بازدید 7097

ارزان‌ترین منطقه تهران برای خرید خانه کدام است؟

منطقه ۱۶ با رشد حدود ۱۷ درصدی معاملات کمترین رشد خرید و فروش مسکن را به خود اختصاص داده است.
کد خبر: ۱۱۵۷۱۱۷
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱ 30 December 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از اقنصاد نیوز، بر اساس آخرین آمار بانک مرکزی از وضعیت بازار مسکن حکایت از افزایش معاملات و افزایش قیمت ها دارد.متوسط قیمت مسکن به ۴۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در هر متر مربع رسیده است.در آبان ماه حدود ۸۰۰۰ قرارداد خرید و فروش آپارتمان منعقد شده و بیشترین معاملات در مناطق ۵، ۱۰، ۲، ۴، ۷ و ۸ بوده است.بیشترین رشد معاملات مسکن متعلق به منطقه ۱۹ بوده که حدود ۱۳۰ درصد رشد معامله داشته است.

منطقه ۲۲ و ۱۷ با رشد ۷۹.۶۹ درصدی و ۶۲.۳۹ درصدی در جایگاه های بعدی قرار داشته اند،مناطق ۱۲، ۹، ۴، ۲۱، ۱۳، ۶، ۲، ۱۵، ۷، ۱۸ و ۸، رشد معاملاتشان بیش از رشد متوسط ثبت شده در ماه آبان ماه بوده است.

همچنین رشد ماهانه تعداد معاملات در مناطق ۱۰، ۳، ۱۴، ۵، ۲۰، ۱، ۱۱ و ۱۶ زیر متوسط رشد متوسط بوده ،منطقه ۱۶ با رشد حدود ۱۷ درصدی معاملات کمترین رشد خرید و فروش مسکن را به خود اختصاص داده است.

در این ماه رشد قیمت مسکن ۶.۸۲ درصد بوده که منطقه ۲۰، ۱۲، ۴، ۱۹، ۲۱، ۳، ۱۸، ۱، ۱۷، ۲ و ۹، افزایش قیمت بیشتری را پشت سر گذاشته اند . در این ماه خانه های معامله شده در منطقه ۱۱، کاهش قیمت ۴.۸۵ درصدی را نیز ثبت کرده اند. همچنین مناطق ۸، ۱۶، ۲۲، ۷، ۱۴، ۶، ۱۰، ۱۳، ۵، ۱۵ و ۱۱ کمتر از متوسط رشد ماهانه قیمت مسکن افزایش قیمت داشته اند.

چرا با وجود گلایه مشاوران املاک از توقف خرید و فروش مسکن آمارهای رسمی حکایت از رشد بالای معاملات را دارد . یک فعال بازار مسکن معتقد است نمی توان با پرس و جو از مشاوران املاک در خصوص رونق بازار اظهارنظر قطعی کرد زیرا به دلیل افزایش دفاترمشاور املاک ممکن است در سال سهم هر کدام کم تر از ۵ معامله مسکن باشد بنابراین رضایتی از رونق بازار نداشته باشند اما آنچه که در مورد توجه است معاملات ثبت شده است.همچنین افزایش قیمت ها توسط فروشندگان ملاک ارزیابی برای افزایش قیمت مسکن نیست بلکه نرخی که بر اساس آن معامله به ثبت می رسد باید مورد توجه قرار گیرد .

برخی مشاوران املاک معتقدند تفاوت دیدگاه خریداران و فروشندگان باعث شده کم تر معامله ای به ثبت برسد. فروشندگان قیمت های خود را به شدت افزایش داده و خریداران به دلیل رکود بازار منتظر کاهش قیمت و عقب نشینی فروشندگان هستند. فروشندگانی که انگیزه چندانی هم برای فروش ندارند زیرا به اعتقاد آنها در حال حاضر بازار مسکن یکی از امن ترین بازارها است .

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # احمد سمیعی گیلانی # دعای روز سوم رمضان
آخرین اخبار
وب گردی