بازدید 5826
۱

چین؛ زنان مجرد می‌توانند فرزندخوانده داشته باشند

یک استان در چین به دختران و زنان مجرد اجازه می‌دهد کودکان بی سرپرست را به فرزندخواندگی بپذیرند.
کد خبر: ۱۱۶۱۹۱۴
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۳ 30 January 2023


به گزارش تابناک به نقل از رویترز، در آخرین تلاش برای تقویت کاهش نرخ تولد در چین، مقامات بهداشتی در استان سیچوان در جنوب غربی چین به افراد مجرد اجازه می دهند تا خانواده تشکیل دهند و از مزایایی که برای زوج های متاهل در نظر گرفته شده، بهره مند شوند.

طبق قوانین فقط زنان متاهل از نظر قانونی مجاز به زایمان هستند، اما با کاهش نرخ ازدواج و زاد و ولد در سال‌های اخیر، مقامات استانی قانون سال 2019 را برای پوشش مجردهایی که می‌خواهند بچه‌دار شوند، اصلاح کردند.

سیچوان بعنوان پنجمین استان پرجمعیت چین اعلام کرده از 15 فوریه، زوج‌های متاهل و هر فردی که خواهان فرزند باشد، مجاز به ثبت نام خواهد بود، بدون اینکه سقفی برای تعداد فرزندانی که می‌توانند به فرزندی بپذیرند، وجود داشته باشد.

جمعیت چین در سال گذشته برای اولین بار در شش دهه گذشته کاهش یافت. این چشم انداز مقامات را وادار می کند تا مشوق ها و اقداماتی را برای تقویت جمعیت ارائه دهند. یک سیستم ثبت نام سراسری برای زوج ها برای ثبت نام در مناطق محلی، بیمه زایمان را برای پوشش قبوض پزشکی تضمین می کند، در حالی که به زنان متاهل اجازه می دهد حقوق خود را در طول مرخصی زایمان حفظ کنند.

گفتنی است بیشتر رکود جمعیتی چین ناشی از سیاست تک فرزندی این کشور کمونیستی است که بین سال‌های 1980 و 2015 تحمیل شد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
در کشور ما به دختران مجرد متقاضی فرزند فقط نوزاد دختر داداه می شود
پسرهای مجرد هم اغلب بچه نمی خواهند
از طرفی خانواده های بدون فرزند هم فقط دختر می خواهند که در آینده پسر برایشان مشکلات ایجاد نکند
پسرهای بدون سرپرست چکار کنند پس ؟
برچسب منتخب
# انتخابات # مسعود پزشکیان # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # محمدباقر قالیباف # انتخابات ریاست جمهوری