بازدید 7518

استیضاح وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کمیسیون ارجاع شد

بر اساس این طرح که دهمین طرح استیضاح عین اللهی در مجلس است، دلایل مفصلی برای استیضاح ذکر شده که عدم به کارگیری نیرو‌های متخصص و مجرب، عدم مدیریت بهنگام و علاج جویانه مجموعه عوامل درون و برون سازمانی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ـ که موجب بسیاری از خسارات در زنجیره تامین تولید و توزیع دارو و تجهیزات پزشکی کشور، به ویژه در ماه‌های اخیر شده ـ از جمله آنهاست.
کد خبر: ۱۱۶۰۷۳۲
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۲ 22 January 2023

استیضاح وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کمیسیون ارجاع شداستیضاح بهرام عین اللهی به کمیسیون مربوطه ارجاع شد تا در آنجا مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش «تابناک»؛ به رغم تلاش‌های فراوان صورت گرفته برای از حد نصاب انداختن استیضاح وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دقایقی قبل طرح استیضاح بهرام عین اللهی مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت تایید و به کمیسیون مربوطه ارجاع شد.

استیضاح وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کمیسیون ارجاع شد

بر اساس طرح استیضاح عین اللهی که دهمین طرح استیضاح وی در مجلس است، دلایل مفصلی برای این استیضاح ذکر شده که عدم به کارگیری نیرو‌های متخصص و مجرب، عدم مدیریت بهنگام و علاج جویانه مجموعه عوامل درون و برون سازمانی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ـ که موجب بسیاری از خسارات در زنجیره تامین تولید و توزیع دارو و تجهیزات پزشکی کشور، خصوصاً در ماه‌های اخیر شده ـ از جمله آنهاست.

عدم اهتمام به تدوین و ارائه لایحه قانون نحوه اجرای سیاست‌های کلی سلامت به دولت و مجلس و عدم اهتمام جدی به اجرای سیاست‌های کلی سلامت و قوانین برنامه پنج ساله، از دیگر مواردی است که موجب شده شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، خواستار استیضاح عین اللهی و برکناری وی از سمت وزارت شده‌اند؛ دلایلی که مشتمل بر موارد مفصلی از جمله دخالت خویشاوندان و اطرافیان وزیر در انتصابات تا بی توجهی به افکار عمومی و انجام کار‌های نمایشی هم هست.

ارجاع طرح استیضاح با عنوان «عدم مدیریت و ناتوانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حل مشکلات پزشکان، پرستاران، دارو، درمان»
ارجاع طرح استیضاح با عنوان «عدم مدیریت و ناتوانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حل مشکلات پزشکان، پرستاران، دارو، درمان»

استیضاح وزیر بهداشت دولت سیزدهم در حالی در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته که پیشتر بار‌ها و بار‌ها با دعوت از وی به کمیسیون‌های مربوطه در مجلس، فرایند گفت‌وگو و همراهی با وی پی گرفته شده، اما در نهایت نمایندگان مجاب به طرح سوال از وی در صحن مجلس شدند که در نتیجه طرح سوال، با ۱۲۳ رای، کارت زرد به بهرام عین اللهی نشان داده شد. فرایندی که منجر به تغییر رویه در وزارت خانه تحت امر وی نشد تا استیضاح، تنها راه چاره باشد و در دستور کار قرار گیرد.

اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می‌شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۱۶
گناه داره چرا اذبتش می کنید؟ داره خدمت می کنه!!!!!!!!!!!!!!!
رفتن این و آمدن آن دردی را دوا نمی کند.

با این بودجه که امروز کلیاتش تصویب شد، سال 1402 سال عذاب علیم مردم در همه حوزه ها خواهد بود. کسری بودجه سال آینده 476 هزار میلیارد تومان است!
وزیر بهدشت؟؟؟!!!
کدام وزیر
کدام بداشت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
شما یک بار بنویس بهداشت من بهت جایزه میدم
ناشناس
| Australia |
۲۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
بهداشت
بهداشت
بهداشت
بهداشت
بهداشت
جایزه رو بده لطفا
کل دولت بی کفایته باید استعفا بده و انتخابات زودهنگام برگزار بشه مگه فقط وزیر بهداشت کار بلد نیست مثلا وزیر صمت یا مخابرات یا ارشاد چی بلدن؟؟؟ اصلا اصل کاری رئیس جمهور چی بلده؟؟ فقط یک جمله با معنی و راه کار قابل اجرا و عملیاتی از مقوله اشتغال و ایجاد شغل به ملت ارائه بده همین فقط به جمله!!!
خدا کند زودتر برکنار شود. از همه وزرای رییسی فاجعه بارتر است.
تنها وزيري که کارش رو درست انجام داده همین وزیر بهداشته!!!!
کرونا جمع شد

ظاهرا به مافیای دارو خیلی فشار اومده !!!!!!!!
سوالی از نمایندگان مجلس دارم شما خودتون هم نمیدونید دنبال چی هستید؟ مگه میشه یک وریر رو تا ده بار استیضاح کرد اونم در فاصله کمتر از یکسال و بعد دوباره قانع نشد و باز تکرار استیضاح. اگر زبون هم رو نمیفهمید یکبار برای همیشه استیضاح کنید قحط الرجاله مگه تو مملکت که دیگه کسی نشه وزیر بهداشت پیدا کرد؟
وزیر...مجلس ناظر ... پس تکلیف خسارت های ببار آمده در بخش بهداشت و درمان چه می شود...مدیران رانتی که منصوب کرده چه می شوند ......
وزیر آموزش وپرورش هم خیلی بی سواد عوضش کنید
ای کاش هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان از نماینده ای که دخترش را که عضو هئیت علمی دانشگاه بدون رعایت سیستم آدری منصوب کرده والان از طراحان سوال از وزیر بهداشت شده علت سوال را بپرسند .محلس انقلابی
لطفا با این حرفا سرعت حرکت قطار پیشرفت کشور را کم نکنید. کاهش این سرعت یعنی خیانت به کشور
سلام باید برکنارش کنند متاسفانه هیچ نظرتی بر بیمارستانهای آموزشی ندارند؟ و نظام پزشک یهم فقط از مردم پول میگیرد و رسیدگی نمی کند
با سلام به همه دوستان
یه کمی واقع بین و جدی باشیم در این زمینه
متاسفانه این روزها در بیمارستانهای آموزشی اتفاقاتی می افتد که هیچ ارگانی بر این فعالیتهای دانشجویان پژشکی نظارتی ندارد؟ اشتباهات و قصور پزشکی در این نوع بیمارسانها خیلی زیاد شده و متاسفانه جان مردم خصوصا سالمندان براشون اهمیتی ندارد و نظان پزشکی استان ها هم حق را به پزشکان و کادر پرستاری میدهد . ا زهمه بدتر تعرفه های بالای این نوع بیمارستانها که دولتی هم هستن بیداد میکنه و در صورتی با توجه به ماهیت آموزشی بودن این نوع بیمارستانها ، تعرفه ایش باید رایگان باشد .برخی از مردم هم از آموزش یبودن این بیمارستانها اطلاعی ندارند . مزاحمت های که توسط دانشجویان پزشکی برای بیماران بد حال و غیر پیش می آید و سهل انگاری و اشتباهات عمدی پزشکان و پرستاران دانشجو جان مردم و بیماران را به خطر انداخته هست . خواهمشند ام این بحث را جدی بگیرید
مافیای دارو داره تمام تلاششو انجام میده که این وزیر انقلابی و جهادی را کنار بزنه.
***زهی خیال باطل**
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # دهه کرامت # اسدالله اسدی # موشک خیبر # حقآبه هیرمند # حج 1402
آخرین اخبار
وب گردی