بازدید 2393

باید بتوانیم علی‌رغم تحریم‌ها گره‌های اقتصادی را باز کنیم

نماینده ادوار مجلس با اشاره به مشکلات اقتصادی گفت: باید بتوانیم علی‌رغم همه تحریم‌ها، گره‌های اقتصادی را هم باز کنیم و این امر شدنی است. همچنین لازم است دولت با سرعت بیشتر و با استفاده از همه امکانات و راهکارهای سازنده، مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را رفع کند.
کد خبر: ۱۱۵۹۲۸۶
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۹ 13 January 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، علاالدین بروجردی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر، با اشاره به جایگاه زن در جمهوری اسلامی، اظهارداشت: مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از بانوان، تعابیر بسیار زیبایی درباره مسئله حجاب و زنان مطرح کردند. این نشان می‌دهد که دیدگاه جمهوری اسلامی و نظام در خصوص جایگاه زنان بسیار مترقی است و در خصوص موضوع حجاب نیز نگاهی روشن و پویا دارد.

وی افزود: اگر بخواهیم وضعیت زنان در جامعه‌مان را با سایر کشورها مقایسه کنیم، وضعیت مناسب بانوان در جامعه ما، با خیلی از کشورها اصلاً قابل مقایسه نیست.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: ده‌ها هزار کودک نامشروع، محصول سیاست‌گذاری و نگاه غرب به زن است. این آماری است که خود غربی‌ها، شامل آمریکایی‌ها و فرانسوی‌ها و سایر همپیمانان آن‌ها، اعلام کرده‌اند. این نشان می‌دهد، آنها به زن به‌شکل یک ابزار نگاه می‌کنند.

رئیس کمیته سیاسی مجمع بیداری اسلامی در ادامه تصریح کرد: زنان در ارتش‌های کشورهای منطقه مانند رژیم اشغالگر قدس حضور دارند. این نشان می‌دهد زن در سیستم‌های آنان تحقیر شده و مورد تجاوز واقع می‌شود. در حالی‌که ما برای زن ارزش و کرامت قائل هستیم و نگاه اسلام اینگونه است.

بروجردی با اشاره به اغتشاشات اخیر در کشورمان خاطر نشان ساخت: متأسفانه دشمنان توانستند شعارهایی را از طریق وسایل تبلیغاتی، در کشور ما مطرح کنند و عده‌ای نیز از روی احساسات وارد صحنه اغتشاشات شدند.

وی تأکید کرد: شکی در آن نیست که غربی‌ها اتاق فکری را در خارج از کشور تشکیل داده و همه امکانات خود را به کار گرفتند، تا عملاً یک جنگ ترکیبی را به ما تحمیل کنند. هرچند که دشمنان به اهداف خود نرسیدند اما به طور قطع نیازمند بازنگری در چرایی حوادث تلخ ایام اخیر هستیم. لذا شناخت ابعاد آن برای خنثی‌سازی توطئه‌های بعدی مهم است تا یک بار دیگر دچار غفلت نشویم.

وی افزود: دشمن لحظه‌ای در طراحی و اعمال برنامه جدیدش علیه جمهوری اسلامی درنگ نخواهد کرد اما آنچه جای تردید در آن وجود ندارد، وفاداری مردم به این نظام است.

لزوم بازشدن گره‌های اقتصادی

این نماینده ادوار مجلس با اشاره به مشکلات اقتصادی خاطرنشان ساخت: باید بتوانیم علی‌رغم همه تحریم‌ها، گره‌های اقتصادی را هم باز کنیم و این امر شدنی است. همچنین لازم است دولت با سرعت بیشتر و با استفاده از همه امکانات و راهکارهای سازنده، مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را رفع کند.

رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به دشمنی آمریکایی‌ها با انقلاب اسلامی، گفت: آمریکایی‌ها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، نگرانی جدی از این بینش جدید انقلابی، در سطح سایر کشورهای اسلامی داشتند. طراحی آنها برای بهم ریختگی داخلی کشورهای اسلامی و ایجاد درگیری در بین کشورها بوده است.

بروجردی اظهار داشت: اگر ظرف ۴ دهه گذشته را ملاحظه کنید، از عراق افغانستان تا سوریه و یمن در همه آنها جنگ‌های مهندسی شده و طراحی شده بوده است. تا جهان اسلام به خودش مشغول باشد و سلاح‌های آمریکا و هم‌پیمانانشان هر چه بیشتر به فروش برسد.

داعش را خود آمریکایی‌ها به‌وجود آورده بودند

وی با اشاره به نقش شهید سلیمانی در مبارزه با تروریست‌ها در سوریه و عراق بیان کرد: در واقع داعش را خود آمریکایی‌ها به‌وجود آورده بودند. ترامپ در تبلیغات انتخاباتی‌اش، رسماً این موضوع را به صراحت اعلام کرده بود. آنها به دنبال آن بودند، دولت عراق و شام را در اختیار داعش قرار دهند. به کمک داعش و به عنوان یک تشکل تروریستی و با حمایت همه جانبه آمریکا و کشورهای غربی، برای جمهوری اسلامی مزاحمت جدی ایجاد بکنند، زیرا اگر سوریه سقوط می‌کرد طبیعتاً لبنان قدرت مقاومت نداشت و عراق هم هدف بعدی آنها بود. هم‌مرزی داعش با جمهوری اسلامی ایران نیز در مراحل بعدی قرار داشت.

رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: شهید قاسم سلیمانی، محور طراحی میدانی هوشمندانه، برای خنثی کردن توطئه داعش بود، او به عنوان فردی که تجربه ۸ سال دفاع مقدس را داشت، دارای دانش نظامی و سیاسی بود، منطقه را بخوبی می‌شناخت و هم یک سرباز مخلص ولایت بود.

شهید سلیمانی یک دیپلمات برجسته بود

وی افزود: شهید سلیمانی یک دیپلمات برجسته بود و اینکه توانست روسیه را به عنوان یک قدرت مهم در منطقه وارد جنگ سوریه کند و عملاً معادله را به نفع جبهه مقاومت تغییر دهد که از کارهای ماندگار و مهم سردار سلیمانی بود. بنابراین این نقش او نقشی بی‌بدلیل است و آمریکایی‌ها طراحی ترور شهید سلیمانی را بیشتر برای این انجام دادند که همه نقشه‌های آنها توسط این شهید در منطقه خنثی می‌شد

بروجردی اضافه کرد: البته آمریکایی‌ها در تفکر باطلی هستند. درست است که افرادی در انقلاب ما نقش آفرینند؛ مانند شهید بهشتی و شهید مطهری به عنوان چهره‌های نسل اول انقلاب که بسیار نقش مهمی داشتند، ولی در هر صورت با توجه به اینکه مبنای حرکت در جمهوری اسلامی بر اساس مبانی الهی و سنت‌های الهی است؛ در نتیجه با پشتوانه الهی، کارها روی زمین نمی‌ماند.کمااینکه مشاهده می‌کنید، علی رغم آنکه سردار سلیمانی ۳ سال است در میان ما نیست، ولی امریکایی‌ها نتوانستند اتفاق دیگری را در منطقه رقم بزنند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # مسعود پزشکیان # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # محمدباقر قالیباف # انتخابات ریاست جمهوری