بازدید 20548

اعلام تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ۱۸ شخصیت و ۱۹ نهاد ایرانی/ سپاه در لیست تروریستی قرار نگرفت/ بورل: برجام نمُرده است

روز دوشنبه،  اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای، جزئیات چهارمین بسته تحریمی علیه ایران را که به بهانه مسائل حقوق بشری در شورای وزیران امور خارجه این اتحادیه تصویب شد، ارائه کرد. به گزارش تارنمای اتحادیه اروپا، ۱۸ شخصیت و ۱۹ نهاد ایرانی در فهرست تحریم‌ها قرار دارند. نام «سید حمید سجادی» وزیر ورزش نیز به دلیل آنچه فشار روی ورزشکاران ایران نامیده شده در تحریم‌ها افزوده گشته است.
کد خبر: ۱۱۶۰۹۳۲
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۶ 23 January 2023

اعلام تحریم های اتحادیه اروپا علیه 18 شخصیت و 19 نهاد ایرانی/ سپاه در لیست تروریستی قرار نگرفت

بین الملل تابناک: روز دوشنبه،  اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای، جزئیات چهارمین بسته تحریمی علیه ایران را که به بهانه مسائل حقوق بشری در شورای وزیران امور خارجه این اتحادیه تصویب شد، ارائه کرد. به گزارش تارنمای اتحادیه اروپا، ۱۸ شخصیت و ۱۹ نهاد ایرانی در فهرست تحریم‌ها قرار دارند. نام «سید حمید سجادی» وزیر ورزش نیز به دلیل آنچه فشار روی ورزشکاران ایران نامیده شده در تحریم‌ها افزوده گشته است.

بورل: برجام نمُرده است
۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۲۲:۰۶

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برخلاف جوسازی‌های اخیر ضد انقلاب تصریح کرد که توافق هسته ای ایران «نمُرده» اما پیشرفتی در مذاکرات رفع تحریم‌ها نیز صورت نگرفته است.

 جوسپ بورل این مطلب را دوشنبه شب در نشست با حضور نمایندگان رسانه‌ها در بروکسل، پس از اجلاس شورای وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا مطرح کرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پاسخ به سووالی مبنی بر اینکه آیا به نظر او هنوز امکان از سرگیری اجرای توافق هسته‌ای ایران وجود دارد گفت که مذاکرات رفع تحریم‌ها در یک وضعیت انتظار به‌سر می‌برد. گفت‌وگوها به تعبیر او «نمرده» اما پیشرفتی هم صورت نگرفته است. وی ادعا کرد که حوادث اخیر ایران، پیشرفت در گفت‌وگوها را دشوار کرده است.

سخنگوی وی هم چندی پیش در نشست خبری این مطلب را مطرح و گفته بود: ما در شرایطی قرار داریم که گفت‌وگوها در وضعیت بن‌بست قرار دارد و هدف ما این است که تلاش کنیم از وضعیت بن‌بست خارج شویم. وی با بیان اینکه «شرایط ساده نیست»، افزود: ما به رایزنی‌ها ادامه می‌دهیم و در این رابطه نماینده عالی به طور دائم با وزیر امور خارجه ایران و سایر مشارکت کنندگان برجام در تماس است تا رو به جلو حرکت کنیم و پاسخ نهایی داشته باشیم.

آمریکا باز هم ۱۰ مقام ایرانی را تحریم کرد
۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۲۲:۰۵

دولت دموکرات جو بایدن که مدعی رویکرد دیپلماسی در قبال جمهوری اسلامی ایران است، در تداوم سیاست های دوگانه خود و فشار حداکثری علیه تهران، نام ۱۰ مقام ایرانی را به فهرست تحریم ها افزود.

 وزارت خزانه داری آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی اعلام کرد: امروز، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا، بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و پنج تن از اعضای هیات مدیره آن، معاون وزیر اطلاعات و امنیت و چهار فرمانده ارشد سپاه در ایران را بر اساس اختیارات حقوق بشر خود در فهرست تحریم ها قرار می دهد.

این نهاد آمریکایی در تداوم رویکردهای دوگانه دولت بایدن به هماهنگی این اقدام ضد ایرانی با انگلیس و اروپا اذعان و ادعا کرد: اقدام امروز که با هماهنگی انگلیس و اتحادیه اروپا انجام می شود، یک پایه مهم اقتصادی سپاه پاسداران و همچنین مقامات ارشد امنیتی هماهنگ کننده سرکوب در سطح ملی و استانی را هدف قرار می‌دهد.

برایان نلسون، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی در بیانیه ای ادعا کرد: آمریکا به حمایت از مردم ایران در مطالبات آنها برای تحقق حقوق بشر و دیگر آزادی های اساسی متعهد است. تا زمانی که حکومت ایران همچنان از خشونت، محاکمه های ساختگی، اعدام معترضان و سایر ابزارهای سرکوب مردم خود استفاده می کند، ما به همراه شرکای خود به پاسخگو ساختن آنها ادامه خواهیم داد.

پیش از این، ودانت پاتل معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی گفت: ما از قطعنامه پارلمان اروپا در خصوص سپاه مطلع هستیم و موضع ایالات متحده در خصوص سپاه مشخص بوده است.

این مقام وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه سپاه نهادی است که بیشترین تحریم ها را از سوی آمریکا دریافت کرده است، در تداوم ادعاها افزود: ما همچنین تعداد زیادی از رهبران سپاه را که در ارتکاب به تروریسم نقش دارند، تحریم کرده ایم.

اتهام‌زنی رئیس شورای اروپا علیه ایران
۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۲۲:۰۰

رئیس شورای اروپا به رغم گذشت بیش از یک ماه از پایان ناآرامی‌ها در ایران، با اظهاراتی مداخله‌جویانه در امور داخلی کشورمان ادعا کرد که اتحادیه اروپا در برابر آنچه او نقض حقوق بشر در ایران نامید بیکار نخواهد ماند.

شارل میشل در اقدامی نسنجیده و خلاف عرف دیپلماتیک، ادعا کرد که اتحادیه اروپا صدای مردم ایران را می‌شنود و «به حمایت از آرمان شما برای آزادی و کرامت ادامه خواهد داد.»

وی در تداوم تحمیل هزینه های سنگین در مناسبات دو جانبه مدعی شد: «چهارمین بسته تحریمی که امروز تصویب شد، پیام روشنی است که در برابر نقض حقوق بشر در ایران بیکار نخواهیم ماند.»

اشخاص تحریم شده بر اساس تارنمای اتحادیه اروپا عبارتند از: سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، سید محمد صالح هاشمی گلپایگانی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر، حسن عسکری فرماندار سنندج، حسین مدرس خیابانی استاندار سابق سیستان و بلوچستان، اسماعیل زارعی کوشا استاندار کردستان، محمداسماعیل کوثری نماینده مجلس شورای اسلامی، سید مصطفی آقامیرسلیم نماینده مجلس شورای اسلامی، محمدتقی نقدعلی نماینده مجلس شورای اسلامی، موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی، احمد نوروزی، معاون برون مرزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و مدیر پرس تی وی، یوسف پورانواری از مدیران برون مرزی صدا و سیما، احمد خادم رئیس قرارگاه کربلای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، محمد نظر عظیمی فرمانده قرارگاه منطقه‌ای نجف اشرف، عباس نیلفروشان معاون عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مسلم معین مسئول قرارگاه فضای مجازی بسیج، محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان، علی اکبر جاویدان فرمانده نیروی انتظامی استان کرمانشاه و عباس آذرپندار رئیس شرکت رادیس ویرا تجارت.

همچنین راوین آکادمی، شرکت سامان گستر سحاب پرداز، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ستاد امر به معروف و نهی از منکر، شرکت ایمن صنعت زمان فرا، نیروی ویژه پاد وحشت، شرکت رادیس ویرا تجارت، سپاه شهدا آذربایجان غربی، سپاه نبی اکرم کرمانشاه، سپاه قدس گیلان، سپاه کربلا مازندران، سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران، قرارگاه عملیاتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کربلا، قرارگاه عملیاتی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، قرارگاه عملیاتی نجف اشرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان، سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، سپاه بیت المقدس کردستان، سپاه سلمان سیستان و بلوچستان به فهرست سازمان‌های تحریم شده اتحادیه اروپا اضافه شده‌اند.

بر اساس این گزارش، دارایی‌های افراد و نهاد‌های تحریم شده مسدود و شرکت‌ها و شهروندان اتحادیه اروپا از مراوده مالی با آنان ممنوع شدند. به نوشته این تارنما، اشخاص حقیقی تحریم شده، حق سفر به کشور‌های عضو را نداشته و ورود یا گذر آن‌ها به این کشور‌ها ممنوع است.

به این ترتیب فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران به بهانه مسائل حقوق بشری، به ۱۷۳ شخصیت و ۳۱ نهاد افزایش یافت.

جمهوری اسلامی ایران پیشتر نسبت به تبعات رفتار‌های مداخله‌جویانه غرب هشدار داده و تصریح کرده بود که این قبیل اقدامات بی‌پاسخ نخواهد ماند. ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، ساعاتی پیش در نشست خبری، به طرف اروپایی توصیه کرد از فضای احساسی و چالشی در روند مناسبات با جمهوری اسلامی ایران خارج شود و رویکرد سازنده‌ای را در پیش بگیرد.

وی اظهار داشت: اتحادیه اروپا به نقش و جایگاه منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران به خوبی واقف است و میزان اثرگذاری جمهوری اسلامی در معادلات منطقه‌ای را به خوبی درک می‌کند. متاسفانه در ماه‌های اخیر، به دنبال تحولاتی که در ایران رخ داد، این اتحادیه و به طور مشخص آلمان سیاست‌های غیر سازنده و مداخله جویانه‌ای را در ارتباط با جمهوری اسلامی ایران در پیش گرفتند.

وی ادامه داد: دامن زدن به بی‌ثباتی، تهییج اقدامات بی ثبات ساز و اغتشاشات، استفاده از ابزار‌های مختلف رسانه‌ای و سیاسی برای تلاش در ایجاد بی ثباتی و ناآرامی در جمهوری اسلامی، رفتاری غیرسازنده است.

وی با بیان اینکه بیش از یک ماه است که ناآرامی‌ها در ایران به پایان رسیده است، افزود: با این حال اتحادیه اروپا و چند کشور خاص با رفتار‌های غیرمنطقی به دنبال دامن زدن به ایجاد بی ثباتی در ایران هستند و هزینه‌های سنگینی را در مناسبات دو جانبه تحمیل کرده اند.

کنعانی به کشور‌های اروپایی توصیه کرد، رفتار‌های غلط گذشته خود را اصلاح و بخصوص سیاست اشتباه خود در ماه‌های اخیر نسبت به ایران را بازبینی کنند، زیرا استفاده از ابزار فشار سیاسی برای امتیازگیری برای جمهوری اسلامی ایران غیر قابل قبول است و ایران در مقابل فشار‌های سیاسی از حقوق مسلم خود در هیچ موضوع دیگری عدول نخواهد کرد.

با وجود این، اتحادیه اروپا بر خلاف رأی پارلمان اروپا، نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست اصطلاحاً تروریستی این اتحادیه قرار نداد.

ایران پیشتر هشدار داده بود، در صورت هرگونه اقدام اتحادیه اروپا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پاسخی متناسب به این اقدام خواهد داد.

 

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۴
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۵۶
الان باید خوشحال باشیم .هر روز خبر از تحریم و بدبختی می شنویم!!! بس کنید . برای منافع مردم تصمیم بگیرید مردم اولویت هستند
به نظر میرسد فعلا تعریف خط قرمز اروپا برای قرار گرفتن سپاه در لیست اگر ایران موشک بالستیک به روسیه بدهد تا اینجا اثر داشته و ایران متوجه جدی بودن اروپا شده. حالا باید دید پوتین چجوری با این عدم همکاری ایران عکس العمل نشان خواهد داد.
این جور که معلومه سپاه هم تحریم شده
جرات نداشتن چون موشک ها آماده پرواز به نیویورک است. دوران ابر قدرتی ما آغاز شده و ادامه خواهد داشت به لطف خدا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
اینارو ولش!!!دلار چنده؟؟؟!
ایران باید گزینه تحریم کشتی‌های نفتکش مرتبط با اروپا که از تنگه هرمز نفت صادر می کنند را در راس کار قرار دهد واعلام کند در موقع تردد توقیف می گردند.به هر حال تا تحریم‌های اروپا را هزینه بر جهت آنها نکنیم همچنان گستاخانه ادامه می دهند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
تنگه برای ما نیست اونورش امارات هستش در ضمن تو میتونی جایی رو ببندی که از خاکت رد شده نه آبهای بین المللی در ضمن این کار یعنی درگیری و جنگ با کل اروپا و حتی امارات و عربستان و کویت و بقیه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
شما فارغ تحصیل چه رشته ای هستی و چ تخصص و سابقه اجرایی داری ....
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
این موضوع در حیطه اختیارات شریعتمداری کیهان میباشد
قابل توجه ساده لوح هایی که دل بسته اند به خارجی ها !!!!!!
یعنی فردا دلار قیمتش میاد پایین؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۳:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
چه خاصیتی برای شما دارد دلار پایین باشد یا بالا؟؟؟
سر سفره ات دلار میگذاری یا باید لبنیات و گوشت بخوری؟؟؟؟
دلار ۴۰ درصد گران شده منتهی گوشت و لبنیات که ۱۰۰ درصد
گرانی را هم رد کرده اند؟
کاغذ و مقوا ۱۰۰۰ برابر شده منتهی افرادی چون شما فقط روی نرخ دلار کاغذی حساب میکنند در صورتی که دلار واقعی را باید
قیمتش را در مایحتاج عمومی دنیال کنید که سر به فلک گذاشته
برای من و شما دو بازار بسیار اسون دلار و طلا را زوم میکنن و ۲ روز بگیر و بندو دستوری منتهی سایر بازارها ازااااد و رها در گران فروشی و این نشان میدهد کنترل پهلوون فرزین و دیگران در مورد بازار ارز نمایشی بیش نیست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
فردا بله قیمت دلار میاد پایین . پس فردا 10 برابر میره بالا .
چطور برجام نمرده است !!!!!؟؟؟؟؟

جواد لاریجانی و رفیق شریعتمداری از بوی تعفن جنازه برجام

بشدت شکایت دارند و خواستار دفن آن شده اند !!!؟؟؟؟
جناب بورل ، شما اهمیتی درمورد بحث برجام نداری تا وقتی که آمریکا میگه برجام و مذاکرات کنسله هیچ کاری نمیتونی بکنی
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۳:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
بورل و رابرت مالی بزودی برکنار میشوند
چرا اسامی فوتبالیست ها و بازیگران و سلبریتی ها توی این تحریم ها هیچ وقت نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!!

چرا هیچ فوتبالیست و بازیگری که این تحریم ها بر علیه ملت ایران است موضع نمیگیرد واقعا" چرا؟؟؟؟

چرا بعلت تحریم دارو یی ایران هیچ بازیگر و فوتبالیست و سلبریتی بر علیه کشور های اروپایی و امریکا موضع نمیگیرد؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
چون شما میگید تحریم ها نعمتند!اونا هم جرأت مخالفت با شما را ندارن!!
بورل بعد از اعلام مرگ برجام توسط امریکا، بارها گفته برجام نمرده و حرف های خنده دار زده
با توجه به گفته های مقامات اروپا در هفته های بعد در لیست قرار میگیره
اجماع جهانی بی سابقه ای علیه کشور شکل گرفته است هنوز تا حلقه محاصره تنگتر نشده فرصت برای اصلاح اشتباهتمان و در صدر آن درگیری در جنگ اوکراین و تندروی و تهدید هست
بورل تا صد سال دیگه هم که بگی برجام نمرده و به خودت دلداری بدی تا زمانی که آمریکا در مذاکرات نیست و میگه از اولویتش خارج شده یعنی برجامی هم در کار نخواهد بود. حالا هی تکرار کن
من مدیر ساختمان هستم
اما هنوز مرا تحریم نکرده اند
پاسخ ها
ناشناس
| Austria |
۱۲:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
هر هر هر هر
عباس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
منظورت چیه؟ اول از همه شما تکلیف خودتون رو روشن کنید که تحریم کاغذ پاره هست یا نه بعد با هم حرف می زنیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
اولا خیلی بی مزه ای، ثانیا متاسفم برای ساختمانی که مدیرش تو باشی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
تورو خابوندن تو آب و نمک که بعدآ تحریم کنن .
اورپا جلوی ۱۰۰ هزار تومان شدن دلار گرفت
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۳:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
دلار دوره روحانی ۸ برابر شده
دوره رییسی هنوز ۵۰ درصد هم گران نشده
گرانی و ارزونی دلار چه ربطی به اروپا دارد؟؟؟؟
با حجم نقدینگی فعلی کشور بزودی خواهی دید دلار چند خواهد شد تا تعادل اقتصادی کشور ثابت بماند
ربع سکه ۵ میلیون باید باشد ان وقت چرا در بورس ارایه می‌شود؟؟؟
یعنی آقایون قیمت فعلی ربع سکه را منطقی مینند و دارند کسب منفعت میکنند از فروش طلا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
دلار 5 سال ا.ل روحانی ثبات کامل داشت ولی جناب رئیسی در 16 ماه اول دلار رو از 25 رسوندن به 45
سواد هم نداری درصد حساب کنی!
اروپا یک دروغگوی بزرگ است چه با برجام وچه بدون برجام هم راستا با سیاست های آمریکا دنبال سخت کردن شرایط وفشار بر مردم ایران هستند . آنها هیچ اراده ای برای پایان دادن به فشار بر مردم ندارند.
نمی دانم دیگری چیزی مانده تحریم کنند.اروپا و غربی ها بدانند منتظر این نباشند که مردم را بر علیه مملکت شورش دهند .چون زهی خیالی باطل است.پس انتظار نداشته باشید ایران هم باهاتون کنار بیاد.مثل آدم حرف زدید که چه بهتر حرف نزنید هر غلطی دلتان می خواهد بکنید.ایرلن قدرت نظامی منطقه است اینو باید درک کنید.فقط لقمه را دور سرتان می چرخانید و بس
وضعیت ایران رو اروپایی ها اون جور ناامن کردن تا مفت خورهایی که پول مردم ایران رو بلوکه کردن بتونن تو بانک نگه دارن سرمایه های بچه های زباله گرد ایران رو تا واسه زلینسکی بتونن سلاح بفرستن....زنان ایران رو هم کردین آلت دست خودشون.....اینو دیگه هر بچه ای هم میفهمه...ولی هنوز یه عده تو ایران نمیفهمن..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
همینه که هست
مشگل برجام فقط مابین ایران وامریکا میتواند حل شود،و اروپا نقش میانجی رابازی می کند و چیز دیگری ازش بر نمی اید.؟وفعلا نه امریکا ونه ایران از خواستهایشان کوتاه نمی ایند.
آشوبهای ۸۸ تحریم آورد و آشوبهای الان مانع رفع تحریم شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
آیا تحریم ها هنوز نعمتند؟؟؟
آقای شارل میشل در کار ایران دخالت نکن. حواست به کار خودت در جنگ اکراین باشه.
تیم فوق تخصصی آقای رئیسی همه فرصت هارو سوزاند. دیگه از برجام و حرف درمانی صحبت نکنید
همه سپاه تحریم کرده است ولی جز جز
اینجا دو موضوع را مطرح می کنم اولی چگونگی دستیابی طرف آمریکایی به ریز اطلاعات فرماندهان سپاه هر منطقه هست که برایم جالب هست دوم می گویم تمرینات در کسی ماندهذتحریم نکرده باشد ؟اگر راه حل می خواهند بیایند لیست کسانی که تحریم نیستند را بدهند
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دیگه چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!! معلومه که تحریم کنندگان یا عقل سلیم ندارند یا مشاوران بسیار نابابی دارند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
به خاطر مبلغ ناحقی که کشیدن روی قبضای تلفن
جنگ اوکراین جنگ برای گسترش قلمرو دولت امریکاست
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
اخبار جنگ رو برعکس می‌خونی شما. روسیه دنبال کشورگشایی بود. مردم و دولت قانونی اوکراین تصمیم گرفتن به جای روسیه هم پیمان آمریکا باشند باید از شما یا پوتین اجازه میگرفتند؟!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
برا خودت اسفند دود کن که چشمت نزنن
بجنگيد تا بجنگيم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
بجنگم صحیح است
سپاه را بطور کامل ولی بصورت پلکانی تحریم می کنند.
سپاه را بطور کامل ولی بصورت پلکانی تحریم می کنند.
من مدیر خونه هستم کارم بیکاریه اما چرا اسممو تولیست تحریما ندیدم
باید انتظار داشت دلار ارزان بشه
باید انتظار داشت دلار ارزان بشه
برجام دو سال قبل به وسیله آقایان قالیباف و شریعتمداری و طرفداران انها نابود شد
ایراد نداره به قول بزرگی که میگفت اونا خودشونو تحریم میکنن .فقط جای سوال هست که اگه خودشونو تحریم میکنن پس چرا اینا ناراحت میشن ؟
آخرش ما نفهمیدیم که برجام باید بمیره یا زنده بمونه و یا باید با تنفس مصنوعی زنده نگه داشته بشه

روسیه خوبه ویا بد؟!!!!

ما آخرش با روسیه همکاری کردیم و یا در کل اکراین بده؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آقا ما الان خوشحال باشیم یا ناراحت؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
وای دلارم که گرون شده و بازم مدرسمون دیر شد حالا چی کار کنیم؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات
وب گردی