بازدید 33445
سه هزار و دویست‌ و سی و هفتمین بسته ویژه خبری «تابناک»

پاسخ تند پلیس راه به سخنگوی صمت: مسئولین باید شرمنده مردم باشند، نه طلبکار!/انسیه خزعلی: تساوی زن و مرد را قبول نداریم‌؛ به ضرر زن است /دختر دهه هشتادی عضو شورای شهر از مسئول دفتری مادرش استعفا کرد.

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند عذرخواهی وزیر راه از مردم به دلیل مشکلات حمل و نقل در روز‌های برفی/ با زیان انباشته خودروسازان می‌توان شرکت مزدا را خرید/ نماینده مجلس: اروپا زمستان سرد و سخت خود را با ذخیره‌سازی گاز مدیریت کرد ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۵۹۷۸۷
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۵ 16 January 2023

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

انسیه خزعلی: تساوی زن و مرد را قبول نداریم‌؛ به ضرر زن است
انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: در نشست سال قبل سازمان ملل، مدیر اجرایی بخش زنان پرسشی را مطرح کرد که چرا شما برابری زن و مرد را نمی‌پذیرید؟ در پاسخ گفتم که تساوی به ضرر زن است و ما قبول نداریم‌. اما عدالت را می‌پذیریم. تساوی یعنی زن و مرد در هزینه‌ها مشارکت داشته باشند و به طور یکسان بار و فشار زندگی را تحمل کنند، در حالی که این تساوی در جسم آنها وجود ندارد و از این روی تساوی به ضرر زن است، اما عدالت، تقسیم کار، تقسیم مسئولیت و قرار دادن زن و مرد در جایگاه خود کمک کننده است.

رئیس سازمان بورس: قرعه‌کشی خودرو، یک لاتاری ملی به تمام معناست
مجید عشقی رئیس سازمان بورس: بر اساس آخرین آمار ثبت نامی نزدیک به ۱۰ میلیون تن برای ۲۰ هزار خودرو نام نویسی کردند. طبق محاسبات از ۸۵ میلیون جمعیت کشور ۷۳ میلیون به دلایل مختلف از جمله اینکه صاحب خودرو یا زیر ۱۸ سال هستند، نمی توانستند شرکت کنند. از ۱۲ میلیون نفر باقی مانده ۱۰ میلیون نفر شرکت کردند. این یک لاتاری ملی به تمام معناست. در یک بخت آزمایی می خواهیم خودرو بفروشیم؛ یک توزیع رانت بی هدف. این فرایند غیر از تبعات اقتصادی باید از نظر علمی بررسی شود که چه تبعات اجتماعی دارد. اینکه ۱۰ میلیون تن را درگیر لاتاری می کنیم و کلا ۲۰ هزار خودرو دست مردم می دهیم.

توییت گنجی خطاب به مدیران وزارت نفت
عبدالله گنجی، عضو شورای اطلاع رسانی دولت در توییتی نوشت: سرمای حال از جهت گستردگی-کل کشور- و از جهت عمق سرما بی سابقه است. اکنون در ده استان کشور میانگین سرما ١٠درجه زیر صفر است. علیرغم کاهش گاز وصولی ترکمنستان گاز شمال قطع نشد، باید خدا قوت گفت به مدیران وزارت نفت و قدردان بود که بدون افزایش زیرساخت جدید در سال‌های گذشته مدیریت خوبی کردند.

روایت روزنامه جوان از دوگانه بتوم و تبیین
روزنامه «جوان» نوشت: عنوان «جهاد تبیین» در سخنان رهبری کلید واژه ای برای ایجاد ساختار و تشکیل قرارگاه در این زمینه شده است. از منظومه فکری رهبری برمی آید آنچه ایشان انتظار دارد عملکرد در این حوزه است نه صرفاً تشکیل مجموعه هایی که اثر بخشی آن ها مورد تردید باشد. از نگاه نگارنده مهم ترین فراز سخنان رهبر حکیم انقلاب در رابطه با جهاد تبیین، در دیدار امسال ایشان با مردم قم در ۱۹ دی بیان شد و ایشان بین دو گانه «تبیین» و «باتوم» مرز مشخصی ایجاد کردند. آنجا که فرمودند: «نقشه های بدخواهان، تبلیغات و به قول خودشان پروپاگانداست که علاج آن، «تبیین» صحیح حقایق از زبان های مختلف و با ابتکار و نوآوری است، چون راه برطرف کردن وسوسه تبلیغاتیِ اثرگذار بر ذهن جوان و نوجوان «باتوم» نیست بلکه تبیین و روشنگری است.»

این روزنامه در بخش دیگری از این یادداشت نوشت: شاخص اصلی حوزه امنیتی ثبات و امنیت است. از نگاه دینی، پایداری امنیتی به این است که حوزه های فردی، اجتماعی و سیاسی فعال بوده و حاکمیت در انجام وظایف خود و جریان نخبگی و مبلغین جامعه در حوزه تبیین گری کار خود را به درستی انجام دهند. در این صورت است که حوزه امنیتی کوچک و کوچک تر شده و نظام سیاسی از ثبات پایدارتری برخوردار می شود؛ لایه یا سطح امنیتی یعنی ظهور و بروز قوه قهریه. اینجاست که سخن از کاربرد «باتوم» هم مطرح می شود، چون برای برقراری امنیت و ایجاد ثبات در جامعه اگر لازم باشد «باتوم» می تواند راهگشا باشد. البته در این سطح هم «تبیین» یک ضرورت است؛ هرچند نوع تبیین آن متفاوت خواهد بود. یعنی همان کاری که در فتنه ها و اغتشاشات یکی دو دهه اخیر در کشور انجام شد. ماموری که برقراری امنیت از وظیفه ذاتی اوست، در راستای وظیفه خود از قوه قهریه و باتوم هم استفاده کند. اما وظیفه نخبگان جامعه حتی در این مرحله این است که برای جدا کردن صف مردم عادی که تحت تأثیر هیجانات کاذب قرار گرفته اند، با تبیین شرایط و هشدار نسبت به جریان آشوبگر و عوامل پشت صحنه داخلی و خارجی، صف این مردم را از آشوبگران جدا کند.

کنایه یک نماینده مجلس به نخست وزیر عراق
یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در واکنش به تاکید نخست وزیر عراق روی نام جعلی خلیج ع.ر.ب.ی و همچنین لزوم واکنش وزارت خارجه، می‌گوید امیدوارم حرفی که ایشان عنوان کرده‌اند حرف دلشان نباشد. محمود عباس‌زاده در واکنش به مصاحبه اخیر نخست وزیر عراق که باز هم بر نام جعلی «خلیج ع. ر.ب.ی» تاکید کرد، گفت: «امیدوارم حرفی که ایشان عنوان کرده‌اند حرف دلشان نباشد و به تعبیری سهو السان باشد. اگر واقعا این را گفته باشند، باید نسبت به نمره درس تاریخ و جغرافیای ایشان شک کرد.» وی افزود: «بعد از اینکه نظام سلطه غربی‌ها می‌بینند که جمهوری اسلامی عمق استراتژیکش از خاورمیانه جلوتر رفته و حتی ادعا می‌کنند که جمهوری اسلامی به روسیه پهپاد صادر می‌کند و در تحولات اوکراین به عنوان یک بازیگر تاثیرگذار ایفای نقش می‌کند و از طرف دیگر پروژه ایران هراسی‌شان در منطقه جواب نداده است، در خواب می‌بینند که یک جنگ زرگری، جنگ عربی_عجمی راه بیندازند.»

پلیس: دستگیری «چند دختر بدحجاب» به اتهام «تعرض به بانوی آمر به معروف»
سرهنگ صیادی فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر در این باره گفته است که در پی انتشار کلیپی از تعرض چند دختر بدحجاب به احدی از بانوان آمر به معروف در خیابان ساحلی بوشهر ، پیگیری موضوع با هماهنگی قضایی در دستور کار پلیس قرار گرفت که پس از شناسایی، متهمان احضار و با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع ذیصلاح قضایی معرفی و خودروی آنان نیز توقیف و به پارکینگ دلالت گردید. 

رئیس سازمان سنجش: اینترنت همراه در روزهای کنکور نقطه ای قطع می شود
رئیس سازمان سنجش یادآور شد: حلقه‌های امنیتی زیادی را تعریف کردیم و آگاه هم هستیم که اینترنت با زندگی مردم گره خورده است. پیش بینی کردیم و از دولت خواستیم که امکان ارسال و دریافت فایل وجود نداشته باشد که مصوب شد در اینترنت همراه در حوزه‌های شبکه‌های پیام رسان محدودیت داریم. این محدودیت در شهرهای محل حوزه امتحانی است. وی افزود: این موضوع خواسته مردم هم است و از این بابت و به شکل نقطه‌ای محدودیت اعمال می‌شود. درباره اینترنت ثابت محدودیتی وجود ندارد.

دختر دهه هشتادی عضو شورای شهر از مسئول دفتری مادرش استعفا داد
با توجه به حواشی ایجاد شده در خصوص فیش حقوقی مسئول دفتر نرگس معدنی‌پور، دختر این عضو شورای اسلامی شهر تهران، استعفای خود را تقدیم شورای اسلامی شهر تهران کرد./تسنیم

رائفی‌پور: باید از هاشمی، خاتمی و احمدی‌نژاد استفاده می‌کردیم
علی اکبر رائفی پور با بیان اینکه هاشمی‌رفسنجانی با عرب‌ها، خاتمی با اروپا و احمدی‌نژاد با آمریکای لاتین روابط خوبی داشتند و می‌توانستیم با استفاده از ظرفیت این افراد و برقراری روابط با محوریت آنان با این کشورها، وضعیت بهتری را برای کشور رقم بزنیم، گفت: اما از آنها به نفع منافع ملی بهره‌برداری نکردیم. این موضوعات مسائلی است که باید از آنها در شیوه حکمرانی خوب به‌ درستی استفاده کرده و صرفا منافع ملی را در این قالب تعقیب کنیم./همشهری

نقدعلی: «استیضاح» موجب نااُمیدی مردم می‌شود
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: استیضاح نه تنها راه حل مشکلات کشور نیست، بلکه موجب ناامیدی مردم می شود که خواسته جریان ضدانقلاب و دشمنان نظام اسلامی است.محمدتقی نقدعلی در مورد رایزنی برخی از نمایندگان برای استیضاح وزیران، اظهار داشت: وزیران کابینه سیزدهم با قوت و قدرت مشغول به فعالیت هستند و در تلاشند در تراز نظام اسلامی به مردم خدمت رسانی کنند. در چنین شرایطی باید دولت را تقویت کرد و از بخشی نگری به عملکرد وزیران پرهیز نمود. نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با بیان اینکه وزیران کابینه باید در راستای مصالح و منافع کلان کشور حرکت کنند، گفت: حتی اگر وزیری با دولت همراهی نداشته باشد، باید دولت در این زمینه تصمیم گیری کند، نه اینکه مجلس به دنبال استیضاح کشیده شود./ایرنا

آلمان سفیر ایران را احضار کرد
یک سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان از احضار سفیر ایران در برلین به دلایل حقوق بشری خبر داد. به گزارش رویترز، یک سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان گفت که این کشور سفیر ایران در برلین را به وزارت امور خارجه احضار کرده است.به گفته او، وزارت امور خارجه آلمان برای گفت‌وگو درباره نگرانی‌ها پیرامون سوابق اقدامات تهران در زمینه حقوق بشر، سفیر ایران را احضار کرده است./ایسنا

عذرخواهی وزیر راه از مردم به دلیل مشکلات حمل و نقل در روزهای برفی
مهرداد بذرپاش با حضور در مرکز کنترل ترافیک راه‌آهن، با عذرخواهی از مردم بر نوسازی ناوگان ریلی تاکید کرد و گفت: در روزهای گذشته مشکلاتی برای مردم رخ داد که در این خصوص از کسانی که دچار زحمت شدند عذرخواهی می‌کنم. شاید ما بهتر می‌توانستیم ارائه خدمت کنیم، باید با برنامه‌ریزی بهتر مشکلات را به حداقل می‌رساندیم اما باز هم این اتفاق افتاد. در روزهای گذشته و به دنبال برودت هوا و تداوم بارش برف و باران در کشور، وسایل حمل‌ونقلی از جمله جاده‌ای، هوایی و ریلی با مشکلاتی مواجه بودند و برخی از سفرها با تاخیر یا لغو مواجه شد؛ از جمله چندین سفر ریلی در مسیر تهران-مشهد (رفت و برگشت) که به‌دلیل یخ‌زدگی ریل لغو و البته سفرهای جایگزینی برای آنها در نظر گرفته شد./ایسنا

روزنامه جمهوری اسلامی خطاب به رئیسی: مشکل در سمت مصرف‌کنندگان است؟!
روزنامه جمهوری اسلامی در خبری به عملکرد دولت در مواجهه با سرمای اخیر انتقاد کرد و نوشت: «زمستان سخت اروپا» ظاهراً برای ایران گران تمام شده و این روزها شاهدیم تقریباً تمامی سیستم اداری، مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل شده‌اند. شرکت ملی گاز شرایط کنونی را بحرانی ارزیابی کرده و مسئولان و رسانه‌های دولتی اکنون روی صرفه‌ جویی در مصرف گاز از جانب شهروندان مانور می‌دهند، بدون اینکه به ناکارآمدی سیاست‌ گذاری اقتصادی کشور به ویژه در بخش انرژی اشاره‌ای بکنند.این روزها به دنبال بحران گاز در ایران بسیاری از رسانه‌های طرفدار دولت عباراتی را به کار برده‌اند که به نظر می‌رسد هدفی نداشته باشند، جز پنهان کردن و لاپوشانی ناکارآمدی دولت در تأمین انرژی. به عبارت دیگر به زعم این رسانه‌ها مشکل نه در جانب سیاست ‌گذاران بلکه در سمت مصرف ‌کنندگان است. این آمار ادعایی مصرف گاز در ایران بدون توجه به سهم سوخت‌های مختلف در انرژی تولیدی و مصرفی کاملاً غلط‌انداز است.

محیا واحدی، عضو هیات مدیره «جمعیت امام علی» دستگیر شد
جماران از دستگیری محیا واحدی، فعال حقوق کودکان خبر داد. محیا واحدی، فعال حقوق کودکان و عضو هیات مدیره «جمعیت امام علی» یکشنبه ۲۵ دی در محل کارش دستگیر شد. برادر او در توییتر نوشت، بازداشت با ضبط وسایل الکترونیکی او و بدون هیچ توضیحی انجام گرفته است.

نماینده مجلس: مردم در «قهر اجتماعی» به سر می‌برند
به نقل از ایلنا ـ علیرضابیگی گفت: گویا ترجیح می‌دهیم به همین وضعیت که مردم در قهر اجتماعی به سر می‌برند روزها را بگذرانیم و انتظار داریم گندمی که کاشتیم نتیجه‌اش گلابی شود که این امکان‌پذیر نیست.

آقای امام جمعه کرج، برف سنگینی بارید
احمد زیدآبادی در کانال تلگرامی خود نوشت: امام جمعۀ کرج کاهش برف و باران را نتیجۀ “وضعیت افتضاح حجاب” دانسته است! حالا فرض کنیم اصلاً خدا میزان بارش برف و باران را به میزان حجاب بانوان گره زده است! و همینطور فرض کنیم که در جوامعی که بانوان حجاب را رعایت نمی کنند، یا اصلاً برف و باران نمی بارد و همه در خشکسالی و قحطی در حال تسلیم جانِ شیرین خود به جان آفرین هستند و یا اینکه خدا در آن جوامع به دلیل اینکه “کافرند” بین میزان بارش و سطح حجاب پیوندی نزده و در ناز و نعمت رهایشان کرده است تا به فسق و فجور ادامه دهند و مکافات آن را در سرای آخرت تحمل کنند. به عبارت دیگر، فرض می گیریم که خداوند این رابطۀ علّی بین بارش و حجاب را مخصوص کشورهای مسلمان و علی الخصوص برای”ایران اسلامی و شیعه” وضع کرده است. خب، حالا می توان از امام جمعۀ کرج پرسید؛ چند درصد زنان ایران به باور او حجابشان “افتضاح” است؟ اگر بگوید اکثریت شان که در آن صورت معنای روشن حرفش این است که اکثریت جامعه به نظام جمهوری اسلامی پشت کرده اند و این نظام فقط متکی به اقلیتی از مردم است. او قطعاً این حرف را نخواهد زد، زیرا چنین حرفی به معنای نفی مشروعیت و یا به قول خودشان عدم مقبولیت نظام از سوی مردم است.


انتقاد از انتصاب «خواهرزاده همسر برادر روحانی»
عباس امیری‌فر، مدعی شده که یکی از انتصاب‌های عزت الله ضرغامی در وزارت گردشگری، «خواهرزاده‌ی همسر برادر حسن روحانی» است. به گزارش انصاف نیوز، آقای امیری‌فر که از نزدیک‌ترین نیروهای سیاسی به احمدی‌نژاد بوده است، با ارسال متنی انتقادی، به به‌کار گیری «طاهره قیومی» که مدتی در دولت اول روحانی در بخش اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور کار می‌کرده، واکنش منفی نشان داد و نوشت: «با لطائف الحیل و بیان این که ایشان خواهرزاده حسن روحانی نیست، از ایشان حلالیت و دلجویی کرده، و جناب آقای ضرغامی این خانم را که خواهرزاده همسر حسین فریدون محکوم به زندان بوده! و کاملا در نهاد ریاست جمهوری سیاست‌های حسن روحانی را اعمال می‌کرده، مع الاسف آقای ضرغامی بعنوان دولت اصولگرا، این خانم را بعنوان مشاور و مسئول پیگیری‌های ویژه وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی منصوب کرده و هنوز مشغول به‌کار است! جناب آقای ضرغامی مگه قحط الرجال والنسا است که فامیل و آدم روحانی و فامیل حسین روحانی متخلف را به این سمت منصوب کردید؟!»

با زیان انباشته خودروسازان می‌توان شرکت مزدا را خرید
بیوک علیمرادلو، مدیرعامل گروه بهمن گفت: با زیان انباشته خودروسازان در سال های اخیر می‌توان شرکت مزدا را خرید. سود حاصل از تولید باید به چرخه تولید برگردد و صرف توسعه تکنولوژی تولید خودروهای جدید شود تا شاهد رشد تولید و رقابت در میان خودروسازان باشیم؛ در نهایت سود تولید باید به صاحبانش یعنی سهامداران برسد. وی افزود: براساس آمار بیش از ۸۰ درصد خریداران خودرو از سیستم قرعه کشی به سرویس اولیه خودرو مراجعه نمی کنند، چون بلافاصله خودرو را می فروشند؛ چرا این آمارها دیده نمی شود؟

پاسخ تند پلیس راه به سخنگوی صمت: مسئولین باید شرمنده مردم باشند، نه طلبکار!
سرهنگ علی‌اصغر شریفی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ در واکنش به توییت اخیر سخنگوی وزارت صمت نوشت: «جای بسی شگفتی دارد، سخنگوی وزارت صمت به جای شرمندگی و عذرخواهی از مردم به خاطر تولید خودروهای بی کیفیت، در مباحثی که خودشان سهم زیادی دارند، آن را به دیگران منتسب می کنند.» بخش عمده‌ای از مشکلات ترافیکی و آلودگی شهرهای بزرگ به ویژه تهران مربوط به از رده خارج نکردن خودروهای فرسوده از چرخه ترافیک و تولید خودروهای بی‌کیفیت که موجب تراکم ترافیک (تردد ۵ برابری وسایل نقلیه در شهر تهران نسبت به ظرفیت معابر) و آلودگی روزافزون شرایط جوی است، می‌باشد. نمایشگاه‌هایی که وزارت صمت در موضوعات مختلف در شهرها به ویژه در تهران برگزار می‌کند، موجب تراکم ترافیک در سطح معابر و نارضایتی مردم می‌گردد که مسئولین مربوطه در این حوزه نیز باید شرمنده مردم باشند، نه طلبکار. مدیریت ترافیک صرفا بر عهده پلیس نیست و پاکسازی شبکه معابر در زمان برف و باران در شهرها بر عهده شهرداری و در راه‌ها بر عهده وزارت راه است.»

نماینده مجلس: اروپا زمستان سرد و سخت خود را با ذخیره‌سازی گاز مدیریت کرد
مصطفی نخعی عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه اروپا تا ۲۰ درصد مصرف گاز خود را ذخیره‌سازی می‌کنند، به همین دلیل توانسته زمستان سرد و سخت خود را از این طریق مدیریت کند، گفت: متاسفانه میزان ذخیره‌سازی در ایران صرفا حدود یک و نیم درصد است.

بیش از ۹۰ درصد واجدین شرایط در قرعه‌کشی خودرو ثبت‌نام کردند!
بررسی‌ها حاکی از آن است که تنها ۱۱ میلیون تن از کل جمعیت ایران امکان شرکت در قرعه‌کشی خودرو را دارند که از این تعداد ۱۰ میلیون تن در قرعه‌کشی اخیر شرکت ایران‌خودرو شرکت کردند؛ یعنی بالغ بر ۹۰ درصد از افراد واجد شرایط! و این یعنی یک لاتاری ملی که می‌توان گفت تمام مردم ایران را درگیر این ماجرا کرده است.

پویش «هر خانه یک اتاق گرم» کلید خورد
مدیر امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به مصرف ۷۷ درصد گاز تولیدی کشور در بخش خانگی، مصرف دیروز این بخش را ۶۴۴ میلیون متر مکعب عنوان کرد و گفت: از مردم عزیز خواهشمندیم نسبت به پویش «هر خانه یک اتاق گرم» متعهد باشند.

استاد اقتصاد: قیمت دلار دست «قاچاقچی» و «فراری» افتاده
حسین صمصامی استاد اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگویی اظهار داشت: الآن آنچه در بحث ارز برای ما مبناست و دارد برای ما قیمت‌گذاری می‌کند، این است که اختیار سیاست‌گذاری ارزی در اقتصاد ما در اختیار دلال و قاچاقچی و فرار سرمایه و سفته‌بازها، به علاوۀ دشمن است؛ آن‌ها اراده می‌کنند که بنا به دلایلی یکباره دلار را بالا ببرند. ما هم مکانیسم انتقال را از طریق صرافی‌ها و بازار غیرمتشکل خودمان فراهم می‌کنیم. الآن ببینید متناظر با این، دلار متناسب با بازار متشکل ارزی هم بالا رفت. بعد از اینکه شکاف بین بازار آزاد و نرخ ترجیحی افزایش پیدا می‌کند، می‌گوییم باید یکسان‌سازی نرخ ارز را انجام بدهیم. این یعنی چه؟ یعنی اینکه این نرخ نیمایی و بازار متشکل و... را افزایش بدهیم؛ لذا قیمت کالای وارداتی ما به شدت افزایش پیدا می‌کند و دوباره یک موج تورمی در جامعه ایجاد می‌شود. ما از سال ۹۰ تا به امروز همین سیاست را دنبال کردیم و این سیاست موجب شده دلار هزار تومنی به ۴۰ هزار تومان برسد. این باید یک جایی متوقف بشود. حالا چطور متوقف بشود؟ قانون گفته که بازار آزاد، غیررسمی و قاچاق هست. الآن شما قانون قاچاق کالا و ارز را نگاه کنید و بخوانید. در مادۀ ۲ مکرر اصلاح قانون قاچاق کالا و ارز در جزء پ نوشته که «انجام معامله ارزی در کشور تحت هر عنوان نظیر خرید، فروش، حواله، معاوضه یا صلح، مگر آنکه حداقل یکی از طرفین معامله طرف صرافی مجاز، بانک یا مؤسسه مالی و اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی باشد، حکم این بند شامل مواردی است که در زمان انجام آن حداقل یکی از طرفین در کشور باشد». این عین قانون هست که من برای شما خواندم. /تسنیم

بودجه موسسه آموزشی مصباح‌یزدی چقدر است؟
بر اساس جداول منتشره از بودجه ۱۴۰۲ بودجه پیشنهادی دولت برای موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی بیش از ۱۴۱ میلیارد تومان است. موسسه مذکور متعلق به مرحوم آیت الله محمدتقی مصباح یزدی بود که پس از درگذشت او زیر نظر حجت الاسلام محمود رجبی اداره می‌شود. / انتخاب

پیش بینی مدیرعامل ایران خودرو از آینده قرعه‌کشی خودرو
مدیرعامل ایران خودرو گفت: تا زمانی که ما مکلف به فروش زیر قیمت تمام شده هستیم، رقابت میلیونی در لاتاری ملی (قرعه‌کشی خودرو) را شاهد خواهیم بود. وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر و متاثر از موضوع قیمت‌گذاری دستوری، حداقل بیش از ۳۵۰ هزار میلیارد تومان از جیب ایران‌خودرو و سایپا و سهامداران آن خارج شده است. بگویند این منافع عاید چه کسانی شده؟ این در حالی است که با عرضه محصولات ایران‌خودرو، در بورس کالا ۲۸۰۰ میلیارد تومان از زیان انباشته این شرکت کاسته شد.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶۴
در انتظار بررسی: ۲۳
انتشار یافته: ۱۹۲
خدا رو شکر ایشون آخرین فردی بود که از نسبت فامیلی برای استخدام استفاده کرده ،دیگه همه جا پاکسازی شد.

هر چه سریعتر صیانت رو اجرا کنید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
کدوم صیانت چند نفر و کاندید کردن از برنده و بازنده به هر کدوم یه پست حساس دادن نتیجه همینه
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
خروجی موسسه مصباح چیه که سالی 141 میلیارد از بیت المال بودجه میگیره؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ضرر خودروهای بی کیفیت شما که از جیب ملت رفته به جیب شما واریز شده . اونو چی میگی؟ تازه طلب کار شدی مرد ناحسابی. تو طلب کار نیست بدهکاری. نمی صرفه درش و ببند خودرو وارد کن تمام کارگرها و مهندسان را تا صد سال دیگه میشه بهشون بسمه بیکاری داد با پول سوختش فقط.
خانم خز علی امروزه اغلب مخارج و کار خارج از خانه بردوش زنان است. می شناسیم زنانی که شوهرشان بیکارند و زن در خارج کار می کند و زندگی را می چرخاند حالا با گذشته فرق دارد بفهمیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
چه شما قبول داشته باشيد چه نداشته باشيد، چه خانم خزعلي قبول داشته باشد چه نداشته باشد، زن و مرد 2 مخلوق متفاوت در بين مخلوقات خداوند هستند كه در كنار يكديگر به تكامل مي رسند و وظايف خودشان را به نحو مطلوب انجام مي دهند، اين موضوع هيچ ربطي هم به كار كردن خانمها يا تامين مخارج منزل توسط آنها ندارد گرچه كار كردن در يك خانواده وظيفه آنها نيست و در شرايط خاص از خود گذشتگي مي كنند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
باهاتون موافقم که نقش خانوما خیلی پررنگ شده ولی نه اینکه اغلب مخارج بر عهده خانوماست. در ضمن برابری زن و مرد باعث آزار خانوما میشه. کار کنن خوبه ولی مسئولیت زندگی خانوما رو خیلی زود فرسوده می کنه. هر کسی نقش خودش رو داره. با هم قاطی نکنیم. البته منظورم کار خونه نیست. نقش بر اساس روحیات رو می گم.
دهها بنیاد کوچک و بزرگ معاف از هر گونه حسابرسی مالی و بازدهی هزاران میلیارد بودجه کشور را می بلعند و ادعای حلال و حرام هم دارند
دروغ میگید اون دختر عضو شورای شهر میره جای دیکه با حقوق بیشتر مشغول میشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
احسنت. چه بسا خود جناب چمران از جیب مبارک جبران مافات کنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
و حتما شما راست مي گيد!!!
ااقای گنجی اگر تلاش قبلی ها نبود الان که مصیبت بود چون در این دولت که هنوز خبری نیست
وزارت کشور هم زمان با برسی فیش حقوقی کارمندان شورای شهر به برخورد بد کارمندان شهرداری تهران با مردم به خصوص مدیران فنی وعمرانی شهرداری تهران که به اسم منافع شهرداری حق کشی از مردم می کنند هم رسیدگی فرمایید. چون برخورد کارمندان هر حکومتی با مردم برخورد حکومت مردان با مردم تلقی می شود.
فقط مشکل حجاب مونده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
آره
فقط حجاب مونده
اوضاع آب و برق و گاز و هوا و اقتصاد و معیشت و اشتغال و تورم و ... همه میزون و درسته
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
مگه مسوولین کار دیگه ای هم بلدن؟
با استعفای آن دختر نباید صورت مساله پاک شود
این پرونده و موارد مثل آن باید زیر ذره بین قرارگرفته و خاطیان مجازات شوند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
تو هم حالت خوشه ها
کدوم ذره بین ؟
کدوم بررسی ؟
الان چند ساله که حقوق های نجومی رواج داره ؟
چی شده ؟
آیا این بساط جمع شده ؟
ساده نباش
این انتصابات طبیعی و عادی است فقط ایشون شانس نداشته لو رفته،مثل سفرهای خارجی بی‌حساب ماموریت های بی ثمر ،حقوق آنچنانی امتیازات ویژه همه اینها برای ما تعجب برانگیزه اما برای مسؤلان حق طبیعی شونه چون زحمت کشیدن
هروقت این بسته خبری رو میخونم احساس میکنم به قول بزرگواری اوضاع خیلی خیطه
بازهم درگیری دختران با امران به معروف؟!!!"دختران بدحجاب" و "بانوی امر به معروف"!!!!!!!!!خدا بخیر بگذرونه.
پاسخ ها
میثم
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
آرزو به دل موندیم یگی از این آمران معروف بره به یکی از مسیولین تذکر بده
مثل خانم شورای شهر تهران با استخدام رانتی دخترش
مثلا آقای چمران با ماست مالی کردن موضوع
آمران معروف ، اگر واقعا میخواهید کار خداپسند کنید، این گوی و این میدان
از نزدیک ترین اداره به محل خود شروع کنید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
هرزگی و بی حیایی خوب نیست
دخترک رانتی فقط استعفا داد؟باید حقوقهایی ک ب ناحق گرفته پس گرفته شود،همچنین مادرش نیز از کار برکنار شده،و آن آقایی که قصد ماله کشی داشت هم استعفا نماید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
افرین . صد در صد با پیشنهاد شما موافقم
چه مملکت گل و بلبلی داریم!!
استعفاء چیه باید اخراج بشه و تا ریال آخر حقوق دریافتی از شورای شهر را به خزانه برگرداند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
کاملا درسته
ناصر
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
کدوم خزانه؟؟؟؟؟دلت خوشه ها بنده خدا
یکی به ما بگه با این آرامش و امنیتی که بعد از خاتمه اعتراضات به وجود آمده است (!) چرا هنوز فیلترینگ اینترنت ادامه داره؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
چون به وجود نیامده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
براي اينكه شبكه هاي اجتماعي مثل اينستاگرام و واتس آپ زمينه ساز اين ماجرا بوده و افكار جوانان را تخدير كرده بودند.
اتفاقا از لج شم هم که شده من دو بخاری رو میکشم بالا .حداقل کاریه که میتونم در اعتراض به افتضاحات شما بکنم
پاسخ ها
میثم
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
در اینکه این دولت ناکارامد هست، شکی نداریم!!
اما خودمان به خودمان رحم کنیم
حریق
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
بخاری چیه....بهتره خودت رو آتیش بزنی، این جوری بیشتر اعتراضت دیده میشه. حالا جراتش را داری؟
آدم وقتی اظهارات مسئولین را می‌خواند تمام رشته‌های عصبی‌اش به لرزه در می‌آید، نمی‌دانم به تاوان کدامین گناه گرفتار چنین مسئولینی شده‌ایم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
به تاوان گناه ناآگاهی، که منشاء بسیاری از بدبختیها است.
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
این کار غربگداهای مزدور و آلبانی نشین ها را بدجور سوزانده
عربا خلیج فارس رو قبول ندارن اما ما ایرانیها ...
دختر مسئول دفتر استعفا داد که یه جایی با حقوق بیشتر مشغول به کار بشه.
وقتی یه همچنین مسئولی 33 میلیون حقوق میگره، مادرش و بقیه اعضای شواری شهر چقدر حقوق میگیرن؟؟؟!!!
و خروجی شورای شهر دقیقا چیه هست جز اسم خیابان عوض کردن و چندتا کاری که بیشتر اعصاب ملت رو خورد میکنه، مثل بنرهای مزخرفی که در سطح شهر ها نصب میشه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
شورای شهر فقط به درد انتخابات میخوره که امار ریاست جمهوری افزایش پیدا کنه
آلمان و اروپا اقدامات خوبی دارن میکنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
کره جنوبی و عراق و چین هم همینطور
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
مچکریم
خانم خزعلی قرار بود از سازمان ملل شکایت کنی چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ما هم باور کردیم استعفارو از این اداره میره یه اداره دیگه حق ماموریت هم میگیره
مادر دختر خانم دهه هشتادی یعنی خانم نرگس معدنی پور چی ؟ هم چنان سر کار است؟
کسی حق دخالت در پوشش دیگران را نداره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
حق رو تو غربگدا مشخص تمیکنی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
پوشش باید آزاد باشد هر کسی هم ناراحته نیگا نکنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
حقش رو قانون ایران مشخص مینکه نه هر کس و ناکسی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
در داخل منزل بله و لي در اجتماع هر كسي بايد تابع قانون باشد.
روزی نامه جوان دوباره به خاطر زمستان سخت ایران دچار فشار شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
در مناطقی که گاز قطع شده میتوان به جای سوخت از روزنامه های کیهان و وطن امروز و جوان بهره جست برای ایجاد گرمایش
واقعا خجالت دارد ،وقتی دختر 20ساله شورای شهر 33میلیون تومان حقوق ماهیانه دریافت می کند درمقابل کارگر بیچاره حقوق 6یا7میلیونی ماهانه دریافت می کند ،بازنشستگان با سی واندی سال خدمت 90درصدشان حقوق زیر 10میلیونی دریافت می نمایند ،البته مردم این بازیهای استعفا ومصاحبه های فریبنده رییس شورا وسایر اعضا شورا را قبول ندارند ،همه انها شریک این بخور وبخور هستند ،حرفایشان فقط برای فریب مردم است ،انشاله روزی برسد ببینیم بابت این دو رویها و بخور بخورها دردادگاه واقعی عدالت به سزای اعمالتان برسید .
بودجه خودی ها که همیشه زیاد بوده و هرسال زیادتر هم میشه
در حالی که هیچ کار مفیدی هم انجام نمیدن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
كار مفيد از ديد جنابعالي ؟
به چه دلیل بودجه حوزه علمیه صد و بیست درصد افزایش داشته؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
افزایش حقوق مردم ٪۲۰
افزایش مالیات ٪۵۰
افزایش بودجه حوزه های علمیه ٪ ۱۲۰
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
بودجه صدا و سیما چرا اینقدر هنگفت رفته بالا ؟
کسی تلویزیون نمیبینه که
همه ماهواره دارن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
اول اینکه ۱۲۸ درصد اضافه شده دوم اینکه حتما واجب بوده دیگه!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
به اين دليل كه در زمان دولت قبل كلا فريز شده بودند.
واقعا شرم آور هست ، زمانی که تحصیل کرده های شریف و دانشگاه تهران و دیگر دانشگاههای تراز اول کشور بیکار بوده و به ناچار کشور را ترک می کنند و همچنین تحصیل کردکان بیکار هستند ، خانم ظاهرا متعهد !!! دختر بیسواد 20 ساله خود را استخدام و با کمال وقاحت حقوقی اینچنینی پرداخت می نماید که مطمینا در جاهای دیگر هم چنین کسانی هستند و به ظاهر مجبود به استعفا میگردند. به همین راحتی . آیا این عضو و اعضا دیگر که مشابه عمل کردند نمی بایستی ضمن عذرخواهی از سمت خود استعفا بدهند. واقعا در شهرداری چه خبر هست!!! این بود شعارهای تبلیغاتی نامزد انتخابات
خزعلی قبول داشتن یا نداشتن تو واسه هیچکس اهمیتی نداره
مافیای خودرو اختلاف شدید بین قیمت بازار و کارخونه ایجاد کرده!!! و از همین طریف هم تونسته بازار رو به التهاب بکشونه هم مردم رو سر کار بذاره و خودروهای بی کیفیتشو به خورد مردم بده!! بدون هیچ تبلیغی این لگنها رو با منت به مردم میفروشن اونم با قرعه کشی و سه ماه خواب پول!!!!
می گویند آن خانم بیست ساله با حقوق ۳۳ میلیون استعفا کرده . ازاین موارد بسیار است اگر جایی یا مقام مسولی وجود داشت مردم می توانستند اطلاعات خود را اعلان کنند . فساد گسترده تر از این حرفهاست . من شخصا چندین مورد از این قبیل را می شناسم .
با این وضعیت تولید وفروش خودرو باید گفت خیامی معجزه میکرده.
مثلا این موسسه مصباح در مقابل این بودجه کلان چکار می کند . آیا نباید گزارشی از عملکرد خود منتشر کند . چه کسانی بر سر این خوان نعمت نشسته اند . همینطور سایر موسسات از این دست . این اعتراض است نه اغتشاش .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
دست آورد این موسسه چیه برای مردم ؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
گزارش عملكرد خود را منتشر مي كنند و تحويل دستگاههاي ناظر هم مي دهند منتها به درد شما نمي خورد.
این خانم مسول دفتر چند وقت سرکار بوده و در مجموع چقدر حقوق گرفته، از اینجا میره جای دیگر
پویش «هر خانه یک اتاق گرم» کلید خورد
در این اتاق کرسی باید گذاشت که با یک منقل ذغال گرم میشود و پخت غذا و تهیه چای نیز با آن انجام میشود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
مثلا موقع خواب پدر و مادر و خواهر و برادر همه باید تو یه اتاق 12 متری تو بغل هم بخوابن!!!!! خیلی مسخره اس
عبدالله گنجی، عضو شورای اطلاع رسانی دولت در توییتی نوشت: سرمای حال از جهت گستردگی-کل کشور-و از جهت عمق سرما بی سابقه است. اکنون در ده استان کشور میانگین سرما ١٠درجه زیر صفر است.وگاز قطع نشد تبریک گفت باید به اقای گنجی گفت اتفاقا تبریک نه باید تسلیت گفت چون مراکزاموزشی وعلمی واتقصادی وتولیدی را تعطیل تا گاز به منازل برسد این مدیریت نیست این یک عمل خائنانانه به کشوروملت هست اقای گنجی بروف سرمای اروپا بیشتر است یا ایران؟ اروپا باان برف سنگین ودمای 35درجه زیر صفر نه تنها ادارات ومدارس ومراکز امزشی واقتصادی را تعطیل نکرد بلکه بقول اقای شریعتمداری همفکر وهم اندیش شما که مرود تمسخر شماها قرارگرفت کارمندان با پتو پیچ سرکار میرفتند یعنی با چنین سرما وشرایطی کار واموزش علمی را تعطیل نکردند ولی درایران از اول مهرتا امروز کلا 35روز مراکر علمی واموزشی ودانشگاهی باز بود این فاجعه علمی هست تبریک ندارد اتفاقا باید سرزنش وملامت شوند
آقای امام جمعه کرج، برف سنگینی باریدبله امام جمعه محترم تلبرز حتی اقای صدیقی علت خشکسالی را گناهان مردم وبی حجابها میدانند ولی خوداقایان معصوم ع هستند پس اروپا باید الان خشکسالی محض باشد من نمیدانم ان کشورهایی که هم جنس باز وبی تعهد وبی دین هستند چرا اینقدر نزولات اسمانی دارد؟ قطعا العوذبالله خدا مثل شماها فکر نمیکند اگر مثل شماها فکر میکرد الان هیچ موجود زنده ای دراین دنیا وجود نداشت
از مسوول دفتری استعفا داد درست، الان کجا مشغوله؟ چه پست جدیدی بهش دادین؟
اون دختره نباید استعفا میداد.آقای چمران با یک متر ریش باید استعفا میداد.
دختر عضو شورای شهر استعفا داد و تمام!!
انگار ن انگار جرمی اتفاق افتاده و از بودجه شهرداری ب اسم حقوق چپاقلی صورت گرفته و بدتر بالادستی های این عضو شورای شهر مثل چمران ازش حمایت کردن!!!
دستگاه های نظارتی هم در خوااااااب
آقای گنجی. خود گویی و خود خندی، عجب مرد هنرمندی
بفرمایید با ۱۴۱ میلیارد تومن چکار می کنند؟
خودرو شاهین در بورس عرضه شد با قیمت کارخانه کمتر از نصفش فروش رفت خوب بعدش چی باید بشه ؟ طبق عقل و منطق در یک بازار بدون رانت و فساد قیمتش باید کاهش یابد اما در عمل سایپا شاهین را نه در بورس عرضه خواهد کرد نه فروش خواهد گذاشت و با کمبود عرضه ساختگی مانع کاهش قیمت بازار خواهد شد چرا چون خودروسازا بفکر دلال ها هستند نه بفکر مردم نمایندگان مجلس هم که خطر را احساس کرده اند که نکند با ادامه عرضه خودرو در بورس قیمتها کاهشی شود دست به دامن شورای رقابت شده اند تا قیمت را افزایش دهند
از همه این خبرها مهم ترین چیزی که استخراج می‌شود، فساد گسترده است، وا اَسَفا .
این آقای امید گلیم باف تا زمانی که مجری تلویزیون بود سفت وسخت منتقد وزارت صمت بود ،اما با تدبیر وزیر صمت ،زمانی که شد سخنگوی وزارت صمت کلا مدافع شد .ایوالله به هوش فاطمی امین
بهش گفتن استعفا بده تا اين غائله بخوابه بعد يه جاي بهتر استخدامش ميكنن تا اون موقع هم يه مدركي براش جور ميشه
خانم انسیه، شما قبول داشته باشی یا نه، مهم نیستی. مگر شما چکاره خانم ها هستید؟
باید بعد جدایی زن مرد اموال نصف شود زنها هم به خدمت بروند همه چی مساوی بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
قانون ارث را چون به نفع شماست قبول داری ؟
قانون ارث ناعادلانه نیست ؟
می دونی چه تعداد دختر مجرد و زن سرپرست خانوار داریم که نه مهریه و نفقه دارند نه سهم ارث برابر ؟
حاج خانوم ولش کن زنها رو فیلتر کنید.به نفع آقازاده هم هست
آقا نقدلی مردم با استعفای تو هم خیلی خوشحال میشن
دخترها باید برن سربازی بیان خواستگاری نفقه و مهریه بدن به ما ما هم قول میدیم بدون اجازه اشون از کشور خارج نشیم! مساوات برقرار میشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
مگه خانم ها شما را مجبور کرده اند که بروید سربازی که انتظار دارین تاوان بدهند ؟
در ضمن شما هم باردار شو و زایمان کن و صبح تا شب بچه شیر بده و بیدار بمون تا بهت مهریه و نفقه بدن !
شما یادت رفته مادرت هم جزو خانم هاست و اگر نبود شما هم نبودی ؟
در ضمن شما قوانین ارث و دیه و شهادت را مشاهده کن !
آیا عدالتی می بینی ؟
شما می دونی اگر خواهرت گیر آدم ناباب و وحشی بیافته بدون مهریه نمی تونی طلاقش را بگیری ؟
قبل حرف زدن فکر کن داداش
مهدی چمران چه نظری در مورد این استعفا داره ؟؟؟؟؟؟؟ خدایا عاقبت همه رو ختم به خیر کن ....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
استعفای چمران در آستانه ۹۰ سالگی واجبتر از استعفای اون دختره است
مگه با مصوبه ی شورای شهر شده بود رئیس دفتر مامانش که حالا استعفا ش رو داده به شورای شهر؟؟؟؟؟؟ رئیس دفتر سایر اعضای شورای شهر کی هستن؟؟ حقوق اونام همین دوزار ناقابله؟؟
راە حل یک دولت برای یک مشکل در ایران، قطعا بدتر از خود مشکل است.
قدر مسلم تخصیص بودجه دو وجه پیدا و پنهان دارد، که از بخش پنهان آن مردم هیچ اطلاعی ندارند.
رائفی پورفعلا تا قبل از روحانی رو پذیرفته حالا چند سال دیگه طول بکشه روحانی رو هم بپذیره خدا میدونه
این همه حرف و هزینه که امثال این آقا برای کشور ایجاد می کنند و تاوانش رو فقط باید مردم بدن تاکی باید ادامه داشته باشه
چرا فقط دختر استعفا داد مادر هم بايد استعفا بده كه ميدونسته حقوق دخترش را و هيچ اقدامي نكرده و اول از همه رئيس شورا بايد اخراج بشه كه چنين حقوقي را تاييد مي كرده و به مجازات برسه چون اگه قانوني بوده كه چرا استعفا داده و اگه نبوده چرا مسببينش مجترات نميشند پس اين بازرسي كشور چيكار ميكنند اونا هم بايد مجازات بسند خدا ميدونه چن تا ديگه از اين موارد هست
مافیای خودرو چقدر خسارت به مملکت، مردم و سلامتی آنها وارد می کند. کیفیت خودرو ها نه تنها افزایش پیدا نمی کند بلکه هر روز کاهش هم پیدا می‌کند
جایگاه زن و مرد رو تو تعیین نمیکنی. خودشون تایید میکنن.
خیلی زنها همین الان هم وظیفه تامین خانه و خانواده رو به دوش دارن ولی قانون وزنی بهشون نمیده.
این مدل دسته بندی فقط به نفع زنان مصرف کننده هست که فقط بلدن فرزند به دنیا بیارند و لاغیر
مگه پژوهشگران مؤسسه مصباح چقدر ميگيره كه اينقدر بودجه شونه
تابناك همه مؤسسه ها و شركتهاي دولتي كه بودجه براشون معين شده مشخص كن با بازدهيشون
چگونه است که برخی از دلالان برای استفاده از سهمیه قرعه کشی ماشین های گران قیمت واجدین شرایط تا ۱۰۰ میلیون تومان می‌دهند .یعنی اینکه این افراد مطمئن هستند که اسمشان بعنوان برنده اعلام می‌شود که حاضرند ۱۰۰ میلیون تومان فقط بابت ثبت نام به صاحب کارت ملی بدهند .
اگه زن‌ها با مردها برابر باشن به زیان زن‌هاست؟ ولی اگه زن‌ها پایین‌تر از مردها باشن به سود زن‌ها خواهد بود؟!
چرا باعث شدید یک دختر نخبه جوان استفا بده.امیدوارم از فردا با حقوق بهتر در پست دیگری مشغول بکار بشه و کسی که فیش حقوقی ایشان را منتشر کرد را بعنوان جاسوسی از مدارک دولتی دستگیر کنند
جالبه خانم معدني گفته حقوق دخترش كاملا قانوني بوده و به خاطر حساسيت مردم خانم زاده شون استعفا داده اگه قانونيه چرا استعفا داد مي موند كار مي كرد ميشه از اين حقوق هاي قانوني!!!خودتون منتشر كنيد تا مردم اينقدر حساس نشد!!!!
انیسه خزعلی با چه مجوزی از طرف همه بانوان ایران سخن می گوید. آیا او نظر خود را به رای گذاشته و بانوان ایرانی به آن رای موافق داده اند؟ انیسه خانم اصلاً بفرمائید شما که هستید و از کجا سر و کله شما پیدا شده؟
سلام جناب مدیر عامل محترم شرکت بهمن خودرو یکی از علل مهم در عدم مراجعه مردم برای خدمات و سرویس ترس از خراب تر شدن و ناقص شدن خودرو شان است نه فروش خودرو
ضمن اینکه گیریم خودرو دست ۱۰ نفر چرخیده باشد، بالاخره یک مالک دارد و او باید برای سرویس مراجعه کند. پس ... کمی فکر کنید
استعفا راه حل نیست.سیستم پرداخت ها را در تمامی بخش های کشور کنترل کنید.واقعا توی این مملکت شما هر چیزی را دیگه میبینی تعجب نکن
آقای قالیباف شما دیگه چرا؟؟؟؟حق با پلیسه دیگه از مردم سوال کن عصبانی نشو حق با پلیسه بدون شک
آقای مدیرعامل ایرانخودرو اتفاقا ما مردم عامه هم مخالف قیمت گذاری دستوری هستیم و کاملا موافقیم که قیمت خودروی تولیدی شما یا هر خودروساز دیگری آزادانه از طرف خودتون تعیین بشه ولی به یک شرط کوچیک!!! اینکه درصد تعرفه گمرک رو کم کنن و خودروی خارجی وارد کنن و مردم تصمیم بگیرن چه خودرویی بخرن؛
روزنامه جوان خودش فهمیده چی نوشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!! یکسری لغات دهن پرکن ردیف کرده.
حقوق دی ماه بازنشستگان تامین اجتماعی چرا پرداخت نمی شود؟؟بانکها چرا تعلل می کنند؟
وزير راه و شهرسازی گفت: شاید ما بهتر می‌توانستیم ارائه خدمت کنیم، باید با برنامه‌ریزی بهتر مشکلات را به حداقل می‌رساندیم اما باز هم این اتفاق افتاد.


كي ديگه؟!!سالهاست كه هي داريد همينارو ميگيد و هي اتفاق مي افته

كاش ميگذاشتيد آدم هاي خبره كار را به عهده ميگرفتند كاش كاش
دیر آمدی ای نگار سرمست‌ .......
اقای‌ رئوفی پور‌ ! آقای رئوفی پور‌ !!!
از خاتمی‌ باید برای ایجاد رابطه با غرب بهره می بردید و نبردید‌ ولی چه اتهامات‌ واهی‌ چه تهمتها‌ و چه وصله های ناجور که به این مرد آرام و عاقل‌ و کاردان نچسبوندید‌ مشکل خدا از تقصیراتتون‌ بگذرد‌ !!!!
خاتمی را در ردیف احمدی نژاد قرار میدی‌ ؟! کجا آمریکای جنوبی‌ احمدی نژاد را آدم حساب میکرد‌ تازه‌ امریکای‌ جنوبی‌ به چه کاری‌ میاد‌ ؟!!
اصلا‌ امثال‌ تو چکاره‌ هستی که تازه‌ از‌ خاتمیها‌ استفاده بکنی‌ فقط کافی بود چوب لای چرخ نمیزاشتی تا سید بیچاره‌ کار خودشو بکنه‌ !!!
وقتی اوایل‌ دوره اول خاتمی CNN با‌ او مصاحبه‌ کرد و میرفت که یخها‌ آب بشه‌ و اوضاع‌ روبراه‌ بشه‌ شما و امثال‌ شما چه کردید‌ ؟!! فکر کردید‌ ملت یادشون‌ رفته‌ ؟!
انسيه خزعلى٬ تساوى زن و مرد را قبول نداريم زن ضرر مى کند٬ ايشان خودشان را به آن کوچه زده اند و جور ديگرى برابرى زن و مرد را تفسير مى فرمايند. منظور حقوق شهروندى و اجتماعى زن و مرد است که بايد برابر باشد نه هزينه هاى زندگى٬
چرا ما كه ماشين نداريم تا حالا اسممون تو قرعه كشي در نيومده
انسیه خزعلی فقط مغالطه میکنه برای توجیه رفتارهای ناپسند!!!
نخیر خانم خزعلی!! ما منظورمون از تساوی زن و مرد تساوی حقوق در دوچرخه سواری و موتور سواری و تماشای مسابقه فوتبال و ... است که دولت مانع می شود! داخل خانواده تقسیم کار لازم صورت میگیرد وو نیاز به نظر و دخالت شما و دولت نیست!!
اقتصاد ایران در دستان دلالان مسکن و خودرو و پزشکان سیر ناپذیر هست نه مالیات میدن نه به تولید کمک میکنند تنها بازار سرمایه اقتصاد و تولید کمک میکرد اونم ۳ ساله زدید .تا..زمین دلالان فربه بشن
جالب است که در مقام دومین دارنده منابع گازی جهان، در تامین گاز داخل می لنگیم و ادارات و صنایع را تعطیل می کنیم ولی به هم تبریک میگیم که گاز شمال قطع نشد!! بعد اروپائیهارو که منابع گازی ندارند رو سرزنش می کنیم که چرا گاز کم دارند!!!!!!!
نماینده مجلسی که تحلیلی ندارد چرا نماینده شده است .
زرنگ ها اول میگن عرضه و تقاضا!!بعد عرضه را قطره چکانی میکنند،قیمت ها که رفت بالا،میگن چرا ماباید زیرقیمت بازار بفروشیم؟؟؟دولت چرا قیمت گذاری دستوری میکنه؟؟؟بیچاره مردم شریف وطن عزیز تز از جانم ایران که گرفتار این مافیای عجیب و نحس ایران خودرو و سایپا شده اند!
از حرفهای عباس امیری‌فر کاملا پیداست که قرار است قوم وخویش بازی کاملا رعایت شود! و ایشان به یک مورد نقض (گرچه با فاصله زیاد!) هم معترض است!! البته استخدام وحقوق بالای دختر عضو شورای شهر هم موید این نظریه است.
نظرات حسین صمصامی استاد اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی در مورد ارز واقعا عجیب و غیرعادیست و از معدود افراد دانشگاهی معتقد به سرکوب قیمت ارز و ضرورت ارز چند قیمتی است!!
مادرش هم باید استعفا بده! حقوق و مزایای کل مدیران شهرداری و شورای شهر هم باید شفاف بشه
پویش «هر خانه یک اتاق گرم» ممکن است حرف درستی باشد ولی سرمایه اجتماعی بسیار تضعیف شده و هرگز چنین پویشی عملی نیست!!
انصافا این مملکت شده بحران زده
اوضاع خودرو و مسکن ، اشتغال ،تورم ، ازدواج و طلاق ، ،فرزند اوری و دموکراسی و..... تقریبا تمامی مسائل در این کشور به مرحله بحران رسیده
انسیه خانم شما همان عدالت را فقط بین زنان این مملکت اجرائی کنید عدالت بین زنان و مردان پیشکش آیا زندگی وثروت شما با یک زن کرد لر بلوچ و حتی زندگی دیگر زنان پایتخت نشین برابر است ؟ایا دیگر زنان فرهیخته کشور به اندازه شما از سفره بهره مند بوده اند ؟و. بیشمار آیاهای دیگر....
جناب نقدعلی مردم هم از شما نمایندگان که با رای حداقلی وارد مجلس شده اید بیش از این انتظار ندارند!!!
آفای نقدعلی استیضاح باعث نا امیدی مردم نمی شود بلکه چراغ امیدی برای اصلاح امور است. البته استضاح باعث ناامیدی هم باندی ها می شود!!!
رائفی‌پور: باید از هاشمی، خاتمی و احمدی‌نژاد استفاده می‌کردیم:
جناب اگر از این سه نفر در جهت اداره کشور استفاده می شد آنوقت مدرک بدست از دانشگاه امام صادق نمی توانستند زمام امور کشور را بدست بگیرند
چمران که دروغ گفته بود مواخذه شد؟! ستاد امر به معروف بهش تذکر داد؟! بخاطر دروغگویی عذرخواهی کرد؟! دادستان کل احضارش کرد بخاطر عدم اثبات حرفش که دورغ بود؟!
دادستانی گفته بود هرکس حرف دروغی بگه و نتونه اثباتش کنه باهش برخورد میشه و چند نفر هم احضار شدن. بفرمایید الان که آقای چمران دروغ گفته بخاطر عدم اثبات حرفش احضار میشه ؟!
جناب اقای مدیرعامل ایران خودرو ما مردم ایران راضی به ضرر شما نیستیم زحمت بکشید و دیگر خودرو تولید نکنید ضرر جانی و مالی به مردم، آلودگی هوا، مصرف سوخت بالا، بازی با روح و روان مردم و ... گوشه ای از دستاوردهای شماست
نماینده محترم اینکه "جمهوری اسلامی به روسیه پهپاد صادر می‌کند و در تحولات اوکراین به عنوان یک بازیگر تاثیرگذار ایفای نقش می‌کند" چیزی نیست که به آن افتخار کنیم ضمن اینکه باعث مشکلات متعدد برای کشور شده!!
انسیه خزعلی: تساوی زن و مرد را قبول نداریم‌؛ به ضرر زن است:
سرکار خانم انیسه خزعلی
منظور از تساوی زن و مرد تساوی در حقوق انسانی است نه حقوق کارمندی عزیز دل برادر!!!!
مثل اینکه تساوی حقوقی و شهروندی را با کفه ترازو اشتباه گرفتی خواهر محترم !!!!!
خانم خزعلی مردم اصلا به تساوی زن و مرد بعنوان تساوی در تامین هزینه زندگی نگاه نمی کنند والا مردها هم باید بچه بدنیا می آوردند!!
خانم خزعلی چقدر فکر کردی که تونستی این مغالطه رو مطرح کنی در حالی که بخوبی میدانی خانمها در این کشور از کارهای پیش پا افتاده مانند رفتن به ورزشگاه، دوچرخه سواری، موتور سواری، حق اشتغال یکسان و ... توسط دولت محروم هستند.
لاتاری یاشانس آزمائی برای خریداتومبیلی باقیمت خاص و بعداًهمین اتومبیل رابدون اینکه چیزی به آن اضافه شود بفروش رساندن وسود کلانی بردن رااستدعامیکنیم که این عمل و تکلیف سودی که ازاین راه حاصل میشودرامراجع محترم وفقهای مطلع مشخص کنند چون تابخاطرداریم لاتاری جایزنبوده ودرآمد حاصل ازآن نامشروع بود همه میدانیم که اگربرای بیست هزار اتومبیل ده میلیون نفرثبت نام کرده باشند قسمت اعظم شرکت کنندگان اتومبیل راصرفاًبمنظورفروش دربازار ازاد میخواهند ونیازواقعی ندارند مشخص نیست وزارت اقتصاد با چه هدفی چنین کاری میکند که قطعاًهدفش سست کردن ایمان درجامعه نیست بهرحال لاتاری اتومبیل کارغلطی است که درهیچ کشورمتمدنی مسلمان وغیرمسلمان صورت نمیگیرد تابناک عزیر بمنظوراصل امانت داری وبیطرفی این نظریه را منتشرکنید شاید آنانیکه تصورمیکنندهرکاری کنند درست است اندکی بفکرعواقب واثراتش درجامعه باشند
عقل کل دنیا نمیرسه که بین زن و مرد حداقل در حرف برابری گذاشتن. فقط عقل انسیه میرسه!
در مورد سلب بقیه آزادی ها چی داری بگی؟ خروج از کشور، حق طلاق، حضانت و ...؟
۱۴۱میلیارد تومان!!!!!!!!کم نیست؟؟؟؟؟
انسیه خزعلی توجه کنند که اگر تمام زنان همچون ایشان به مقام و املاک و ثروت بزرگی از طرف سیستم برسند
( چنانچه برادرشان دکتر خزعلی رسما اعلام کرده اند)

شاید آنها همچون شما از برابری حقوق زنان و مردان دفاع نکنند !!!!
با فوق‌ لیسانس روان شناسی از دانشگاه های خوب کشور در حال مسافر کشی و حقوق حداقلی هستم. خدارو شکر فعلا زنده ام اما امیدی به ازدواج و خرید خانه ندارم. زورم به مسئولین نمی‌رسه از بی عرضگی من نشان میگیره اما اون دنیا منتظر امثال این خانم که با رانت دخترشون رو سر کار آوردن هستم اون دنیا زورمون خیلی بیشتره. یا علی
نسبت به مطلب زمستان سرد اروپا که بیان فرمودید والان گریبانگیر کشور ما شد و متاسفانه مدیریت درستی نیست و همچون اروپا نتوانسیم ذخیره سازی کنیم و اروپا این زمستان را با توجه به جنگ روسیه و اوکراین قطعا مشکلات بیشتری دارد ولی کشور ما که خود تولید کننده گاز هست و البته مردم هم باید کمک کنند که استفاده بهینه ای از گاز داشته باشیم اما اینکه جناب وزیر نفت در یک برنامه تلویزیونی اعلام کنند از شرایط سخت اروپا الان کجای حرفشان منطقی و صحیح بوده است آیا خود ایشان الان چه جوابی دارند آیا حرفشان خنده دار نبود آیا نباید بحال این مملکت گریه کرد که همچون افرادی راس مدیریت کشور هستند آیا ضعف و بی سواد یک مدیر نیست که بگوید چند میلیون متر مکعب گاز شهری صرف کولر گازی می‌شود این ندانم کاری و بسوادی یک مدیر درجه یک کشوری نیست؟،آیا ضعف دولتمردان نیست که امروز درگیر این مشکلات کشور شده ؟کدوم وزیر و وکیل هست که کارنامه درستی داشته باشد ؟آیا مشکلات ترافیکی که با کوچکترین بارندگی و برفی بوجود می‌آید به کدام ارگان ربط دارد که نماینده وزرات صمت بخواد نیروهای نظامی را مقصر قلمداد کند ؟نقش شهرداری و وزارت راه و وزارت صمت در تولید خودروی بی کفیت و از رده خارج کجاست که امروز بگویند پلیس مقصر هست؟واقعا تا کی مردم باید از این حرفها ی خنده دار بشنوند ،یک روز دشمن مقصر می‌کنند یا روز دولتهای گذشته را مقصر می‌کنند پس خودتان چکاره هستید ؟خودتان چه می‌کنید؟
جناب رئیسی برای موسیه مصباح این رقم بزرگ را آورده اما هیچ حرفی از رتبه بندی معلمان نزده
البته نمی دا نم - صلاحیت و مدارک لازم برای احراض مقام "مشاور امور زنان و خانواده رییس جمهور" چیست و ایشان باید از حقوق چه گروهی دفاع کند؟ ولی لااقل بر مبنی نام پر طمطراق این مقام لااقل حداقل هایی می بایست باشد.
خانم خزعلی حتی تفاوت برابری حقوقی (تساوی حقوقی ) و تساوی فیزیکی را نمی داند. ایشان معنی عدل را هم نمی داند وگرنه چنین تعاریف اختیاری و من درآوردی در مورد اینکه ایشان خو ا هان عدل برای زنان است و نه تساوی را مطرح نمی کرد.
برای نمونه در قانون کنونی کشور دیه زن نصف دیه مرد است. ایشان از این قانون از پایه تبعیضی بر چه مبنی حمایت می کند؟
ایشون کلا عادت داره تعمیم بده. "تساوی به ضرر منه پس حتما به ضرر همه‌ست"
بابا ایران خودرو خیلی رو دارید به ولله
حرفی نیست به انحصارتون پایان دهید
واردات را ازاد کنید و بعد هر قیمتی دوست دارید روی ماشیناتون بزارید و سهامدارانتان میلیاردی سود کنند
بر بخیلش لعنت
اینکه ماشین ۵ میلیونی برای شما تولیدش ۱۰۰ میلیون در میاد و میفروشید ۵۰۰ میلیون ضرر میکنید
اینکه عرضه را متوقف میکنید و بعد تقاصا میذع بالا قیمت ها چند صد میلیون گرون میشه بعد میلرید تو بورس رو فکر میکنید مردم متوجه نمیشن
کمتر به شعور این مردم نوهین کنید
یه زمانی بلیط بخت ازمائی بود که غیر شرعی و. تشخیص دادند و حذف شد حالا میشه فرق بخت ازمائی با این ثبت نام های ماشین رو بفرمائید ؟؟!! برای 20 هز ماشین 9 میلیون نفر ثبت نام کردند و نه درصد انهم برای سود باد اورده اش هست فرقش با بلیط بخت ازمائی چی هست ؟ فرق سود 20 درصدی بانکهای فعلی با سود دو سه درصدی بانک ها در زمان سابق که ربا بود چی هست ؟؟؟
انسیه خانم
شما که در امور زنان موفق نبودی و در دوره تو کشور دچار التهاب شد.
بیا برو تو کار گاز ببین پسرت میتونه یه فیلتر شکنی چیزی وارد کنه تحریم های ترکمنستان رو دور بزنیم؟
یه فایده ای داشته باش
آقای بذرپاش لطفاً صحبت از برنامه ریزی نکن، اگر برنامه ای وجود داشت، شما در آن جایگاه نبودی چون نه شهرسازی خوانده ای ،نه هواپیما راندهای و نه سوت قطار زده ای، یعنی سوزنبان هم نبوده ای، کنایه زدن به همکاران هم دردی دوا نمی کند، خیلی .... باشی میگی خداحافظ، کار هر کس نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می خواهد و مرد کهن
بیایید یک بار هم که شده ریاضت اقتصادی را از بودجه موسسات بلا اثر در رشد اقتصادی شروع کنید، یا آن موسسات با توجه به وضع فعلی اقتصاد خودشان از بودجه صرف نظر کنند
تعداد این موسسات کم نیست و عدد بسیار قابل توجه
"روزنامه جمهوری اسلامی خطاب به رئیسی: مشکل در سمت مصرف‌کنندگان است؟!" مشکل کمبود گاز نیست مشکل ضعف مدیریت است ( که باید مسولین مربوطه تغییر کنند ) چطور آلمان با کمبود گاز ، مشکل مردمش را بر طرف کرد ، چون مدیریت صحیح و مردمی دارند.
"محیا واحدی،عضو هیات مدیره «جمعیت امام علی» دستگیر شد" تابناک تا زمانی که اینگونه خبر بدون اعلام اتهام را می نویسی ، خواننده حق را به طرف دستگیر شده می دهد.
بفرمایید در بورس ۲۸۰۰ میلیارد تومان گرانفروشی صورت گرفته است
"بودجه موسسه آموزشی مصباح‌یزدی چقدر است؟" چرا یک موسسه آموزشی بودجه دریافت کند مانند سایر موسسات آموزشی خودش هزینه های مورد نیازش را تامین کند
فكر كنم آقاي عشقي تازه با كلمه لاتاري آشنا شده و معنيش رو نميدونه .
عشقي جون لاتاري يعني همون قرعه كشي و بخت آزمايي . چرا با واژه ها بازي مي كنيد .
تو يك كلام بگيد نمي تونيد مديريت كنيد و تماممممممممممممممم
اگر سیاسیون در حد حرف از نامی که ما خوشمان نمی اید برای خلیج فارس استفاده می کنند زیاد حساس نباشیم مگر اینکه تغییراتی در پی این تغییر نام باشه مثلا خطوط دریایی زا بخواهند عوض کنند .خیلی ادم ها دوتا اسم دارند و یک هویت.........
دریغ از یک خبر خوب و همچنان قطار پیشرفت می تازد ما اگر بهشت هم بریم بخاطر تجربه ای هم که در این ایام کسب کردیم جیره بندی رو اول از ما شروع میکنن.
هر خانه یک اتاق گرم؟؟؟ چرا؟ مگه ما دومین منابع گاز در دنیا را نداریم؟ باید صرفه‌جویی کنیم که شما بتونی اغازاده رو بفرستی بلاد‌ کفر؟ زرنگی؟
برو بابا تابستون اب و برق نیست زمستون گاز.
در اصل هم وزارت صنت باید از مردم عذر خواهی کنه و هم راهور فراجا
راهور فراجا هم در ایجاد کردن مشکلات و عدم رفع معضلات ترافیکی همچین بی نقصیر هم نیست .
اینکه سر هر کوی و برزن و خیابون و چهار راه یه سرباز قرار بدیم و یه کاور تنش کنیم و یه کفکیر بدیم دستش تا مشکل ترافیک رو حل کنه ؛ فرار از مسئولیت پذیری است
تیتر های خبری ومتن آنهار را هرکس بخواند ملغمه ای ازتعجب؛طنز؛عصبانیت؛سردرگمی ونومیدی در مغزش شکل میگیرد.مثلا برای این گفته خانم خزعلی که برابرای زن ومرد به زیان زن است میشود ساعت ها خندید!! یا احساس یاس ونومیدی از عذرخواهی وتوضیحات تکراری وزیر راه بابت یخ ردگی 10 ساعته مسافران یک قطار انهم نه درسرزمینهای وسیع سیبری وآلاسکا ونه در بیابان درو افتاده!! بلکه فقط در 70 کیلومتری یک کلانشهر !! یا اینکه فروش چند دستگاه خودرو بی کیفیت نسبت به قیمت بالای ان واینهمه متقاضی!!!! یا.یا یا. یا......
چه جالبه كه مديران خودروسازي با وجود گرانفروشي و آشغال فروشي به مردم هميشه خدا هم طلبكار هستند!!!!!!
امر به معروف و نهي از منكر يك فريضه اسلامي است. بايد با تمام منكر هاي جامعه اسلامي برخورد كرد. منكر هاي جامعه اسلامي از دزدي و اختلاس از بيت المال گرفته تا اقدامات اشتباه مسئولين كه نتيجه آن افزايش فقر مردم شده است، مي باشد. باعث تاسف است كه با شعار امر به معروف و نهي از منكر فقط به مسئله حجاب پرداخته ايم و بقيه را رها كرده ايم. روز قيامتي هست كه همه بايد در پيشگاه خداوند متعال پاسخگو باشيم.
دختر دهه هشتادی از مسئول دفتری مادرش استعفا داد!!! مگه میشه؟؟؟ مگه داريم. حتما جای بهتر با حقوق بیشتری برایش در نظر گرفته اند.
طوری نیست مامان جان... عیدی و پاداش پایان سالت محفوظه .... (آخرین مکالمه مادردختری در دفتر کار)
مسئول دفتر خانم استعفا داد و تموم شد . به همین راحتی. پس جواب این سوال ها چی میشه؟
کی استخدام شده و تا حالا چقدر گرفته؟
چطور برای یک نفر با بیست سال سن و با چه مدرک تحصیلی این میزان حقوق تعیین شده؟
چرا فیش حقوقی تمام منشی های شورا شفاف اعلام نمیشه؟
اگه منشی های اعضا اینقدر حقوق میگیرند خود اعضای شورا چقدر میگیرند؟
چرا رییس شورا به جای پاسخ شفاف سعی در ماله کشیدن روی مسائل دارد؟

# مطالبه شفافیت
سالها دروغ و عدم مسئولیت کار را به اینجا رسانده است
استعفای دختر نرگس معدنی پور کافی نیست. مادرش و آنها که چنین ردیف های حقوقی تعریف کرده اند هم باید برکنار شوند وگرنه ایشان سر از جایی دیگر با حقوق بالاتر در می آورد. ما مردم گوشمان دراز نیست.
عرضه خودرو در بورس کالا همان حرکتی است که در سال 99 توسط روحانی در بورس اوراق بهادار انجام شد. به کمک عدم توازن عرضه و تقاضا ، قیمتها را به عرش چسباندند. سهام شرکتهای دولتی را در گرانترین قیمت به مردم فروختند و پس از آن بازار را رها کردند. در واقع یه جور کوره پولسوزی راه انداختند. تقصیر رو هم انداختند گردن مردم که اینها خودشون رفتند و گرون خریدند. الان در بورس کالا هم همینطوره در قیمتهای بی حساب و کتاب با استفاده از مکانیزم عدم تطابق حجم عرضه و تقاضا در گرانترین قیمتها ، تابوتهای داخلی را به مردمی که قصدشان سرمایه گذاری است و نه استفاده ، می فروشند و می گویند مردم خودشان خریدند. آقایان شارلاتان ! عرضه و جگر دارید واردات خودرو را آزاد کنید تا ببینید اصلا کسی به لگنهای شما ، نگاه می کند ؟!
مدیران ایران خودرو با بیلیاقتی تمام قیمت تمام شده را نمی توانند کنترل کنند و هزینه این بی لیاقتی را از جیب مردم بر میدارند!
خانم نرگس معدنی پور هم باید اخراج بشود و برای کار به یکی از معادن سیستان و بلوچستان تبعید شود
جناب آقای صمیمی استاد محترم دانشگاه بهشتی ، چرا در لفافه به مسئولین محترم دولت سیزدهم اتهام
می زنید؟
خدا عاقبت این مردم رو به خیر کنه با این خبرهایی که درج شده
خانم خزعلی کاشکی یک مدت حرف نمی زدی. حضورت در معاونت زنان بیشتر ناقض حقوق زنان بوده تا تامین کننده. همین عدالت فرضی شماست که سنگ بنای کجی شده که هم مرد و هم زن را آسیب پذیر کرده است. اگر برابری باشد نه زنی برای حقوق اولیه اش در ازدواج دچار مشکل می شود و نه مردی زندانی مهریه می شود.
پلیس هم باید به دلیل نظارت ناقص بر جاده ها خجالت بکشه. پلیس وظایف خودش را انجام بدهد خیلی مشکلات حل میشود. من تصادف کردم، پلیس شخص خلافکار را یک ریال هم جریمه نکرد. برای گرفتن خسارت به دادگاه رفتم، کارشناس بی سواد دادگاه که از خودرو هیچ اطلاعی نداشت خسارت من را نصف براورد کرد و بعد قاضی هم در یک اقدام کدخدا منشی بخشی دیگر از خسارت را نادیده گرفت. بهترین ماشین دنیا هم توی این سیستم تابوت میشه
زمستان آمد
اروپا یخ نزد
ایران یخ زد
برگشتیم به ۵۰ سال پیش و استفاده از نفت برای ایجاد گرما
خانم خزعلی !!!!!!
قانون اساسی کشور بزرگ ایران ، برابری حقوق زن و مرد رو به رسمیت شناخته . شما چکاره ای که قانون اساسی ایران رو قبول نداری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نقدعلی جان انچه باعث ناامیدی مردم شده عملکرد مجلس منفعل و ناتوان است بخصوص وجود جنابعالی و امثالهم در مجلس.....
موسسه مصباح برای کشور دقیقا چه کاری انجام میدهد
وقتی یک نفر بی تجربه را مدیر عامل راه اهن و نفربعدی را وزیر راه میکنند وضع از این بهتر نمی شود.
عاشق این تشکر های مسولین از هم هستم در حالی از هم تشکر میکنند
سلام آقای رائفی پور اولا حداقل اندازه آقای داوری آزادگی میداشتی بجهت سخنان بی ربطی که درباره آقایان رفسنجانی و خاتمی و....زدی از آنان حلالیت می طلبیدی و در ثانی همه این حرفها را کنار بگذار بگو
دلار چند !!!!!!
چمران باید استعفا بده نه اون دختره
این روز ها استخدام اعضای خانواده مسئولین سرو صدای زیادی کرده ، انگار فرزندان مسئولین باید تا ابد بی کار باشند و چوب پدر مادرشان را بخورند، ضمنا در بین فرزندان مسئولین آدم های با هوش زیاد هستند ، بنا براین اینجوری هم درست نیست که فرزندان مسئولین تا ابد بی کار باشند و گرنه در اینده هیچکس سعی نمی کند که مسئول شود ، مشکل اصلی مملکت ما استفاده از رانت است ، در این مورد که از رانت استفاده شد به نظرم دختر نباید اخراج شود چون او هم مثل همه حق حیات دارد بنا براین اگر دوست دارند همانجا ولی باحقوق قانوی مشغول بکار باشد و لی مادرش بدلیل زیر پا گذاشتن قانون و احیانآ گرفتن این حق از دیگران باید استعفاع دهد یا اخراج شود ، مهمتر از همه رئیس شورای شهر است که اطلاع ندارد چنین اتفاقاتی در مجموعه می افتد یا حد اقل بعد از ماه اطلاع نداشته که در مجموعه اش چی می گذرد ، حد اقل برای حفظ آبروی اون مجموعه باید صد درصد استعفاع دهد مثل همه کشورهای متمدن دنیا
استعفای دختر عضو شهورای شهر تهران

نرورنو اگه بری جات خالیه
کاهش ضرر و زیان انباشته شرکتهای خودرویی از جمله ایران خودرو با عرضه محصولات بی کیفیت خودروساز به بورس کالا و فروش با قیمتهای بسیار بالاتر از قیمت مصرف کننده در زمان عرضه و قرعه کشی باید از جیب مردم تامین شود. واقعه دستتون درد نکنه!!!!!!!!!!
درود به پارتی و پارتی بازی من سی سال درکلاس درس تدریس و پانزده سال است بازنشسته شدم دوماه پیش حقوقم شد ده میلیون.خانم یک روزه این همه حقوق گرفته جالبه مورد تایید خیلی‌ها هم هست.
واقعا صحبتهاي نقد علي بطور كل مردم رو از هر اصلاح و بهبودي مايوس ميكنه ! معلوم نيست اين مجلس چه كاركردي داره !
بودجه موسسه آموزشی مصباح‌یزدی چقدر است؟
بر اساس جداول منتشره از بودجه ۱۴۰۲ بودجه پیشنهادی دولت برای موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی بیش از ۱۴۱ میلیارد تومان است. موسسه مذکور متعلق به مرحوم آیت الله محمدتقی مصباح یزدی بود که پس از درگذشت او زیر نظر حجت الاسلام محمود رجبی اداره می‌شود. / انتخاب
بودجه پارسال رو هم قید بفرمایید و بنویسید محیط زیست پارسال و امسال چقدر بودجه داشته
آقای گنجی اگر کمی به متخصصان امر و هیدرولوژی مراجعه بففرمایند متوجه می شوند اصلا زمستان غیر عادی و بی سابقه نبوده است. کمی تاریخ معمولی کشور را هم بخوانند متوجه می شوند
در عجبم چطور دختر ده هشتادی حقوقش 33 میلیون باشد و دانشیار 14 سال سابقه 29 میلیون تازه فقط فیشش هست نه دریافتی که مالیات بقیه کوفت و زهر مار را از ان کم کنید می شود 25 شاید 24 تومان نجومی بگیر میشه طی امسال 5 تن از هیات علمی دانشگاه ما که من با خبر هستم دارند از ایران میرند یا رفتند انهایی که خبر ندارم دیگه هیچ این چه مملکتی هست ، چه سیاست حساب شده ای برای فرار نخبه هاش هست تازه فهمیدم دانشکده فیزیک دانشگاه شریف ترم اینده سه تا از بهترین اساتیدش کشور را ترک می کنند . بعد هی شعار مرگ بدید
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # قیام 15 خرداد # ناهید کیانی
آخرین اخبار
وب گردی