بازدید 3909
۵

استفاده از تیک تاک در نیمی از آمریکا ممنوع شد

بیش از نیمی از ایالت های آمریکا استفاده از نرم افزار تیک تاک را در ادارات و دستگاه های دولتی ممنوع کردند.
کد خبر: ۱۱۶۰۱۲۹
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۶ 18 January 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از اسپوتنیک، منابع آمریکایی روز سه شنبه اعلام کردند که بیش از نیمی از ایالت‌های آمریکا استفاده از پلتفرم ویدئویی تیک تاک را ممنوع کرده اند.

علت ممنوعیتتیک تاک در دستگاه‌های دولتی به دلیل نگرانی‌های امنیت ملی اعلام شده است.

گفته شده است که حداقل سی و یک ایالت آمریکا دسترسی به تیک تاک در دستگاه‌های دولتی را محدود کرده‌اند. همچنین ۹ ایالت آمریکا نرم افزارهای مشابه دیگری مرتبط با چین از جمله وی چت را نیز ممنوع کرده‌اند.

تصمیم برای ممنوعیت این شبکه اجتماعی چینی که بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر در آمریکا دارد، هم در ایالت‌های جمهوری خواه و دموکرات تصویب شده است.

محدودیت‌ها علیه نرم افزار چینی تیک تاک پیشتر هم در آمریکا اعلام شده بود. این محدودیت‌ها به دلیل روابط ادعایی بین شرکت اصلی و دولت چین است.

این در حالی است که روز پنجشنبه فرمانداران ایالت‌های ویسکانسن و کارولینای شمالی دستورهایی مبنی بر ممنوعیت تیک تاک در دستگاه‌های دولتی امضا کردند. ایالت‌های اوهایو، نیوجرسی و آرکانزاس نیز هفته گذشته اقدامات مشابهی انجام دادند.

اقدامات برخی ایالت‌ها نیز فراتر از تیک تاک بوده است. به عنوان مثال نیوجرسی و ویسکانسن فروشندگان، محصولات و سرویس‌های شرکت‌های چینی دیگر از جمله Hikvision، تنسنت (مالک وی چت) و همچنین محصولات شرکت روسی کسپراسکای لب را نیز در دستگاه‌های دولتی ممنوع کرده اند.

پس از آنکه کریستوفر ورای در ماه نوامبر اعلام کرد تیک تاک تهدیدهای امنیت ملی را در بر دارد، درخواست‌ها برای ممنوعیت اپ روی دستگاه‌های دولتی شدت گرفت. ورای هشدار داده بود که دولت چین می‌تواند با استفاده از اپ روی کاربران تأثیر بگذارد یا دستگاه‌های آنها را کنترل کند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۵
ایا برای دستگاههای دولتی ممنوع شده یا برای مردم عادی هم ممنوع است؟
ممنوع شد با اینکه در ادارات ممنوع شده تفاوت داره
بلد نیستن باید مثل ما کلا اینرنتو فیلتر کنن
دقیقش در ادارات و دستگاه های دولتی
اگه مثل شما بودن اسم اینو می‌ذاشتن فرصت رشد، نه محدودیت.
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه