بازدید 3058

عاملان ترور شهید سلیمانی تقاص می‌دهند

دبیر شورای نگهبان گفت: کسانی که در ترور شهید سلیمانی و همراهانش نقش داشته‌اند حتما تقاص این اقدام غیرانسانی خود را پس خواهند داد.
کد خبر: ۱۱۵۸۰۵۵
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۹ 05 January 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان عصر امروز (چهارشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۱) با اشاره به ۱۳ دی سالروز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان او گفت: یاد و خاطره این شهید بزرگوار را گرامی می‌داریم و از همه کسانی که این روز‌ها در ایران، عراق و سایر کشور‌ها در جهت بزرگداشت شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و یاران‌شان تلاش کردند، تشکر می‌کنیم.

وی افزود: شهید سلیمانی دشمن برجسته جریان‌های تروریستی بود و آنان‌که او را ناجوانمردانه ترور کردند نشان دادند پدرخوانده‌های تروریست‌ها هستند.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه آزادگان جهان خونخواه این شهدا هستند، تاکید کرد: کسانی که در ترور شهید سلیمانی و همراهانش نقش داشته‌اند حتما تقاص این اقدام غیرانسانی خود را پس خواهند داد.

وی تصریح کرد: پرورش مومنان مجاهدی مانند شهید سلیمانی که هم در بصیرت و شناخت به موقع جبهه حق موفقند و در دفاع از حق استقامت نشان می‌دهند از برکات حیات طیبه معصومین (ع) و از دستاورد‌های درخشان انقلاب اسلامی است.

دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: ترس دشمنان از شهید سلیمانی و مکتب او باعث شده، ترور رسانه‌ای این شهید را در دستور کار خود قرار دهند و با استبداد رسانه‌ای نگذارند مردم جهان با این شخصیت تاثیرگذار آشنا شوند.

وی ادامه داد: همانطور که یزیدیان نتوانستند مانع گسترش پیام سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله (ع) شوند، دشمنان امروز اسلام ناب نیز نمی‌توانند باعث فراموشی مکتب شهید سلیمانی شوند.

آیت‌الله جنتی ضمن قدردانی از همه کسانی که در جهت معرفی ابعاد مختلف شخصیت شهید سلیمانی تلاش می‌کنند، افزود: تجربه نشان می‌دهد دشمنان انقلاب اسلامی برای تحریف شخصیت قهرمانانی که قابلیت الگوشدن برای جوانان دارند برنامه‌ریزی می‌کنند و فعالان فرهنگی و رسانه‌ای دلسوز انقلاب باید برای خنثی کردن این توطئه دشمنان تدبیر کنند.

وی ادامه داد: تاسی به مکتب شهید سلیمانی که در امتداد مکتب اسلام اصیل است، وظیفه ارادتمندان آن شهید و راه فراگیر کردن این مکتب است.

آیت‌الله جنتی در بخش دیگری از سخنان خود سالروز وفات حضرت ام ‏البنین، همسر امام علی (ع) و مادر گرامی حضرت اباالفضل العباس (ع) را تسلیت گفت و اظهارداشت: این روز که در آستانه آن قرار داریم، روز تکریم مادران و همسران شهداست.

وی ولایتمداری، هزینه دادن و پایداری در راه ولایت را درس مهمی دانست که باید از حضرت ام‌البنین (س) فرا گرفت.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه تربیت الهی فرزندان حماسه‌ای است که مادران مومن در خلق آن نقش تاثیرگذاری دارند، خاطرنشان کرد: مادران و همسران شهدای انقلاب اسلامی حافظان فرهنگ ایثار و شهادت هستند.

وی در خاتمه از متولیان رسانه‌ها و نهاد‌های فرهنگی خواست تا مجاهدت گرانقدر و عظیم مادران و همسران شهدا را به تصویر بکشند.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # یارانه تشویقی
وب گردی