بازدید 3240

نحوه استفاده از ماساژور تفنگی

یک جلسه ماساژور تفنگی قبل از تمرین می تواند با افزایش جریان خون در عضلاتی که قصد دارید در طول تمرین درگیر شوند، به گرم کردن بدن شما کمک کند
کد خبر: ۱۱۶۱۶۲۷
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۴ 28 January 2023

 

ماساژور تفنگی چیست؟

ماساژور تفنگی وسیله‌ای است که به افراد اجازه می‌دهد در هر زمان و هر مکان، ماساژهای سریع و قدرتمندی را برای خود انجام دهند. رمزگشایی اینکه چرا این دستگاه‌ها ماساژور تفنگی نامیده می‌شوند کار سختی نیست – آنها شبیه به تفنگ‌های دستی هستند و خود ماساژ درمانی ارائه می‌دهند. 

بسیاری از این دستگاه‌ها در بازار وجود دارند که می‌توانند تفکیک بهترین تفنگ‌های ماساژ را از انواع بی‌کیفیت سخت کنند. به طور خلاصه، یک ماساژور تفنگی خوب، نیروی سریعی را به بافت عضلانی شما وارد می کند و درد و سفتی را کاهش می دهد.

نحوه استفاده از ماساژور تفنگی

برای جزئیات بیشتر در مورد نحوه انتخاب ماساژور تفنگی، به جمع بندی ما از بهترین ماساژورهای تفنگی که می توانید همین الان بخرید مراجعه کنید.

 

ماساژورهای تفنگی چگونه کار می کنند؟

ماساژورهای تفنگی از درمان ضربه ای یا ارتعاشی استفاده می کنند، گاهی اوقات هر دو به طور همزمان. در حالی که هر دو روش درمانی کوبه ای و ارتعاشی دارای مزایایی هستند، آنها کمی متفاوت هستند. آنها هر دو نوع دستکاری بافت نرم هستند که کارشناسان معتقدند درد عضلانی و خستگی بعد از تمرین را کاهش می دهد. 

ضربه درمانی چیست؟

درمان ضربه ای شامل اعمال نیرو به عضلات و فاسیا (نوعی بافت همبند) برای شکستن چسبندگی ها و تشویق جریان خون به نواحی دردناک یا حساس است.

ارتعاش درمانی چیست؟ 

ارتعاش درمانی را به عنوان درمان ضربه ای در مقیاس کوچکتر در نظر بگیرید . ارتعاش درمانی همچنان به نواحی مورد نظر نیرو اعمال می کند، اما دامنه نیرو کمتر است - این نوع درمان بافت نرم عموماً به عنوان نفوذ هشت تا 10 میلی متری به بافت نرم تعریف می شود.

ارتعاش درمانی اغلب بهترین انتخاب برای افرادی است که درد مزمن، عضلات بسیار حساس یا شرایط پزشکی دارند که آنها را از استفاده از درمان ضربه ای منع می کند.

به عبارت دیگر، درمان ضربه ای به ماساژ بافت عمقی است، همانطور که ویبره درمانی برای ماساژ سوئدی است.

نحوه استفاده صحیح از ماساژور تفنگی

برای اینکه بهترین استفاده را از ماساژور تفنگی خود ببرید، مهم است که بدانید چگونه از آن به درستی استفاده کنید. استفاده نادرست از ماساژور تفنگی می تواند منجر به آسیب یا در بهترین حالت اتلاف پول شود. در اینجا چند نکته در مورد استفاده از ماساژور تفنگی در سناریوهای مختلف آورده شده است. 

نحوه استفاده از ماساژور تفنگی

استفاده از ماساژور تفنگی قبل از تمرین

یک جلسه ماساژور تفنگی قبل از تمرین می تواند با افزایش جریان خون در عضلاتی که قصد دارید در طول تمرین درگیر شوند، به گرم کردن بدن شما کمک کند. استفاده از ماساژور تفنگی در حین گرم کردن نیز ممکن است دامنه حرکتی شما را قبل از تمرین بهبود بخشد. 

برای استفاده از ماساژور تفنگی قبل از تمرین، یک تا دو دقیقه به ماساژ هر گروه عضلانی که قصد دارید مستقیماً ورزش کنید، بعلاوه 30 ثانیه برای حمایت از گروه‌های عضلانی اختصاص دهید. 

به عنوان مثال، اگر قصد دارید تمرین پا انجام دهید، این برنامه روتین ماساژ قبل از تمرین را امتحان کنید: 

  • 60 ثانیه در هر چهار سر
  • 60 ثانیه روی هر همسترینگ 
  • 30 ثانیه در قسمت پایین کمر
  • 30 ثانیه روی هر ساق هر پا

در کمتر از پنج دقیقه، گردش خون را تقویت کرده و عضلات خود را برای ورزش آماده خواهید کرد. از دیگر اجزای مهم گرم کردن ، مانند کشش پویا و تمرینات هوازی سبک برای بالا بردن ضربان قلب خود غافل نشوید . با این حال، درمان ضربه ای جایگزینی برای تحرک و آماده سازی عمدی نیست.

استفاده از ماساژور تفنگی بعد از تمرین

بعد از تمرین، می توانید از ماساژور تفنگی خود به عنوان بخشی از تمرینات خنک کننده خود استفاده کنید . ضربه درمانی پس از تمرین می تواند به پایین آوردن بدن شما از حالت اوج به حالت استراحت کمک کند. در تئوری، ماساژورهای تفنگی با پوشاندن سیگنال های درد ارسال شده به مغز پس از یک تمرین سخت، شبیه به واحد TENS ، به آرامش سیستم عصبی شما کمک می کنند . 

علاوه بر این، درمان ضربه ای گردش خون را پس از تمرین قوی نگه می دارد، که اکسیژن و مواد مغذی بسیار مورد نیاز را به ماهیچه های خسته شما می رساند.

در نهایت، درمان ضربه‌ای بعد از تمرین ممکن است به کاهش التهاب در عضلات شما کمک کند، که به کاهش درد عضلانی بعد از تمرین کمک می‌کند (تصور می‌رود که درد عضلانی به دلیل پارگی‌های میکروسکوپی در فیبرهای عضلانی و التهاب در بافت‌ها رخ می‌دهد).

استفاده از ماساژور تفنگی برای درد عضلات

ممکن است یک یا دو روز بعد از تمرین متوجه شوید که عضلات شما واقعاً درد می کنند. این درد عضلانی تاخیری (DOMS) نامیده می شود و یک ماساژور تفنگی می تواند تا حدی کمک کند. یک ماساژور تفنگی DOMS را به طور کامل از بین نمی برد، اما می تواند تسکین موقتی ایجاد کند.

برای استفاده از ماساژور تفنگی برای درد عضلات، تنظیمات سرعت و عمق را در جایی تنظیم کنید که باعث درد نمی شود. از آنجایی که عضلات دردناک تمایل دارند حساس باشند، احتمالاً می‌خواهید به تنظیمات پایین‌تر دستگاه خود پایبند باشید. هنگامی که تنظیماتی را پیدا کردید که احساس خوبی داشت، از ماساژور تفنگی برای یک تا دو دقیقه در هر ناحیه دردناک استفاده کنید. 

چه زمانی از ماساژور تفنگی استفاده نکنیم 

به طور کلی، استفاده از ماساژورهای تفنگی برای درد عضلانی و به عنوان ابزاری برای بهبود تناسب اندام بی خطر است. با این حال، باید از استفاده های نادرست رایج از ماساژورهای تفنگی آگاه باشید.

از ماساژور تفنگی استفاده نکنید:

  • در نواحی استخوانی
  • در مورد آسیب های اسکلتی عضلانی مانند رگ به رگ شدن و کشیدگی
  • روی کبودی ها یا زخم های باز 
  • اگر درد شدید یا غیر قابل توضیح دارید
  • اگر به آرتریت، پوکی استخوان ، فیبرومیالژیا یا سایر بیماری های اسکلتی عضلانی مبتلا  هستید

چند بار از ماساژور تفنگی استفاده کنید؟

اگر از تکنیک‌های مناسب استفاده می‌کنید و از زمان استفاده توصیه‌شده توسط شرکت تجاوز نمی‌کنید، می‌توانید هر روز با خیال راحت از ماساژور تفنگی استفاده کنید (اکثر تفنگ‌های ماساژ دارای دستورالعمل‌هایی هستند که مدت زمان استفاده از دستگاه را در یک جلسه مشخص می‌کنند). 

استفاده از ماساژور تفنگی برای مدت طولانی روی یک عضله یا گروه عضلانی ممکن است منجر به حساسیت یا درد شود. از ماساژور تفنگی خیلی کم استفاده کنید و ممکن است از مزایای آن بهره مند نشوید. اگر مطمئن نیستید که از ماساژور تفنگی خود برای مدت زمان مناسب استفاده می کنید، به دستورالعمل های دستگاه خود مراجعه کنید.

سخن پایانی

ماساژورهای تفنگی می توانند بخش سالم و مفیدی از تمرینات ورزشی و ریکاوری شما باشند. با این حال، مهم است که هنگام اعمال هر نوع نیرویی به بدن خود احتیاط کنید. مراقب باشید از استفاده از ماساژور تفنگی بر روی هر گونه جراحت، کبودی یا نواحی بیش از حد حساس خودداری کنید و اگر مطمئن نیستید که ماساژور تفنگی برای شما مناسب است یا خیر، با پزشک خود صحبت کنید. 

راهنمای خرید بهترین ماساژور تفنگی

امروزه با افزایش تنوع محصولات می‌توانید برای خرید ماساژور تفنگی از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر مانند وبدون، دیجیکالا، ترب و ... اقدام کنید.

در ضمن می‌توانید در مقاله فواید و معایب ماساژور تفنگی، ویژگی‌های ماساژورهای تفنگی را بررسی و آگاهی بیشتری برای خرید ماساژگان داشته باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ماساژورهای تفنگی می‌توانید به سایت (Webdon.ir) مراجعه کنید.

 

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # مبطلات روزه # دعای روز یازدهم رمضان # سیزده به در
آخرین اخبار