Netherlands |
۱۵:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
این دیگه چی جور کامنتی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
آقای رییس جمهور، آمارهای شما با واقعیت موجود در جامعه تفاوت خیلی فاحشی دارد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
چطور صحبت شما را قبول کنیم وقتی که گرانی های وحشتناک و فلاکت بار را به مردم تحمیل می‌کنید . مصوبه مجلس مبنی بر بازگشت قیمت ها به شهریور ماه ۱۴۰۰ را وقعی نمیگذارید و به قانون مصوب مجلس تمکین نمیکنید . مردم را در فقر و فلاکتی تمام عیار کشانده اید آنوقت اینطور میگویید . گمان می‌کنید مردم صحبت های شما را قبول می‌کنند ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
مگه به همین راحتی است قیمتها به قبل برگرده درحالی که ارزش پول شدید ازبین رفته است ؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
در پاسخ به ناشناس 8:44
مگه شم رييسي هستي
وحید
| United States of America |
۰۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
خلایق هر چه لایق
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
میدونید مردم نجیب ایران و کودکان مظلوم این سرزمین در چه شرایط اسفناکی هستند. کمترین اقدام شما استعفا و عذرخواهی از ملت ایران هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
دقیقا. جایی گفته بود خوب شد رییس جمهور نشدم که دلار 5000 تومانی را ببینم. حالا که 45000 تومانی را می بینی اگر ذره ای وجدان داری باید استعفا دهی و بگویی مملکت داری کار من نیست چون درسش را نخوانده ام
حسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
خودت خسته نشدی از این همه حرفای صد من یه غاز ، بابا دلار گرون بشه همه چی گرون میشه تا الان از زمان تصدی پست ریاست چمهوری ریال را صد درصد کاهش دادی با این لشکر کار نابلد کابینه ات
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
بسه خجالت بکش
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
کی دست از سر این مردم بی نوای گرسنه بر می دارید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
با بیسوادی و بی تدبیری مثال زدنیت مزدم را به اوج استیصال رسانده ای جناب...ملت قطع امید کرده اند. ب
منتظر ریزشی پلاسکو وار هستند تا برسند به آرزوی مرگ یک بار شیون یک بار.
کمال
|
Canada
|
۰۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
آقای رئیسی مردم از شما انتظار دارند که استعفا بدهید
سعید
|
Germany
|
۰۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
آفرین دولت جان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
اخوی گوشت زمان روحانی زیر هشتاد بود امروز به سیصد. رسیده میوه‌جات متوسط زیر ده امروز بالای ۲۵ تومان و برنج پرید زیر صد امروز به سیصد میرسه دلار بیست هشت رسیده. آری به برکت الله
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
به اقتصاد دستور بدهيد
به سياست دستور بدهيد
به هنر دستور بدهيد
به ورزش دستور بدهيد
به فرهنگ دستور بدهيد
به دلار دستور بدهيد
به همه دستور بدهيد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
سریع ،فوری،انقلابی ،جهادی انجام دهند
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
الان دلیل بالا رفتن قیمت دلار دقیقا چیه؟ مگر دلیلش تورم و بی ارزش شدن ریال نیست؟ همین تورم قرار هست روی چنتا کالا اثر بذاره رو بقیه نذاره؟
کار درست انجام نمیدین حداقل حرف درست بزنید!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
باز روحانی یه هنری داشت می تونست فریبمون بده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
آره والا!حداقل در 4 سال اولش مقداری مراعات می کرد!
ناشناس
|
United States of America
|
۰۱:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
بخدا ناراحت بشی میخندن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
راحت…نوسان دلار و ارز و سکه و طلا رو کاری نمیتونیم بکنیم! این لوکوموتیر افزایش قیمت ارز افسار گسیخته کاری هم از سید انقلابی محرومان بر نمیاد! برید دعا کنید ….
ahmad
|
Germany
|
۰۱:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
تو را به خدا زیاد قول نده فردا همه چیز گرانتر میشه
معین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
الان هرکسی میبینی ک به این اقارای داده به شدت احساس پشیمونی وندامت میکنه ،مملکت داری سوادوسیاست میخاد کجای دنیاباسوادحوزوی مملکتواداره میکنن ،مگه این صندلی قدرت چقدارزش داره ک دودستی چسبیدین بهش چرابازندگی میلیونهاادم بازی میکنین ،اگه به خداومعاداعتقاددارین استعفابدین کم خون به دل این مردم کنین
بهزاد
|
Germany
|
۰۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
تنها نکته ی مثبت ریاست جمهوری جنابعالی این بود که یک عده که دائم از یکپارچه سازی حرف میزدند روشون کم شد. اهل استعفا و عذرخواهی و اذعان به ناتوانی در اداره ی مملکت نیستی لااقل مرحمت کن و برای دور دوم کاندید نشو. چون مسلما رای مردم رو نداری
پاسخ ها
محسن
| Belgium |
۰۴:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
نیاز به دوره بعدی ندارد همین دوره کاری می کند که حداقل ۳۰۰سال عقبگرد کنیم
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
انتظار داشتم امشب با عضرخواهی تمام استعفا خودتون رو تقدیم مردم می‌کردید. متاسفانه ظاهراً ما اشتباهی هستیم و شما بر حق
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
عذر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
نوسان دلار ناچیز است. این سقوط ارزش ریال است. ارزش ریال ربطی به دلار ندارد دلار واحد پول کشور دیگری است.
پاسخ ها
محسن
| Belgium |
۰۴:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
برو دو تا کتاب بخوان برات خوبه؟اجناسی که وارد مملکت می شود حتما با ریال است؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
كارد را به استخوان مردم رسانده ايد ، با رنجش شما البته اگر مثل حرفهاي ديگرتان شعاري نباشد مشكلات مردم حل نميشود ،ظاهرا فراموش كرده ايد به پشتوانه همين مردم به اين جايگاهها رسيده ايد ، اين وضعيت نا بسامان در شان اين مردم و ابن كشور نيست ، تا كي فرافكني و وعده و وعيد !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
اقتصاد رو بهبود دادن که به همین راحتی نیست .
گاونر می خواهد و مرد کهن
وحید
| United States of America |
۰۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
اولا به پشتوانه مردم به اینجا نرسیدن
دوما خلایق هر چه لایق
ناشناس
|
Turkey
|
۰۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
اقای رییسی میدونیم که این چیزها رو نمیدونی و مردم دارن برای خودشون حرف میزنن و با شما زبان صحبت جوابگو نیست ولی بهت میگم ترکیه پارسال تورم 70درصد بود حقوق رو 80درصد برد بالا یعنی حتی 10درصد بالای تورم. این کار تورم رو زیاد نکرد که هیچ الان اورده پایین 3 ماه هست قیمت لیر دیگه بالا نمیره. شما با تورم خوراکی 300درصد پارسال ده درصد حقوق رو بردید بالا امسال فقط 20 درصد . ملتی که تو یکی دو سال از چیزی که بود 4پله هم بدبخت تر بشه فکر میکنید چه واکنشی نشون بده؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
آقای رئیسی دمتگرم، حداقل خودت بیان میکنید که سفره مردم چیزی نمانده و ناراحتی که مردم با شکم گرسنه می‌خوابند و بهترین گزینه جهت کمبود بودجه خالی کردن جیب ملت هست و بهترین گزینه را انتخاب کرده‌اید نه استقراض داشتی نه پول چاپ کردی آما با گران‌تر کردن خودرو و ارز و تلفن و آب و برق ووووووووجیب ملت را خالی کردید بحمدالله با زرنگی دیگه چیزی از زیر تیغتان در نرفته که مردم دلخوشی داشته باشند، تورم از ۶۰درصد دولت قبل به ۱۰۰۰درصد رساندی سفره که دیگه نمانده ،فقط بگویم دمتگرم که تریبون داری راست راست راه می‌روید و میگوید بفکر ملت هستید؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
باید کسانی که جلوی احیای برجام را گرفتند محاکمه شوند. رنج رییسی چه مشکلی را حل می کنه؟
مهران
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
اقای شریعتمداری نظریات مردم رو درباره رییسی و ریاست جمهوریبخوان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
ابی جان بهتر نیست صادقانه به مردم بگید نتونستید؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
قرار بود اقتصاددانها رو به صف کنی و اقتصاد را درست کنی ؟؟؟!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
مردم شاید حرفات رو قبول داشته باشند اما خودت رو به عنوان رییس جمهور حتی مقام های بسیار پایین تر از این قبول ندارند میتوانی انتخاب کنی و استعفا بدهی و نام نیک کوچکی از خود به جا بگذاری
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
رییسی.....استعفا.....استعفا
محسن
|
Belgium
|
۰۴:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
فقط همین شب عیدی را داشته باشید و بعد تعطیلات بعد خواهید گفت هرسال دریغ از پارسال؟کافی است این دفعه بنزین گران شود؟منتظر بهار امسال باشد؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
ناهار خوردی ؟!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
6 با یه خداحافظی ؛ دل ۸۶ میلیون ایرانی داخل و خارج کشور را شاد کند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
بالاخره فهمید به خط کردن اقتصاددانا کار هر کسی نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
سریع
فوری
انقلابی
شما ناهار خوردی علی برکت الله ؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
رعیص جمحور بودن چقدر آسونه توی ایران !!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
اینهمه آدم باسواد توی این مملکت باشه و ......
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
وظیفه تو کاستن از رنج و درد مردم است نه رنج بردن !!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
توی این ۱۸ ماه ، ۱۸۰ سال به عقب برگشتیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
آنچه باعث رنج مردم است سطح سواد بعضیاست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
سلام . هر کس از مشاوران ریاست جمهوری این مطلب را می خواند به این موضوع دقیق فکر کند که معاون ایشان کسی است که شرکت مخابرات را به وضعیت و شرایط بسیار سختی گرفتار نموده است .الان شرکت به هزاران نفر از نیروهای خودش بدهکار است و هرروز وضع ان بدتر و بدتر می شود.ایشان وقتی از اداره یک شرکت برنیامد چطور می تواند کشور را سرپا نگهدارد.
ناشناس
|
Russian Federation
|
۰۵:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
چه باید گفت؟ مردم خود درک و شعور و احساس دارند. این حرفها برایمردم در واقعیت رفاه نمی شود.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
باشه !!!!
تو رآس میگی !
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
۱۰۰ رحمت به کلید ساز
لااقل ۲ سال اولش رو بگی نگی خوب کار کرد .
اینکه کلا تعطیله و هر روزش بدتر از دیروزه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
خداییش کلید ساز تا وقتی ترامپ از برجام بیرون نرفته بود، خوب کار میکرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
بالاخره اینم به زبون اوورد که معیشت مردم به دلار ربط داره .
حالا میخواد درستش کنه :-)
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
وقی حتی یک نفر هم از کار ایشون راضی نیست چرا استعفا نمیده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
استعفا کار بزرگان است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
آقای ریس جمهور ما داریم هرروز نون با تخم مرغ میخوریم تا یارانه تورو خدا استفا بدید فکر کن چی به سرمون اومده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
همش گرانی .فکر بچه های ما نیستین.نه میتونیم ماهی بخوریم نه گوشت بخوریم نه مرغ نمیدونم جلو بچه هامون چی بزاریم سفره خودتون که پره میخوان به فکر ما باشین فقط حرف میزنین به فکر کار گر نیستین که با ماهی ۵ تومن چطوری زندگی میکنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
تو گفتی و ما هم باور کردیم
جمع کنید این بساط رو ملت رو با گفتار درمانی گذاشتید سر کار
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
شما راحت باش به خانم بگو یک کنفرانس دیگه برای زنان تاثیر گذار برگزار کنه شاید گشایشی بشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
دولت خودش بزرگترین دلال و عامل گرونیه. هرچی رو دلتون بخواد دو سه برابر گرون میکنین و عین خیالتون هم نیست نمونش مدیران خودرو که طی یکسال سه بار ماشیناش رو گرون کرده و کسی هم چیزی نمیگه ولی برای سالی یه بار چندرغاز اضافه حقوق کارمند و کارگر هزارتا جلسه میگیرین و هی میگین بار تورمی داره.
اکبر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
سیدجان غصه نخور
انقدر غصه میخوری هر روز شکمت گنده تر میشه
میدونیم همه غصه مردم هستش
ناشناس
|
Tajikistan
|
۰۷:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
من لذت میبرم اگه مسولم بنز ضد گلوله سوار شه با بهترین تشریفات اما منم توان خرید پراید و داشته باشم

نه اینکه مسولین در کاخ و به من توصیه کنن اشکنه بخور
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
تحریم و دلار و مشکلات اصلا کار دشمن

سید!بزرگوار ، افزایش ناچیز و مضحک حقوق های بازنشستگان مخصوصا کشوری ،کار کی هست؟!!!!!!!!! یعنی واقعا این رنج رو درک میکنی؟!!!!!!!!! نفرمایید ... انقلابی ها رو هم دارید ناامید میکنید

20 و 30 و 40 حتی 50 درصد مضحکه ... همه چی دو برابر شده و اونوقت وعده 20 درصد افزایش حقوق میدید ؟!!!!!!!! حالا اونایی که بالای 15 20 میلیون میگیرن یه جوری میگذرونن ...اونایی که کمتر میگیرن چه کنند ؟!مخصوصا بازنشسته ناتوان از کار ... بازنشسته کشوری امسال رو که با قرض سپری کرده ...سال دیگه رو چه کنه؟!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
به این جماعت قشر بیکار مریض دار دختر دم بخت دارو... را هم اضافه کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
تا زمانی که از کلمه مردم استفاده میکنید و خودتان را جدا نیدانید هیچ چیز درست نمیشود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
فقط حرفه، دلار رسما شده 43 تا 44 هزارتومان این فکر غلطه که حساب دلار را از سفره مردم جدا بدونیم دلار نقش پررنگ و مستقیم در سفره مردم داره
منوچهر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
"دولت در تلاش است سفره مردم متأثر از نوسان دلار نباشد" تا آلان که دولت موفق نبوده است از این به بعد ببینیم که چگونه عمل خواهد کرد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
تلاش زياد كردى
حالا بفرمايين ناهار
صادق
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
پرزیدنت رییسی عزیزمون ، چون تحصیلات آکادمیک ندارند جوهره و هسته وجودی اقتصاد و اظهارات مشابه را نمیتوانند درک کنند چه برسه به تبعات سخنانشون . من یه مثال عرض میکنم : وقتی ایشون میفرمایند میخواهیم نوسانات نرخ دلار سفره مردم را تحت تاثیر قرار ندهد یعنی چی ؟ یعنی نرخ دلار حالا حالا ها هم نوسان رو به بالا دارد و منتظر کاهش نرخ ارز و تورم نباشید ،این از این
دوم اینکه تلاش شما را در کوچک نکردن سفره مردم دیدیم نکنین تورا خدا همین سفره خالی را هم برای ملت نگهدارید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
تو برو جلوخانمرو بگیر 20 هزار یورو به یک سری خارجی ندهد . این رنج می دهد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
تورم 40؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۸:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
من نمیدونم این همه " رو " رو شما از کجا آوردید؟؟؟
غلامرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
متاسفانه دقیقا معیشت وسفره مردم که این همه بهش توجه می‌کنند متاثرازقیمت ارز هست وروزبروز کوچک وکوچکتر می‌شود.به قول قدیمی ها آفتابه لگن هفت دست شام وناهار هیچی.یاحق
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
اگه اذیت میشدی به جای استعفا میدادی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
رنچ شما در مقابل رنج ما هیچ اهمیتی ندارد و مشکلی از مشکلات حل نمی کند. شما بلد نیستید و بیایید کنار.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
من طرفدار دولت قبلی نیستم. ولی شما و مخصوصا معاون اول فعلی شما نگذاشتید دولت قبلی در اواخر کارش واکسن وارد کند تا کنترل کرونا به نام شما ثبت شود.
حالا تازه فهمیدید که شرایط بین المللی روی ایران تاثیر می گذاره.
مملکت داری سواد و سیاست میخواد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
فرض کنید که دشمن به کشور حمله کرده ، نیمی از خاکمان را هم اشغال کرده است ،
آنوقت شما مصاحبه کنید و بگویید دولت در تلاش است سفره مردم متأثر از نوسانات ارضی کشور نباشد و اینکه هر روز بخشی از خاک کشور از دست می رود زیاد مهم نیست .
آقای رئیس جمهور ، سخنرانی های بی نتیجه و بی اثر ، بحشی از وظایف ریاست جمهوری است نه همه آن .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
نوسان دلار ؟
از 26 تومن اومده روی 45 !
این نوسان هستش یا افزایش ؟!
صمصامی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
تو رو خدا درستو ادامه بده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
رییس جمهور ما احمدی نژاده،ر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
رنج کشیدن الان شما به چه درد ملت می خورد کاش به موقع رنج می کشیدین و ادامه تحصیل می دادین
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
اقای رییسی هنوز نمیداند که قیمت ارز و نهایتا سفره مردم کاملا بستگی به تمام فاکتورهاو شاخصهای اقتصادی مثل نرخ رشد تولید و روابط مناسب خارجی وووو دارد و نمیشود تاثیر انها را از هم جدا کرد .
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
یعنی حرف نزنه سنگین تره خدایی از کدوم‌کشور داری صحبت می کنی نکنه کلا خوابی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
خدا رو شکر که رئیس جمهور خیلی محبوبمان از آن همه وعده که داده بود و بعداً معلوم شد فقط مباشر است ، وعده سخنرانی زود به زود در تلویزیون را عملی میکند. خدا رو شکر. آخه ما خیلی دلمون برای ایشون و گفته های جذابشون تنگ میشه. دلار که سقوط کرد و این سایتهای مسخره گرونش میکنن. سفره مردم هم با حذف گوشت و شیر و حبوبات از شر دلار خلاص شد ارزونی هم که داره بیداد میکنه. دولت عدالت محور هم چون نمیتونه به بقیه مردم کمک کنه به کارمندانی که از خودش حقوق میگیرن هم کمک نمیکنه. هورا به این دولت. هورا به این دولت . هورا به این چنین رئیسی.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
اینکه شما به فکر مردم نیستید از عملکرد شما مشخص است خودرو را با عوارض سنگین وارد می کنید سپس در بورس کشف قیمت می کنید و با بازار سازی چند برابر قیمت واقعی به مردم عرضه می کنید کلیه نهاده ای تولید مسکن در داخل تولید می شوند و اکثر کارخانه های مطرح و بزرگ تولید سیمان و آهن و فولاد و سرامیک و ... خصولتی هستند و قیمت آنها را با کمک بورس کالا بر مبنای قیمت های بین الملل و دلاری به مردم عرضه می کنید تا دو ماه قبل گوشت کیلویی 15 تا 180 بود که به چند فرد خاص نور چشمی مجوز صادرات گوشت داده شده و فقط برای کسب سود ان چند نفر خاص همه مردم را در مصرف گوشت تحت فشار قرار دادید بطوری که از سبد مصرفی بسیار از خانوارها حذف شده هر سال حدود 20 درصد به حقوق کارمند و کارگر اضافه می کنید و بیش از نیمی از ان را تحت عنوان مالیات بازپس می گیرید و چند برابر ان را با تورم های بالا از حقوق انها کسر می کنید و ....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
حالا کاری ندارم که حرف ایشون در مورد اینکه سفره مردم متاثر از دلار نباشه عملی هست یا خیر، مساله اینه که ایشون خودش هم فهمیده که کنترل قیمت دلار ( بخوانید حفظ ارزش پول ملی) از توانایی دولتمردان خارج هست و برای همین مساله دیگه ای رو طرح کردن!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
"دولت در تلاش است سفره مردم متأثر از نوسان دلار نباشد"
بله درسته! این امریکا هست که باید نگران دلارش باشه که قیمتش ثابت نیست!! به ما چه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
کاش نمک نمی پاشیدی روی زخم مردم بیچاره شما که از اول انقلاب مسول ومدیر بودی . روزی که امدی گوشت 100تومان بود الان 370تومان برنج 20 تومان الان 100 تومان الان کاری که لازم است زنگ بزن نوه هات احوال شون بپرس وازشون بپرس تفاوت 100تومان تا 370تومان چند میشه تورم ان جند درصد است بهت میگند کاردوم که باید انجام بدی فقط فقط فقط حرف نزن نه خودت نه کابینه ات چون سفره مردم که جمع کردی حداقل از پشت ویترین گوشت واقلام دیگه را ببیند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
دولت پاسخگو، دولت پاسخگو که میگن همینه ها. هی پاسخ میده. هی پاسخ میده. مهم نیست پاسخش چیه فقط هی پاسخ میده. نرخ پاسخگویی دولت مباشر نسبت به دولتهای قبلی هزاران درصد رشد داشته.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
اقای رییسی خیلی عالی میشد سریعا خودت و دولتت و کلیه مسئولین اداری شما استعفا بدن همه چی درست میشود چون اشتباهی بر پشت میزها نشستین و سواد پشت میز را ندارید تمام
نیما
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
یا شما نمیدونی مردم به کی میگن یا مردم نمیدونن رئیس جمهور به چه دردی میخوره. اگه خواستید استعفا بدید قول میدم 95% رای بیارید هر چند امیدی به فردا نیست.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
آقای رئیسی 45 سال از انقلاب گذشت یعنی نزدیک به نیم قرن و بعد از 8 سال جنگ یعنی بیش از 30 سال تمام دولتهائی که آمدند علیرغم کوچک و کوچکتر شدن سفره مردم دم از شکوفائی هایی زدند که همه آنها روی کاغذ بود هیچکدام نتوانستند و جسارتا دولت شما هم توان آن را ندارد که گشایشی در زندگی مردم ایجاد کنید دیروز دلار نزدیک 44 هزار تومان بود پس خود را مدیون مردم نکنید حق الناس گریبانگیرتان نشود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
باتشکرازرییس جمهورمحترم ودولت محترم باتلاش وآرزوی سلامتی وموفقیت برای این عزیزان .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
احتمالا شما دلال بورس خودرو هستيد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
یعنی این بالا رفتن دلار کار خودتان نیست برای اینکه مقداری از کسری بودجه را تامین کنید؟!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
آقای رییس جمهور یک فکری هم برای سفره کارمندان علوم پزشکی کاشان بکنید که چندین ماه از معوقاتشان باقی مانده
مازیار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
اقای رییسی
مرد حسابی زمانی که دولت را تحویل گرفتی مرغ 25هزارتومان گوشت 180هزار تومان برنج 45هزار تومان و..و.و...و...و..و..و..و..و..و.....و.....وحالا گوشت 300هزار تومان مرغ 52هزار تومان وبرنج به 110هزار تومان رسیده اخه جا ما بقی کالاها وخدمات نیز حدود 50تا 100درصد گران شده !حالا چطوری حساب کردید که تورم در ابتدای تحویل دولت 50درصد وحالا شده 20درصد ؟؟

این هم شده کالاهایی که بغل خونه احمدی نژاد نصف قیمت بازار بود ؟
ترا بخدا مردم را نفهم فرض نکنید ؟
لااقل معذرت خواهی بلد نیستید رک بگوید اشتباه کردید نه ملت ؟...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
شاید الهی‌ترین و انقلابی‌ترین چهره بود که هویت ملی و دینی را احیا کردند.
به شایدش دقت نمایید.مطمئن نیست حتی درحرف زدن هم متزلزل است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
با قانون حجابتان، سیاست های خارجی، وضعیت اینترنت و اقتصادی که درست کرده اید مخالفم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
«آنچه باعث رنج مردم می‌شود، ما را هم می‌رنجاند.»

پس باید خیلی از خودت بدت بیاید.
حسین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
تابی جون ارادت .
ما به گفتار درمانی سالهاست که عادت کردیم.
دقیقا" دولت احمدی نژاد داره تکرار میشه .
بابک
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
جالبه .چه اطلاعات دلخوش کننده به رییس جمهور داده اند .واقعیت های اجتماعی راه خود را میرود بدون توجه به آمارهای الکی ..فاصله مسیولان با ما مردم بیشتر شده خیلی بیشتر..
احسان نبوی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
آقای رئیس جمهور هنوز حداکثر مدیران و مدیران عامل هلدینگ های بزرگ اقتصادی-کشاورزی و صنعتی مدیران دوره روحانی هستند که حالا با دست به یکی کردن با نمایندگان مجلس همچنان به تبعیض های خود ادامه می دهند ، اگر واقعا دنبال اصلاح امور و دلت برای کارگر و مردم می سوزد این مدیران نالایق قوم گرا و فاسد را برکنار کن خیلی از کارها درست می شود
ایرانی ام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
آقای رئـــــــــــیــــــــــــــســــــــــــی : ای کاش می فهمیدی وقتی حقوق کارمند به 3 برج نمی رسد یعنی چی ، ای کاش می فهمیدی هر چه گفته بودی و می گویی همش دروغ و الکی بوده . ای کاش کمی از درد مردم و نداری و خجالت و شرمندگی را می فهمیدید . خوشبختانه از نوجوانی شما ، انقلاب پیروز شد هیچ گاه مردم و نداریشون را درک نکرید . خجالت اوره تورم بالای 400 در صد افزایش حقوق 10 درصد . البته شما یک رکورد دارین . تورم دوران همه ریئیس جمهورها یک طرف تورم یک ساله شما بالاتر از همشون . این یکی خیلی زحمت می خواست بازم زحمت بکشید .انشالله دیدار به قیامت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
ابرام بلند شو داداش،صبح شده.چندبار بگم شبا غذای سنگین نخور!
قربونت داش اسمال
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
جناب دکتر پرزيدنت شبا چيزي ميل نميکنند ، فقط در طول روز ناهار ميل ميفرمايند . خودش تو تلوزيون گفت ، گفت شبا اگه چيزي بخورم يه ليوان شير و يه تيکه کيک .
ناشناس
|
United States of America
|
۰۹:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
حضرت دکتر ایت الله رییسی به دلیل اینکه بسیار مورد وثوق و اعتما د است برای یکدست شدن کامل به جایگاه ریاست جمهوری رسید وگرنه هم خودش و هم مردم میدانند که اینکاره نیست حرف و شعار هم باد هوا است هیچ دولتی در هیچ نقطه دنیا نمیگوید مردم من سر کار امده ام که وضع شما بد بشود و شما را گرفتار دردسر کنم همه میگویند مردمی ترین بهترین خدوم ترین دولت تاریخ در جهان برای ملت شان هستند ایران هم از این قاعده مستثنی نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
اقای رئیسی تو خودت خوب میدونی که در حد کارمند ساده وزارت دادگستری هم نه سواد داری نه توانایی در این مدت هم مردم را بدبخت کردی و کارنامه تو گواه همه چیز هست پس اگر وجدان داری خودت استعفا بده و عذرخواهی کن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
دقیقا مشکل وجدان هست که به کل یافت نمی شود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
ایکاش شما مصاحبه نمی کردی .لازم به توضیح نیست که مشاوران شما اطلاعات غلطی بشما می دهند . اینکه سفره مردم را دلاریزه کرده اند این یک شعار بیش نیست کل مسایل اقتصادی کشور دلاریزه شده و تا سالهای طولانی از آن گریزی نیست . این سخنان عوامانه فقط به بی اعتمادی بیشتر می انجامد .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
دو ساله کرونا تو دنیا تموم شده، این هنوز داره پز اون رو میده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
داداش بسه دیگه. نمیخواد عذرخواهی کنی. زودتر استعفا بده برو سر خونه زندگیت. شاید خدا دلش به حال ملت سوخت و به ما رحم کرد
ناشناس
|
Germany
|
۰۹:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
اگر واقعاً برای رضای خدا و ملت کار میکنید بهترین کار و عبادت آنست که صندلی ریاست را به اهلش واگذار کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
آیا کسی می دونه آخرین باری که یک رئیس جمهور ایرانی در یک کنفرانس خبری زنده به رسانه های داخلی و خارجی پاسخ داد کی بوده؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
همه چی در کشور با قیمت ارز جابجا میشه غیر از شما حضرات که محکم و ثابت درجا میزنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
جناب چون تسلطی به مسایل اقتصادی نداری در توضیح شرایط زبانی الکن داری . بهتر است مصاحبه نکنی . این مسایل چیزی نیست که بدون سابقه قبلی و سالها کار بتوانی در خصوص آن مصاحبه کنی .
در یک جمله مجموعه دولت در بخش اقتصاد به بیراهه می رود .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
پس ایجاد شغل و شغل و شغل و خانه برای جوانان چی شد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
برای روحانیون شغل ایجاد کرده الان کلی مجری امر به معروف داریم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
شعار شعار شعار، نفرمودید منبع تامین ارز 28500 از کجاست؟ تامین کننده کیست؟ تامین شونده کیست؟ تامین کننده چطور تامین می کند و چه اثری بر وی دارد؟ تامین شونده با آن ارز چه می کند و چطور نتیجه به مردم می رسد؟ مابه التفات ارز 28500 با ارز 43000 که بانک مرکزی به رسمیت شناخته با چه اسنادی قابل بررسی و پیگیری است؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
اقای ریسی مطمین هستیم هیچ ریس جمهوری نمیخواد در کارنامه ش نارضایتی باشد و شما هم به همینطور.ولی تصمیم های اشتباه در سیاست های خارجی ما که شدیدا تحت تاثیر روسها میباشد ما را به اینجا کشانده!مثل بقیه دنیا ما هم باید به فکر منافع ملی خود باشیم و بحث غرب و شرق نمیباشد.میدانیم تقصیر شما هم نیست ولی قبول کنیم منافع ملی کشور برایدیولوژی ارجح ست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
کلا روسای جمهور در خصوص سیاست خارجی کاره ای نیستند!تصمیمها جاهای دیگر گرفته می شود!کافیست صحبتهای ظریف را در اواخردوره روحانی گوش کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
نه تنها سفره مردم که کار مردم معیشت مردم آینده مردم خوشی مردم ناخوشی مردم بیماری مردم و همه چیز مردم وابسته به دلاره! پس باهاش در ستیز نباشین!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
تموم شد ؟ ................

افرین خیلی تاثیر گذار بود
پیمان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
حرف های تکردی رییسی( ما تلاش می کنیم) (ما هم نظر مون این هست)(باید اینگونه باشد) و .....که همه اینا عمه من هم میتونه بگه
رییسی چیکار کردی
در مدت زمان مشخص می خوای چیکار کنی
مجید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
اول اون چهار قلم کالا که بنا بود گران شود به کجا رسید . دوم اینکه . و سوم اینکه و چهارم اینکه زیاد است حرفهای شما نمیدانم کدام را بنویسیم فقط من اگر مجری بودم شما را با وعده انتخاباتتون شما را سوال پیچ میکردم . وقتی که در گذشته در قدرت اجرایی نبودید حیلی حرفها میزدید ولی الان چی . معاون اول شما در مورد اون پنجاه میلیون واکسن یه توضیح بدهد که چی شد
حسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
الان که دولت و مجلس و قوه قضائیه و تمام ارکان نظام یک دست هستید ، دیگه کی نمیزاره شما کار کنید ؟! طبق ادعای خودتان نفت هم که دارید خوب میفروشید ! تا کی میخواهید به مردم فشار وارد کنید و سفره کوچک و تهی مردم را از این هم بدتر کنید ! در مبارزه با فساد و رانت هم که کاری نکردید ولی تا دلت بخواد برای مبارزه با بی حجابی هزینه کردید . بسه دیگه ! سیاست های شما طی این چندین سال در حوزه اقتصاد ، امور خارجه ، محیط زیست ، عدالت و حتی امور دینی اشتباه بوده . فقط بکشید کنار و بزارید مردم خودشان آنچه را که میخواهند انتخاب کنند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
آقای رییسی دولت شما با مردم متاسفانه روراست نیست. مردم استعفای شمارا خواستارند. هر چه سریعتر استعفا دهید و بیشتر از این مردم را با حرفهای بی عمل عذاب روحی نذهید. ممنون
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
کسانی که به شما رای دادند الان هیچ جوابی ندارند بدهند. تبلیغ شما را می کردند و می گفتند رئیسی کاربلد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
میزدند تو سر روحانی و اصلاح طلبان..الان دیگه شرمنده همه شدند.
همدلی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
ایران مسولین ایران ما
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
عدم کفایت رئیس جمهوری باید صادر بشه ؟ایشان فقط حرف میزنند کی کارمیکنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
این نرخ تورم 40 درصدی از کجا بدست امده است. امسال قیمت روغن خوراکی 5 برابر شده قیمت پیاز ده برابر قیمت گوشت سه برابر قیمت خدمات دو تا سه برابر ابونمان تلفن پهار برابر قیمت اینترنت ثابت دو برابر و ..... کاش یکی توضیح می داد که این نرخ تورم را بر اساس قیمت کدام کشور محاسبه می کنند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
دولت رییسی به همه ( حتی بیسوادان داخلی) ثابت کرد، که برای توسعه و پیشرفت و کار کردن، فقط انسان سالم بودن کافی نیست! و بلکه باید تخصص هم داشته باشیم.
کاری که مثلا برای فوتبال مملکت میکنیم. مربی خارجی غیر مسلمان! میاریم و از تخصص و تجربش استفاده میکنیم و در نهایت اگه سودی هم داشته باشه برای کشور ما ثبت میشه. ولی متاسفانه در باقی امور ( که خیلی حیاتی تر از فوتبال هست!) مدیران فکر میکنند که فقط اینکه کسی نمار بخونه و روزه بگیره، میتونه اون کارها رو هم جمع کنه!!!
سيد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
اقاي ريس جمهور لطفا كامنتهاي مردم ببينيد بعد دو روز بريد خونه بشينيد فكر كنيد فقط فكر كنيد مردم به ريس جمهور اين كشور چقدر اعتماد دارن ،مردم اصلا اعتماد ندارن اخه انقدر نادرست شنيدن از شماها،
ساسانیان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
تو دیگه کی هستی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
به عمل كار برآيد به سخنرررررراني نيست ....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
خلاصش میشه: اوضاع خیلی خرابه - بابت این خیلی ناراحتیم خیلی - ولی نمی دونم چرا بهمون بر نمی خوره اما خیلی ناراحتیم - وضع کما فی السابق با قدرت ادامه دارد - ما هم کماکان هستیم و جایی نمی ریم - آینده بسیار روشن است! - روسای جمهور و کابینه های قبل هم همگی از مریخ آمده بودند!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
به عنوان یک مریخی رسما اعلام میکنم هیچ ربطی به ما و سیاره ما ندارند عجایب و نوابغ سیاره خودتون را برای خودتان نگه دارید به ما نبندید
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
سلام.حتما با این روحیه گام و حرکت ها و کارهای خوبی انجام می شود همه باید به کشور و دولت کمک کنیم با درست کار کردن در جایگاه خودمان ،متاسفانه بعضی از کسانی که انتقادات نابجا می کنند وقتی پیگیر کار خودشان می شویم ،می بینیم خود آن طرف یک از عوامل ناراحتی مردم در قسمت خودش هست و باز متاسفانه اکثر ما بدنبال اصلاح دیگران هستیم و به عملکرد خودمان دقت نمی کنیم.
ناشناس
|
Poland
|
۱۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
با همبن فرمون بریم جلو سال اینده دلار میشه ۸۰ تومن تازه اگه خوش شانس باشیم نره رو ۱۰۰...رو همه چی هم از عید به بعد مالیات سنگین بستن برا جبران کسری بودجه..امسال سال خوش اقتصاد بود تازه..سال اینده همه به بدبختی میوفتن...ارزوی الان رو میکنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
دیدی رئیسی گفت اوضاع خوبه داشت راست میگفت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
ایشون کدوم کشور زندگی میکنه و رئیس جمهور کدوم کشور هستند که موفق به مهار تورمش شده و مردمش را خوشبخت کرده اند؟
اگر اینقدر موفق هستند پیشنهاد بدیم یک گروهی از ایران بروند و ایشان را دعوت کنند بیایند و رئیس جمهور ایران شوند خوب. تا مشکلات چندین دهه مردم مظلوم ایران را حل کرده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
شما رئیس جمهور چند درست مردم هستی؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
4
تام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
سید محرومان
استعفا استعفا
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
سید محروم کنندگان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
چرا ایشون جلسه عمومی با خبرنگاران ارتباط جمعی بعنوان زبان های مردم نمی گذارند؟ تا کی قرار است صرفا سخنرانی داشته باشند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
این آمار تورم و بیکاری و رشد اقتصادی و ... مال ایرانه؟ واقعا ممنون
آخه من بخاطر مشکلات تصمیم به مهاجرت داشتم الان پشیمون شدم. چون کشورهای اروپایی و آمریکا واقعا وضع تورم و رشد اقتصادی آنها خیلی بد شده خودم از تلویزیون ایران شنیدم .
بحمدالله با همیت دست فرمون بریم جلو، ریال تبدیل به پول بین المللی میشه و همه مبادلات جهانی فقط و فقط با اون انجام میشه. بای بای دلار عزیز
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
آنچه که مردم در مورد عملکرد دولت در پی انتشار این خبر نوشته اند، خود نوعی همه پرسی به شمار می رود. با این حجم از نارضایتی عمومی، هر مسئولی اعم از خدا باور یا خدا ناباور، با اعتراف به شکست سیاست ها و عملکرد، خود را شرافتمندانه کنار میکشید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
جناب رئیسی ملت ایران یک بدهی به تمام مدعیان خدمت به ایران و ایرانی داشتند پرداخت کردند اما الان بعنوان بسنانکارترین ملت در تمام دنیا و طول تاریخ با تمام انتطار ایستاده اند آقای رئیسی من جانان و مالا امنیت شما را تضمین می کنم بیایید چند روز با لباس و چهره مبدل هر جا که شما گفتید یک گشتی با هم بزنیم اگر در این مدت هر آنچه که به شما آمار و ارقام داده اند کدب محض نبود گردن ما را بزنید ولی اگر به این نتیجه رسیدید که اکنون کسانی که در راس امور قرار گرفته اند از جمله خود شما مرد و مردانه یا همت کنید مملکت را به شرایط سال 95 و 94 برگردانید یا دسته جمعی را را برای کسانی که می توانند این مملکت را نجات بدهند باز کنید این ملت شریف را بیش از این نحیف نکنید کشوری که ملت ضعیف و ناچار داشته یاشد از همه طرف مورد تاخت و تاز قرار می گیرد به دنیای مدرن الان نگا ه نکنید که با طاهری بشر پسند خود را نشان می دهد به وقت خود چهره خود را نشان می دهد تاریخ این را ثابت کرده است که ملتی قوی و با ایمان از پای نمی افتد اما ملتی ضعیف در میان چرخ های زورمداران له می شوند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
شما از چند نفر تو خیابون سوال کنید که اوضاع معیشتی‌برایشان مهم‌است یا حجاب تا جواب صریح و روشنی بگیرید.
بهروز
|
Turkey
|
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
هموطنان عزیز خواهش میکنم بیشتر از این رییس جمهور انقلابیمونو با درخواستهای نابجاتون رنجیده خاطر نکنید.
مطلع
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
جواب رییس جمهور به همه نظرات دوستان:
مردم حق دارند باید بشه .من به وزارت فلان دستور دادم .
با علم ارقام وآمار که کشور اداره نمیشه ، گفتیم مشکلات حل بشه مردم امیدوار باشن. دشمن چشم دیدن پیشرفت مارا ندارد.
ناشناس
|
United States of America
|
۱۰:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
فرا رسیدن دهه فجر و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بر همه ایرانیان مبارک باد
ناشناس
|
France
|
۱۱:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
تابناک جان، این نظرات مردم رو برای آقای محسن رضایی هم بفرستید یا به ایشان سفارش کنید مطالب را بخوانند.

راه نجات اقتصاد را آقای یاسر جیرائیلی (از کارشناسان مجمع تشخیص مصلحت) در برنامه اینترنتی جدال گفتند. اگر آن برنامه ها اجرایی شود، اکثر مشکلات اقتصادی کشور هم حل خواهد شد.
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
برای خودم و این کشور متاسفم که شما رئیس جمهور هستید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
رئیس جمهور اقلیت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
وقتی که به دانشجویان سوال نکته دار در امتحان می دادم، عموما متوجه سختی و نکته سوال نمی‌شدند و با «سهل انگاری» با روش مرسوم و دم دستی به حل آن می پرداختند.
در نتیجه فکر میکردند که نمره ای عالی نصیبشان می شود. یعنی از عدم علم خود آگاه نبودند. این رفتار سهل انگارانه بی شباهت به رفتار آقایون نیست که مسایل را ساده فرض میکنند و توانایی لازم برای حل آنرا ندارند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
منتقدان چشم دیدن «پیشرفت و توسعه ایران در آینده » را ندارند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
کجای دنیا با ۱۱ درصد رای میتونن رعیث جمهور شن به عیر از ایران ؟!!!
بازنشسته سایر سطوح
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
شما با تیم اقتصادی که داری توصیه میکنم بروید دنبال احیای نماز ومساعل دینی ودست از سر این مملکت و مردم بردارید مثل اینکه یک کارمند را ببرید عمل جراحی انجام بده شما چند ماه پیش یک عمل جراحی انجام دادید که منجر به چند برابر شدن قیمت الاهای اساسی مردم شد اگر یک عمل جراحی دیگه انجام بدید 95درصد مردم نان خالی هم دیگه ندارند
حسین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
مشکل حضرتعالی اینه که نمیتونی بپذیری اقتصاد مملکت وابسته به نفت و هست و چون وابسته به نفتیم متاثر از نرخ برابری ارزهای جهانی هستیم مثلا میخوای روبل بگیریم مشکل حل بشه؟؟؟ نرخ برتبری روبل با سایر ارزها رو چه می کنی؟ سید بیا بشین یه جوک دیگه بگو بخندیم اقلا داریم سکته می کنیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
كاش توي دفتر نهاد رياست جمهوري ، يكي پيدا مي شد كه تلخيص اين نظرات مردم را نبست به سخنان آقاي رئيسي ، به سمع و نظر ايشان برساند تا كمي با واقعيت ها و حقايقي كه در بطن جامعه مي گذرد ، آشنا شوند .
والله قسم اين مردم همه دلسوزند و پيشرفت كشور براشون افتخار است ، ليكن اينقدر شعور دارند كه بفهمند اين گفته ها و حرف ها ، نه تنها دردي از آنها درمان نمي كند بلكه نمكي است بر زخم كهنه آنها .
جناب آقاي رئيس جمهور
دلسوزي خوب است ولي براي شخصي مثل شما كه در قامت رييس يك دولت هستيد ، دلسوزي كافي نيست و مردم منتظرند تا در حوزه عمل و اقدام آستين بالا بزنيد .
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۱:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
دولت در تلاش است سفره مردم متأثر از نوسان دلار نباشد / آنچه باعث رنج مردم می‌شود، ما را هم می‌رنجاند / راهکار معضل بی‌حجابی، اجتماعی است نه سیاسی و امنیتی

شیوه سخن گفتن دولت مردان؛ به ویژه جناب رییسی، کلی گویی، مبهم گویی و بی برنامگی است.
جناب رییسی:
1. نگرش به حجاب با همان شیوه اجباری و گذشته بازخورد و نتیجه نهایی اش همین شرایط آشفته کنونی؛ ولی باشدت بیشتر و بحرانی تر خواهد بود.
2. مردم نیازی به سیمپاتی و همدردی شما ندارند. وظیفه دولت، مجلس و نظام قضایی کشور به عنوان نمایندگان اجرایی مردم، حل مشکلات و برنامه ریزی های پایدار است. با همدردی هزاران باره شما و امثال شما نه نانی در سفره مردم خواهد بود و نه امیدی به آینده. شما وقتی قادر نیستید که حتی جمع اقتصادانان کشور را یک جا جمع کنید و از آنان بخواهید که راه کار علمی و عملی بدهند؛ چظور مشکل اقتصاد را با چند مشاور کم سواد پیرامونی خود حل خواهید کرد؟
3. سفره به دلار گره نخورده است؛ بلکه به بی برنامگی های سیاسی و اقتصادی شما و دوستان شما گره خورده است. آلودن زندگی مردم به سیاست؛ آن هم به صورت افراطی به سیاست پرتنش بین المللی و گریزاندن سرمایه های داخلی و ناتوانی در جلب سرمایه ها خارجی؛ دست آوردی چز بحران اقتصادی، اجتماعی و سیاسی نخواهد داشت.
مستعار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
تنها آیه ای که در قرآن خداوند می فرماید در حال جنگ با من هستین ربا هستش. به هیچی جز ربا اشاره نکرده که در حال جنگ با من هستید....بانک های رباخوار این بلا رو سر همه در آوردن. تا این برداشته نشه هیچ معزلی هم حل نمیشه...بانک ها برای گرون شدن زمین و اموال کثیفشون خودشونو مجبور میدونن که هر روز گرونی درست کنند تا قیمت اونچه دارند نزول پیدا نکنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
تورم را از 60% به 40% رسانديم!!!!!!!
البته كه مطابق آمار خودتان از 40% به 60% رسانديد و با اين رويه به 150% خواهد رسيد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
نهار بهش چی داده بودن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
رئیس جمهور گفت: ریل گذاری در خنثی سازی تحریم‌ها به نتیجه رسیده و هدف‌گذاری ما درست بوده است. هدف گیری ما برای رشد ۸ درصدی در اقتصاد و گنجاندن این عدد در بودجه و برنامه هفتم است. کشور با وجود تهدیدها و تحریم‌ها، زمینه رشد اقتصادی دارد. اگر دولت به منویات رهبری و برنامه توسعه پایبند باشد، رشد اقتصادی ۸ درصدی برای ما میسر است..


عمریه با این وعده ها سرکاریم

با نارضایتی مردم و افسارگسیختگی دلار و مشکلات سیاستهای خارجی و با کسری بودجه و طرح مولدسازی دارایی های دولت و... ..........
به نظرم نرخ رشد اقتصادی 20 درصدی رو قطعا تجربه خواهیم کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
رشید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
شما و ایده های شما زندگی ما جوون ها رو تلخ کرده و هیچ امیدی نسبت به آینده نداریم یه قیمت ماشین رو نتونستین درست کنین
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
نزدیک مرگ انسان مهمترین وصیت هایش را می کند
حالا فکرش را بکنید شخصیتی مثل حضرت علی(ع) که دارای علم الهی است وصیتی کند که زیربنای حل تمام مشکلات است

حضرت علی در آخرین وصیت هایش به تقوا و نظم اشاره می کند که اگر مسئولین ما به همین دو کلمه عمل کنند همه چیز درست می شود
یعنی در کارشان تقوا و درستکار باشند و از جیب مردم دزدی نکنند و پول کشور را بی ارزش و حیف و میل نکنند

و دوم اینکه در کار خودشان منظم باشند
شما فکر می کنید که چرا مشکل اقتصادی داریم چون در بانک مرکزی ما نظم وجود ندارد و بی نظمی در بانک های ما باعث بی ارزش شدن پول شده است

چرا در بورس مشکل داریم چون تمام گزارش های و آمارها و اطلاعات پس و پیش است و اطلاعات درستی ارائه نمی شود
در صورت های مالی یک عدد EPS داریم و در جای دیگر عددی دیگر
گزارش ها صادقانه و به موقع نیست و حساب و کتاب درستی در آنها ثبت نمی شود و باعث می شود بازار سرمایه بر اساس شایعه و حبابی عمل کند
در زمینه خودرو هم همینطور نظم وجود ندارد نظم خودش از علم دانش بوجود می آید و هرجا که بی سوادی باشد بی نظمی هم است

امروز اگر غرب پیشرفت کرده است حاصل نظم و تمیزی و شفافیت در کار است و مشتری مداری آنها با تقوا گره خورده است
سعید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
انتقادها آنقدر زیاده که دیگه چیزی نمونده من بگم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
حداقل یه متنی یه چیزی مینوشتی با خودت میاوردی تا بهتر بتونی انشا بخونی
صالح
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
من به جای رئیس جمهور از شما ملت معذرت خواهی میکنم بخاطر سخنرانی و حرفهای دیشب ایشان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
فقط استعفا .
بقیه وقت تلف کردن .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
من همان 54 نظر غیرقابل انتشار را می خواهم ببینم.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
ریل‌گذاری خنثی سازی تحریم‌ها به نتیجه رسید

اقای رئیسی

اتفاقا مردم این تغیر در ریل را هم کاملا احساس و هم مشاهد می کنند

فقط برای تغیر بعدی ریل ها

حتما قبلش اطلاع دهید تا حداقل مردم خودشان را امده تغیر ریل های بعدی کنند
ناشناس
|
Singapore
|
۱۲:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
تو اینکاره نیستی، استعفا بده هم خودت را راحت کن هم ملت را
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
این کامنت ها رو که خوندم به این فکر کردم که اون 54 تا نظر دیگه چی گفته بودن که غیر قابل انتشار شدن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
نظرت درمورد سقوط ۵۰ هزار واحدی بورس و خروج سه هزار میلیارد تومن از بورس و خروج هزاران میلیارد تومن پول از بانک ها و کشور چیه؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
بسه دیگه. شرم و حیا هم چیز خوبیه .کمر مردم زیر بار گرانی شکست. استعفا بدید شما که از اول هم اینکاره نبودید چرا ادامه دادید؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
بخدا خسته ایم و افسرده هر روز مان بدتر از دیروز
حسین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
ممکنه یکی ۶ کلاس سواد داشته باشه ولی بهره هوشی بالا داشته باشه معدل این بنده خدا ۱۱ است. اون هم قبولی شهریور که خود گویاست.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
همه چیز و دلاری کردید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
تابناک لطفا نظرات همه عزیزان را حتی آنهایی که قابل انتشار نیستند را به اطلاع اقای رییسی برسانید تا بداند مردم در باره سیاست های غلط و نادرستش که سبب شده کمر مردم زیر بار گرانی بشکند جه می گویند.
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
متاسفانه مسئولین عزیز بسیار بیشتر از دولت روحانی زندگی و سفره مردم را به تحریم ها پیوند دادند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
تمام صحبت ها شعاری و بدون آنکه در فضای جامعه ملموس باشد گفته شده.
ارباستانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
آقای رییسی لطفاً کنفرانس خبری بگذارید نه اینکه یک مجری جلوی شما بنشیند و بدون اینکه پلک بزند مجسمه وار فقط به صحبت های شما گوش فرا دهد . صحبت هایی که هیچ نسبتی با واقعیت های موجود ندارند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
آقا آبی همانطور که رفسنجانی خاتمی احمدی نژاد و روحانی موفق نبودند تو هم موفق نخواهی شد حتی اگر قلبا هم بخواهی . پس یا بگذار دوره آت بی سرو صدا تمام شود. و یا مردانه و روراست به مردم بگو مشکل کجاست .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
تو بدرد رییس جمهوری نمیخوری، پس کنار بکش تا اوضاع بدتر نشود
محسن
|
Belgium
|
۱۵:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
اقای رٸیسی بین مردم چه احترامی داری؟از کامنت ها و سطح جامعه معلوم است؟ولی اینده نوادگان چی خواهند گفت که چطور مردم اجازه دادن یک ادم نالایق و با شش کلاس سواد رٸیس جمهور شود چطور و چرا ان گروه این شخص را برای ریاست جمهوری معرفی و ان را به این سمت گماردن؟هر کسی جای شما بود اقای رٸیسی استعفاه می داد؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
فقط برو
نمی آمدی دلار همون 25 هزار بود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
ایشون فرض کردن مردم دلار میخورن یعنی دلار رو میزارن لای نون میخورن ... همشهری یه نگاهی بنداز ببین قبل از تو دلار چقدر بود حالا چقدره ..... راضی به زحمتت نیستند مردم
اسدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
آقا از قدیم گفتن بیسوادی عار نیست وحتی میتونی رییس جمهور بشی
هموطن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
باعمل نشان بده که دشمن سفره مردم نیستی دوصد گفته چون نیم کردارنیست مردم با فقر وفلاکت فقط زنده هستند گرانی را به اوج رساندی حالا دلت برای کس میسوزه؟؟؟؟
MM
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
رنچ مردم حضور تو در جایگاه رئیس جمهور است
ناشناس
|
Austria
|
۱۸:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
اینکه رئیس جمهور از ناراحتی مردم ناراحت است کمکی به بهبود حال مردم نمی کند. مردم گریه کن نمی خواهند کسی را می خواهند که اختیارات، توانایی و دانش ایجاد اصلاحات و تغییر وضع موجود را داشته باشد.
بی بصیرت
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
همین حرف که سفره مردم از دلار جدا بشه معلوم می کنه ایشان و اطرافیانش هیچی بارشان نیست
اکبر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
سید قرار بود خیلی کارای دیگه هم انجام بدی ولی نتونستی
علیرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
جناب آقای رئیسی،
سفره مردم متأثر از کاهش ارزش پول ملی است و نه نوسان دلار
علیرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
جناب آقای رئیسی،
سفره مردم متأثر از کاهش ارزش پول ملی است و نه نوسان دلار
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
اگر سفره مردم برایتان مهم است پول چاپ نکنید و برای کاهش نقدینگی ریال هایی را که از بهره های اضافه بانکی دریافت می کنید را به جای بنگاه داری و ریخت و پاش فریز کنید
مقداری از مالیات ها را هم فریز کنید و اجازه ندهید گردنش نقدی بیش از حد استاندارد شود آنوقت خواهید دید که بند و بساط دلالی جمع و همه برای پول ملی دست و پا می شکنند

دولت آلمان در زمان هیتلر بصورت مخفیانه پول های انگلیس را چاپ و می خواست با هواپیما بر سر مردم انگلیس بریزد تا اقتصاد او را ورشکسته کند که لو رفت

همینکه در کشور نقدینگی زیاد شود حکم بمب و یا بمب نقدینگی را دارد بمبی که بدتر از بمب جنگی است چون فراگیر و تبعات آن مشمول تمام ارکان کشور می شود از بازار خودرو بگیرید تا بازار مسکن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
من می گویم باید قانونی وضع شود که تمام مسئولین از مدیر کل به بالا و نمایندگان مجلس هرچی اموال و دارایی دارند بفروشند و پول آنرا در بانک بصورت قرض الحسنه و یا با سود ۲ و ۳ درصد و یا در بازار سرمایه قرار دهند و مقداری از آنهم برای خانه اجاره ای استفاده کنند و در آخر خدمتشان پول به آنها بازگشت و بروند خانه بخرند

این قانون باعث می شود که مسئولین بطور جدی کاری کنند که پول ارزشمند شود تا از دارایی آنها نه تنها کاسته بلکه بیشتر شود و اینهمه ما گرفتاری تورم نداشته باشیم
ضمن اینکه کمک خواهند کرد تا مسکن ارزان و اجاره بها کاهش یابد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
قوانین باید در کشور حالت اهرمی داشته باشد
یعنی باید قانون با منافع مسئولین گره بخورد و عدم اجرای آن باعث ضرر برای مسئول شود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
حاج آقا بفرمایید این آمار و ارقام رو از کجا درمیارید.......!!!!!!؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
واقعان آقای ریس کارگر نیستی که بفهمی یه کارگر با خرج گرون سفره خالی چطور شرمنده بچه هاش میشه چه عذابی میکشه با حرف مشکل مردم حل نمیشه تا کی وحده دروغ روز به روز داره اوضاع بدتر میشه از خشم خدا بترسید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
ابراهیم راستشو بگو این مشکلات کشور را چطور بوجود اوردی کاری که تو کردی احمدی نژاد. و روحانی در ۱۶ سال نتونستند انجام بدن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
تنها خدمتی که می توانی بکنید به فوریت دست از سر ملت بردارید. دعاگو تان هستیم .زندگی ها نابودکردی.
ناشناس
|
Canada
|
۰۶:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
انچه باعث رنج مردم می‌شود، ما را هم می‌رنجاند
دکتر جان آن بنده خدا توی رقابت انتخاباتی بشما گفت که با شش کلاس نمی‌شود مملکت را اداره کرد اگر کنار می کشیدی الان مردم اینقدر گرفتار نبودند.حالا هم دیر نیست اکر واقعت دلت میسوزد اداره کشور را حداقل به وزرای توانا و لایق و شایسته بده.
ناشناس
|
Canada
|
۰۶:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
این بنده خدا فکر کرد ریاست جمهوری هم مثل قوه قضاییه است و کار ها با دستورn انجام میشود.
ناشناس
|
Canada
|
۰۶:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
فرزند مخبر توی چند شرکت دوو‌لتی و غیر دووولتی عضو و مدیر عامل است و تازه می‌خواد شرکت های دولتی را هم خیرات کند.
کمال فراهانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
من می گم دولت ناکارمده شما میگید نه
همین تیر که قصد جلوگیری از نوسان ارز بر سفره که میگن نشان از بدبختی بیشتر ماست
حرفای میزن در حد این دولت نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
آقای رئیسی ٬ یکی رو مامور کن هر وقت میگی یک .....٬ بعد یادت بیاره قرار بود بعد یک ٬ دویی ٬ سه یی چیزی دیگه هم باشه. وقت فقط همون یه دونه است دیگه یک گفتن نداره!
اهل ایران
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
این یارو از اصحاب کهف هستش انگار ، قیمت امروز با زمان اقای احمدی نژاد مقایسه شود میشه 20 درصد کاهش . خجالت خیلی چیز خوبیه
محسن
|
Belgium
|
۱۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
اقای رٸیسی بزرگترین کار و بزرگترین لطفی که می توانی به این مردم بکنی؟استعفا بدهی و کلیه این مدیران و مسٸولین را از سر پستشان برداری چون هیچ کارامدی ندارند؟
ناشناس
|
United States of America
|
۲۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
خبر داری در این سرما گوشه ای از کشور زلزله آمده و مردم گرفتار هستد
وحید
|
United States of America
|
۰۰:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
آقای دکتر، شما خودتو ناراحت نکن، خلایق هر چه لایق
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
هیچی حرص ادم رو بالا نمیاره از گفتن جمله :آینده رو روشن میبینم قطار پیشرفت میره جلو مردم اعتراض کردند اغتشاشگرند خلاصه دلار با اقتصاد دو خط موازی اند که هیچ وقت همه دیگرو قطع ببخشید دخالت نمیدهند
شاغلام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
کاش برای دروغ و وعده خلاف هم عوارض و مالیات وضع بشه !!!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # مبطلات روزه # دعای روز نهم رمضان
وب گردی