آیت‌الله جنتی، پیام داد

رئیس مجلس خبرگان رهبری در پیامی به مناسبت مراسم نکوداشت آیت‌الله سیدعلی شفیعی از این عضو مجلس خبرگان رهبری تقدیر کرد.
کد خبر: ۱۱۵۷۰۴۹
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۳ 29 December 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، مراسم نکوداشت مرحوم سیدعلی شفیعی و دو فرزندشان؛ طلبه شهید سیدمرتضی شفیعی و سیدمحسن شفیعی؛ مسئول فقید دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان، امروز هشتم دی‌ماه در دزفول برگزار می‌شود. به همین مناسبت آیت‌الله احمد جنتی در پیامی از مقام علمی و مجاهدت‌های این عضو مجلس خبرگان رهبری، تقدیر کرد.

متن پیام رئیس مجلس خبرگان رهبری به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اب الشهید حضرت آیت اللّه آقای حاج سیدعلی شفیعی «دامت برکاته» نماینده معزز مجلس خبرگان رهبری، بحق از علمای مهذب و انقلابی دوران ما و از چهره های فاخر استان خوزستان به ویژه شهرستانهای اهواز و دزفول می باشند.

این عالم فرهیخته که از شاگردان مبرز و ملازمان مراجع بزرگ تقلید و اساتید سترگ حوزه علمیه قم و نجف همچون مرحوم آیت الله خوئی و مرحوم آیت الله سیدمحسن حکیم «رحمة الله علیهما» و خاصه حضرت امام خمینی «رضوان الله تعالی علیه» هستند که با کسب اجازات علمی از محضر آیات عظام شیخ آقابزرگ تهرانی، سیدابوالقاسم خوئی، سیدمحسن حکیم ، سیدمحدرضا گلپایگانی و شیخ الفقهاء شیخ محمدعلی اراکی از زمره عالمان برجسته محسوب می شوند. ایشان با این عقبه علمی ، مبارزه علیه رژیم ستمشاهی را وظیفه خود دانست و با روحیه ای انقلابی و جهادی، پیش از پیروزی انقلاب اسلامی با برنامه‌ ریزی برای توده مردم و تحریک روحانیت اهواز به مبارزه با رژیم پهلوی پرداخت و با همه توان از حریم اسلام و مرجعیت امام راحل (ره) جانانه دفاع کرد، لذا از پیشگامان نهضت مقدس اسلامی در خوزستان به شمار می روند که بی شک اجر مجاهدتهایشان نزد پروردگار متعال محفوظ است انشاءالله.

حضرت آیت الله شفیعی «ادام الله توفیقه» پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز نه تنها دست از تلاش و کوشش در مسئولیت های مختلف که جملگی در راستای اعتلای نظام اسلامی بود نکشید، بلکه با تقدیم فرزند طلبه خویش در راه اسلام به خیل خانواده های شهداء پیوست تا الگویی عملی برای جامعه، شاگردان و ارادتمندان خود باشد.

اینجانب ضمن قدردانی از زحمات این عالم خدوم خطه خوزستان، توفیق استمرار خدمت به دین، مردم و انقلاب اسلامی، سلامتی و طول عمر ایشان و اعتلای روح دو فرزند روحانی ایشان شهید سیدمرتضی و مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سیدمحسن شفیعی را از درگاه خداوند باری تعالی خواهانم.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی